Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 hours ago, boltsis said:

Τσέκαρε μέσα απο την εφαρμογή αν έχεις τη τελευταία αναβάθμιση του HMS core απο κει που λέω "εγώ" κτλπ..

προσωπικά αν δε φτιάξει πάλι θα το έστελνα service..

Τίποτα τα ίδια. Θα το πάω για σερβις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eμένα μετά από επαναφορά ρυθμίσεων μου μετρησε 267 θερμίδες ενώ πριν για ακριβώς την ίδια μέτρηση σε χρόνο, είδος άσκησης και μ.ο. παλμών μου μέτραγε 332. Με έχει ξενερώσει με τις ότι να ναι μετρήσεις του και είμαι στο τσακ να το παρατήσω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα τα ίδια. Θα το πάω για σερβις
Μόλις τώρα μου ήρθε update.

Για δοκίμασε και με το δικό σου μήπως διορθωθεί το πρόβλημα με την δόνηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tsiftsism said:

Μόλις τώρα μου ήρθε update.

Για δοκίμασε και με το δικό σου μήπως διορθωθεί το πρόβλημα με την δόνηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Ήρθε και σε μένα τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

προφανως μιλανε για το gt2  και οχι για το gt2 pro....

και εγω φιλε μου εχω το gt2pro και εχω την εκδοση που φαινετε στην φωτο.

ειχανε πει οτι θα παρει harmony os to gt2pro αλλα ακομα τπτ,ισως τελικα δεν το αναβαθμισουνε

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας μετά την προηγούμενη αναβάθμιση, προσέξατε εσείς κάτι τέτοιο? 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας μετά την προηγούμενη αναβάθμιση, προσέξατε εσείς κάτι τέτοιο? 
Από την 1η μέρα που το πήρα (πριν 1 χρόνο ακριβώς) η μπαταρία κρατάει 8 μέρες ακριβώς.

Δεν έχω δει διαφορές λόγω κάποιας αναβάθμισης όλο αυτό το διάστημα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Νέος κάτοχος του GT2. Προέρχομαι από το Amazfit Bip. Τίμιο και καλό ρολογακι το οποίο είχε ένα καλό. Λαμβανες ειδοποίηση στο ρολόι όταν έβγαινε ειδοποίηση στο κινητό για χαμηλή μπαταρία (του κινητού). Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το GT2? Επίσης υπήρχε μια εφαρμογή η "Notification for Amazfit" η οποία είχε πολλά επιπλέον καλουδια για το ρολόι. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το GT2?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Νέος κάτοχος του GT2. Προέρχομαι από το Amazfit Bip. Τίμιο και καλό ρολογακι το οποίο είχε ένα καλό. Λαμβανες ειδοποίηση στο ρολόι όταν έβγαινε ειδοποίηση στο κινητό για χαμηλή μπαταρία (του κινητού). Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το GT2? Επίσης υπήρχε μια εφαρμογή η "Notification for Amazfit" η οποία είχε πολλά επιπλέον καλουδια για το ρολόι. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το GT2?
Όχι, τίποτα από τα δύο.

Ό,τι κάνεις με την Health εφαρμογή της Huawei.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tsiftsism said:

Όχι, τίποτα από τα δύο.

Ό,τι κάνεις με την Health εφαρμογή της Huawei.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Πάντως, 2-3 ημέρες που το έχω δεν μπορώ να πω ότι έχω «τρελαθεί» κιόλας. Πέρα από του ότι «κάθεται» ωραία στο χέρι και ότι έχει ωραία γραφικά δεν έχει κάτι που να με ενθουσίασε. Μιλάω καθαρά από πρακτικής απόψεως. Δε μιλάω από άποψη ποιότητας αισθητήρων κλπ. Δεν έχω την εμπειρία να εκφέρω ακόμη άποψη.

Αν συγκρίνω ότι το bip του 50ευρου είχε την ωραία LCD οθόνη που ήταν πάντα ανοιχτή με 45 μέρες διάρκεια μπαταρίας (όσοι το είχαν ξέρουν για τι πράγμα μιλάω), με την εφαρμογή Notify for Amazfit (και άλλες πόσες που δεν τις δοκίμασα) που μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα από παραμετροποιήσεις, ειδοποιήσεις κλπ. Ενώ το GP2 με περιορίζει στις επιλογές του και έχω βρει 2-3 bugs, που από ότι είδα υπάρχουν και άλλοι που τα έχουν αναφέρει. Επίσης, να έχει nfc και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις?

Γενικά δε θεωρώ ότι δικαιολογεί τη φήμη του, το «best seller» του skroutz και τις τόσες πολλές εντυπωσιακές κριτικές του. Καλό, ποιοτικό αλλά όχι και 100% πρακτικό. Προσωπική μου άποψη και εμπειρία μέχρι στιγμής. Ξανά λέω, δεν έχω μεγάλη εμπειρία μην πέσετε να με φάτε, μόνο από το bip και τώρα από το GP2. Απλά όταν δίνεις 120€ περιμένεις ίσως περισσότερα στο UI.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρήγγειλα το GT2e και ήρθε με καλώδιο φόρτισης USB -c σε USB-c. Πρέπει να πάρω αντάπτορα τώρα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα , ερωτησουλα , ξερει κανεις κανενα τροπο ρύθμιση η τρικ ώστε να μη γραφει βηματα στην οδήγηση ?? δεν γράφει πολλα οσο αλλα φθηνότερα ρολογια αλλα γράφει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα , ερωτησουλα , ξερει κανεις κανενα τροπο ρύθμιση η τρικ ώστε να μη γραφει βηματα στην οδήγηση ?? δεν γράφει πολλα οσο αλλα φθηνότερα ρολογια αλλα γράφει...
Να μην το φοράς είναι ένα τρικ , αστειεύομαι. Δυστυχώς δεν υπάρχει να κάνεις κάτι και για μένα είναι παράπονο σοβαρό , το mi hand 4 που είχα παλιότερα δεν έγραφε ούτε ένα βήμα όταν οδηγούσα....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, karamazof53 said:

Να μην το φοράς είναι ένα τρικ , αστειεύομαι. Δυστυχώς δεν υπάρχει να κάνεις κάτι και για μένα είναι παράπονο σοβαρό , το mi hand 4 που είχα παλιότερα δεν έγραφε ούτε ένα βήμα όταν οδηγούσα....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και εγω ειχα το Samsung Galaxy Fit που πραγματικα δεν εγραφε βημα παραπανο πουθενα , ειπα να δοκιμασω σε κατι ακριβοτερο και ομορφοτερο σαν ρολοι και ειμαι σε σημειο να κανω κοντρα με τα βηματα μου οταν οδηγω 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος gt2 pro εδώ και δύο εβδομάδες. Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος με το ρολόι. 

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την φόρτιση. Ζεσταίνεται και στους υπόλοιπους το ρολόι κατά την φόρτιση; Η προηγούμενη μου εμπειρία είναι από Suunto spartan που δεν χαμπάριαζε τίποτα στην φόρτιση. 

Αντιλαμβάνομαι ότι λόγω της ασύρματης πλέον φόρτισης θα υπάρχει κάποια θερμότητα αλλά έχω μία ανησυχία μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, _gatos_ said:

καλησπέρα στην παρεα , ερωτησουλα , ξερει κανεις κανενα τροπο ρύθμιση η τρικ ώστε να μη γραφει βηματα στην οδήγηση ?? δεν γράφει πολλα οσο αλλα φθηνότερα ρολογια αλλα γράφει...

Δοκίμασε αν έχεις συνέχεια ανοιχτό το gps η τα δεδομενα του τηλεφώνου να τα κλείσεις!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες το GPS κλειδώνει πολύ δύσκολα έως καθόλου. Μου συνεβη χτες επίσης σε πτήση που είχα με το drone. Παρατηρήσατε κάτι αντίστοιχο;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, boltsis said:

Δοκίμασε αν έχεις συνέχεια ανοιχτό το gps η τα δεδομενα του τηλεφώνου να τα κλείσεις!

το gps του κινητου ε ? γιατι απο οσο εχω δει το ρολοι δεν εχει δυνατότητα on off του gps απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...