Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχεις κατεβάσει;
οταν το εγκαθιστω δεν δουλευει σωστα το ολο συστημα.καλω και αντι να παει στο ακουστικο bt παει τηλ .μετα με καλουν απανταω απο το ακουστικο bt και μενει ο ηχος στο κινητο!αλλα αντι αλλων.μονο με την εφαρμογη health που εχει στο play store καπως λειτουργει σωστα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οταν το εγκαθιστω δεν δουλευει σωστα το ολο συστημα.καλω και αντι να παει στο ακουστικο bt παει τηλ .μετα με καλουν απανταω απο το ακουστικο bt και μενει ο ηχος στο κινητο!αλλα αντι αλλων.μονο με την εφαρμογη health που εχει στο play store καπως λειτουργει σωστα

 

Χωρίς το HMS δεν λειτουργούν όλα πλήρως δυστυχώς.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το HMS δεν λειτουργούν όλα πλήρως δυστυχώς.
μα εμενα και στα 2 κινητά ΧΩΡΙΣ το HMS λειτουργεί καλύτερα!αλλα δεν μπορώ να αγοράσω watch faces.

αλλα ουτε με hms ουτε χωρίς λειτουργεί σωστά όταν έχω συνδεδεμένο ακουστικό bt

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας σαν νέος χρήστης σε hauwei watch 3 pro επειδή δεν υπάρχει κάπου αλλού να ρωτήσω όταν μπαίνει η οθόνη aod μετά από λίγο η ώρα μένει στάσιμη π.χ κολλάει στο 15:22.Αναγκαζομαι να "ξυπνησω" το ρολόι για να συνεχίσει η σωστή ώρα. Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει? Edit Το πρόβλημα βρέθηκε αλλά δεν ξέρω αν είναι έτσι από το ρολόι η υπάρχει λύση. Όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις τότε σταματάει κ η ώρα στην aod. Όταν απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις τότε η aod δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από μήνες εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα. Έχω συνδεδεμένα στο κινητό, (Samsung S21 Ultra), κάθε μέρα Bluetooth ακουστικό της Platronics και φυσικά και το GT2.

Παλαιότερα όταν ήθελα να πάρω τηλέφωνο το κινητό αντί να δίνει προτεραιότητα σύνδεσης στο ακουστικό, έδινε στο ρολόι, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω π.χ. επανάκληση κάποιας κλήσης γιατί αυτή πήγαινε στο ρολόι αντί του ακουστικού και έπρεπε να το ρυθμίζω επιτόπου κάθε φορά από το κινητό.

Επίσης κάποιες φορές απαντούσα σε κλήση και αντί του ακουστικού άκουγα τον συνομιλητή μου στο ρολόι και άντε πάλι ρύθμιση από το κινητό.

Κάποια στιγμή εδώ στο Forum κάποιος ανέφερε πως η λύση είναι να ξετσεκάρουμε από τις ρυθμίσεις του Bluetooth του κινητού, (για προχωρημένους), την επιλογή "Συγχρονισμός ήχου κλήσης" και όντως το πρόβλημα είχε λυθεί, μέχρι πριν 1-2 βδομάδες που αν δεν θυμάμαι λάθος έγινε αναβάθμιση στο ρολόι. Τώρα πάλι τα ίδια, το κινητό δίνει προτεραιότητα στο ρολόι αντί του ακουστικού, τι κάνουμε;

Καμιά λύση κάποιος...

 

 

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

S21 ultra, Huawei gt2, buds+.

 

Μόλις τώρα και πριν το πετάξω στα σκουπίδια έκανα το εξής και δουλεύει σωστά.

 

1. Κατεβάζω κουρτινακι notifications

2. Πατάω παρατεταμένα το εικονίδιο Bluetooth.

3. Πάω στο γρανάζι (ρυθμισεις) στο ρολόι και το πατάω.

4. Βγάζει το παρακάτω παράθυρο και κάνω τις ρυθμίσεις της παρακάτω φωτογραφίας.

 

Πλέον δουλεύει άψογα.

Σε οποιαδήποτε κλήση μόλις ανοίξω τα buds+ και το βάλω στο αυτί αυτόματα συνδέεται σε αυτά. Όχι πλέον στο ρολόι.

 

Ελπίζω να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

S21 ultra, Huawei gt2, buds+.

 

Μόλις τώρα και πριν το πετάξω στα σκουπίδια έκανα το εξής και δουλεύει σωστά.

 

1. Κατεβάζω κουρτινακι notifications

2. Πατάω παρατεταμένα το εικονίδιο Bluetooth.

3. Πάω στο γρανάζι (ρυθμισεις) στο ρολόι και το πατάω.

4. Βγάζει το παρακάτω παράθυρο και κάνω τις ρυθμίσεις της παρακάτω φωτογραφίας.

 

Πλέον δουλεύει άψογα.

Σε οποιαδήποτε κλήση μόλις ανοίξω τα buds+ και το βάλω στο αυτί αυτόματα συνδέεται σε αυτά. Όχι πλέον στο ρολόι.

 

Ελπίζω να βοηθήσω

Παροτι δεν εχεις κλικαρει τις επαφες φαινεται στο ρολοι το ονομα της επαφης?ετσι που το εχεις στο ρολοι οταν σε καλουν δειχνει και το πρασινο εικονιδιο να απαντησεις?το θεμα ειναι να μπορεις να τα εχεις ολα.και να μπορεις να απαντησεις ειτε απο ρολοι ειτε απο κινητο.εγω σε 3 κινητα δεν το εχω καταφερει.οταν κλικαρω και την 1η επιλογη της φωτο σου γινεται χαμος!παω να καλεσω και αντι να ακουσω τον συνομιλητη απο το bt ακουστικο η κληση μενει στο τηλεφωνο!με καλουν απανταω απο το bt η το κινητο και πολλες φορες ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ο συνομιλητης απο το ρολοι!!! Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παροτι δεν εχεις κλικαρει τις επαφες φαινεται στο ρολοι το ονομα της επαφης?ετσι που το εχεις στο ρολοι οταν σε καλουν δειχνει και το πρασινο εικονιδιο να απαντησεις?το θεμα ειναι να μπορεις να τα εχεις ολα.και να μπορεις να απαντησεις ειτε απο ρολοι ειτε απο κινητο.

 

Ναι φίλε το δοκίμασα όλα κομπλε.

Έκανα κληση απο το τηλέφωνο της συζύγου.

Έχω κλειστά τα buds+.

Φαίνεται το όνομα στο κινητό με πράσινο και κόκκινο κουμπί.

Δονείται το ρολοι και δείχνει όνομα και πράσινο και κόκκινο κουμπί.

Απαντάω στο κινητό μετά ανοίγω buds+ και η σύνδεση πάει σε αυτά.

Όλα τέλεια.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το δοκίμασα όλα κομπλε
δες τις τροποποιησεις....μπορεις να απαντησεις απο το ρολοι?αφου δεν εχεις ενεργη την 1η επιλογη
Link to comment
Share on other sites

δες τις τροποποιησεις....μπορεις να απαντησεις απο το ρολοι?αφου δεν εχεις ενεργη την 1η επιλογη

 

Κάνω πάλι κλήση απαντάω απο το πρασινο στο ρολόι και δουλεύει μια χαρά το ρολοι.

Στείλε σε π.μ το κινητό σου να σε πάρω να τα ελέγξεις όλα.

 

Και αύριο παιδιά θα το πούλαγα και θα πήγαινα σε samsung watch3 και θα έκλαιγα απο μπαταρία.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Κάνω πάλι κλήση απαντάω απο το πρασινο στο ρολόι και δουλεύει μια χαρά το ρολοι.

 

Στείλε σε π.μ το κινητό σου να σε πάρω να τα ελέγξεις όλα.

 

 

 

Και αύριο παιδιά θα το πούλαγα και θα πήγαινα σε samsung watch3 και θα έκλαιγα απο μπαταρία.

κοίτα πως έχω του bt και πως, όπως είπε του ρολογιού. Samsung A31 έχωbe5d94a317b8fd7165a81c42bca32917.jpg31b424210d494eb886841ba054ca32da.jpg

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φίλε το δοκίμασα όλα κομπλε.

 

Έκανα κληση απο το τηλέφωνο της συζύγου.

 

Έχω κλειστά τα buds+.

 

Φαίνεται το όνομα στο κινητό με πράσινο και κόκκινο κουμπί.

 

Δονείται το ρολοι και δείχνει όνομα και πράσινο και κόκκινο κουμπί.

 

Απαντάω στο κινητό μετά ανοίγω buds+ και η σύνδεση πάει σε αυτά.

 

Όλα τέλεια.

οοοοχι λέω να έχεις ανοικτά τα bt ακουστικά!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κοίτα πως έχω του bt και πως, όπως είπε του ρολογιού. Samsung A31 έχωbe5d94a317b8fd7165a81c42bca32917.jpg31b424210d494eb886841ba054ca32da.jpg

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οοοοχι λέω να έχεις ανοικτά τα bt ακουστικά!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

όχι να τα ανοίξεις μετά

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτή τη θήκη και χωρίς να φοράω τα ακουστικά.

Η κλήση φαίνεται και στο ρολόι και στο κινητό.

Εάν απαντήσω από ρολοι μιλάω από ρολοι.

Εάν απαντήσω από το κινητό μιλάω μόνο από το κινητό.

Το να έχω όμως ανοιχτή τη θήκη έτσι απλά δεν το κάνω ποτέ και ποιος ο λογος;

 

Εάν όμως φοράω τα ακουστικά και κάνω κλήση τότε Εάν απαντήσω από ρολοι έχω τη κλήση στο ρολόι, Εάν απαντήσω από κινητό την έχω στο κινητό, Εάν απαντήσω με διπλό tab με τα ακουστικά που φοράω έχω τη κλήση στα ακουστικά.

 

Αποδεδειγμένα το θέμα ειναι software της Huawei.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτή τη θήκη και χωρίς να φοράω τα ακουστικά.

 

Η κλήση φαίνεται και στο ρολόι και στο κινητό.

 

Εάν απαντήσω από ρολοι μιλάω από ρολοι.

 

Εάν απαντήσω από το κινητό μιλάω μόνο από το κινητό.

 

Το να έχω όμως ανοιχτή τη θήκη έτσι απλά δεν το κάνω ποτέ και ποιος ο λογος;

 

 

 

Εάν όμως φοράω τα ακουστικά και κάνω κλήση τότε Εάν απαντήσω από ρολοι έχω τη κλήση στο ρολόι, Εάν απαντήσω από κινητό την έχω στο κινητό, Εάν απαντήσω με διπλό tab με τα ακουστικά που φοράω έχω τη κλήση στα ακουστικά.

 

 

 

Αποδεδειγμένα το θέμα ειναι software της Huawei.

εγώ όπως λες τα έχω αλλά πράσινο κουμπί στο ρολόι φαίνεται μόνο εάν ενεργοποιήσω την πρώτη επιλογή στις ρυθμίσεις του ρολογιού στη bt κουρτίνα

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ όπως λες τα έχω αλλά πράσινο κουμπί στο ρολόι φαίνεται μόνο εάν ενεργοποιήσω την πρώτη επιλογή στις ρυθμίσεις του ρολογιού στη bt κουρτίνα

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Hms core έκδοση...6.0.0.204

Health έκδοση...11.0.8.525.

Έχεις αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Hms core έκδοση...6.0.0.204

 

Health έκδοση...11.0.8.525.

 

Έχεις αυτα;

ναι. για να εμφανιστεί το πράσινο κουμπί για να απαντήσω στο ρολόι ΠΡΈΠΕΙ να είναι ενεργη η πρώτη επιλογή στην φώτο που ανέβασες. εάν το κάνω αυτό γίνεται χαμός. πάω να καλέσω και η κλήση ΔΕΝ δρομολογειται στο ακουστικό bt αλλά στο κινητό! το ίδιο και όταν με καλούν!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..

Είμαι σε αναζήτηση για ρολόι για την σύζυγο.. Λόγο ότι δεν θέλω να είναι μεγάλο στο χέρι έχω δει και μου αρέσει το

Huawei Watch GT 2 42mm Sport...

Πείτε μου την άποψή σας αξίζει?

Ευχαριστώ

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..

Είμαι σε αναζήτηση για ρολόι για την σύζυγο.. Λόγο ότι δεν θέλω να είναι μεγάλο στο χέρι έχω δει και μου αρέσει το

Huawei Watch GT 2 42mm Sport...

Πείτε μου την άποψή σας αξίζει?

Ευχαριστώ

Καλύτερα το 46mm. Πιο ευδιάκριτα όλα, δεν είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το gt 2

Το έχω 3 μέρες τώρα .

Όλα καλά αλλά εχω παρατηρήσει ότι από απόκρυψη όταν με περνούν δεν χτυπάει το ρολόι

μόνο το τηλέφωνο.

Όταν με πάρουν από επαφές η άλλη αριθμοί εκτός επαφών χτυπάει κανονικά.

Ευχαριστώ.

Και καλός σας βρήκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα φωτο σε πρόσοψη πως βάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα να φορτίσει αλλά 100 δεν πάει με τίποτα .

99 και δείχνει με τις ώρες ότι φορτίζει.

Α και λέει όταν το βάζω η θύρα φόρτισης πρέπει να είναι καθαρή.

Έτσι λεει κανονικά?

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το gt 2

Το έχω 3 μέρες τώρα .

Όλα καλά αλλά εχω παρατηρήσει ότι από απόκρυψη όταν με περνούν δεν χτυπάει το ρολόι

μόνο το τηλέφωνο.

Όταν με πάρουν από επαφές η άλλη αριθμοί εκτός επαφών χτυπάει κανονικά.

Ευχαριστώ.

Και καλός σας βρήκα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

όταν βάζω την πιο νέα έκδοση του health (οχι αυτήν του play store) εκτός των άλλων bug όταν πάω να καλέσω απ το κινητό μια κλήση στο ρολόι δείχνει ότι ΜΕ ΚΑΛΕΊ η ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ επαφή που είχα καλέσει! έλεος! αυτά μόνο όταν είναι συνδεδεμένο και ακουστικό bt.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να μην ανάβει το κινητό για ειδοποιήσεις ΑΛΛΆ να δουλεύει/ανάβει η οθόνη όταν σηκώνω τον καρπό; όπως στα xiaomi που έχει ο γιος. τώρα ενεργοποιώ το do not disturb αλλά κλείνουν όλα. δεν ανάβει καθόλου η οθόνη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να μην ανάβει το κινητό για ειδοποιήσεις ΑΛΛΆ να δουλεύει/ανάβει η οθόνη όταν σηκώνω τον καρπό; όπως στα xiaomi που έχει ο γιος. τώρα ενεργοποιώ το do not disturb αλλά κλείνουν όλα. δεν ανάβει καθόλου η οθόνη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις από την εφαρμογή υγεία. Θα σταματήσεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις αλλά η οθόνη θα ανάβει κανονικά όταν γυρνάς το καρπό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις από την εφαρμογή υγεία. Θα σταματήσεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις αλλά η οθόνη θα ανάβει κανονικά όταν γυρνάς το καρπό.
ναι αλλά εγώ θέλω ΌΤΑΝ δεν θέλω ειδοποιήσεις να τις κλείνω και μετά να τις ξανά ανοίξω. όχι όμως να μπαίνω σε εφαρμογή κλπ. απ το τηλ δεν γίνεται;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...