Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ!

Έχω μερικές ερωτήσεις, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:

1. Μπορώ να μιλήσω σε κλήση από το ρολόι;

2. Μπορώ να απαντήσω σε μήνυμα;

3. Ενώ στις ειδοποιήσεις του Whatsapp και του Messenger μου βγαίνουν τα αυθεντικά εικονίδια των εφαρμογών, στο sms, στο Viber, καθώς και σε μία εφαρμογή υπενθυμίσεων που έχω δεν το κάνει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω να συμβαίνει και στα υπόλοιπα;

4. Παρατηρώ ότι κάποιες φορές μου έρχονται παραπάνω από μια φορά τα ίδια μηνύματα. Πχ στην εφαρμογή ειδοποιήσεων μου ήρθε 8 φορές μία ειδοποίηση! Διορθώνεται αυτό;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ πολύ!

 

Έχω μερικές ερωτήσεις, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:

 

1. Μπορώ να μιλήσω σε κλήση από το ρολόι;

ΝΑΙ

 

2. Μπορώ να απαντήσω σε μήνυμα;

ΌΧΙ

 

3. Ενώ στις ειδοποιήσεις του Whatsapp και του Messenger μου βγαίνουν τα αυθεντικά εικονίδια των εφαρμογών, στο sms, στο Viber, καθώς και σε μία εφαρμογή υπενθυμίσεων που έχω δεν το κάνει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω να συμβαίνει και στα υπόλοιπα; ΌΧΙ

 

4. Παρατηρώ ότι κάποιες φορές μου έρχονται παραπάνω από μια φορά τα ίδια μηνύματα. Πχ στην εφαρμογή ειδοποιήσεων μου ήρθε 8 φορές μία ειδοποίηση! Διορθώνεται αυτό;ΌΧΙ!!,

σε κάθε ερώτηση έβαλα μια απάντηση!ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το ρολόι. Το έβαλα να φορτίσει πρώτη φορά και όταν έφτασε 100% το έβγαλα. Το έψαξα λίγο για κανά μισάωρο και το βράδυ το έκλεισα (δεν θα το φοράω τα βράδια στον ύπνο, θα το κλείνω και ύστερα θα το ανοίγω πάλι το πρωί).

Όταν λοιπόν το άνιοξα το πρωί η μπαταρία έδειχνε 79% και ύστερα από δέκα λεπτά, χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο, είχε ήδη φτάσει στο 54% και έπεφτε συνέχεια.

Του έβαλα μια ενημέρωση από το Health και άλλα 5 λεπτά μετά έφτασε 0%, αλλά δνε έκλεισε. Είναι ανοιχτό αρκετή ώρα στο 0%!

Έκανα μια επανεκκίνηση και όταν άνοιξε ήταν στο 98%, αλλά πάλι άρχισε να πέφτει πολύ γρήγορα.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το ρολόι. Το έβαλα να φορτίσει πρώτη φορά και όταν έφτασε 100% το έβγαλα. Το έψαξα λίγο για κανά μισάωρο και το βράδυ το έκλεισα (δεν θα το φοράω τα βράδια στον ύπνο, θα το κλείνω και ύστερα θα το ανοίγω πάλι το πρωί).

Όταν λοιπόν το άνιοξα το πρωί η μπαταρία έδειχνε 79% και ύστερα από δέκα λεπτά, χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο, είχε ήδη φτάσει στο 54% και έπεφτε συνέχεια.

Του έβαλα μια ενημέρωση από το Health και άλλα 5 λεπτά μετά έφτασε 0%, αλλά δνε έκλεισε. Είναι ανοιχτό αρκετή ώρα στο 0%!

Έκανα μια επανεκκίνηση και όταν άνοιξε ήταν στο 98%, αλλά πάλι άρχισε να πέφτει πολύ γρήγορα.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Κάνε μια επαναφορά στο ρολόι και σύνδεσε το πάλι από την αρχή με το κινητό.

Αλλιώς κάτι περίεργο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά στο ρολόι και σύνδεσε το πάλι από την αρχή με το κινητό.

Αλλιώς κάτι περίεργο γίνεται.

 

Το έκανα και πάλι το ίδιο γίνεται...

Ξεκίνησε με 88% (που αποκλείεται να είχε φτάσει τόσο από χθες που το φόρτισα, μιας και δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει) και αρχίζει να κατεβαίνει φουλ.

Υπάρχει περίπτωση να φταίει ότι το άνοιξα πριν το βάλω στην πρίζα για πρώτη φόρτιση, μέσα σε 3-4 λεπτά έφτασε 0%, έσβησε, το άφησα να φορτίσει ως το 100% και καπάκι το έβγαλα από την πρίζα; Ή ακόμα και το ότι δεν το έχω αυτόματη φωτεινότητα αλλά στο 3;

Αλλά, από την άλλη, πώς γίνεται να φτάνει 0% και να συνεχίζει να είναι ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο πίσω, με το doa είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Στείλτο πίσω, με το doa είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να πάω δηλαδή στο κατάστημα που το πήρα, να τους πω ότι ο μετρητής της μπαταρίας λειτουργεί εντελώς λάθος (γιατί προφανώς δεν είναι η μπαταρία, μιας και συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά ακόμα και μετά το 0%) και θα μου δώσουν άλλο αμέσως ή υπάρχει κάποια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα για φόρτιση μπας και ξεκολλήσει, και ενώ ήταν στο φορτιστή, πήγε 100% (το έβλεπα από την εφαρμογή), ύστερα άρχισε να κατεβαίνει! Έφτασε 91%, ύστερα 99% και μετά πάλι προς τα κάτω, μετά πάλι πάνω και ξανά κάτω και ούτω καθεξής... Όλα αυτά ενώ φόρτιζε!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, πήγα αλλά δεν το πρόλαβα, κλείνουν στις 15.00, δεν το ήξερα.

 

Τι λέτε να κάνω; Να το παλέψω με καμιά φόρτιση ακόμα και τους το πάω από Δευτέρα αν συνεχίσει τα ίδια ή να μην το προσπαθήσω καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια εβδομάδα περιθώριο για την doa εγγύηση. Πήγαινε όσο πιο σύντομα μπορείς και να είσαι απόλυτος. Μην τους δώσεις περιθώριο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά. Θα το πάω άμεσα. Ήδη επικοινώνησα με άλλο κατάστημα που είναι ανοιχτό τώρα αλλά μου είπαν ότι αντικατάσταση γίνεται μόνο στο κατάστημα που το αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα από τότε που έβαλα την εφαρμογή health από το appgallery της Huawei για να βλέπω τα επί πληρωμής watchfaces.Όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό μου, μόλις καλώ μια επαφή μου γυρνάει στο ακουστικό του τηλεφώνου, μου το κάνει με όλα τα Bluetooth ακουστικά που έχω, πατάω από το κινητό να συνδεθεί με το Bluetooth αλλά τίποτα γυρνάει στο τηλέφωνο πάλι. Μπορώ όμως να διακόψω την κλήση από το Bluetooth μου..

Μετά ανακάλυψα από τις ρυθμίσεις Bluetooth του xiaomi mix3 που έχω, πως κατά την διάρκεια της κλήσης αν πατήσω επάνω στη σύζευξη του Bluetooth ακουστικού που έχω, ακούω κανονικά αλλά κάθε φορά που κάνω κλήση θα πρέπει να πηγαίνω εκεί και να το αλλάζω. Επίσης όταν το κάνω αυτό μου βγάζει πάνω στη σύζευξη ενεργό (μέσα), μου εξαφανίζει το "μέσα" κάθε φορά που το κάνω.. Ψάχνω για άλλες ρυθμίσεις αλλά δε βρίσκω κάτι, είναι κάτι που πρέπει να κάνωαπο το ρόλοι όταν καλώ κανένα πρόβλημα, πριν που είχα την αφαρμογη από το playstore όλα μια χαρά..

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο θεμα. Λυνεται με εγκατασταση του health app απο το google store. Το κακο ειναι οτι ειναι στην εκδοση 10.1.1.312 ενω μεσω του app gallery εχεις την ανανεωμενη 11.0.7.516. Θελω να πιστευω πως καποια στιγμη θα λυθει το θεμα με το Αμερικα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σήμερα βρήκα τη λύση! Μπήκα στην εφαρμογη του health και έκανα διαγραφή δεδομένων και προσωρινής μνήμης, έπειτα πήγα στις ρυθμίσεις του bluetooth και είδα πως στη σύζευξη με το ρολόι έφυγε το "ενεργό τηλέφωνο" που έγραφε μέσα σε μια παρένθεση!! Προς το παρόν εδώ και ώρες δεν έχω κανένα πρόβλημα, ελπίζω να κρατήσει διότι μου φαίνεται πιο ωραία η εφαρμογή από το appgallery χωριά που έχεις και τα watchfaces επί πληρωμής..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη τελευταία αναβάθμιση της επίσημης Huawei health μου σβήνει το

τελευταίο watchface όταν κάνω upload custom watchface, το κάνει και σέ εσάς η είναι δικό μου θέμα;

Edited by TsiKotsi
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όταν αποσυνδέεται από το bluetooth του κινητού (είτε επειδή είναι μακριά είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο) να δονείται το ρολόι;

Βολεύει γιατί αν πχ ξεχάσεις κάπου το κινητό, αυτό είναι μια μορφή υπενθύμισης.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όταν αποσυνδέεται από το bluetooth του κινητού (είτε επειδή είναι μακριά είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο) να δονείται το ρολόι;

Βολεύει γιατί αν πχ ξεχάσεις κάπου το κινητό, αυτό είναι μια μορφή υπενθύμισης.

Στις ρυθμισεις στην εφαρμογη health το εχει αυτο που λες!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις στην εφαρμογη health το εχει αυτο που λες!

 

Ισχύει. Είναι κάπου που λέει να ειδοποιεί όταν αποσυνδέεται (ή κάτι τέτοιο), αλλά δοκιμάζοντάς το, δεν δονήθηκε ποτέ το ρολόι. Δεν με ειδοποίησε, δηλαδή.

Εκτός αν είναι κάπου αλλού στις ρυθμίσεις και δεν το έχω δει.

Εσύ από πού το ενεργοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Είναι κάπου που λέει να ειδοποιεί όταν αποσυνδέεται (ή κάτι τέτοιο), αλλά δοκιμάζοντάς το, δεν δονήθηκε ποτέ το ρολόι. Δεν με ειδοποίησε, δηλαδή.

 

Εκτός αν είναι κάπου αλλού στις ρυθμίσεις και δεν το έχω δει.

 

Εσύ από πού το ενεργοποιείς;

από εκεί που λες. δεν με πολύ νοιάζει αλλά αρκετές φορές μου δονείται όταν χάνεται από το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάπου ρύθμιση έτσι ώστε να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση ότι "είμαι ακίνητος αρκετή ώρα";

Παλιά υπήρχε η ρύθμιση και την είχα απενεργοποιημένη, αλλά μετά από κάποιο update ενεργοποιήθηκε και πάλι και έχει και καινούριο animation κατά την ειδοποίηση.

Από τότε δεν βρίσκω την ρύθμιση...

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάπου ρύθμιση έτσι ώστε να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση ότι "είμαι ακίνητος αρκετή ώρα";

Παλιά υπήρχε η ρύθμιση και την είχα απενεργοποιημένη, αλλά μετά από κάποιο update ενεργοποιήθηκε και πάλι και έχει και καινούριο animation κατά την ειδοποίηση.

Από τότε δεν βρίσκω την ρύθμιση...

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

στην εφαρμογή στο health monitoring. έχω την εφαρμογή από το appgallery 7953b2add51c4370a71424677292f562.jpg4c7b4fe6777d954b2ccb1e5eddec6aaa.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα.

Πόσες φορές είδα όλες τις επιλογές, αυτό ήταν λες και είναι αόρατο !!

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το να μετράει τους παλμούς συνέχεια ή να μην τους μετράει καθόλου, γίνεται να το κάνει ανά διαστήματα; Πχ ανά μισή ώρα; Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, ενώ δουλεύει μια χαρά με όλες, εκεί που αντιμετωπίζω πρόβλημα είναι με το Google Keep, μια πολύ σημαντική για μένα εφαρμογή υπενθυμίσεων. Ενώ μου πετάει την υπενθύμιση στο ρολόι, δεν δείχνει όλο το κείμενο που μπορεί να έχω γράψει (πχ ραντεβού με γιατρό και λογιστή), παρά ένα μικρό μέρος του (πχ ραντεβού με...).

Υπάρχει πιστεύετε τρόπος να το διορθώσω. Υπόψη, δεν θέλω να αλλάξω εφαρμογή γιατί με βολεύει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...