Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες. Χρονια πολλα, Χριστος ανεστη.

Γενικα με το ρολοι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Ενα παραπονο μονο εχω. Το Raise to wake ναι μεν λειτουργει αλλα πολλες φορες οσο και να φερω το χερι απο κατω προς τα πανω ειτε δεν αναβει καθολου η οθονη ειτε αναβει για δεκατα του δευτερολεπτου, πριν προλαβω να δω την ωρα ή οτι αλλο θελω να δω. Οχι παντα βεβαια, γιατι αν συνεβαινε παντα μονο ευχαριστημενος δε θα ημουν, αλλα οκ συμβαινει και ειναι ενοχλητικο καθως πρεπει να παταω το πανω κουμπι για να αναψει η οθονη να δω.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν διορθωνεται?

 

 

 

Είναι ένας λόγος που το πούλησα, είχα απενεργοποιήσει τη λειτουργία καρπού μετά τις 3 μέρες χρήσης, τουλάχιστον δεν έχανα ειδοποίηση καθώς πάταγα το κουμπί και τις έβλεπα την στιγμή που ήθελα, αλλιώς μπορεί να άνοιγε η οθόνη καταλαθος από τον καρπό χωρίς να το ήθελα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι ένας λόγος που το πούλησα, είχα απενεργοποιήσει τη λειτουργία καρπού μετά τις 3 μέρες χρήσης, τουλάχιστον δεν έχανα ειδοποίηση καθώς πάταγα το κουμπί και τις έβλεπα την στιγμή που ήθελα, αλλιώς μπορεί να άνοιγε η οθόνη καταλαθος από τον καρπό χωρίς να το ήθελα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μα δε με πειραζει να αναβει η οθονη επειδη κινησα τον καρπο μου κι ας μην το εκανα για να δω την ωρα. Με 8-10 μερες ζωης η μπαταρια ειναι το λιγοτερο που με ενοχλει αυτο. Το θεμα μου ειναι οτι δεν αναβει παντα οταν ΘΕΛΩ να αναψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Χρονια πολλα, Χριστος ανεστη.

Γενικα με το ρολοι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Ενα παραπονο μονο εχω. Το Raise to wake ναι μεν λειτουργει αλλα πολλες φορες οσο και να φερω το χερι απο κατω προς τα πανω ειτε δεν αναβει καθολου η οθονη ειτε αναβει για δεκατα του δευτερολεπτου, πριν προλαβω να δω την ωρα ή οτι αλλο θελω να δω. Οχι παντα βεβαια, γιατι αν συνεβαινε παντα μονο ευχαριστημενος δε θα ημουν, αλλα οκ συμβαινει και ειναι ενοχλητικο καθως πρεπει να παταω το πανω κουμπι για να αναψει η οθονη να δω.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν διορθωνεται?

 

Έχω παρατηρήσει ότι μπορεί να φταίνε και κάποια watch faces,κάποια αργούν πολύ να ξυπνήσουν.Ψαξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και να παίζεις μπάσκετ με ρολόι...

 

Έχεις ένα δίκιο αλλά μόνο μου πήγα για σουτακια οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, απενεργοποιημενο ειναι.

 

σε μενα οταν το εκανε το έκανε σε κάποια βαριά watchface (που βίαζαν και την μπαταρια απο 15 μερες με πήγαιναν 7 8 περα απο το πρόβλημα που ειχα με τον καρπο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Χρονια πολλα, Χριστος ανεστη.

Γενικα με το ρολοι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Ενα παραπονο μονο εχω. Το Raise to wake ναι μεν λειτουργει αλλα πολλες φορες οσο και να φερω το χερι απο κατω προς τα πανω ειτε δεν αναβει καθολου η οθονη ειτε αναβει για δεκατα του δευτερολεπτου, πριν προλαβω να δω την ωρα ή οτι αλλο θελω να δω. Οχι παντα βεβαια, γιατι αν συνεβαινε παντα μονο ευχαριστημενος δε θα ημουν, αλλα οκ συμβαινει και ειναι ενοχλητικο καθως πρεπει να παταω το πανω κουμπι για να αναψει η οθονη να δω.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν διορθωνεται?

Έχω παρατηρήσει να γίνεται αυτό νύχτα όταν κοιμάμαι. Αλλάζοντας πλευρό σηκώνω χέρι να δω ώρα αλλά τίποτα. Η ανάβει αστραπιαία. WF έχω το μαμά

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει να γίνεται αυτό νύχτα όταν κοιμάμαι. Αλλάζοντας πλευρό σηκώνω χέρι να δω ώρα αλλά τίποτα. Η ανάβει αστραπιαία. WF έχω το μαμά

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα αλλα οχι μονο τη νυχτα. WF εχω ενα custom παντως αλλα δε νομιζω οτι εχει σημασια αφου το κανει και σε σενα

Link to comment
Share on other sites

ισχύει και για το GT, μπορώ να αγοράσω πλέον WF απο το κινητό! (Oneplus)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πως ρε παίδες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει αναβάθμιση η εφαρμογή, κάντε τη....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή από το playstore και είδα ότι έχει να πάρει αναβάθμιση άπειρο καιρό. Κατεβάζω λοιπόν το appgallery της Huawei και κάνω από εκεί αναβάθμιση στην εφαρμογή.και αμέσως είδα ότι μου βγάζει και τα έξτρα WF. Δε ξέρω τι παίζει μάλλον δεν την αναβαθμίζουν στο playstore.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή από το playstore και είδα ότι έχει να πάρει αναβάθμιση άπειρο καιρό. Κατεβάζω λοιπόν το appgallery της Huawei και κάνω από εκεί αναβάθμιση στην εφαρμογή.και αμέσως είδα ότι μου βγάζει και τα έξτρα WF. Δε ξέρω τι παίζει μάλλον δεν την αναβαθμίζουν στο playstore.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο την περίοδο του ban της χουα, δεν βγαίνουν οι ενημερώσεις της εφαρμογής στο Playstore. Λογικά θα χρειαστείς αναβάθμιση και στο HMS core.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το HMS core δεν το έχω εγκαταστήσει.πρεπει; Δεν έχω συσκευή Huawei

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ρε παίδες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει αναβάθμιση η εφαρμογή, κάντε τη....

ποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε Huawei Health και hms core απο Huawei app gallery αυτο ισχύει για ολα τα κινητα. Βάζουμε εξοικονόμηση μπαταριας στο health χωρις περιορισμους και κλειδώνουμε το health να λειτουργεί στο παρασκήνιο. Ετσι συνεργάζεται καλύτερα με το κινητο μας και με λιγότερα προβλήματα. Εξάλλου μεσα στο health εχει λεπτομερέστατη περιγραφή ρυθμισης του κινητου σε περίπτωση προβλήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ενεργοποιούμε την αυτόματη εναρξη του health

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο χθες εχει κολλησει η καταγραφη στο health των βηματων, θερμιδων κλπ στην καταγραφη στο τελος της προηγουμενης μερας, ενω στο ρολοι γινεται κανονικα. Αρχικα εκανα συγχρονισμο χειροκινητα, αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Μετα καθαρισα προσωρινη μνημη και ολικη διαγραφη δεδομενων και παλι τιποτα. Τελος εβαλα ξανα hms core και health απο το appgallery αλλα παλι δεν αλλαξε κατι. Εχει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα; Υπαρχει καποια αλλη λυση;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο χθες εχει κολλησει η καταγραφη στο health των βηματων, θερμιδων κλπ στην καταγραφη στο τελος της προηγουμενης μερας, ενω στο ρολοι γινεται κανονικα. Αρχικα εκανα συγχρονισμο χειροκινητα, αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Μετα καθαρισα προσωρινη μνημη και ολικη διαγραφη δεδομενων και παλι τιποτα. Τελος εβαλα ξανα hms core και health απο το appgallery αλλα παλι δεν αλλαξε κατι. Εχει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα; Υπαρχει καποια αλλη λυση;

Ευχαριστω

 

Κάνε παραπάνω Βήματα από όσο γράφει και θα ξεκολλήσει. Έτσι είχε γίνει σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα, πιστεύω ότι είναι εξαιρετική αγορά. Έχω όμως το εξής θέμα με το mi 10 lite που έχω. Ενώ έχω κανονικά συνδέσει το τηλέφωνο και ακουστικά στο Bluetooth, πρακτικά τα ακουστικά δεν δουλεύουν. Γιατί τα ακυρώνει η σύνδεση του τηλεφώνου; Υπάρχει άραγε κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι κάνει λάθη στη μέτρηση του ύπνου. Το μοτίβο είναι ότι με μετράει 1 ώρα μετά αφότου έχω κοιμηθεί. Δηλαδή αντί να γράψει πχ ότι ότι κοιμήθηκα από τις 12 έως τις 7 αυτό γράφει από τις 1 έως τις 7. Χάνει 1 ώρα. Το έχει κάνει 3 φορές.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να δούμε τα επί πληρωμής watchfaces πρέπει να κάνουμε εγκατάσταση οπωσδήποτε από το appgallery? Φοβάμαι να τα κάνω από την αρχή εγκατάσταση...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...