Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συζητάς για το Huawei GT2 στις ειδοποιήσεις το Viber υπάρχει κανονικά. Έχω το classic. 885e9c58ae378f66663c91799914b04a.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

Δε διαφωνώ, απλά έχω iOS που δε το εμφανίζει. Μου έχουν στείλει μέσω Viber μήνυμα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, το δείχνει το μήνυμα αλλά το αναγνωρίζει σαν SMS το ρολόι, ενώ πχ στο Twitter μου εμφανιζει το σπουργίτι πάνω από το μήνυμα κανονικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο SAMSUNG GEAR S3 που ειχα μπορουσα να ρυθμιζω το χρονο που αναβε η οθονη...ειχε καποιους προκαθορισμένους χρόνους ,ας πούμε 5 η 15 η 30 δευτερολεπτα...στο HUAWEI GT 2 υπαρχει τετοια ρυθμιση καπου ? Γιατι μου φαινονται λιγα τα δευτερόλεπτα που μενει η οθονη αναμενη.... Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στο SAMSUNG GEAR S3 που ειχα μπορουσα να ρυθμιζω το χρονο που αναβε η οθονη...ειχε καποιους προκαθορισμένους χρόνους ,ας πούμε 5 η 15 η 30 δευτερολεπτα...στο HUAWEI GT 2 υπαρχει τετοια ρυθμιση καπου ? Γιατι μου φαινονται λιγα τα δευτερόλεπτα που μενει η οθονη αναμενη....

 

 

 

Ρυθμίσεις-οθόνη-συνθέτες-ύπνος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα απο WhatsApp και Messenger εμφανίζονται κανονικά με τα αντίστοιχα εικονίδια. Έκανα σύγκριση το gt2 με το Mi band4 στο τρέξιμο και όλες οι ενδείξεις ήταν ίδιες και μου έφυγε η ανησυχία.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-οθόνη-συνθέτες-ύπνος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

εκεί λέει min. αλλά φυσικά η οθόνη ανάβει για sec. μήπως είναι κάτι άλλο;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δευτερόλεπτα λέει...
ναι οκ έλεγα την από κάτω ρύθμιση! αλήθεια τι κάνει; αυτη που είναι σε λεπτά

 

επίσης σε αυτό που λες στο auto τι εννοεί;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου για αναβάθμιση σε 1.0.12, γνωρίζετε τίποτα;

 

 

 

Κάτι θα βγει όντως, είδωμεν από βελτιώσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε...

Ξέρει κανείς αν θέλω να βάλω interval τρέξιμο πχ 100μ σπρίντ 200μ περπάτημα μπορώ και πως;

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε...

 

Ξέρει κανείς αν θέλω να βάλω interval τρέξιμο πχ 100μ σπρίντ 200μ περπάτημα μπορώ και πως;

Δεν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το gt2 pro έχει watchfaces μέσω εφαρμογής health στο iPhone? Είδα ένα βίντεο στο YouTube και στο σεταρισμα της συσκευής έβγαλε watchfaces.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το GT 2 PRO ή γράφω εδώ; γιατί δεν βρήκα κάτι μια γρήγορη αναζήτηση.

Αγόρασα εχθές το GT 2 PRO και έχω κάποιες ερωτήσεις όντας και νεοφερμένος στο χώρο των smartwatches :)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες ως προς τα faces. Σίγουρα υπάρχει μεγάλη ποικιλία, όμως τα περισσότερα είναι "παθητικά" δηλαδή απλά δείχνουν ώρα και βήματα, κάποια δείχνουν και παλμό αλλά δεν μπορείς να τροποποιήσεις παρά μόνο ελάχιστα από αυτά το οποίο είναι πολύ κρίμα από τη στιγμή που η δυνατότητα υπάρχει. Πχ. σε κάποια εμφανίζεται preview του καιρού αλλά δεν μπορείς να πατήσεις επάνω σε αυτό για να ανοίξει η λειτουργία του καιρού σε πλήρη οθόνη.

 

Ίσως το καλύτερο face που έχω βρει ως τωρα από πλευράς χρηστικότητας είναι το jwD54SC:

 

hoUrYpq.png

 

το συγκεκριμένο, έχει shortcuts σε ΟΛΑ τα μικρά εικονίδια γύρω γύρω που σημαίνει ότι πατώντας πάνω τους ανοίγεις αμέσως το ξυπνητήρι, χρονόμετρο, καιρό, πυξίδα, workouts, ύπνο κτλ. και δεν μπλέκεις με το να μπαινεις σε μενού, εξαιρετικά βολικό και δείχνει ότι υπάρχει η δυνατότητα customaρισματος σε κάτι πολύ πιο εύχρηστο από ένα απλό παθητικό face.

 

Η ερώτηση μου ειναι αν υπάρχει κάποιο εργαλείο customαρίσματος διαθέσιμο ώστε να πειράξουμε υπάρχοντα faces ή να φτιάξουμε καινούρια αλλά με την ύπαρξη shortcuts για τις λειτουργίες, όχι απλά να μπει μια εικόνα background.

 

 

Το άλλο ερώτημα μου ειναι για τα AOD faces, νομιζω πως προστέθηκαν κάποια από μόνα τους αφού έκανα 2-3 F/W update από όταν το πρωτοάνοιξα, όμως δεν υπαρχει επιλογη για αυτά και αναρωτιέμαι αν μπηκαν λόγω των τελευταίων update που εκανε;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει εδώ και 1 μήνα το gt2 και παρατήρησα όταν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα αργεί να προσαρμοστεί δηλαδή ξεκινά από χαμηλά και δυναμώνει είναι φυσιολογικό;

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει εδώ και 1 μήνα το gt2 και παρατήρησα όταν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα αργεί να προσαρμοστεί δηλαδή ξεκινά από χαμηλά και δυναμώνει είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

νομίζω και εμένα το ίδιο κάνει! πολλές φορές δεν βλέπω τίποτα ειδικά έξω στον ήλιο και πρέπει να γυρίσω μια τον καρπό να κλείσει και να ξανά ανοίξει και τότε συνήθως φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Και ω! του θαύματος έφτιαξε η αυτονομία μου. Είχα υποψιαστεί ότι ρόλο παίζει και τι watchface έχεις αλλά δεν το περίμενα τόσο. Εχω τον τελευταίο καιρό το παρακάτω και η διαφορά είναι χαώδης. Τα έχω όλα κλειστά γιατί δεν με ενδιαφέρει η 24ωρη μέτρηση παλμών κτλ. Επίσης έχω κλειστά και τα notifications γιατί στο viber που το θέλω μου δείχνει μέρος του μηνύματος αν ο άλλος έχει στείλει 3-4 κολλητά. Εχουμε και λέμε, είμαι στην 5η ημέρα και έχω 72% !!! Οπως πάει με βλέπω για 13-14 ημέρες!!Πριν μου έβγαζε με το ζόρι 8 ημέρες.:D

 

(κλικ στη φωτό για μεγαλύτερη ανάλυση)

1619238192945.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται ένας φίλος μου να αγοράσει το GT2 PRO , παίρνει watchfaces εξτρα όπως κάνουμε εμείς στο δικο μας?Εννοώ απο Telegram κτλπ??
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Και ω! του θαύματος έφτιαξε η αυτονομία μου. Είχα υποψιαστεί ότι ρόλο παίζει και τι watchface έχεις αλλά δεν το περίμενα τόσο. Εχω τον τελευταίο καιρό το παρακάτω και η διαφορά είναι χαώδης. Τα έχω όλα κλειστά γιατί δεν με ενδιαφέρει η 24ωρη μέτρηση παλμών κτλ. Επίσης έχω κλειστά και τα notifications γιατί στο viber που το θέλω μου δείχνει μέρος του μηνύματος αν ο άλλος έχει στείλει 3-4 κολλητά. Εχουμε και λέμε, είμαι στην 5η ημέρα και έχω 72% !!! Οπως πάει με βλέπω για 13-14 ημέρες!!Πριν μου έβγαζε με το ζόρι 8 ημέρες.:D

 

 

 

(κλικ στη φωτό για μεγαλύτερη ανάλυση)

 

1619238192945.jpg

Ωραίο WF! Είναι custom?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ω! του θαύματος έφτιαξε η αυτονομία μου. Είχα υποψιαστεί ότι ρόλο παίζει και τι watchface έχεις αλλά δεν το περίμενα τόσο. Εχω τον τελευταίο καιρό το παρακάτω και η διαφορά είναι χαώδης. Τα έχω όλα κλειστά γιατί δεν με ενδιαφέρει η 24ωρη μέτρηση παλμών κτλ. Επίσης έχω κλειστά και τα notifications γιατί στο viber που το θέλω μου δείχνει μέρος του μηνύματος αν ο άλλος έχει στείλει 3-4 κολλητά. Εχουμε και λέμε, είμαι στην 5η ημέρα και έχω 72% !!! Οπως πάει με βλέπω για 13-14 ημέρες!!Πριν μου έβγαζε με το ζόρι 8 ημέρες.:D

 

(κλικ στη φωτό για μεγαλύτερη ανάλυση)

1619238192945.jpg

 

Οντως πάιζει ρόλο το watchface στην αυτονομία.Το εχω διαπιστώσει και εγώ.3

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο WF! Είναι custom?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eννοείται custom. Το βρήκα στο xda δεν θυμάμαι ακριβές link.

AOD Stratos λέγεται.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται custom. Το βρήκα στο xda δεν θυμάμαι ακριβές link.

 

AOD Stratos λέγεται.

https://forum.xda-developers.com/t/watchfaces-huawei-watch-gt-gt2-collection.3954393/page-70

 

Εδώ είναι aod Stratos

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...