Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω συνέχεια τα εξής προβλήματα με τα ρολόγια της Huawei,τώρα έχω το gt2 2 χρόνια είχα το πρώτο μοντέλο.το θέμα είναι ότι από τα 10 sms που θα μου έρθουνε στο κινητό μου, στα 2 μόνο μου έρχεται ειδοποίηση με δονηση στο ρολόι.το ίδιο συμβαίνει και στο viber.

 

Το άλλο κουφο είναι ότι στο viber γενικά δεν Με έρχονται πάντα ειδοποιήσεις πρέπει να μπω στο viber για να μου έρθει,αυτό γιατί γίνεται;

 

Γενικά έχω μεγάλο θέμα και δεν βρίσκω την άκρη με τίποτα έχω κάνει συνδέσεις αποσυνδέσεις έχω αλλάξει 2 κινητά εν μπορώ να βρω λύση με τίποτα. Τα εδώ τικαρισμενα όλα κανόνικα στο heawei health.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από ταράτσα σε ταράτσα. Και εννοείται στην απέναντι ταράτσα. Ζιγκ Ζαγκ δλδ.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία. Δεν υπάρχει σωτηρία.

Link to comment
Share on other sites

Στο ξυπνητήρι μπορώ να βάλω ήχο από τη μουσική μου που έχω περάσει;

Ζώνη μέτρησης παλμών στήθους έχει συνδέσει κανείς να μας πει αν δουλεύει σωστά με το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Στο ξυπνητήρι μπορώ να βάλω ήχο από τη μουσική μου που έχω περάσει;

 

Ζώνη μέτρησης παλμών στήθους έχει συνδέσει κανείς να μας πει αν δουλεύει σωστά με το ρολόι;

1.Όχι.

2.Δεν μπορείς να συνδέσεις ζώνη παλμών.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλι το gps ρε παιδιά. Δεν έχει αφήσει ταράτσα για ταράτσα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλι το gps ρε παιδιά. Δεν έχει αφήσει ταράτσα για ταράτσα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί;

Όλα τα ρολόγια γενικά έχουν θέμα όταν τρέχεις ανάμεσα στα κτίρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το GT2 έχει γύρω στα 120 ενώ το "ίδιο" magic watch 2 πάνω από 170???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Gt 2 pro ή amazfit Gtr2?

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και προέρχομαι από amazfit pace. Αρχικά ήμουν για huawei, αλλά ψάχνοντας είδα ότι με το huawei δε διαβάζεις ολόκληρη την ειδοποίηση που έρχεται αλλα ένα preview ενώ και εμφανισιακά το φοβάμαι μην είναι υπερβολικά κυριλέ για το πιο αθλητικό στυλ μου.

Από την άλλη με προβληματίζει η ανθεκτικοκτητα του amazfit.

Link to comment
Share on other sites

Gt 2 pro ή amazfit Gtr2?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και προέρχομαι από amazfit pace. Αρχικά ήμουν για huawei, αλλά ψάχνοντας είδα ότι με το huawei δε διαβάζεις ολόκληρη την ειδοποίηση που έρχεται αλλα ένα preview ενώ και εμφανισιακά το φοβάμαι μην είναι υπερβολικά κυριλέ για το πιο αθλητικό στυλ μου.

 

Από την άλλη με προβληματίζει η ανθεκτικοκτητα του amazfit.

Καλησπέρα. Είχα για 1 περίπου μήνα το gt2e. Ίδιο ρολόι είναι στην ουσία. Αν θέλεις την γνώμη μου μην δώσεις χρήματα για το Huawei. Όχι αν το θέλεις για αθλητικό ρολόι. Το έδωσα και πήρα το Garmin vivoactive 4. Αν και Garmin είναι πιο smart από το Huawei. Μπορώ με revolut και πληρώνω από το ρολόι. Οι ειδοποιήσεις έρχονται όλες, μια φορά, και μπορώ να τις διαβάζω.

Δεν μιλάω για τις αθλητικές δυνατότητες και το τι μπορείς να κάνεις με το Garmin. Αυτά από εμένα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα απο την παρέα εδώ.

έχω το GT Active κοντά 1 χρόνο περίπου, αλλά σκέφτομαι την αγορά του 2 η του 2 προ, κυρίως για να μπορώ να απαντώ κλήσεις (όχι ότι ειναι κάτι απαραίτητο).

η αγορά του active ήταν για την εμφάνισή του (το χρώμα) αλλά και οτι έψαχνα μεγαλύτερη οθόνη για τις ειδοποιήσεις ώστε να φύγω απο τα smartbands.

η αλήθεια ειναι οτι μονο το προ με τραβάει σαν σχέδιο λόγω του χρώματος και της γενικότερης εικόνας του. Στο GT2 το μαύρο δεν μ αρέσει μπορώ να πω και σε καμία περίπτωση το ασημί.

Μήπως θα ήταν καλύτερα τελικά να μην πάρω τίποτα και να κάτσω στα αυγά μου για κάτι νεότερο; Η αλήθεια ειναι οτι γλυκοκοιτάζω και το oneplus watch που αναμένεται να βγει αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τι υποστήριξη μπορεί να έχει σε customization και γενικότερα στο τι μπορεί να κάνει σαν συσκευή, watchfaces κλπ κλπ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το GT2 έχει γύρω στα 120 ενώ το "ίδιο" magic watch 2 πάνω από 170???

 

δες ποσα κατατηματα και με τι διαθεσημοτιτα εχουν το ενα και μετα δες το αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Gt 2 pro ή amazfit Gtr2?

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και προέρχομαι από amazfit pace. Αρχικά ήμουν για huawei, αλλά ψάχνοντας είδα ότι με το huawei δε διαβάζεις ολόκληρη την ειδοποίηση που έρχεται αλλα ένα preview ενώ και εμφανισιακά το φοβάμαι μην είναι υπερβολικά κυριλέ για το πιο αθλητικό στυλ μου.

Από την άλλη με προβληματίζει η ανθεκτικοκτητα του amazfit.

 

αν το θελεις για light fitness watch και καποιες λειτουργίες όπως ειδοποιήσεις κλπ κλπ το huawei καθώς λειτουργεί bug free αν το θέλεις για sport watch κανένα απο τα δυο πας σε κατι που ειναι ειδικά σχεδιασμένο για αυτό

Link to comment
Share on other sites

δες ποσα κατατηματα και με τι διαθεσημοτιτα εχουν το ενα και μετα δες το αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν το θελεις για light fitness watch και καποιες λειτουργίες όπως ειδοποιήσεις κλπ κλπ το huawei καθώς λειτουργεί bug free αν το θέλεις για sport watch κανένα απο τα δυο πας σε κατι που ειναι ειδικά σχεδιασμένο για αυτό

 

Το θέλω και για γυμναστική που κυρίως γίνεται εντός σπιτιού 4 με 5 μέρες την εβδομάδα.

Τα sportwatch είναι πολύ πιο ακριβά. Κινούμαι μεταξύ 100€ με 130€ και το gt2 pro λόγω της ανθεκτικοκτητας αν έδινα τα παραπάνω χρήματα που ζητάει, αλλά νομίζω ότι παραείναι κυριλέ για sport στυλ σε εμφάνιση εννοώ.

Μάλλον κλίνω προς gtr2 γιατί βλέπω ότι είναι πιο καλοστημένο το λογισμικό, ενώ έχω και το pace οπότε δε θα δυσκολευτώ καθόλου στη μετάβαση. Είναι πιο fluid και το μενου και δείχνει πιο πρακτικό για εμένα.

Βέβαια έχω και κινητό huawei και με το gt 2 θα ταίριαζε γάντι αλλά κινητό θα αλλάξω σύντομα και με τα google προβλήματα θα κινηθώ σε άλλη εταιρία.

Δυσκολεύομαι η αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα χρόνο το gt 2 και εδώ και 2 μήνες έχω το gtr 2.

To gtr 2 ανώτερο σε όλα και πιο όμορφο το classic.

Έχει πάρει και 2 update που το έχουν απογειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα χρόνο το gt 2 και εδώ και 2 μήνες έχω το gtr 2.

To gtr 2 ανώτερο σε όλα και πιο όμορφο το classic.

Έχει πάρει και 2 update που το έχουν απογειώσει.

 

Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο αναλυτικός σε τι είναι ανώτερο. Κι εγώ σε αυτό κλίνω τελικά. Από ανθεκτικοκτητα πως τα πάει; κάνει 2,5 ώρες να φορτίσει;

Οι μετρήσεις είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο αναλυτικός σε τι είναι ανώτερο. Κι εγώ σε αυτό κλίνω τελικά. Από ανθεκτικοκτητα πως τα πάει; κάνει 2,5 ώρες να φορτίσει;

Οι μετρήσεις είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;

 

Ναι φίλε μου

Είναι λιγάκι πιο γρήγορο,έχει ίδια οθόνη με το gt 2,το app του είναι πιο πλήρες και πιο λειτουργικό,έχει πολύ καλύτερη μέτρηση ύπνου με πολλές λεπτομέρειες,πιο πολλά widget και watchfaces κτλ

Υστερεί λίγο σε μπαταρία σε σχέση με το gt 2 δλδ με το gt 2 έβγαζα άνετα 10 μέρες με αυτό με δυσκολία αγγίζω τις 7 μέρες.

Overall όμως είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος σε σχέση με το gt 2.

Επίσης δεν έχει ασυμβατότητα με άλλες συσκευές εκτός Xiaomi όπως έχει το gt 2.

Εγώ το δουλεύω με το galaxy fold 2 και δουλεύει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου

Είναι λιγάκι πιο γρήγορο,έχει ίδια οθόνη με το gt 2,το app του είναι πιο πλήρες και πιο λειτουργικό,έχει πολύ καλύτερη μέτρηση ύπνου με πολλές λεπτομέρειες,πιο πολλά widget και watchfaces κτλ

Υστερεί λίγο σε μπαταρία σε σχέση με το gt 2 δλδ με το gt 2 έβγαζα άνετα 10 μέρες με αυτό με δυσκολία αγγίζω τις 7 μέρες.

Overall όμως είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος σε σχέση με το gt 2.

Επίσης δεν έχει ασυμβατότητα με άλλες συσκευές εκτός Xiaomi όπως έχει το gt 2.

Εγώ το δουλεύω με το galaxy fold 2 και δουλεύει απροβληματιστα.

 

Έπεσε παραγγελία μόλις. Gtr 2 λοιπόν.

Την εφαρμογή την γνώριζα ότι είναι πλήρης γιατί έχω το pace τώρα το οποίο αν εξαιρέσεις την οθόνη που είναι lcd και η φόρτιση που θέλει κόλπα για να καταφέρεις να φορτίσει, είναι ένα υπέροχο ρολόι ενώ έμεινα ευχαριστημένος και από το ποσο ανθεκτικό είναι.

Να δούμε τώρα το gtr 2 πως θα τα πάει.

Σίγουρα δε θα χασω το ιστορικό των μετρήσεων.

Εκείνο που δε γνωρίζω και θα ανακαλύψω είναι αν μπορώ μέσα στην ίδια μέρα να φορέσω πχ πρωί το pace, βράδυ το Gtr2, αν θα έχω συγκεντρωτικη εικόνα της ημέρας και από τα δύο ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε παραγγελία μόλις. Gtr 2 λοιπόν.

Την εφαρμογή την γνώριζα ότι είναι πλήρης γιατί έχω το pace τώρα το οποίο αν εξαιρέσεις την οθόνη που είναι lcd και η φόρτιση που θέλει κόλπα για να καταφέρεις να φορτίσει, είναι ένα υπέροχο ρολόι ενώ έμεινα ευχαριστημένος και από το ποσο ανθεκτικό είναι.

Να δούμε τώρα το gtr 2 πως θα τα πάει.

Σίγουρα δε θα χασω το ιστορικό των μετρήσεων.

Εκείνο που δε γνωρίζω και θα ανακαλύψω είναι αν μπορώ μέσα στην ίδια μέρα να φορέσω πχ πρωί το pace, βράδυ το Gtr2, αν θα έχω συγκεντρωτικη εικόνα της ημέρας και από τα δύο ρολόγια.

 

Καλορίζικο φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε παραγγελία μόλις. Gtr 2 λοιπόν.

Την εφαρμογή την γνώριζα ότι είναι πλήρης γιατί έχω το pace τώρα το οποίο αν εξαιρέσεις την οθόνη που είναι lcd και η φόρτιση που θέλει κόλπα για να καταφέρεις να φορτίσει, είναι ένα υπέροχο ρολόι ενώ έμεινα ευχαριστημένος και από το ποσο ανθεκτικό είναι.

Να δούμε τώρα το gtr 2 πως θα τα πάει.

Σίγουρα δε θα χασω το ιστορικό των μετρήσεων.

Εκείνο που δε γνωρίζω και θα ανακαλύψω είναι αν μπορώ μέσα στην ίδια μέρα να φορέσω πχ πρωί το pace, βράδυ το Gtr2, αν θα έχω συγκεντρωτικη εικόνα της ημέρας και από τα δύο ρολόγια.

 

Τιμουλα;

Απο που;

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ το classic, πανέμορφο και ερχόμενος από mi band 5 μου φαίνεται μεγάλο για αρχή :) Η μόνη παρασπονδία του, λόγω iOS, είναι η πολύ περιορισμένη πρόσβαση στις ειδοποιήσεις, πχ δεν έχει το Viber, οπότε πρέπει να έχω ενεργοποιημένο και το «άλλα», αλλά μαζί με αυτό έρχονται και ειδοποιήσεις που δε θα ήθελα στο ρολόι, όπως από ειδησεογραφικά, παιχνίδια κλπ...dd35c87bf99ac9ae0973d97b302fbe90.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ το classic, πανέμορφο και ερχόμενος από mi band 5 μου φαίνεται μεγάλο για αρχή :) Η μόνη παρασπονδία του, λόγω iOS, είναι η πολύ περιορισμένη πρόσβαση στις ειδοποιήσεις, πχ δεν έχει το Viber, οπότε πρέπει να έχω ενεργοποιημένο και το «άλλα», αλλά μαζί με αυτό έρχονται και ειδοποιήσεις που δε θα ήθελα στο ρολόι, όπως από ειδησεογραφικά, παιχνίδια κλπ...dd35c87bf99ac9ae0973d97b302fbe90.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν έχω το συγκεκριμένο smartwatch, αλλά κρίνοντας από το samsung galaxy watch3, εμφανίζει τις εφαρμογές για τις οποίες έχει έρθει τουλάχιστον μια ειδοποίηση. Π.χ. για το viber, θα πρέπει να σου το εμφανίσει, αφού σου έρθει κάποια ειδοποίηση στο viber.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ το classic, πανέμορφο και ερχόμενος από mi band 5 μου φαίνεται μεγάλο για αρχή :) Η μόνη παρασπονδία του, λόγω iOS, είναι η πολύ περιορισμένη πρόσβαση στις ειδοποιήσεις, πχ δεν έχει το Viber, οπότε πρέπει να έχω ενεργοποιημένο και το «άλλα», αλλά μαζί με αυτό έρχονται και ειδοποιήσεις που δε θα ήθελα στο ρολόι, όπως από ειδησεογραφικά, παιχνίδια κλπ...dd35c87bf99ac9ae0973d97b302fbe90.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αν συζητάς για το Huawei GT2 στις ειδοποιήσεις το Viber υπάρχει κανονικά. Έχω το classic. 885e9c58ae378f66663c91799914b04a.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...