Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όσο όμορφο και καλαίσθητο είναι τόσο λανθασμένες είναι οι μετρήσεις του σε όλους σχεδόν τους δείκτες. Πραγματικά δε ξέρεις τι να πιστέψεις. Έχει σημαντική απόκλιση, ειδικά στο altitude και στο GPS ειναι για κλάματα. Για το GT 2 Pro αναφέρομαι.

 

Επίσης πόσο δύσκολο τους είναι να φτιάξουν το θέμα με τα duplicate notifications σχεδόν 1 χρόνο τώρα διαβάζω για αυτό το πρόβλημα. Και ένα τελευταίο, ξέρουμε πως αλλάζουμε το Date format; γιατί by default δείχνει τις ημ/ες USA based.

 

Από εμφάνιση, απάντηση κλήσεων και multimedia χρήση μέχρι στιγμής ικανοποιημένος αν και θα ήθελα λίγη περισσότερη λειτουργικότητα (απάντηση μηνυμάτων, πληρωμές)

 

Παρασύρθηκα από τις καλές κριτικές στο skroutz και κάποιων youtuber και το αγόρασα, αλλά τελικά πρέπει να ψάχνεις καλύτερα. Ευτυχως που στη γυμναστική που κάνω δεν ειμαι τοσο maniac να μετραω τα πάντα, διαφορετικά θα το είχα δώσει.

Άστα φίλε μου... Και εγώ τα ίδια έπαθα και την πάτησα.

Το χρησιμοποιώ πλέον μόνο για να βλέπω την ώρα ... στο κομοδίνο.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλει σφιχτό δέσιμο στο χέρι όταν τρέχεις και όχι χαλαρό. Τσεκαρε το πάλι

 

Εννοείται αυτό ρε συ

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει κανείς να προτείνει κανένα λουράκι που να είναι σε αίσθηση τουλάχιστον ίδιο με το εργοστασιακό;

Επίσης βλέπω να πουλάνε μόνο τα μαύρα στα εργοστασιακά; Γιατί δεν δίνουν τα πορτοκαλί η τα πράσινα; Να πάρω τηλέφωνο στο σέρβις αν τα φέρνουν και πόσο;

 

Τσεκαρε στο eBay. Δες για λουράκια 22mm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ της τελευταιες μέρες και ειδικά μετά την έλευση του emiu 11 βλέπω πως όλα λειτουργούν καλώς.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ το έχω 7 μήνες και μέχρι τώρα ήμουν αρκετά ευχαριστημένος χρησιμοποιώντας το φουλ για ασκήσεις. Όμως εδώ και μια εβδομάδα μου προσθέτει τα βήματα από το κινητό και από τη συσκευή!!! Επίσης εχθές δεν μηδένισε η εφαρμογή με αποτέλεσμα να μου δείχνει το πρωί πως έχω κάνει 20000 βήματα!!! Κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό ρε συ

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τσεκαρε στο eBay. Δες για λουράκια 22mm

 

Φίλε μου αναζητώ τα αυθεντικά, η τουλάχιστον όσο κοντά γίνεται σε αυτά, σε πράσινο χρώμα.

Σαν έκδοση έβγαινε (πωλείται ακόμα και σήμερα) δεν καταλαβαίνω γιατι να μην υπάρχει στην αγορά το αυθεντικό ανταλλακτικό. Με την ίδια λογική ακριβώς, ούτε τα πορτοκαλί του sport υπάρχουν κάπου για αγορά, μόνο αντίστοιχα του εμπορίου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο όμορφο και καλαίσθητο είναι τόσο λανθασμένες είναι οι μετρήσεις του σε όλους σχεδόν τους δείκτες. Πραγματικά δε ξέρεις τι να πιστέψεις. Έχει σημαντική απόκλιση, ειδικά στο altitude και στο GPS ειναι για κλάματα. Για το GT 2 Pro αναφέρομαι.

 

Επίσης πόσο δύσκολο τους είναι να φτιάξουν το θέμα με τα duplicate notifications σχεδόν 1 χρόνο τώρα διαβάζω για αυτό το πρόβλημα. Και ένα τελευταίο, ξέρουμε πως αλλάζουμε το Date format; γιατί by default δείχνει τις ημ/ες USA based.

 

Από εμφάνιση, απάντηση κλήσεων και multimedia χρήση μέχρι στιγμής ικανοποιημένος αν και θα ήθελα λίγη περισσότερη λειτουργικότητα (απάντηση μηνυμάτων, πληρωμές)

 

Παρασύρθηκα από τις καλές κριτικές στο skroutz και κάποιων youtuber και το αγόρασα, αλλά τελικά πρέπει να ψάχνεις καλύτερα. Ευτυχως που στη γυμναστική που κάνω δεν ειμαι τοσο maniac να μετραω τα πάντα, διαφορετικά θα το είχα δώσει.

Έχω το GT 2 Pro και έχω κάνει 6-7 πεζοπορίες σε βουνό, ακολουθώντας συνήθως το Osmand που έχει απόσταση και υψομετρικές, παρέα με φίλο με ένα καλό Garmin. Στις αποστάσεις οι αποκλίσεις είναι ελάχιστες, στο υψόμετρο το GT 2 Pro δίνει σταθερά ένα +10%. Όλες οι πεζοπορίες με συνδεδεμένο κινητό και ανοιχτό location & data στο κινητό (ίσως συνεργάζονται και βοηθάει στην ακρίβεια).
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος από την Παρασκευή θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει ρύθμιση ευαισθησίας τις οθόνης με το γύρισμα του καρπου;Επίσης ο σωστός τρόπος φόρτισης Ποιος ειναι;κάπου πήρε το μάτι μου ότι αν χρησιμοποιείτε ο φορτιστής κινητού χαλάει η μπαταρία.ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι τραβάει όσο χρειάζεται ακόμη και από 50αρη φορτιστή..καλό είναι να χρησιμοποιήστε κάτι με μικρή τάση ακόμη και θύρα usb υπολογιστή για τα κλάσματα που υποτίθεται θα χρειαστεί για να αντιληφθεί την παροχή..εγώ το φορτιζω από μια θύρα 2,1 watt που έχω τον φορτιστή μόνιμα επανωκαι σε κανένα ταξίδι με του κινητού τον 40 watt..πάνω από ένα χρόνο όλα καλά..μόνο φίλος με gtrτου κάηκε αλλα εντάξει το πρώτο gtr εσωτερικά είναι αισχρός..πήρε active 2 τώρα και το φορτίζει από υπολογιστή

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει Gmail, μπορεί να μου πει όταν του στέλνει κάποιος email που έχει μέσα κείμενο, αν στο ρολόι τού εμφανίζει τον τίτλο και μέρος του κειμένου, ή μόνο τον τίτλο;

 

Σ' εμένα εμφανίζεται το εικονίδιο του Gmail και μόνο ο τίτλος, και γνωστός μου μου είπε ότι συναδέρφος του που έχει το ρολόι, του εμφανίζει και το κείμενο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει Gmail, μπορεί να μου πει όταν του στέλνει κάποιος email που έχει μέσα κείμενο, αν στο ρολόι τού εμφανίζει τον τίτλο και μέρος του κειμένου, ή μόνο τον τίτλο;

 

Σ' εμένα εμφανίζεται το εικονίδιο του Gmail και μόνο ο τίτλος, και γνωστός μου μου είπε ότι συναδέρφος του που έχει το ρολόι, του εμφανίζει και το κείμενο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Μου εμφανίζει κ το κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει κ το κείμενο.
Σ' εμένα γιατί εμφανίζει άραγε μόνο τον τίτλο του email;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα γιατί εμφανίζει άραγε μόνο τον τίτλο του email;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Ότι δείχνει στην οθόνη κλειδώματος του κινητού , σου το εμφανίζει και στο ρολόι.

 

Μήπως έχεις επιλέξει να εμφανίζονται μόνο οι τίτλοι στα email σου στη οθόνη κλειδώματος;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι δείχνει στην οθόνη κλειδώματος του κινητού , σου το εμφανίζει και στο ρολόι.

 

Μήπως έχεις επιλέξει να εμφανίζονται μόνο οι τίτλοι στα email σου στη οθόνη κλειδώματος;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην lock screen του κινητού έχω ορίσει οι ειδοποιήσεις να είναι κρυφές, άρα ίσως να φταίει αυτό.

 

Αλλά σ' αυτή την περίπτωση δεν θα έπρεπε κανονικά να αποκρύπτει το κείμενο απ' όλες τις εφαρμογές;

Γιατί το κάνει μόνο στα email, ενώ στα SMS για παράδειγμα εμφανίζει το κείμενο;

 

Έχω κρυφές τις ειδοποιήσεις στην lock screen για όλες τις εφαρμογές, όχι μόνο τα email !!

 

 

 

Edit: Τώρα που το είδα ξανά, το κείμενο για την εφαρμογή Gmail ήταν επιλεγμένο να μην εμφανίζεται.

 

Χίλια ευχαριστώ.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γράφει...

Διορθώνονται γνωστά προβλήματα.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Το έχει φίλος. Αν και δεν νομίζω ότι είναι τόσο απαραίτητο. Δεν αποθηκεύεται στο ρολόι και τίποτα σπουδαίο που να χρειάζεται κλείδωμα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Ήρθε και σ εμένα, μικρή έγινε γρήγορα

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...