Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκανα ένα μικρό τεστ: έβαλα το GT2 στο αριστερό χέρι και το Mi band 5 στο δεξί και περπάτησα μόνο με βηματόμετρο χωρίς GPS ή κάποια άσκηση 3.000 βήματα με το GT2 για να δω πόσα θα γράψει το Xiaomi.

 

Εγραψε 2668.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eκανα ένα μικρό τεστ: έβαλα το GT2 στο αριστερό χέρι και το Mi band 5 στο δεξί και περπάτησα μόνο με βηματόμετρο χωρίς GPS ή κάποια άσκηση 3.000 βήματα με το GT2 για να δω πόσα θα γράψει το Xiaomi.

 

 

 

Εγραψε 2668.

Τα περισσότερα ρολόγια είτε φτηνά είτε ακριβά πάνω κάτω ψιλοταιριάζουν στα βήματα όταν αρχίζεις και τρέχεις ή περπατάς συγκεκριμένη απόσταση.

 

Εκεί που γίνεται όμως ο χαμός, εκεί δηλαδή που βλέπεις την τεράστια διαφορά είναι όταν το φοράς όλη την ημέρα.

 

Αρκετά ρολόγια, μέχρι και φτηνά μοντέλα γνωστών εταιρειών, την παραμικρή κίνηση του χεριού την μεταφράζουν σε βήμα. Και αν είσαι όλη μέρα στο πόδι, αν η δουλειά σου για παράδειγμα απαιτεί σωματική κίνηση, το αποτέλεσμα είναι να υπάρχουν ρολόγια που σου δείχνουν πως έχεις κάνει μέσα σε ένα οχτάωρο γύρω στα σαράντα χιλιάδες βήματα ενώ μπορεί να έχεις κάνει τα μισά και λιγότερο. Και αυτό είναι άσχημο γιατί όταν σου δείχνει λανθασμένα βήματα σου δείχνει και λανθασμένες θερμίδες σου δείχνει και λανθασμένες αποστάσεις που έχεις διανύσει.

 

Δε θα γράψω μοντέλα που εμπιστεύομαι στο θέμα βημάτων και μοντέλα που δεν εμπιστεύομαι. Δε θέλω να μπω σε άλλα θέματα. Πάντως ισχύει αυτό και το έχω προσέξει εδώ και πέντε χρόνια. Νομίζω πως τα μισά από τα ρολόγια που κυκλοφορούν, αν όχι τα περισσότερα, έχουν θέμα στην καταμέτρηση των βημάτων.

Link to comment
Share on other sites

+1000 στον επάνω χρήστη.:)

 

Ακόμα και τα Garmin Fenix 3 & Vivoactive 3 που έχω έχουν θέμα με το μεμονωμένο βηματόμετρο. Ειδικά το 2ο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση.

Το μόνο πρόβλημα, υποθέτω, θα είναι ότι θα αργεί να καταλάβει την αλλαγή της άσκησης οπότε τα αποτελέσματα που θα δείχνει δεν είναι και τόσο σωστά.

 

Όπως έχει γίνει όσες φορές έχω πάει για περπάτημα και δεν ξεκίνησα άσκηση χειροκίνητα. Το ρολόι όλες αυτές τις φορές κατάλαβε ότι ξεκίνησα την άσκηση στα 600m από την αφετηρία, και στο τέλος η απόσταση που μου έδειξε ήταν κατά 600m ελλειπής.

 

 

Αυτό είναι και το μόνο παράπονο που έχω εγώ από το ρολόι, μιας και σ' αυτό το thread γίνονται και πολλά παράπονα για την συμπεριφορά του.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Δεν αργεί να το καταλάβει. Όταν δει εναν άλλο ρυθμό πχ τρέξιμο,στο κάνει ερώτημα. Αν πατήσεις πχ τρέξιμο βάζει κι αυτά που είχες κάνει τρέχοντας πριν σ' ενημερώσει. Τα συνοψίζει κατά προσέγγιση από τα βήματα-ρυθμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αργεί να το καταλάβει. Όταν δει εναν άλλο ρυθμό πχ τρέξιμο,στο κάνει ερώτημα. Αν πατήσεις πχ τρέξιμο βάζει κι αυτά που είχες κάνει τρέχοντας πριν σ' ενημερώσει. Τα συνοψίζει κατά προσέγγιση από τα βήματα-ρυθμο.
Σ' εμένα δεν το κάνει αυτό.

Η απόσταση που περπατάω είναι ακριβώς 5km, και όσες φορές το άφησα να ξεκινήσει την άσκηση μόνο του, στο τέλος μου εμφανίζει ότι περπάτησα από τη στιγμή που ξεκίνησε το ρολόι την άσκηση. Μείον δηλαδή περίπου 600m, και αυτό φαίνεται και από τον χάρτη που δεν εμφανίζεται ως εκκίνηση το σπίτι μου αλλά το σημείο που με ρώτησε το ρολόι για να ξεκινήσει την άσκηση. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το Gt2 Pro μου και προσπαθώ ενώ το έχω συνδέσει με το Mi10T μου δεν μπυ έρχονται οι κλήσεις!

Έχω δωσει όλα τα δικαιώματα από τις ρυθμίσεις και στο ρολόι έρχομαι ειδοποιήσεις από messenger κανονικά!

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth ενώ είναι ενεργοποιημένο για χρήση τηλεφώνου απ'εξω γράφει συνδέθηκε χωρίς τηλέφωνο!

Καμία βοήθεια?

 

Κανείς??? :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς??? :cry::cry::cry:

 

μπορεί να έχει "κολλήσει"... το κάνει και στο gt2 μερικές φορές... άνοιξε - κλείσε το διακόπτη του bluetooth μερικές φορές να το τσεκάρεις. στο μενού του bluetooth στο κινητό του watch gt2 pro που λέει χρήση για , τα έχεις όλα στο On έτσι;

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει "κολλήσει"... το κάνει και στο gt2 μερικές φορές... άνοιξε - κλείσε το διακόπτη του bluetooth μερικές φορές να το τσεκάρεις. στο μενού του bluetooth στο κινητό του watch gt2 pro που λέει χρήση για , τα έχεις όλα στο On έτσι;

 

Ναι ναι! :( :(

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχει κολλήσει η εφαρμογή και δείχνει 7840 βήματα. Το ρολόι δείχνει σωστά και αν στην εφαρμογή πατήσω πάνω στα βήματα πάλι δείχνει σωστά. Πως κάνω reset την εφαρμογή να στρώσει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ως SMS εφαρμογή αυτή της Google (Google Messages) να μου πει αν η εφαρμογή υπάρχει στη λίστα αυτών που μπορείς να

ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι;

 

Το κινητό μου έχει ως μαμά εφαρμογή για SMS κάποια εφαρμογή της Huawei, και απλά εγώ έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ αυτή της Google.

Στις ρυθμίσεις μέσα στο Health app μού εμφανίζει την μαμά εφαρμογή της Huawei και όχι και αυτή της Google, οπότε όταν μου στέλνει κάποιος είτε SMS ή RCS, δεν έχω ειδοποίηση στο ρολόι.

 

Ευχαριστώ.

 

Από εχθές έχει κολλήσει η εφαρμογή και δείχνει 7840 βήματα. Το ρολόι δείχνει σωστά και αν στην εφαρμογή πατήσω πάνω στα βήματα πάλι δείχνει σωστά. Πως κάνω reset την εφαρμογή να στρώσει;
Μάλλον χρειάζεται να την κάνεις Force Stop, και μετά Wipe Cache (και ίσως Wipe Data αν χρειαστεί).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ως SMS εφαρμογή αυτή της Google (Google Messages) να μου πει αν η εφαρμογή υπάρχει στη λίστα αυτών που μπορείς να

ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Αν και δεν εχω το 2 εχω το GT Active, και συσκευή το Nord, εχω google messages και μου έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχετε δει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488286

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ως SMS εφαρμογή αυτή της Google (Google Messages) να μου πει αν η εφαρμογή υπάρχει στη λίστα αυτών που μπορείς να

ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι;

 

Το κινητό μου έχει ως μαμά εφαρμογή για SMS κάποια εφαρμογή της Huawei, και απλά εγώ έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ αυτή της Google.

Στις ρυθμίσεις μέσα στο Health app μού εμφανίζει την μαμά εφαρμογή της Huawei και όχι και αυτή της Google, οπότε όταν μου στέλνει κάποιος είτε SMS ή RCS, δεν έχω ειδοποίηση στο ρολόι.

 

Ευχαριστώ.

 

Μάλλον χρειάζεται να την κάνεις Force Stop, και μετά Wipe Cache (και ίσως Wipe Data αν χρειαστεί).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Σε one plus 7 εμφανίζεται κανονικά η εφαρμογή της Google στις ρυθμίσεις μέσα στο Health app και παίρνω κανονικά τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να πάρω το gt2 το classic peddle brown.

Γνωρίζει κάποιος κανένα σκρουτζομαγαζο που να έχει η συσκευασία και δεύτερο λουράκι το μαύρο;

Πρόσφατα το πήρε φίλος από vodafone και δεν το είχε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να πάρω το gt2 το classic peddle brown.

Γνωρίζει κάποιος κανένα σκρουτζομαγαζο που να έχει η συσκευασία και δεύτερο λουράκι το μαύρο;

Πρόσφατα το πήρε φίλος από vodafone και δεν το είχε μέσα.

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει με 2 λουράκια το GT2 μόνο το Honor MagicWatch 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να πάρω το gt2 το classic peddle brown.

Γνωρίζει κάποιος κανένα σκρουτζομαγαζο που να έχει η συσκευασία και δεύτερο λουράκι το μαύρο;

Πρόσφατα το πήρε φίλος από vodafone και δεν το είχε μέσα.

 

kaizershop

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω το 2 εχω το GT Active, και συσκευή το Nord, εχω google messages και μου έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.
Σε one plus 7 εμφανίζεται κανονικά η εφαρμογή της Google στις ρυθμίσεις μέσα στο Health app και παίρνω κανονικά τις ειδοποιήσεις.
Σ' εμένα δεν εμφανίζει την εφαρμογή στην λίστα, και γι' αυτό δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι !!!

 

Σας ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί ως SMS εφαρμογή αυτή της Google (Google Messages) να μου πει αν η εφαρμογή υπάρχει στη λίστα αυτών που μπορείς να

ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι;

 

Το κινητό μου έχει ως μαμά εφαρμογή για SMS κάποια εφαρμογή της Huawei, και απλά εγώ έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ αυτή της Google.

Στις ρυθμίσεις μέσα στο Health app μού εμφανίζει την μαμά εφαρμογή της Huawei και όχι και αυτή της Google, οπότε όταν μου στέλνει κάποιος είτε SMS ή RCS, δεν έχω ειδοποίηση στο ρολόι.

 

Ευχαριστώ.

 

Μάλλον χρειάζεται να την κάνεις Force Stop, και μετά Wipe Cache (και ίσως Wipe Data αν χρειαστεί).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

εμένα έχει και τις 2. και στο Samsung A31 που έχω τώρα και στο mi a3 που είχα πριν. εκτός εάν στην Huawei λόγω εμπάργκο από ΗΠΑ δεν δείχνει την εφαρμογή της Google; δεν ξέρω, λέω

έχεις για προεπιλεγμενη αυτή της Google;

 

3571ee4e61eab8e69d469f0983e4a5ef.jpg

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει και τις 2. και στο Samsung A31 που έχω τώρα και στο mi a3 που είχα πριν. εκτός εάν στην Huawei λόγω εμπάργκο από ΗΠΑ δεν δείχνει την εφαρμογή της Google; δεν ξέρω, λέω

έχεις για προεπιλεγμενη αυτή της Google;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

 

Αυτό ακριβώς λέω, ότι η εφαρμογή Google Messages δεν υπάρχει στην λίστα για να την ενεργοποιήσω και να μου έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Όσον αφορά αυτό που λες ότι ίσως φταίει το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί με Google services και Huawei, είμαι σίγουρος ότι δεν ευθύνεται αυτό, γιατί οι υπόλοιπες εφαρμογές της Google (Gmail, Calendar, Contacts, Maps κτλ) υπάρχουν. ;)

 

Τέλος πάντων, δεν μπορώ να κάνω κάτι απ' ότι φαίνεται, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα πάρουμε το harmonyos και πότε;

Σε ένα site διάβασα ότι θα πάρουμε αλλά δεν έγραφε κάτι περισσότερο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πλήρης απογοήτευση σήμερα, έτρεξα ένα 10αρι και στα τελευταία 2χλμ έδειχνε 195 παλμούς. Σαφώς και δεν ήταν τόσο καθώς και τον εαυτό μου ξέρω και δε τρέχω πρώτη φορά. ..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο όμορφο και καλαίσθητο είναι τόσο λανθασμένες είναι οι μετρήσεις του σε όλους σχεδόν τους δείκτες. Πραγματικά δε ξέρεις τι να πιστέψεις. Έχει σημαντική απόκλιση, ειδικά στο altitude και στο GPS ειναι για κλάματα. Για το GT 2 Pro αναφέρομαι.

 

Επίσης πόσο δύσκολο τους είναι να φτιάξουν το θέμα με τα duplicate notifications σχεδόν 1 χρόνο τώρα διαβάζω για αυτό το πρόβλημα. Και ένα τελευταίο, ξέρουμε πως αλλάζουμε το Date format; γιατί by default δείχνει τις ημ/ες USA based.

 

Από εμφάνιση, απάντηση κλήσεων και multimedia χρήση μέχρι στιγμής ικανοποιημένος αν και θα ήθελα λίγη περισσότερη λειτουργικότητα (απάντηση μηνυμάτων, πληρωμές)

 

Παρασύρθηκα από τις καλές κριτικές στο skroutz και κάποιων youtuber και το αγόρασα, αλλά τελικά πρέπει να ψάχνεις καλύτερα. Ευτυχως που στη γυμναστική που κάνω δεν ειμαι τοσο maniac να μετραω τα πάντα, διαφορετικά θα το είχα δώσει.

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Πλήρης απογοήτευση σήμερα, έτρεξα ένα 10αρι και στα τελευταία 2χλμ έδειχνε 195 παλμούς. Σαφώς και δεν ήταν τόσο καθώς και τον εαυτό μου ξέρω και δε τρέχω πρώτη φορά. ..

 

Θέλει σφιχτό δέσιμο στο χέρι όταν τρέχεις και όχι χαλαρό. Τσεκαρε το πάλι

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς να προτείνει κανένα λουράκι που να είναι σε αίσθηση τουλάχιστον ίδιο με το εργοστασιακό;

Επίσης βλέπω να πουλάνε μόνο τα μαύρα στα εργοστασιακά; Γιατί δεν δίνουν τα πορτοκαλί η τα πράσινα; Να πάρω τηλέφωνο στο σέρβις αν τα φέρνουν και πόσο;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...