Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω το gt 2 pro και πάνω από 5 μέρες δεν κρατάει η μπαταρία του . Από χθες στις 10:00 εως τώρα έχει πάει στο 50%

Εμένα με καθημερινή χρήση για μία ώρα γυμναστικής κρατά περίπου 10-11 μέρες . Στις μετρήσεις έχω πολλές αντιρρήσεις .Δηλαδή στους παλμούς και στην απόσταση..

Link to comment
Share on other sites

Με 3 φορές τη βδομάδα τρέξιμο απο μία ώρα, ανοιχτές ειδοποιήσεις, παλμούς μόνιμα να μετράει, και οθόνη να ανάβει με την κίνηση του χεριού (γιατί πολλοί το έχουν απενεργοποιημένο και μετράει πολύ στη μπαταρία) εμένα μου κρατάει 7 μέρες. Για το GT2 μιλάω και το έχω στην κατοχή μου 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο και εμένα το απλό gt2 με τα πάντα ανοιχτά ,συνέχεια συνδεμενο με το τηλέφωνο,ειδοποιήσεις κτλ και περίπου μία ώρα περπάτημα κάθε μερα

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει μεγάλο πρόβλημα με τις μετρήσεις , βήματα(καταγράφει σχεδόν τα διπλάσια) ,παλμούς, πυξίδα κτλ . Τι να πώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχει μεγάλο πρόβλημα με τις μετρήσεις , βήματα(καταγράφει σχεδόν τα διπλάσια) ,παλμούς, πυξίδα κτλ . Τι να πώ;

 

Ακόμα και στους ορόφους (προσωπικά μου δείχνει οτι ανεβαίνω κάθε μέρα σε ουρανοξύστη )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα τελευταία firmware το έχουν καταστήσει παντελώς αναξιόπιστο, μόνο για να βλέπεις την ώρα και να απαντάς καμιά κλήση, γράψτε στο φόρουμ της μπας και κάνουν κάτι

https://consumer.huawei.com/en/community/list/?forumId=10008&subForumsId=10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα τελευταία firmware το έχουν καταστήσει παντελώς αναξιόπιστο, μόνο για να βλέπεις την ώρα και να απαντάς καμιά κλήση, γράψτε στο φόρουμ της μπας και κάνουν κάτι

https://consumer.huawei.com/en/community/list/?forumId=10008&subForumsId=10

Γράψαμε , πήραμε και τηλέφωνα στην εδώ αντιπροσωπεία , αλλά μόνιμα οι ίδιες χαζές απαντήσεις , βάλτε σωστά στον καρπό , κάντε επανεκκίνηση κλπ. Νομίζω αν τα στέλναμε όλοι πίσω για επισκευή ίσως κάτι να γινόταν..

Link to comment
Share on other sites

Γράψαμε , πήραμε και τηλέφωνα στην εδώ αντιπροσωπεία , αλλά μόνιμα οι ίδιες χαζές απαντήσεις , βάλτε σωστά στον καρπό , κάντε επανεκκίνηση κλπ. Νομίζω αν τα στέλναμε όλοι πίσω για επισκευή ίσως κάτι να γινόταν..
Γιατί; Τί θα γινόταν σ' αυτή την περίπτωση;

Αν όπως λέτε το πρόβλημα είναι καθαρά software και όχι hardware, το μόνο που θα κατάφερνες/καταφέρνατε θα ήταν να τους δώσεις πολύ δουλειά για τις επόμενες μέρες.

Θα έβγαζαν πόρισμα ότι κανένα από τα ρολόγια δεν έχει πρόβλημα, και θα ζητούσαν και χρήματα για το ότι ασχολήθηκαν με τον έλεγχο του προϊόντος (έτσι γίνεται στις περισσότερες τουλάχιστον περιπτώσεις, πιστεύω η ίδια αντιμετώπιση θα υπάρχει και με την αντιπροσωπεία της Huawei). ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το πρόβλημα που το έχω αναφέρει ξανά ,το ότι παίρνει από μόνο του προτεραιότητα το bt και δεν αφήνει άλλες συσκευές να συνδεθούν. Το ανέφερα και στο σιτε που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω σε ένα θέμα που το είχαν και άλλοι το πρόβλημα. Πήρα τηλ. Στην εδω αντιπροσωπία και η απάντηση τους ήταν ότι επειδή δεν το παρουσιάζει στο νόβα 5 Τ της γυναίκας μου το ρολόι δεν έχει πρόβλημα.....

Είναι απαράδεκτη η Huawei το πρόβλημα δημιουργήθηκε σε όλους πριν 3 η 4 αναβαθμίσεις πίσω και δεν ενδιαφέρονται να το διορθώσουν!!!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το πρόβλημα που το έχω αναφέρει ξανά ,το ότι παίρνει από μόνο του προτεραιότητα το bt και δεν αφήνει άλλες συσκευές να συνδεθούν. Το ανέφερα και στο σιτε που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω σε ένα θέμα που το είχαν και άλλοι το πρόβλημα. Πήρα τηλ. Στην εδω αντιπροσωπία και η απάντηση τους ήταν ότι επειδή δεν το παρουσιάζει στο νόβα 5 Τ της γυναίκας μου το ρολόι δεν έχει πρόβλημα.....

 

Είναι απαράδεκτη η Huawei το πρόβλημα δημιουργήθηκε σε όλους πριν 3 η 4 αναβαθμίσεις πίσω και δεν ενδιαφέρονται να το διορθώσουν!!!

Το ίδιο θέμα και εγώ, το οποίο ηταν πολύ σπαστικό. Εμένα τελικά λύθηκε οταν έβαλα την εφαρμογή health από playstore. Το κινητό μου ειναι samsung (εαν παίζει ρόλο). Να πω ότι αρχικά χρησιμοποιούσα την εφαρμογή από το appgalerry της huawei και μετά την mode εφαρμογή που κυκλοφορεί στο telegram, για να κατεβαζω κανένα watch face. Και με τις δύο είχα το ίδιο θέμα με το bluetooth.

Έκανα και μια επανεκκίνηση ρολόι, τηλέφωνο και από τότε δεν είχα ξανά θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα και εγώ, το οποίο ηταν πολύ σπαστικό. Εμένα τελικά λύθηκε οταν έβαλα την εφαρμογή health από playstore. Το κινητό μου ειναι samsung (εαν παίζει ρόλο). Να πω ότι αρχικά χρησιμοποιούσα την εφαρμογή από το appgalerry της huawei και μετά την mode εφαρμογή που κυκλοφορεί στο telegram, για να κατεβαζω κανένα watch face. Και με τις δύο είχα το ίδιο θέμα με το bluetooth.

Έκανα και μια επανεκκίνηση ρολόι, τηλέφωνο και από τότε δεν είχα ξανά θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που ήσουν άνθρωπε μου τοσο καιρο και εφαγα ουτε εγω ποσες ωρες ψαχνοντας να βρω λύση !!!

Δουλευει επιτελους , τελικα το προβλημα δεν το εχει το κινητο μου οπως ελεγε η huawei αλλα ουτε το software στο ρολοι οπως πίστευα εγω . Η εφαρμογη εφταιγε!!

Να σε καλα ,ευχαριστω και ημουν ετοιμος να το πουλησω η να το σπασω !!! :D

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Που ήσουν άνθρωπε μου τοσο καιρο και εφαγα ουτε εγω ποσες ωρες ψαχνοντας να βρω λύση !!!

 

Δουλευει επιτελους , τελικα το προβλημα δεν το εχει το κινητο μου οπως ελεγε η huawei αλλα ουτε το software στο ρολοι οπως πίστευα εγω . Η εφαρμογη εφταιγε!!

 

Να σε καλα ,ευχαριστω και ημουν ετοιμος να το πουλησω η να το σπασω !!! :D

 

Παρακαλώ

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με ενδαφερει το ρολοι. Εχω iphone και καπου διαβασα οτι αν συνδεεται με iphone δεν μπορεις να μιλησεις απο το ρολοι ισχυει; Γενικοτερα ειστε ευχαριστημενοι; Εγω τωρα χρησιμοποιω ενα band της xiaomi για να βλεπω κλησεις και ειδοποιησεις
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ

 

Φιλε μπορείς να δοκιμάσεις κάτι;

Εάν απενεργοποιησω τον συγχρονισμό του ήχου κλήσης στο μενού του BT - για προχωρημένους τότε στις εισερχόμενες κλήσεις έχω το ίδιο πρόβλημα με πριν στις εξερχόμενες δεν έχω κανένα. Αν το ενεργοποιήσω δεν έχω θέμα. Με ενεργοποιημενη αυτή την λειτουργία έχω δύο κολλήματα στον ήχο κλήσης όταν με περνούν σαν να κολλάει το τηλέφωνο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορείς να δοκιμάσεις κάτι;

 

Εάν απενεργοποιησω τον συγχρονισμό του ήχου κλήσης στο μενού του BT - για προχωρημένους τότε στις εισερχόμενες κλήσεις έχω το ίδιο πρόβλημα με πριν στις εξερχόμενες δεν έχω κανένα. Αν το ενεργοποιήσω δεν έχω θέμα. Με ενεργοποιημενη αυτή την λειτουργία έχω δύο κολλήματα στον ήχο κλήσης όταν με περνούν σαν να κολλάει το τηλέφωνο

Είτε ενεργοποιημένο, είτε απενεργοποιημένο δεν έχω πρόβλημα στην μεταφορά του ήχου στο bluetooth αρκει βέβαια να απαντήσω από το κουμπί του bluetooth. Εάν απαντήσω από το πλήκτρο του τηλεφώνου,η κλήση πάει στο τηλέφωνο.

 

Για το δεύτερο ερώτημα σου, η απάντηση είναι ότι εαν εχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό ήχου κολλάει ο ήχος στην αρχή. Απενεργοποιημένο δεν κολλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με ενδαφερει το ρολοι. Εχω iphone και καπου διαβασα οτι αν συνδεεται με iphone δεν μπορεις να μιλησεις απο το ρολοι ισχυει; Γενικοτερα ειστε ευχαριστημενοι; Εγω τωρα χρησιμοποιω ενα band της xiaomi για να βλεπω κλησεις και ειδοποιησεις

 

Εγω το ειχα συνδεδεμενο με αντροιντ πριν(xiaomi) και πριν λιγο καιρο πηρα iphone!Η συνδεσιμοτητα ειναι αρκετα καλη,νομιζω εχει μειωθει λιγο η εμβελεια, οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα(ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ) ενω στο xiaomi ειδικα στο twitter τις εμφανιζε διπλες!Ενα ακομα καλο ειναι οτι οταν διαβαζεις την ειδοποιηση στο κινητο σβηνεται και στο ρολοι κατι που δεν συνεβαινε πριν!Το αρνητικα με το iphone ειναι οτι δεν μπορεις να περασεις watchfaces, μουσικη και δεν ανανεωνονται επαρκως τα δεδομενα της εφαρμογης και του ρολογιου(αυγκεκριμενα ο καιρος) αν δεν ανοιξεις το app!Για να προλαβω οσους εχουν iphone εχω ενεργοποιημενη την ανανεωση στο παρασκηνιο για το Huawei health!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα και εγώ, το οποίο ηταν πολύ σπαστικό. Εμένα τελικά λύθηκε οταν έβαλα την εφαρμογή health από playstore. Το κινητό μου ειναι samsung (εαν παίζει ρόλο). Να πω ότι αρχικά χρησιμοποιούσα την εφαρμογή από το appgalerry της huawei και μετά την mode εφαρμογή που κυκλοφορεί στο telegram, για να κατεβαζω κανένα watch face. Και με τις δύο είχα το ίδιο θέμα με το bluetooth.

Έκανα και μια επανεκκίνηση ρολόι, τηλέφωνο και από τότε δεν είχα ξανά θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου, ποια είναι η mode εφαρμογή που κυκλοφορεί στο telegram;

Link to comment
Share on other sites

Είτε ενεργοποιημένο, είτε απενεργοποιημένο δεν έχω πρόβλημα στην μεταφορά του ήχου στο bluetooth αρκει βέβαια να απαντήσω από το κουμπί του bluetooth. Εάν απαντήσω από το πλήκτρο του τηλεφώνου,η κλήση πάει στο τηλέφωνο.

 

Για το δεύτερο ερώτημα σου, η απάντηση είναι ότι εαν εχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό ήχου κολλάει ο ήχος στην αρχή. Απενεργοποιημένο δεν κολλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ αν έχω ενεργοποιημενο τον συγχρονισμό και απαντήσω από το τηλέφωνο πηγαίνει στο ΒΤ του αυτοκινήτου αν το απενεργοποιησω δεν πηγαίνει.

Ευχαριστώ πάντως

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ποια είναι η mode εφαρμογή που κυκλοφορεί στο telegram;

Εδώ θα την βρεις:

Huawei Watch GT/GT2 - Global ™️

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Το google fit δεν ανανεώνεται αυτόματα μέσα από τον αυτόματο συγχρονισμό της εφαρμογής health, αλλά μόνο αν το κάνω χειροκίνητα από το ίδιο σημείο...

 

Έτσι είναι ή έχει κανένα κόλλημα το δικό μου;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Το google fit δεν ανανεώνεται αυτόματα μέσα από τον αυτόματο συγχρονισμό της εφαρμογής health, αλλά μόνο αν το κάνω χειροκίνητα από το ίδιο σημείο...

 

Έτσι είναι ή έχει κανένα κόλλημα το δικό μου;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που έχω παρατηρήσει και εγώ είναι ότι ο αυτόματος συγχρονισμός αφορά μόνο το ρολόι.. όσο έχει να κάνει με τι συνδεμένες εφαρμογές πρέπει να το κανείς χειροκίνητα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ρε παιδιά έχουμε βρει κάποια λύση με αυτό το θέμα?

Μου έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά αλλά έρχονται πολλές φορές . Πχ μια ειδοποίηση στο Messenger το ρολόι την εμφανίζει 5 φορές .

Link to comment
Share on other sites

Αρε HUAWEI ... Όσο όμορφο είναι αυτό το ρολόι, τόσο άχρηστο είναι...

Πραγματικά για πέταμα.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Ενώ βγάζει κανονικά το όνομα αυτού που καλεί, αν η κλήση μείνει αναπάντητη δείχνει μόνο τον αριθμό στις αναπάντητες κι όχι τ όνομα.Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...