Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι οι αισθητήρες στα ρολόγια είναι ένας αισθητήρας που μετράει ουσιαστικά μόνο αλλαγές ατμοσφαιρικης πίεσης.. Και για αυτό έχουν μια ένδειξη, βάση των αλλαγών στην πίεση σου δείχνει υψόμετρο, όμως η πίεση αλλάζει ακόμη και από την σύσταση του αέρα, τον καπνό, την υγρασία, την θερμοκρασία του αέρα και πολλούς άλλους παράγοντες.. Ακόμη και ρολόγια για κατάδυση μπερδεύονται που έχουν 10 αισθητήρες επάνω και όχι έναν,μαντςψε τι τιμή έχουν.. Το υψόμετρο αν δεν έχεις και καμιά 12αρια δορυφόρους στο GPS της Garmin μπορεί να έχει απόκλιση και εσύ θες να το κάνει αυτό ένα ρολόι που έκανε 250 και τώρα παίζει στα 110...και επειδή ασχολουμε αρκετά λόγο δουλειάς με το αντικείμενο έχουμε αρκετές φορές θέματα μέτρων ακόμη και σε πολύ ακριβά Garmin που έχει ο στρατός για κάποιες δουλείες.

 

Οταν βρεις το ρολόι που βρίσκει σωστά το υψόμετρο ειδικά μετά από λίγους μήνες να μας ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ακριβώς!!

Είχα τό fenix 6x pro. 750€ ρολόι.

Καί αυτό στο επίπεδο της θάλασσας έδειχνε ότι ναναι.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγραψα επιτελους ποτε το φορτισα για να μετρησω αυτονομια.κλειστα καρδιακος ρυθμος και στρες, ανοιχτος ο υπνος και καθε βραδυ do not disturb (κλειστη οθονη δηλαδη συνεχεια) απο 13 /1/2021 13.00 μεχρι σημερα 24/1/2021 στις 1600 και ειχα ακομα 18%.
Link to comment
Share on other sites

εγραψα επιτελους ποτε το φορτισα για να μετρησω αυτονομια.κλειστα καρδιακος ρυθμος και στρες, ανοιχτος ο υπνος και καθε βραδυ do not disturb (κλειστη οθονη δηλαδη συνεχεια) απο 13 /1/2021 13.00 μεχρι σημερα 24/1/2021 στις 1600 και ειχα ακομα 18%.

 

Εχω τα παντα ανοιχτα μονιμα, και το φορτιζω στο 20% (εως 100%) καθε 9-10 μερες στανταρ. Στις 2 πρωτες φορτισεις κρατησε λιγο λιγοτερο, δλδ 8 μερες περιπου αλλα μετα πηγε στις 10 σχεδον για ολες τις υπολοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα παντα ανοιχτα μονιμα, και το φορτιζω στο 20% (εως 100%) καθε 9-10 μερες στανταρ. Στις 2 πρωτες φορτισεις κρατησε λιγο λιγοτερο, δλδ 8 μερες περιπου αλλα μετα πηγε στις 10 σχεδον για ολες τις υπολοιπες.

 

Εγώ όλα ανοιχτά εκτός μόνιμα οθόνη.... αλλά με 2,5-3 ώρες τη μέρα άσκηση 4-5 μέρες!!! :wacko::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετράει όλες τισ άσκησης απλα πρέπει να περάσει μια εβδομάδα... και επίσης απο αερόβια και πάνω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τη νεα αναβαθμηση την εκανε κανεις? 1,0,11,20??

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισατε firm??

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

1.0.6.20 και για το GT2e

 

-προσθέτει δελτίο καιρού 7 ημερών

-βελτιώνει την σταθερότητα του συστήματος

-επιδιορθώνει ορισμενα γνωστά προβλήματα

:)
Link to comment
Share on other sites

Όταν δώσει watchfaces στο iOS πείτε παιδιά..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν θα δώσει φίλε.

Μου είχαν απαντήσει επίσημα ότι δεν το επιτρέπει η συνδεσιμοτητα του ios.

Γι αυτό και εγώ το γύρισα σε honor 8x για να το έχω συνδεδεμενο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα Lenovo tablet, η εφαρμογή health είναι συμβατή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση χθες το βράδυ και σήμερα πρόσεξα πως κάνει αποσυνδέσεις ενώ είναι κοντά το κινητό μου, ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα ως τώρα (έχω το huawei mate 20 pro και συνεργάζονται ΤΕΛΕΙΑ). Του έκανα μερικές επανεκκινήσεις , το έκλεισα και το άνοιξα ξανά και θα το παρακολουθήσω να δω μήπως απλά έτυχε ...

Αυτό με τον καιρό εννοεί ότι θα βγουν watchfaces που θα υποστηρίζουν αυτή την λειτουργία? (μια ματιά που έριξα στο store δεν είδα κάτι)

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο μενού του ρολογιού στην ενότητα καιρός θα δεις αναλυτική πρόγνωση 7 ημερών και ωριαία ενώ πριν είχε έναν ξερό καιρό και τέλος.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο μενού του ρολογιού στην ενότητα καιρός θα δεις αναλυτική πρόγνωση 7 ημερών και ωριαία ενώ πριν είχε έναν ξερό καιρό και τέλος.

 

Ωωωωω , καλό ...

Thanks elteo!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε από που τραβάει τα δεδομένα του καιρού?

Έχω συσκευή Xiaomi Redmi 9t pro και δεν συμβαδίζει ο καιρός του ρολογιού ούτε με τον καιρό της συσκευής τηλεφώνου αλλά ούτε με τους άλλους 5 καιρούς που κουβλάω :O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε από που τραβάει τα δεδομένα του καιρού?

 

Βλέπω ότι έχει ίδια ένδειξη θερμοκρασίας και καιρικών φαινομένων με το AccuWeather, ενώ από το AccuWeather παίρνει δεδομένα και το widget καιρού που έχει το Huawei Mate 20 Pro που έχω, οπότε υποθέτω από εκεί.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο μενού του ρολογιού στην ενότητα καιρός θα δεις αναλυτική πρόγνωση 7 ημερών και ωριαία ενώ πριν είχε έναν ξερό καιρό και τέλος.

 

Aπορώ γιατί δεν το έχουν και στις αρχικές οθόνες που είναι και πιο εύκολα προσβάσιμες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα Lenovo tablet, η εφαρμογή health είναι συμβατή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι απαραίτητα. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν μπαίνουν καθόλου σε tablets. π.χ. samsung ρολόι δε συνδέεται με tablet.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα Lenovo tablet, η εφαρμογή health είναι συμβατή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μία χαρά δουλεύει. Το έχω και εγώ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

1.0.6.20 και για το GT2e

 

-προσθέτει δελτίο καιρού 7 ημερών

-βελτιώνει την σταθερότητα του συστήματος

-επιδιορθώνει ορισμενα γνωστά προβλήματα

Καλησπέρα. Πότε πήρες την νέα έκδοση; Εμένα δεν μου την βγάζει.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει ίδια ένδειξη θερμοκρασίας και καιρικών φαινομένων με το AccuWeather, ενώ από το AccuWeather παίρνει δεδομένα και το widget καιρού που έχει το Huawei Mate 20 Pro που έχω, οπότε υποθέτω από εκεί.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Εκτός από την εφαρμογη καιρού της Xiaomi έχω ακόμα 5 εφαρμογές καιρού, αν και μερικές εφαρμογές χρησιμοποιούν το AccuWeather δεν την έχω ως εφαρμογή.

Το ρολόι όμως μου δείχνει τοποθεσία και θερμοκρασία που μερικές φορές δεν συμβαδίζει με καμία από τις άλλες εφασρμογές.

Οπότε αναρωτιέμαι από που τραβάει τις πληροφορίες τοποθεσία και θερμοκρασία καιρού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...