Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τώρα υπάρχει και εφαρμογή στο πλέι στορε με πάρα πολλά πρόσωπα για το ρολόι μας, και λέγεται Huawfaces. Η αλήθεια είναι δεν τα έχω ξαναδεί αυτά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήρα το Huawei GT 2 pro,και έκανα το λάθος να βάλω οθόνη αναμονής,και έτσι έχω δύο,που η αναμονής δεν κλείνει ποτέ,με αποτέλεσμα να αδειάζει τη μπαταρία.

Ξέρει κανείς πώς θα την διαγράψω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Huawei GT 2 pro,και έκανα το λάθος να βάλω οθόνη αναμονής,και έτσι έχω δύο,που η αναμονής δεν κλείνει ποτέ,με αποτέλεσμα να αδειάζει τη μπαταρία.

 

Ξέρει κανείς πώς θα την διαγράψω;

Ρυθμίσεις, οθόνη, οθόνη κλειδ. Κανένα

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, οθόνη, οθόνη κλειδ. Κανένα

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω εγώ με Samsung συσκευή είναι ότι η κλήση μεταφέρετε πάντα στο ρολόι και όχι στο headset που είναι συνδεδεμένο ταυτόχρονα. Υπάρχει λύση?

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα των παλμών:

 

έκανα μετά από καιρό HIIT με το spin bike μου και διαπίστωσα ότι το ρολόι μετράει μια χαρά. Ούτε 30% παλμοί κάτω ούτε είχε θέμα με το ανεβοκατέβασμα λόγω διαλειμματικής άσκησης. Οσο μου μέτραγε πριν τις αναβαθμίσεις μου μετράει και τώρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είχα θέμα αλλά εχθές έτρεχα λ; χανιασμενος και έπιασε τους 125 με το ζορι σε περπάτημα είχα 70..70 έχω όταν κάθομαι φυσιολογικά.. Δεν βγάζουν και το update... Εντωμεταξύ κάπου είχα διαβάσει ότι θα πάνε σύντομα στο νέο λειτουργικό της Huawei σε μια έκδοση lite, μου διαφεύγει το όνομα τωρα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και σε διάδρομο που έχω, νορμάλ μετρήσεις βλέπω. Εντάξει δεν περιμένω ΤΗΝ ακρίβεια αλλά δεν βλέπω κουλά του τύπου 75 παλμοί ενώ ξέρω από την ταπεινή εμπειρία μου ότι παίζω 110-120 ξέρωγω. Και με το Garmin που έχω επίσης δεν βλέπω μεγάλη απόκλιση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε τζόκιγκ έξω ενώ μέτραγε άψογα όταν τελείωσα και πάτησα να σταματήσει και να μου βγάλει την επισκόπηση έφαγε στιγμιαίο κόλλημα και τελικά δεν έσωσε τίποτα. Σαν να μην εκανα τίποτα. Απίστευτη ξενέρα. Αρχίζω να :mad: .
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε τζόκιγκ έξω ενώ μέτραγε άψογα όταν τελείωσα και πάτησα να σταματήσει και να μου βγάλει την επισκόπηση έφαγε στιγμιαίο κόλλημα και τελικά δεν έσωσε τίποτα. Σαν να μην εκανα τίποτα. Απίστευτη ξενέρα. Αρχίζω να :mad: .
Μου το έκανε κι εμένα μια φορά πριν κάνα 2 βδομάδες σε περπάτημα.

 

Την ώρα που πάτησα το Stop button κόλλησε όλο το ρολόι, και επανήλθε μετά από περίπου 1 λεπτό χωρίς να έχει αποθηκεύσει την άσκηση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα μια φορά πριν κάνα 2 βδομάδες σε περπάτημα.

 

Την ώρα που πάτησα το Stop button κόλλησε όλο το ρολόι, και επανήλθε μετά από περίπου 1 λεπτό χωρίς να έχει αποθηκεύσει την άσκηση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δύό φορές το έπαθα εγώ. Να ρωτήσω είστε με το τελευταίο update?

Edited by TsiKotsi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπειτα από 8 μήνες συμβίωσης μαζί του μετά τα τελευταία updates μου έσπασε τα νεύρα και ήθελα να το πετάξω στον τοίχο.

Έψαχνα λοιπόν τι να πάρω,είπα να πάρω το GT 2 Pro αλλά και αυτό ίδιο λειτουργικό ίδια όλα με το απλό και λέω τζάμπα χάσιμο χρημάτων.

Έτσι τελικά πήρα από τον Κωτσόβολο το Amazfit GTR 2 εδώ και 3 μέρες και πραγματικά ησύχασα.Ανώτερο σε όλα και με πολύ καλύτερη ακρίβεια και συνδεσιμότητα.

Έχει καλύτερη οθόνη καλύτερο ηχείο και μικρόφωνο και περισσότερες λειτουργίες.Επίσης η συνδεσιμότητα με το galaxy fold 2 που έχω είναι σταθερότατη και οι καταγραφές περισσότερες και πιο σωστές.

Για όποιον ψάχνεται πραγματικά αξίζει και στο stainless steel είναι πραγματικό κόσμημα.

Link to comment
Share on other sites

Δύό φορές το έπαθα εγώ. Να ρωτήσω είστε με το τελευταίο update?

 

Λογικά ναι, στο Health μού γράφει πως είμαι up to date.

 

 

 

Έτσι τελικά πήρα από τον Κωτσόβολο το Amazfit GTR 2 εδώ και 3 μέρες και πραγματικά ησύχασα.

 

Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι να αλλάξω smart watch, αλλά μιας και το αναφέρεις, με watch faces τί γίνεται;

Υπάρχει ποικιλία, τα βρίσκεις εύκολα σε κάποιο site;

Και πως τα περνάς στο ρολόι, τα κάνεις απλά copy/paste από τον υπολογιστή όπως γινόταν και με το Amazfit Stratos 2 που είχα;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά δε μου έχει κάνει τίποτα από αυτα που αναφέρετε παραπάνω. Και στους παλμούς στο τρέξιμο βλέπω μια φυσιολογική αυξομείωση ανάλογα με την ένταση που δίνω. Ίσως κάποια ρολόγια να έχουν θέμα σε κάποιο σένσορα γιατί αν δημιουργούσαν θέμα από τις αναβαθμίσεις θα εμφανιζόταν σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά δε μου έχει κάνει τίποτα από αυτα που αναφέρετε παραπάνω. Και στους παλμούς στο τρέξιμο βλέπω μια φυσιολογική αυξομείωση ανάλογα με την ένταση που δίνω. Ίσως κάποια ρολόγια να έχουν θέμα σε κάποιο σένσορα γιατί αν δημιουργούσαν θέμα από τις αναβαθμίσεις θα εμφανιζόταν σε όλους μας.

Νομίζω πως όχι , γιατί το όλο θέμα ξεκίνησε απότομα με μία ''αναβάθμιση'' που δόθηκε κάπου προς το τέλος Νοεμβρίου , γεγονός που το έχει παραδεχθεί και η εταιρεία , υπάρχει σχετικό νήμα , και έχει υποσχεθεί διόρθωση εδώ και ένα μήνα , αλλά μέχρι τώρα ουδέν. Αν κάνεις διάδρομο δε , θα δεις μία διαφορά στα χλμ , της τάξης του 12-15% περίπου , ενώ πριν υπήρχε μία διαφορά περίπου 2-3% (φυσιολογικό).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι , γιατί το όλο θέμα ξεκίνησε απότομα με μία ''αναβάθμιση'' που δόθηκε κάπου προς το τέλος Νοεμβρίου , γεγονός που το έχει παραδεχθεί και η εταιρεία , υπάρχει σχετικό νήμα , και έχει υποσχεθεί διόρθωση εδώ και ένα μήνα , αλλά μέχρι τώρα ουδέν. Αν κάνεις διάδρομο δε , θα δεις μία διαφορά στα χλμ , της τάξης του 12-15% περίπου , ενώ πριν υπήρχε μία διαφορά περίπου 2-3% (φυσιολογικό).

 

κατάλαβα. Εγώ μόνο τρέξιμο έξω κάνω οπότε δε μπορώ να κάνω τη σύγκριση. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, στο Health μού γράφει πως είμαι up to date.

 

 

 

 

 

Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι να αλλάξω smart watch, αλλά μιας και το αναφέρεις, με watch faces τί γίνεται;

Υπάρχει ποικιλία, τα βρίσκεις εύκολα σε κάποιο site;

Και πως τα περνάς στο ρολόι, τα κάνεις απλά copy/paste από τον υπολογιστή όπως γινόταν και με το Amazfit Stratos 2 που είχα;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δεν το έχω ψάξει ακόμα διότι αυτά που έχει είναι υπερ αρκετά και άψογα αλλά λογικά έτσι όπως το περιγράφεις πρέπει να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δύό φορές το έπαθα εγώ. Να ρωτήσω είστε με το τελευταίο update?

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα τρεις φορές και αναγκαστικά πάτησα power off γιατί η δόνηση δε σταματούσε. Αυτο με το προηγούμενο update. Με το τελευταίο δε μου έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με gt2e ούτε κολλήματα ,οι μετρήσεις σωστές και σχεδόν απόλυτα ίδιες με το sportstracker που έχω με ζώνη σφυγμων.

Μια λεπτομέρεια ότι κάθε 4 εβδομάδες το κάνω reset και ξεκινάει από την αρχή.

Κάθε φορά που το κάνω ,η μπαταρία αδειάζει πιο αργά .

με καθημερινή άσκηση 2 ώρες ,κρατάει ακριβώς 11 μέρες

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως σε γρήγορο περπάτημα ή τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο πάντα δουλεύω ταυτόχρονα και το strava και πάντα μου δείχνει το ρολόι 300-700 βήματα -χιλιομετρική απόσταση λιγότερη . Σε θέμα παλμών είναι οκ. Το μόνο κόλλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι να αλλάζω τραγούδι την ώρα που τρέχω και να σέρνεται μετά ή να μένει στη μέση η μετάβαση στις λειτουργίες μέχρι να κλείσω τη μέτρηση.
Link to comment
Share on other sites

https://t.me/Huawei_GT_GT2_Fete_in_Romana/187 κατεβάζεις την εφαρμογή που έβαλα αφού πρώτα κάνεις απεγκατασταση Huawei service, appgallery και την εφαρμογή της υγείας της Huawei

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμείς που έχουμε huawei κινητό αρουταριστο και τα Huawei Services και το Appgallery είναι προεγκατεστημενα και δεν διαγράφονται , τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε huawei κινητό αρουταριστο και τα Huawei Services και το Appgallery είναι προεγκατεστημενα και δεν διαγράφονται , τι κάνουμε;

 

Γιατί να τα διαγράψεις;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε huawei κινητό αρουταριστο και τα Huawei Services και το Appgallery είναι προεγκατεστημενα και δεν διαγράφονται , τι κάνουμε;
Αν αναφέρεσαι στα Watchfaces σε συσκευές Huawei και Honor έχει άλλη πιο περίπλοκη διαδικασία.

 

Η εφαρμογή δουλεύει άψογα σε όλες τις άλλες συσκευές ΧΩΡΙΣ ΡΟΥΤ κινητά και ταμπλετ.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα διαγράψεις;
Προφανώς για να εγκαταστήσει την modded εφαρμογή Health και να περνάει στο ρολόι watch faces.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...