Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σχετικά με το ρολόι έχω τις εξής απορίες :

1. Πώς γίνεται να ανοίγει η οθόνη όταν μου έρχεται μια ειδοποίηση και να μην χρειάζεται να πατάω το κουμπί από το πλάι να το δω ;

2. Στις ειδοποιήσεις του Viber γιατί δεν εμφανίζεται το λογότυπο του Viber στο πάνω μέρος ;

2. Γίνεται με διπλό ταπ στην οθόνη να ανοίγει ;

3. Γίνεται να μην έχω ενεργοποιημένο το άνοιγμα της οθόνης με την κίνηση του χεριού αλλά όταν το έχω στο τρέξιμο να ανάβει σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη για να μην πατάω συνέχεια το κουμπί ;

4. Στις ρυθμίσεις για υπαίθριο τρέξιμο στις υπενθυμίσεις τι είναι το "εφέ κατάρτισης" και η "κατάσταση" ;

5. Όταν τρέχω θέλω απλά να μου λέει σε κάθε χιλιόμετρο πόσα χιλιόμετρα έχω κάνει και πόσο είναι το avg pace . Αυτό μιλάει όλη την ώρα κάθε λίγο και λιγάκι και με ζαλίζει. Γίνεται από κάπου να το αλλάξω αυτό ;

6. Μόλις ολοκληρώσω μια διαδρομή στο αρχείο ασκήσεων δεν μου εμφανίζει το χάρτη της διαδρομής που διένυσα, σωστά ; Βέβαια το εμφανίζει μετά στο κινητό όταν το συνδέσω

Στην πορεία θα επανέλθω και με άλλες ερωτήσεις. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και εύχομαι καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα παιδες, χρονια πολλα με υγεια και χαρα. Καλα Χριστουγεννα.

Παλευω ολη μερα να βαλω custom watchface αλλα παροτι προσπαθω με διαφορες μεθοδους μεσω xda ( και taichi και virtualexposed ) σε καμια μεθοδο δεν εχω καταφερει το health να τρεξει ως cloned app. Ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο απλα προσπαθει να το ξεκινησει αλλα δεν ξεκιναει ποτε, οση ωρα και να το αφησω. Εχω ακολουθησει ακριβως και τις οδηγιες του video για το taichi και του Developer του watchfacesenabler με το virtualexposed αλλα τπτ.

Το εχει καταφερει κανεις σε unrooted xiaomi redmi note 9 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, χρονια πολλα με υγεια και χαρα. Καλα Χριστουγεννα.

Παλευω ολη μερα να βαλω custom watchface αλλα παροτι προσπαθω με διαφορες μεθοδους μεσω xda ( και taichi και virtualexposed ) σε καμια μεθοδο δεν εχω καταφερει το health να τρεξει ως cloned app. Ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο απλα προσπαθει να το ξεκινησει αλλα δεν ξεκιναει ποτε, οση ωρα και να το αφησω. Εχω ακολουθησει ακριβως και τις οδηγιες του video για το taichi και του Developer του watchfacesenabler με το virtualexposed αλλα τπτ.

Το εχει καταφερει κανεις σε unrooted xiaomi redmi note 9 pro

Φίλε μου για να βάλεις watch faces χρειάζεσαι μόνο την εφαρμογή health modded.

Googlαρετο καί θά τό βρεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να βάλεις watch faces χρειάζεσαι μόνο την εφαρμογή health modded.

Googlαρετο καί θά τό βρεις

 

Αν μιλας για τη beta health με κινεζικο huawei id θεωρητικα πλεον δε χρειαζεται. Θα το ψαξω κι αυτο ομως να δω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, χρονια πολλα με υγεια και χαρα. Καλα Χριστουγεννα.

Παλευω ολη μερα να βαλω custom watchface αλλα παροτι προσπαθω με διαφορες μεθοδους μεσω xda ( και taichi και virtualexposed ) σε καμια μεθοδο δεν εχω καταφερει το health να τρεξει ως cloned app. Ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο απλα προσπαθει να το ξεκινησει αλλα δεν ξεκιναει ποτε, οση ωρα και να το αφησω. Εχω ακολουθησει ακριβως και τις οδηγιες του video για το taichi και του Developer του watchfacesenabler με το virtualexposed αλλα τπτ.

Το εχει καταφερει κανεις σε unrooted xiaomi redmi note 9 pro

https://t.me/Huawei_GT_GT2_Fete_in_Romana/187 κατεβάζεις την εφαρμογή που έβαλα αφού πρώτα κάνεις απεγκατασταση Huawei service, appgallery και την εφαρμογή της υγείας της Huawei

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους!!! Η εφαρμογή health modded ειναι ασφαλης γνωρίζει καποιος που την εχει εγκατεστημενη? εννοω να μην εχει κανα malicious code ωστε να εχει πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα κωδικούς κτλ
Link to comment
Share on other sites

https://t.me/Huawei_GT_GT2_Fete_in_Romana/187 κατεβάζεις την εφαρμογή που έβαλα αφού πρώτα κάνεις απεγκατασταση Huawei service, appgallery και την εφαρμογή της υγείας της Huawei

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα φιλε. Ανοιγω το λινκ που ανεβασες ειτε απο το pc ειτε απο το κινητο αλλα δε μου δινει τη δυνατοτητα download.

Οταν λες appgallery ποιο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/Huawei_GT_GT2_Fete_in_Romana/187 κατεβάζεις την εφαρμογή που έβαλα αφού πρώτα κάνεις απεγκατασταση Huawei service, appgallery και την εφαρμογή της υγείας της Huawei

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον δεν εχεις telegram

 

Εβαλα και telegram και οντως μου δινει upload watchface πλεον.

Ευχαριστω παιδες.

Μενει να φτιαξω το watchface στο σωστο μεγεθος γιατι δεν το παιρνει οπως ειναι τωρα. και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το εφτιαξε (η γυναικα) το watchface, για το GT2 (μεσω το Huawei watchface designer) και παω να κανω upload το hwt αρχειο, και μου πεταει μνμ οτι : "Watchface is for a newer version. Update your device or select another device" . Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Απο το health

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την έκδοση 1.0.9.88, δεν μου βγάζει άλλη αναβάθμιση, το ρολόι αγοράστηκε προχθές

Πως μπορώ να το αναβαθμίσω;

Μην κάνεις τίποτα , μια χαρά είσαι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/Huawei_GT_GT2_Fete_in_Romana/187 κατεβάζεις την εφαρμογή που έβαλα αφού πρώτα κάνεις απεγκατασταση Huawei service, appgallery και την εφαρμογή της υγείας της Huawei

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπον, το εφτιαξε (η γυναικα) το watchface, για το GT2 (μεσω το Huawei watchface designer) και παω να κανω upload το hwt αρχειο, και μου πεταει μνμ οτι : "Watchface is for a newer version. Update your device or select another device" . Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Βρηκα τη λυση τελικα (με βοηθεια απο το xda). Το θεμα ηταν το version του watch face designer που ειναι 8 (ειναι για το Pro απ'οτι εμαθα) ενω για το 2 ειναι τα 3-7.

Αν πας λοιπον στο hwt και κανεις unpack το xml file αλλαξεις το version number απο 2.8.x σε 2.7.x και μετα με τη βοηθεια του izarc κανεις drag & drop το xml πισω στο hwt αρχειο και το ανεβασεις και παλι τοτε θα λειτουργησει κανονικα.

Φιλε tempelist ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια btw :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ εύκολο έγινε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχείο μπορείς να το βρείς στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

Υπάρχει pinned post με το αρχείο. Πριν το εγκαταστήσεις σβήνεις το παλιό health κ το hms. Κάνεις εγκατάσταση το καινούργιο κ αφού κατεβάσεις το wf που θέλεις από όπου θες πας μετά στα wfaces στο κινητό πάνω δεξιά πατάς τις τρεις τελίτσες κ απο εκεί βρίσκεις το αρχείο κ το κατεβάζεις στο ρολόι. Αρκεί να μην έχεις huawei κινητό. Εχω το s10 plus. Δεν χρειάστηκε ούτε να μεταφέρω το αρχείο σε άλλο φάκελο.

 

Το hms μετά το ξαναπερνάμε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω την εντύπωση πως η Huawei μας κλέβει θερμίδες :) Είναι δυνατόν σε τόση ώρα με αυτούς τους παλμούς να έκαψα μόνο τόσο; Για να κάψω τα μελομακάρονα που έφαγα το μεσημέρι πρέπει να χοροπηδάω μέχρι το Πάσχα 76ca40f1968ab9317d86cbf263c5a516.jpg12c7d226daf6af481e3198143a20418d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το hms μετά το ξαναπερνάμε ?
Όχι δεν το περνάς

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τη τελευταία αναβάθμιση είδατε τίποτα καλύτερο στο ρολόι; η έγινε χειρότερο;

Χειρότερο.Πλέον πάσχει σε παλμούς , αποστάσεις κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τη τελευταία αναβάθμιση είδατε τίποτα καλύτερο στο ρολόι; η έγινε χειρότερο;

 

Εγώ είδα ότι λύθηκε το πρόβλημα που είχα με τις αναπάντητες κλήσεις, που δεν έβγαζε όνομα επαφής στην αναπάντητη στο ρολόι. Τωρα έστρωσε.

Τα υπόλοιπα μου φαίνονται ίδια, δε διαπίστωσα κάτι λάθος στις μετρήσεις πχ.

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις των παλμών ειναι τελείως λαθος αλλά για να το καταλάβεις πρέπει να κάνεις κάποια έντονη άσκηση και να μετρήσεις με το χέρι ή με άλλη συσκευή, δεν είναι συνέχεια λάθος, έχει θέμα ο αλγόριθμος τους, στον καναπέ μπορεί να είναι οκ, επίσης αν πιστεύει ότι βλέπεις πάλι ειναι οκ )), αν βλεπεις 75 στην ηρεμία μπορεί να υποθέτεις ότι είναι σωστό αλλά να έχεις 65. Στα Huawei forums έχει γίνει χαμός απο τα παράπονα. Με firmware 1.0.9. ήταν ακριβέστατο πάντα.... Edited by jefman
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις των παλμών ειναι τελείως λαθος αλλά για να το καταλάβεις πρέπει να κάνεις κάποια έντονη άσκηση και να μετρήσεις με το χέρι ή με άλλη συσκευή, δεν είναι συνέχεια λάθος, έχει θέμα ο αλγόριθμος τους, στον καναπέ μπορεί να είναι οκ, επίσης αν πιστεύει ότι βλέπεις πάλι ειναι οκ )), αν βλεπεις 75 στην ηρεμία μπορεί να υποθέτεις ότι είναι σωστό αλλά να έχεις 65. Στα Huawei forums έχει γίνει χαμός απο τα παράπονα. Με firmware 1.0.9. ήταν ακριβέστατο πάντα....

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Μπορεί δε ξέρω. Απλώς επειδή κάνω την ίδια διαδρομή κάθε μέρα με άσκηση γρήγορου βαδίσματος, πάνω κάτω οι ίδιοι παλμοί είναι στο ιστορικό και από το προηγούμενο firmware. Τους παλμούς την υπόλοιπη μέρα τους έχω ανενεργους, επομένως αν χάνει εκεί πχ καθιστός κλπ σε ηρεμία δε γνωρίζω το πριν και το τώρα σε τέτοια μέτρηση.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Μπορεί δε ξέρω. Απλώς επειδή κάνω την ίδια διαδρομή κάθε μέρα με άσκηση γρήγορου βαδίσματος, πάνω κάτω οι ίδιοι παλμοί είναι στο ιστορικό και από το προηγούμενο firmware. Τους παλμούς την υπόλοιπη μέρα τους έχω ανενεργους, επομένως αν χάνει εκεί πχ καθιστός κλπ σε ηρεμία δε γνωρίζω το πριν και το τώρα σε τέτοια μέτρηση.

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους μας.

Αν κάνεις διάδρομο , που εκεί η μέτρηση από τον διάδρομο είναι ακριβής , θα δεις πόσο έξω πέφτει πλέον και στην απόσταση.Δηλαδή ενώ πριν στα 6 π.χ. χλμ , έχανε 50-60- μ. (απόλυτα λογικό) τώρα χάνει 500-600 ή και περισσότερα μέτρα. Επίσης στους παλμούς δεν μπορεί ενώ πρώτα είχα μετά από συγκεκριμένη ώρα και ταχύτητα π.χ. 145 παλμούς τώρα να μου βγάζει..100. Ούτε Κενυάτης δρομέας να ήμουνα..Αυτά και πάλι καλή χρονιά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...