Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά... Έχω θέμα με την beta έκδοση της huawei health. Έχω κάνει κινέζικο λογαριασμό κτλ. Ώστε να κατεβάζω watchfaces αλλά επειδή άλλαξα κινητό και χρειάστηκε να τα ξανακατεβάσω και έκανα σύνδεση από την αρχή, πλέον δεν συνδέεται. Μου λέει ότι το huawei mobile service δεν λειτουργεί. Μου προτείνει κάποιες ενέργειες να κάνω μέσα στο κινητό αλλά και πάλι τίποτα... Υπάρχει λύση; Σημείωση ότι με την τελευταία έκδοση λειτουργεί σωστά...

http://www.hwgtfaces.com/HealthMod.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά... Έχω θέμα με την beta έκδοση της huawei health. Έχω κάνει κινέζικο λογαριασμό κτλ. Ώστε να κατεβάζω watchfaces αλλά επειδή άλλαξα κινητό και χρειάστηκε να τα ξανακατεβάσω και έκανα σύνδεση από την αρχή, πλέον δεν συνδέεται. Μου λέει ότι το huawei mobile service δεν λειτουργεί. Μου προτείνει κάποιες ενέργειες να κάνω μέσα στο κινητό αλλά και πάλι τίποτα... Υπάρχει λύση; Σημείωση ότι με την τελευταία έκδοση λειτουργεί σωστά...
Καλησπέρα, τι συσκευή έχεις;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας εχω 2 ήμερες το ρολόι και παρατηρώ οτι δεν εχει αυτόματη παύση!! οτως ετσι είναι?? ή μήπως εχει κάποια ρύθμιση που δεν τη βρισκω? Και μιλαω για περπάτημα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας εχω 2 ήμερες το ρολόι και παρατηρώ οτι δεν εχει αυτόματη παύση!! οτως ετσι είναι?? ή μήπως εχει κάποια ρύθμιση που δεν τη βρισκω? Και μιλαω για περπάτημα!
Θα πας στο health... Πατάς άσκηση... Επάνω δεξιά της 3 τέλειες και ενεργοποίησε το

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει εκεί τίποτα τέτοιο!!ψαχνοντας βρηκα οτι.... Όταν η εφαρμογή εντοπίσει ότι η προπόνηση έχει σταματήσει, θα διακόψει τη συνεδρία προπόνησης μόνη της. Για παράδειγμα, εάν τρέχετε και συναντήσετε ένα κόκκινο φως σε ένα φανάρι, η εφαρμογή θα θέσει σε παύση την τρέχουσα περίοδο λειτουργίας... Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη μόνο σε τηλέφωνα με EMUI 5.X ή μεταγενέστερη έκδοση. οπότε λογικά θέλει hauwei κινητό Edited by Giambas
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο health... Πατάς άσκηση... Επάνω δεξιά της 3 τέλειες και ενεργοποίησε το

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει κάτι στο Health 11.0.0.512 (σε Xiaomi), στις τρεις τελείες στην άσκηση δεν βγάζει τέτοια ρύθμιση, μόνο στο ρολόι έχει στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις ασκησης - αυτόματη ανίχνευση κινήσεων αλλά όταν σταματάω δεν κάνει αυτόματη πα'υση

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι στο Health 11.0.0.512 (σε Xiaomi), στις τρεις τελείες στην άσκηση δεν βγάζει τέτοια ρύθμιση, μόνο στο ρολόι έχει στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις ασκησης - αυτόματη ανίχνευση κινήσεων αλλά όταν σταματάω δεν κάνει αυτόματη πα'υση

 

Αυτό είναι για να ανιχνεύει το είδος της άσκησης...ayto pause δεν εχει.. και αυτό είναι μεγάλο φαουλ για τη συσκευή... γιατί μετα τα βγάζει όλα λάθος... από χρόνους...ρυθμο... από τη στιγμή που κανει μεσο ορο και όταν εσυ εχεισ σταματήσει... άχρηστο τελείως το ρολόι χωρίς αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να βγει ένα νέο health mod με το οποίο θα μπορούμε να αγοράσουμε watchfaces όσοι δεν έχουμε Huawei κινητό και να βάλουμε τις εφαρμογές που είναι για το gt2 pro, πχ τον calculator και τις οποιες για κάποιο λόγο δεν μας δίνει στο gt2.

Αφού δεν μας τα δίνει η Huawei, ας τα έχουμε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να θέλει huawei τηλέφωνο.. Εγώ έχω huawei 200798bc746f3e415bcef8d7f024e41a.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να θέλει huawei τηλέφωνο.. Εγώ έχω huawei 200798bc746f3e415bcef8d7f024e41a.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και με αυτό το τρόπο εχει και το ρολόι ή μόνο το τηλεφώνο;;

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπάσει τα νεύρα το ρολόι μετα το τελευταίο update. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο η όταν καλώ εγω στον dialer επιλέγετε για κάποιον λόγο το ρολόι εκει που διαλέγουμε αν θέλουμε να μιλήσουμε με κάποια bluetooth συσκευή. Με αποτέλεσμα ενώ μιλαω με το τηλεφωνο να μην σβηνει η οθόνη και να πατιούνται κουμπιά. Η όταν είμαι στο αυτοκινητο να μην συνδέεται αυτόματα στο bluetooth του αυτοκινήτου όπως πριν. Τωρα τελευταία με κανει και ένα άλλο τρελό. Παιρνω τηλέφωνο πχ στον Κώστα και λέει στο ρολόι κλήση Μάκης και κατι για πολλές blutooth συσκευές συνδεδεμένες δεν θυμάμαι ακριβώς.

Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά του ρολογιού. Εγω κανει clear cache του κινητού, του dialer (εχω s10) ,εγω σβήσει και εγκαταστήσει health και hms. Εχω βαλει το σπασμένο health ,εχω σβήσει όλες τις συσκευές bluetooth από το τηλέφωνο,αλλά τίποτα....

Μπορει να με βοηθήσει κανείς;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπάσει τα νεύρα το ρολόι μετα το τελευταίο update. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο η όταν καλώ εγω στον dialer επιλέγετε για κάποιον λόγο το ρολόι εκει που διαλέγουμε αν θέλουμε να μιλήσουμε με κάποια bluetooth συσκευή. Με αποτέλεσμα ενώ μιλαω με το τηλεφωνο να μην σβηνει η οθόνη και να πατιούνται κουμπιά. Η όταν είμαι στο αυτοκινητο να μην συνδέεται αυτόματα στο bluetooth του αυτοκινήτου όπως πριν. Τωρα τελευταία με κανει και ένα άλλο τρελό. Παιρνω τηλέφωνο πχ στον Κώστα και λέει στο ρολόι κλήση Μάκης και κατι για πολλές blutooth συσκευές συνδεδεμένες δεν θυμάμαι ακριβώς.

Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά του ρολογιού. Εγω κανει clear cache του κινητού, του dialer (εχω s10) ,εγω σβήσει και εγκαταστήσει health και hms. Εχω βαλει το σπασμένο health ,εχω σβήσει όλες τις συσκευές bluetooth από το τηλέφωνο,αλλά τίποτα....

Μπορει να με βοηθήσει κανείς;

 

Δεν έκανες όμως το πιο βασικό. Επαναφορά του Bluetooth.

Αυτό που σου λέει και η οθόνη του αυτοκινήτου. Είναι συνδεδεμένα πολλά BT στο κινητό και δεν έχεις φτιάξει τις προτεραιότητες.

Τι συσκευές δουλεύεις;

Έχεις και BT ακουστικά;

Εγώ πχ που έχω και ακουστικά BT όταν μπαίνω ατο αυτοκίνητο κλείνω τα ακουστικά αλλιώς δεν έχει θέση για να συνδεθεί το infotainment.

Επίσης μιας που σπάνια μιλάω απο το ρολοι έχει κλείσει την επιλογή ήχος κλήσεων για να μη μου πηγαίνει τη κλήση στο ρολόι καθόλου.

Και γενικά θεωρώ πως ήχος κλήσης στο ρολόι είναι περιττό πλέον.

Άλλο ενα feature που δεν μου χρειάζεται πουθενά.

Η στο αμάξι θα είμαι και θα μιλάω απ το infotainment ή θα φοράω τα ακουστικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω εγκαταστήσει το Taichi κλπ

Η εφαρμογή υγεία θα αναβαθμίζεται πλέον η όχι εφόσον η εγκατάσταση της γίνεται μέσω TaiChi και αν βγει ενημέρωση πρέπει να γίνει?

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπάσει τα νεύρα το ρολόι μετα το τελευταίο update. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο η όταν καλώ εγω στον dialer επιλέγετε για κάποιον λόγο το ρολόι εκει που διαλέγουμε αν θέλουμε να μιλήσουμε με κάποια bluetooth συσκευή. Με αποτέλεσμα ενώ μιλαω με το τηλεφωνο να μην σβηνει η οθόνη και να πατιούνται κουμπιά. Η όταν είμαι στο αυτοκινητο να μην συνδέεται αυτόματα στο bluetooth του αυτοκινήτου όπως πριν. Τωρα τελευταία με κανει και ένα άλλο τρελό. Παιρνω τηλέφωνο πχ στον Κώστα και λέει στο ρολόι κλήση Μάκης και κατι για πολλές blutooth συσκευές συνδεδεμένες δεν θυμάμαι ακριβώς.

Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά του ρολογιού. Εγω κανει clear cache του κινητού, του dialer (εχω s10) ,εγω σβήσει και εγκαταστήσει health και hms. Εχω βαλει το σπασμένο health ,εχω σβήσει όλες τις συσκευές bluetooth από το τηλέφωνο,αλλά τίποτα....

Μπορει να με βοηθήσει κανείς;

Εχει αναφερθεί παραπάνω ότι στο τελευταίο update τα έκαναν επιεικώς μούσκεμα.Σύμφωνα με μία Diana από το service το ψάχνουν και θα το φτιάξουν , τώρα πότε , άγνωστο.Πάντως στο νήμα στη σελ.124 πάνω υπάρχει λινκ για να γράψεις το πρόβλημά σου.Κάντο γιατί όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι μου λέει πολλές συνδεδεμένες συσκευές. Και παρόλο που απενεργοποιησα τις κλήσεις από το τις ρυθμίσεις του bluetooth όταν με καλούν δονείται και λέει πολλές συνδεδεμένες συσκευές. Αυτην την στιγμή έχω μόνο το ρολόι στα bluetooth.

Επαναφορά bluetooth πως κάνουμε;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη παύση και αλλες ρυθμίσεις που λείπουν γράψτε εδώ στο Huawei forums

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Wish-they-were-here-missed-settings-/topicId_142492/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με το τέλος της προπόνησης και ενώ είχα σε λειτουργία την εγγραφή άσκησης και ακούγοντας μουσική από ακουστικά Bluetooth πάτησα τέλος και το ρολόι κόλλησε και έχασε την εγγραφή. Είναι η δεύτερη φορά που το αντιμετωπίζω και ξενερώνω....Το έχει κάνει σε κανέναν? Υπάρχει λύση στο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Εχω ενα προβλημα. Ενω το ρολοι καταγραφει τα βηματα σωστα θεωρω σε γενικες γραμμες, στο υγεια καταγραφονται πολυ περισσοτερα. Απο οτι ειδα γινεται μια συνθεση οποτε καταγραφονται πολλα διπλα και προστιθενται. Μπορω να βλεπω στο υγεια μονο αυτα που καταγραφει το ρολοι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Εχω ενα προβλημα. Ενω το ρολοι καταγραφει τα βηματα σωστα θεωρω σε γενικες γραμμες, στο υγεια καταγραφονται πολυ περισσοτερα. Απο οτι ειδα γινεται μια συνθεση οποτε καταγραφονται πολλα διπλα και προστιθενται. Μπορω να βλεπω στο υγεια μονο αυτα που καταγραφει το ρολοι;
Προφανώς κανει συνδυασμό των εγγράφων από συσκευή και ρολόι. Μπορείς να επιλέξεις να παιρνει δεδομένα μόνο από το ρολόι.
:)
Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη παύση και αλλες ρυθμίσεις που λείπουν γράψτε εδώ στο Huawei forums

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Wish-they-were-here-missed-settings-/topicId_142492/[/QUOT

γράψαμε και εκεί... αντε να δουμε τι θα γίνει..αν και νομίζω τίποτα... θέλουν να σε αναγκάσουν να παρεις συσκευή τους... αλλά μάλλον θα πουλήσουμε τα ρολόγια.. χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσουμε το smartphone μας που πήραμε 450 ευρώ για ένα ρολόι των 120 ευρώ. Και να πάρω τι? Huawei χωρίς google services. :lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις πως γινεται αυτο;
Έχω κολλήσει. Προσπαθώ να θυμηθώ που το εμφανίζει.
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν το GT2e που δεν έχει την δυνατότητα να μιλήσεις έχει και αυτό θέμα με το bluetooth όπως το GT2 που δεν μπορούσα να μιλήσω με το bluetooth handsfree γιατί μου γυρνούσε την κλήση στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...