Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημά τουλάχιστον με το viber.. Έχω p30 pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημά τουλάχιστον με το viber.. Έχω p30 pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εσυ εχεις huawei Κινητο μαλλον γιαυτο εμεις με xiaomi κατουρησαμε στο πηγαδι...ΕΚΤΟΣ εαν φταινε ΚΑΠΟΙΑ κινητα...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην εφαρμογή health στο iPhone έχουν αλλάξει τη κεντρική σελίδα που βλέπεις τις ρυθμίσεις για το ρολόι.. ελπίζω να βάλουν κ τα Watchfaces κάποια στιγμή στο μέλλον..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το κανει και δεν διορθωνεται!εχω mi a3 xiaomi εαν εχει σημασια ,τραγικο και απαραδεκτο ετσι μου ερχεται να το σουταρω

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι όταν απαντάς σε βίντεο κλήση να κλείνεις επιτόπου το bluetooth από το κινητό. Η μόνη λύση που βρήκα και είναι σχετικά εύκολο να το κάνεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι όταν απαντάς σε βίντεο κλήση να κλείνεις επιτόπου το bluetooth από το κινητό. Η μόνη λύση που βρήκα και είναι σχετικά εύκολο να το κάνεις.

ναι αλλα δεν παυει να ειναι τρελο bug οντως!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν παυει να ειναι τρελο bug οντως!

 

Εννοείται είναι. Αλλά κλείνοντας το bluetooth πανευκολα κανείς την δουλειά σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για τις θερμίδες. Από όταν είχα και το Gt1 παρατηρούσα ότι σε σχέση με Garmin Vivoactive3 και Mi band 5 ήταν πολύ αυστηρό. Πάντα πολύ χαμηλότερα από τα άλλα δύο. Εκανα ένα χαλαρό διάδρομο με Gt2 στο ένα χέρι και Mi Band 5 στο άλλο. Γράφω τα βασικά:

 

1,53 χλμ απόσταση και τα δύο

 

Gt2

βήματα 2.127

μέσος ρυθμός 70 βημ/λεπτό

μέσοι καρδιακοί παλμοί 113

θερμίδες 90

 

Μi band 5

βήματα 2.549

μέσος ρυθμός 85 βημ/λεπτό

μέσοι καρδιακοί παλμοί 118

θερμίδες 246

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν παυει να ειναι τρελο bug οντως!

 

Δεν είναι bug, το χουμε αναφέρει και πιο πίσω. έχετε δώσει προτεραιότητα να γυρνάει η κλήση σρο ρολόι, όλα είναι θέμα ρυθμίσεων, μπες στα settings του Bluetooth, βρες το ρολόι και αφαίρεσε την επιλογή των κλήσεων.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για τις θερμίδες. Από όταν είχα και το Gt1 παρατηρούσα ότι σε σχέση με Garmin Vivoactive3 και Mi band 5 ήταν πολύ αυστηρό. Πάντα πολύ χαμηλότερα από τα άλλα δύο. Εκανα ένα χαλαρό διάδρομο με Gt2 στο ένα χέρι και Mi Band 5 στο άλλο. Γράφω τα βασικά:

 

1,53 χλμ απόσταση και τα δύο

 

Gt2

βήματα 2.127

μέσος ρυθμός 70 βημ/λεπτό

μέσοι καρδιακοί παλμοί 113

θερμίδες 90

 

Μi band 5

βήματα 2.549

μέσος ρυθμός 85 βημ/λεπτό

μέσοι καρδιακοί παλμοί 118

θερμίδες 246

 

Για να ήμαστε αντικειμενικοι θέλουμε τα στοιχεία σου ατυλ, ύψος, κιλά και τα σχετικά.

Επίσης μπορεί σε κάποιο απ τα δυο tracker να μην έχεις σωστές ρυθμίσεις.

Κάτι άλλο, απο τη φύση μας το δεξί χέρι το κουνάμε περισσότερη απόσταση όταν περπατάμε, σε ποιο χέρι είχες το mi;

Πχ σε μένα τα 2100 βήματα είναι 1.63 και καίω 117 θερμίδες, είμαι 1.92 ύψος

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug, το χουμε αναφέρει και πιο πίσω. έχετε δώσει προτεραιότητα να γυρνάει η κλήση σρο ρολόι, όλα είναι θέμα ρυθμίσεων, μπες στα settings του Bluetooth, βρες το ρολόι και αφαίρεσε την επιλογή των κλήσεων.
ναι τα είχαμε πει αλλά πρέπει να μπορεί να μπορείς να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ εάν θες να απαντήσεις από bt ακουστικό, ρολόι η κινητό! αλλά με ενεργή την επιλογή που λες αυτό δεν γίνεται! αλλά γιατί να την απενεργοποιησω; έπρεπε να δουλεύει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η επιλογή που λες;

 

Screenshot-2020-10-27-16-37-08-702-com-android-settings.jpg

 

Η πρώτη επιλογή, ήχος τηλεφώνου.

Αλλά να ξέρεις πως κλείνοντας το δεν θα μπορείς να μιλάς απ το ρολόι ούτε στις κλήσεις της κινητής τηλεφωνίας σου.

 

Αυτά τα κόλπα του Bluetooth τα κάνει το viber άσχετος αν έχεις συνδεδεμένο ρολόι ή κάποια συσκευή ομιλίας bluetooth.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι τα είχαμε πει αλλά πρέπει να μπορεί να μπορείς να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ εάν θες να απαντήσεις από bt ακουστικό, ρολόι η κινητό! αλλά με ενεργή την επιλογή που λες αυτό δεν γίνεται! αλλά γιατί να την απενεργοποιησω; έπρεπε να δουλεύει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αυτό απάντησα ποιο πάνω, στο viber δεν έχεις επιλογή να γυρνάς τη κλήση όπου θες. το ίδιο πρόβλημα θα συναντάς και αν συνδέσεις μια bluetooth συσκευή ομιλίας, ή θα μιλάς απ το Bluetooth ή θα ακούς απ το μεγάφωνο του κινητού.

Αυτό είναι πρόβλημα του viber και οχι του κινητού ή της συσκευής (στη προκειμένη το ρολόι)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επιλογή, ήχος τηλεφώνου.

 

Αλλά να ξέρεις πως κλείνοντας το δεν θα μπορείς να μιλάς απ το ρολόι ούτε στις κλήσεις της κινητής τηλεφωνίας σου.

 

 

 

Αυτά τα κόλπα του Bluetooth τα κάνει το viber άσχετος αν έχεις συνδεδεμένο ρολόι ή κάποια συσκευή ομιλίας bluetooth.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Αυτό απάντησα ποιο πάνω, στο viber δεν έχεις επιλογή να γυρνάς τη κλήση όπου θες. το ίδιο πρόβλημα θα συναντάς και αν συνδέσεις μια bluetooth συσκευή ομιλίας, ή θα μιλάς απ το Bluetooth ή θα ακούς απ το μεγάφωνο του κινητού.

 

Αυτό είναι πρόβλημα του viber και οχι του κινητού ή της συσκευής (στη προκειμένη το ρολόι)

βέβαια εμένα το κάνει στην απλή κλήση όχι viber κλπ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@rackal

 

Μπα δεν με βολεύει αυτό που λες! Οπότε πάω στο plan b σβήνοντας το bluetooth για την βιντεοκλήση. Ενα κλικ είναι, δεν είναι φασαρία. Ούτως ή άλλως 1-2 βιντεοκλήσεις είναι την ημέρα και αν. Στις απλές κλήσεις είναι μια χαρά.

 

Γενικά είναι πολύ βελτιωμένο το ρολόι σε σχέση με το Gt1. Στα 120 ευρώ είναι κλεψιά. :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το gt 2e.εχω το Xiaomi mi A3 μπορεί να μου πεις αν κάποιος δεν έχει το ίδιο σετακι αν λειτουργούν όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το gt 2e.εχω το Xiaomi mi A3 μπορεί να μου πεις αν κάποιος δεν έχει το ίδιο σετακι αν λειτουργούν όλα καλά;

 

Σβήστε το "δεν"!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug, το χουμε αναφέρει και πιο πίσω. έχετε δώσει προτεραιότητα να γυρνάει η κλήση σρο ρολόι, όλα είναι θέμα ρυθμίσεων, μπες στα settings του Bluetooth, βρες το ρολόι και αφαίρεσε την επιλογή των κλήσεων.
Εγω βεβαια χρησιμοποιω παντα και ακουστικο btεκει να δεις μπερδεμα που γινεται!δεν ειναι ευκολο!απανταω νομιζοντας θα ακουω απο το ακουστικο bt και ακουγεται δυνατα απο το ρολοι!και σε μερη που ΔΕΝ θες να κανεις φασαρια!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω oneplus 8 και ακουστικα bt OnePlus Wireless Z συνδεδεμενα παντα, εχω βρει την ησυχια μου , κανενα προβημα με viber, watch up , Edited by spanop
Link to comment
Share on other sites

βέβαια εμένα το κάνει στην απλή κλήση όχι viber κλπ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Θες να δούμε λίγο τις ρυθμίσεις;

Στο xiaomi μου δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα.

Να φανταστώ έχεις και άλλη συσκευή bluetooth συνδεδεμένη ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω βεβαια χρησιμοποιω παντα και ακουστικο btεκει να δεις μπερδεμα που γινεται!δεν ειναι ευκολο!απανταω νομιζοντας θα ακουω απο το ακουστικο bt και ακουγεται δυνατα απο το ρολοι!και σε μερη που ΔΕΝ θες να κανεις φασαρια!

 

σου είχα πει πως να κάνεις το set up για να μη σου γυρνάει στο ρολόι.

Αυτό είναι πρόβλημα του MiA3 και το κάνει με όλες τις συσκευές.

Είχα τη συσκευή και την πέταξα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θες να δούμε λίγο τις ρυθμίσεις;

 

Στο xiaomi μου δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα.

 

Να φανταστώ έχεις και άλλη συσκευή bluetooth συνδεδεμένη ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

σου είχα πει πως να κάνεις το set up για να μη σου γυρνάει στο ρολόι.

 

Αυτό είναι πρόβλημα του MiA3 και το κάνει με όλες τις συσκευές.

 

Είχα τη συσκευή και την πέταξα.

ναι έχω και ακουστικά bt συνδεδεμένα. δηλαδή κινητό, ακουστικά και ρολόι αυτά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

e4458db092c6f1b151c0d4711a38a595.jpg

f12a8d075fe7ccb30ff0efb59067f61e.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το ρολόι υποτίθεται από τον έλεγχο και όπως το φανταζόμουν δεν ειχε κάτι. Για τις αναπάντητες κλήσεις που λέγαμε υπάρχει ασυμβατότητα με κάποιες συσκευές μετά το τελευταίο update που έγινε. Με huawei κινητό και samsung δουλεύει σωστά.Αναμένουμε δηλ. νέο διορθωτικό update είπαν.

Άκου ασυμβατότητα μετα το update. Δε τα ελέγχουν αυτά πριν τα βγάλουν; Τι να πω..

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Με AirPods Pro το έχει συνδέσει κανείς το ρολόι; Κάνω αναζήτησή αλλά δεν τα βρίσκει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Νέος κάτοχος κι εγώ με μετάβαση από GT1. Έχω μερικές απορίες με τις ειδοποιήσεις :

 

1) Έρχονται κανονικά αλλά δεν φεύγουν οταν τις δω από το κινητό. Παραμένουν στο ρολοϊ και πρέπει να τις κάνω εκκαθάριση από το ρολοϊ. Το ίδιο κάνει και σε εσάς;

 

2) Το ξυπνητήρι το έχω επιλέξει να με ειδοποιεί (Ρολοϊ) όπως και στο GT1. Δεν με ενημερώνει όταν χτυπάει αλλά με ενημερώνει όταν του κάνω αναστολή (snooze)...Το ίδιο κάνει και σε εσάς;

 

Το κινητό είναι Huawei P30pro και το λειτουργικό του ρολοϊου είναι το 1.0.9.58.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 ναι δυστυχώς έτσι είναι φίλε.

Δεν βλέπει ότι τα μηνύματα έχουν διαβαστεί.

Και εμένα μου είχε κάνει αρχικά μεγάλη και δυσάρεστη εντύπωση.

Μου φαίνεται αντί για,smartwatch πήραμε stupid watch

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...