Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω της 3mk έβαλα όντως δε φαίνεται είναι 0.2 σε πάχος ομως είναι μεμβρανη και όχι τζαμακι. Με παιδεψε γιατί το αυτοκόλλητο step1 όταν το έβγαζα άφηνε κόλλα πάνω. Τελικά μπήκε στο τέλος καλά.
όχι τελικά τζαμακι είναι ρε συ όχι μεμβράνη!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα watchfaces είναι απλά κλασικά καντράν με δείκτες με τη διαφορά πως έχουν και εναν έξτρα και δειχνει την ώρα στη δεύτερη πόλη που έχεις διαλέξει.

 

Η διαδικασία είναι απλή, έχεις 24 ώρες στη κάσα και ανάλογα τι ώρα είναι στη δεύτερη πόλη βάζει και τον δείκτη στο ανάλογο σημείο.

 

 

 

Το μόνο watchface by default είναι το 24-hour time αλλα υπαρχει ακομα το bug που δε σου βγάζει το γρανάζι για να ρυθμίσεις την 2η ώρα και έχει την προεπιλογή.

 

Στο πρώτο gt δούλευε στη πέννα...

Τώρα που το είδα κατάλαβα πώς λειτουργεί.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

‘Έχω το ρολόι 1,5 μήνα και έχω αλλάξει 5 τζαμάκια, οπότε τα τάλιρα φεύγανε γρήγορα, μάλιστα το τρίτο έσπασε μέσα σε 1 εβδομάδα και το τελευταίο μέσα σε μία ημέρα.

Το πρόβλημα είναι ότι το τζάμι δεν προστατεύεται από τίποτα όπως πχ. Στο Samsung όπου η στεφάνη βγαίνει ποιο ψηλά από το τζάμι.

Οπότε βρήκα τις σιλικονούχες θήκες που καλύπτουν όλη την πρόσοψη μαζί με τα πλαϊνά.

Στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένος γιατί δεν μου φαίνονταν όσο χοντροκομμένες περίμενα και λόγο της μαλακής επιφάνειας δεν σπάνε.

Αλλά…….

Με κάθε πλύσιμο των χεριών, ντους κλπ το ρολόι παίρνει νερό στην πρόσοψη και μετά δεν ακούει καλά στην αφή του, οπότε είναι πολύ εκνευριστικό, πρέπει να θυμάμαι να το βγάζω αλλιώς θέλει καθαρισμό μέσα έξω κλπ.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν τζαμάκια μαλακά ώστε να μην σπάνε εύκολα, αλλιώς η εναλλακτική μου είναι να παραγγείλω από ebay καμιά 20αριά με 1,6€ το ένα και να τα αλλάζω όταν σπάνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Να ρωτήσω, αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένο με honor συσκευή και μαζί Bluetooth ακουστικό.

 

Ανάλογα (φυσικό και επόμενο) από που θα απαντήσω σε ενδεχόμενη κλήση μπορώ και μιλάω..

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να δείχνει μόνιμα την ώρα , την always on display? ναι το επιλέγεις

 

αρα το always on ειναι για 20 λεπτα max...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλαξε μπαταρίες, διέγραψε την εφαρμογή και θα στρώσει.

 

Ναι και η xiaomi συνεργάζεται με το my fitness, μπορείς να τα έχεις ολα μαζεμένα εκεί

 

μπαταριες αλλαξα,ανοιξα το huawei heath αλλα δεν το βρισκει.

επισης εκτος απο το βαρος,η ζυγαρια δεν δειχνει τιποτε αλλο.

μετα την μετρηση βαρους μονο γραμμες...

 

 

δηλαδη κανω εγκατασταση το my fitness κανω add τις συσκευες μου και συνεργαζονται ολα μεσα απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους Πώς μπορώ να προσθέσω watch face εκτός από αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή Huawei health

 

απ`οτι λενε τα παιδια ειναι λιγο μανουρα.

αλλα τι τα θες τα επιπλεον?:D

εχει τοσα πολλα μεσα στην εφαρμογη και μαλιστα τα περισσοτερα απο αυτα ειναι τελεια.!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους Πώς μπορώ να προσθέσω watch face εκτός από αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή Huawei health
Σ' αυτό το video θα δεις βήμα προς βήμα τι χρειάζεται να κάνεις, καθώς θα βρεις και τα απαραίτητα αρχεία που θα πρέπει να εγκαταστήσεις σε μη Huawei συσκευή.

 

 

 

αλλα τι τα θες τα επιπλεον?:D

 

εχει τοσα πολλα μεσα στην εφαρμογη και μαλιστα τα περισσοτερα απο αυτα ειναι τελεια.!

 

Αν σου αρέσουν τα Panerai και τα U-BOAT και δεν μπορείς να τα αγοράσεις, κατεβάζεις κάποιο από τα watch faces που έχουν φτιάξει ευτυχώς για εμάς, και σου φεύγει το απωθημένο. :P

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αν σου αρέσουν τα Panerai και τα U-BOAT και δεν μπορείς να τα αγοράσεις, κατεβάζεις κάποιο από τα watch faces που έχουν φτιάξει ευτυχώς για εμάς, και σου φεύγει το άχτι. :P

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

εγω παντως με αυτα που εχει,ειμαι υπερ-καλυμμενος..!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα κατεβάζω αυτά

 

τα δικα του..??

μεσα απο την εφαρμογη,πατας κατω εκει που λεει συσκευες>μετα προσοψεις και εχει ενα κατεβατο watchfaces!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Να ρωτήσω, αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένο με honor συσκευή και μαζί Bluetooth ακουστικό.

 

Ανάλογα (φυσικό και επόμενο) από που θα απαντήσω σε ενδεχόμενη κλήση μπορώ και μιλάω..

 

Απ όπου θες μιλάς.

Αν δεχτείς την κλήση απ το ρολόι θα μιλάς απο κει, το ίδιο και με το ακουστικό.

αρα το always on ειναι για 20 λεπτα max...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπαταριες αλλαξα,ανοιξα το huawei heath αλλα δεν το βρισκει.

επισης εκτος απο το βαρος,η ζυγαρια δεν δειχνει τιποτε αλλο.

μετα την μετρηση βαρους μονο γραμμες...

 

 

δηλαδη κανω εγκατασταση το my fitness κανω add τις συσκευες μου και συνεργαζονται ολα μεσα απο εκει?

 

Κάπου σε έχασα, τι δε βρίσκει;

Η ζυγαριά για να βγάζει βάρος σημαίνει πως λειτουργεί η πίεση της, γραμμές βγάζει γτ μπορεί να μην πατάς καλά πάνω της, ελπίζω να ανεβαίνεις με γυμνά πόδια.

Ναι, αν θες να τα έχεις όλα στο fitness

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Vodafone με το δερμάτινο λουράκι (δυστυχώς δεν είχε δεύτερο μαύρο λουράκι) ποιοτική αναβάθμιση από το GT, σαφώς ομορφότερο λίγο με προβληματίζει που το τζαμακι είναι στο ίδιο ύψος με την στεφάνη γιατί είμαι λίγο ατσουμαπλος και το κοπανάω συχνά.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε έχασα, τι δε βρίσκει;

Η ζυγαριά για να βγάζει βάρος σημαίνει πως λειτουργεί η πίεση της, γραμμές βγάζει γτ μπορεί να μην πατάς καλά πάνω της, ελπίζω να ανεβαίνεις με γυμνά πόδια.

Ναι, αν θες να τα έχεις όλα στο fitness

 

δεν...

σβηνω την παλια εφαρμογη που μετρουσα,και προσπαθω να την κανω προσθηκη στο health που εχω και το ρολοι.

παταω προσθηκη,ανεβαινω επανω,αλλα ουτε το τηλεφωνο την βρισκει,και δειχνει γραμμες μετα τα κιλα.

ξυπολυτος-εννοειται-ανεβαινω,αλλα τιποτε..

στην xiaomi ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

Με τη μεμβράνη "3MK Premium Flexible glass" να πω για τα παιδιά που λένε για προστατευτικό, αξίζει! Είναι πολύ λεπτή και δε φαίνεται ότι υπάρχει μεμβράνη στο ρολόι. Καλύπτει την οθόνη.(όχι την πλαϊνη στεφάνη) Με το νερό δεν έχει θέμα, το λέω επειδή είχε γράψει ενας φιλος ότι σε μια μεμβράνη που είχε βάλει και κάλυπτε και στεφάνη περνούσε νερό. Αυτή προς το παρών δεν έχει τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Με τη μεμβράνη "3MK Premium Flexible glass" να πω για τα παιδιά που λένε για προστατευτικό, αξίζει! Είναι πολύ λεπτή και δε φαίνεται ότι υπάρχει μεμβράνη στο ρολόι. Καλύπτει την οθόνη.(όχι την πλαϊνη στεφάνη) Με το νερό δεν έχει θέμα, το λέω επειδή είχε γράψει ενας φιλος ότι σε μια μεμβράνη που είχε βάλει και κάλυπτε και στεφάνη περνούσε νερό. Αυτή προς το παρών δεν έχει τέτοιο θέμα.
αυτό πρέπει να πήρα και εγώ! καλό φαίνεται!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου τα amszif pace & stratos ,σχετικα μια χαρα μ αυτα . Τον τελευταιο χρόνο είναι με το s3 frontier της Samsung αλλά με έχει κουράσει κάθε 2 μέρες φόρτιση , θεωρείται ωοτι το να πάω στο gt2 είναι αναβάθμιση ?? Η πέρα από την αυτονομία είναι πάνω κάτω τα ίδια ? Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου τα amszif pacevk stratos και τον τελο χρόνο είναι με το s3 frontier της Samsung αλλά με έχει κουράσει κάθε 2 μέρες φόρτιση , θεωρείται ωοτι το να πάω στο gt2 είναι αναβάθμιση ?? Η πέρα από την αυτονομία είναι πάνω κάτω τα ίδια ?

 

εγω το εχω 2 ημερες.

αλλα οι χρηστες που το εχουν παραπανω διαστημα,μιλανε για 10 ημερες ανετα μεσο ορο με κανονικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

ο stratos ηταν το προηγουμενο ρολοι μου και εβγαζε ανετα 5-6 ημερες με ζορι...

μηπως κανεις κατι λαθος..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gt2 ξοδευει με ολα ανοιχτα,ΠΕΡΙΠΟΥ 10%τη μερα.

Εγω οταν φτασει στο 40-50 το φορτωνω γιατι βσριεμαι να περιμενω να παει πιο κατω.

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα τα δικά του αυτά που λέει ο φίλος ποιό πάνω
Στην περιγραφή του βίντεο, ο δημιουργός έχει link με τα αρχεία που χρειάζεσαι.

 

Παραθέτω το link κι εδώ.

https://mega.nz/folder/xQgFgCSS#gFMrebBNtgILX_Sp4FdNFQ

 

Κατέβασε τα .apk και ακολούθησε τα βήματα που δείχνει το video.

 

 

Όπως έγραψα και στο πρώτο post την διαδικασία την κάνεις σε μη Huawei κινητό/tablet.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...