Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο διαφορετικό που έχω κάνει εγώ είναι να το έχω βάλει να χτυπάει κάθε μέρα στις 00:00. Και δεν χτυπάει... Πώς μπορεί η καθημερινή ρύθμιση να προκαλεί πρόβλημα; :blink: Θα δοκιμάσω απόψε τη μια φορά... Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν έχει καμία σχέση καθότι κι εμένα που δε μου χτύπησε το είχα ρυθμισμένο για μόνο μία φόρα. Κάτι άλλο είναι που δεν κατανοώ. Bug που όμως πηγαίνει πού; Όπου του έρθει; Γιατί στον φίλο χτύπησε κανονικά.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το να δοκιμάσετε μια επαναφορά ήσουν να είχε κάποιο αποτέλεσμα;

Μικρή η επαναφορά και δε χρειάζεται να στήσεις και πολλά, 10 λεπτά υπόθεση (?)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το να δοκιμάσετε μια επαναφορά ήσουν να είχε κάποιο αποτέλεσμα;

Μικρή η επαναφορά και δε χρειάζεται να στήσεις και πολλά, 10 λεπτά υπόθεση (?)

 

Έκανα χθες restart, αλλά έγινε πάλι το ίδιο. Και συμβαίνει και σε άλλους. Μπορώ να δοκιμάσω και την επαναφορά, τι να πω;... Θα δοκιμάσω πρώτα το τι θα γίνει αν το ρυθμίσω να χτυπήσει μόνο μια φορά στις 00:00...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε χτύπησε το ρολόι.

Το μόνο που έκανα είναι να ενεργοποιήσω τη χθεσινή καταχώρηση.

Θα τη σβήσω και θα κάνω μια καινούρια αύριο να δούμε αν χτυπήσει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε χτύπησε το ρολόι.

Το μόνο που έκανα είναι να ενεργοποιήσω τη χθεσινή καταχώρηση.

Θα τη σβήσω και θα κάνω μια καινούρια αύριο να δούμε αν χτυπήσει.

 

Παρά πολύ περίεργο ΚΑΙ αυτό! Εμένα που το ρύθμισα να χτυπήσει μόνο μια φορά, χτύπησε απόψε. Αλλά είναι πολύ κουλή όλη αυτή η συμπεριφορά... Τι να πω. Εγώ θα δοκιμάσω αύριο να κάνω αυτό που έκανες σήμερα, θα ενεργοποιήσω πάλι το μεμονωμένο χτύπημα στις 00:00 να δω αν και σε μένα δεν ξαναχτυπήσει, όπως έγινε σε σένα...

Edited by Big_Bang
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως επειδή όταν πάει 00:00 αλλάζει η μέρα με τη χρήση του "μια φορά" το βλέπει σαν χθεσινή ημέρα και το προσπερνά, σήμερα θα κάνω κάτι άλλο. Θα φτιάξω μια καινούρια καταχώρηση και θα επιλέξω και τις 7 μέρες και θα το δουλέψω 2 μέρες σερί να δω αν φταίει αυτό.

Εσύ δοκίμασε αυτό που ανέφερες.

Όπως και να χει βλέπουμε πως το πρόβλημα υπάρχει στο λογισμικό το οποίο θα έλεγα είναι bug, αν δεν έχεις τι καλύτερο να κάνεις στείλε μια αναφορά στη huawei μπας και το διορθώσει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως επειδή όταν πάει 00:00 αλλάζει η μέρα με τη χρήση του "μια φορά" το βλέπει σαν χθεσινή ημέρα και το προσπερνά, σήμερα θα κάνω κάτι άλλο. Θα φτιάξω μια καινούρια καταχώρηση και θα επιλέξω και τις 7 μέρες και θα το δουλέψω 2 μέρες σερί να δω αν φταίει αυτό.

Εσύ δοκίμασε αυτό που ανέφερες.

Όπως και να χει βλέπουμε πως το πρόβλημα υπάρχει στο λογισμικό το οποίο θα έλεγα είναι bug, αν δεν έχεις τι καλύτερο να κάνεις στείλε μια αναφορά στη huawei μπας και το διορθώσει.

 

Γιατί να το βλέπει σαν χθεσινή μέρα, αφού το ενεργοποιείς μετά τις 00:00; Εγώ αυτό με τις 7 μέρες το έχω κάνει όλη την προηγούμενη εβδομάδα και δεν χτύπησε ποτέ. Όταν το έβαλα να το κάνει στις 00:01, χτύπησε (με το ξυπνητήρι για 7 μέρες, όχι μόνο μια φορά). Bug του λογισμικού είναι, δεν υπάρχει άλλη λογική. Το θέμα είναι αν συμβαίνει μόνο στις 00:00 ή και σε άλλες ωρες που δεν ξέρουμε... Αναφορά πού στέλνουμε, δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δε μου χτύπησε 0:00 έχοντάς το να χτυπάει καθημερινά!Πάντως επειδή έχω 2 ξυπνητήρια καθημερινά και βάζω πολλές φορές έξτρα για υπενθύμιση άσχετες ώρες, δε μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα στο ξυπνητήρι...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!! Έχει παρατηρήσει κανείς το υψόμετρο; έχω δει να είσαι στη θάλασσα κ το υψόμετρο να γράφει -14 κάποια στιγμή το είδα να λέει -210. Ότι ναναι δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό κλήσεων φαίνονται μόνο οι κλήσεις που έχουν γίνει από το ρολόι και οι αναπάντητες σωστά;

Γίνεται κάπως να φαίνεται το ιστορικό όλων των κλήσεων του τηλεφώνου;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ περίεργο ΚΑΙ αυτό! Εμένα που το ρύθμισα να χτυπήσει μόνο μια φορά, χτύπησε απόψε. Αλλά είναι πολύ κουλή όλη αυτή η συμπεριφορά... Τι να πω. Εγώ θα δοκιμάσω αύριο να κάνω αυτό που έκανες σήμερα, θα ενεργοποιήσω πάλι το μεμονωμένο χτύπημα στις 00:00 να δω αν και σε μένα δεν ξαναχτυπήσει, όπως έγινε σε σένα...

 

Απόψε, ενεργοποιώντας το χτύπημα στις 00:00 μόνο για μια φορά και από το ρολόι (που ήταν στη μνήμη από χθες) χτύπησε πάλι. Δηλαδή έχω 2/2 όταν το ενεργοποιώ μόνο για μια φορά και 0/10 όταν το βάζω να χτυπάει «καθημερινά»... :wacko:

Επίσης, πρόσεξα ότι απενεργοποιήθηκε η μέτρηση στρες από το κινητό, ενώ εγώ την είχα ενεργοποιημένη. Συμβαίνει από μόνο του αυτό;; Για ποιο λόγο;;...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο για αυτούς που φοβούνται την θαλασσα.

Ενεργοποιείς πρόγραμμα κολύμβησης και μετά το κολύμπι σταματάς την άσκηση και εκεί σου γράφει αποστράγγιση νερού κάνει έναν ήχο το ηχείο και πετάει το νερό έξω.

13b7d3ec010443769d61edf8705d17b5.jpgfc9801547ee3c2775b01eef55d6a7be8.jpg

5ba8b7702b9378669743a9f726864475.jpg

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να απενεργοποιήσω το gps απο το ρολόι; όχι του κινητού του ρολογιού, γιατί η μπαταρία αν και πρώτη φόρτιση είμαι δε μου τα λέει και πολύ καλά, σήμερα συμπλήρωσα 7 μέρες και είμαι 33% και δυο βράδυα το είχα κλειστό, ειδικά σήμερα απο 48 το πρωί έπεσε 33 μέχρι το βράδυ , σήμερα έκανα άσκηση ενα τέταρτο μονο με το ρολόι χωρίς κινητι,οκ πέρασα 6 τραγούδια έπαιξα και λίγο με τα faces σαν καινούργιο αλλά πάλι πολύ μου φαίνεται, γενικά και τις προηγούμενες μέρες μου έτρωγε ενα 10 της εκατό κάθε μέρα στο νερό άρα δύο εβδομάδες με τπτ,αν φτάσω δέκα θαύμα θα είναι
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να απενεργοποιήσω το gps απο το ρολόι; όχι του κινητού του ρολογιού, γιατί η μπαταρία αν και πρώτη φόρτιση είμαι δε μου τα λέει και πολύ καλά, σήμερα συμπλήρωσα 7 μέρες και είμαι 33% και δυο βράδυα το είχα κλειστό, ειδικά σήμερα απο 48 το πρωί έπεσε 33 μέχρι το βράδυ , σήμερα έκανα άσκηση ενα τέταρτο μονο με το ρολόι χωρίς κινητι,οκ πέρασα 6 τραγούδια έπαιξα και λίγο με τα faces σαν καινούργιο αλλά πάλι πολύ μου φαίνεται, γενικά και τις προηγούμενες μέρες μου έτρωγε ενα 10 της εκατό κάθε μέρα στο νερό άρα δύο εβδομάδες με τπτ,αν φτάσω δέκα θαύμα θα είναι

Από ότι έχω διαβάσει το GPS δεν είναι πάντα ενεργό αλλά ενεργοποιείται όταν βάζουμε άσκηση σε εξωτερικούς χώρους (ας με διορθώσετε αν κάνω λάθος)

Εγώ έχω παρόμοια νούμερα μπαταρίας, εχτές το φόρτισα μετά από 1 εβδομάδα χρήσης όταν έφτασε το 35% (αλλά ήταν μετά από την πρώτη φόρτιση)

Πιστεύω ότι τρώει μπαταρία η συνεχείς μέτρηση παλμών και στρες που έχω ενεργά.

Επίσης δεν ξέρω αν έχεις ενεργή πάντα την οθόνη για να βλέπεις την ώρα.

Πιστεύω ότι μετά από τις 2-3 πρώτες φορτίσεις θα ανέβει λίγο η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα η πρώτη μου συσκευή που αγόρασα αντικαταστάθηκε μέσα στη βδομάδα (DOA) λόγω μειωμένης απόδοσης μπαταρίας. Η δεύτερη που έχω εδώ και ενάμιση μήνα μου βγάζει γύρω στις δέκα μέρες με περισσότερη χρήση σαν απλό ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και στους δυο σας

Οχι δεν εχω ανοιχτή την οθόνη μόνιμα για την ώρα,ναι τους παλμούς τους έχω αλλά είναι μέσα σε αυτό πουβη Huawei υπόσχεται για τις δύο εβδομάδες, γράφουν καθαρά μέτρηση 24ωρες το 24ωρο,το μόνο που έχω έξτρα είναι το στρες αλλά απο την άλλη βγήκα για άσκηση όλο και όλο δύο φορές οπότε του φέρομαι καλύτερα και απο ότι λένε για τις δύο εβδομάδες, και στα review που είδα γράφουν με ανοιχτά όλα βγάζουν 12-14 μέρες,τι να πω,αν και η δεύτερη φόρτιση δεν θα μιλήσω μαζί τους,αν δηλαδή βγω για ενα μισάωρο άσκηση όπως το βλέπω θα βγάζει εβδομάδα, όσο υποτίθεται βγάζει το 42mm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Κάτοχος κι εγώ του ρολογιού εδώ και περίπου μία εβδομάδα.

Μπορώ να πω ότι δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος, προερχόμενος από Amazfit GTR.

 

Τα βήματα που μετράει είναι ότι να 'ναι. Έκανα ταξίδι 70km και ενώ ήμουν συνοδηγός μέτρησε 200 βήματα :blink:

Σε αντίστοιχη περίπτωση με το GTR και το τιμόνι στα χέρια μέτρησε 10 βήματα.

Σε νεα δοκιμή που έκανε με χαλαρό περπάτημα 200 μέτρων μου πρόσθεσε 10 μέτρα extra.

 

Ψάχνω να δω και το heart rate, το GTR σε 10 μετρήσεις με μηχάνημα γιατρού είχε μία απόκλιση του -+2%

 

Το βασικό μου ζήτημα όμως είναι το εξής. Τα notifications.

Ενώ όταν έρχεται ένα μήνυμα, το ρολόι δονείται για να με ειδοποιήσει, δεν ανοίγει η οθόνη για να δω το περιεχόμενο του μηνύματος.

Δεν μιλάω για τα διπλά μηνύματα, δεν με απασχολούν.

 

Πραγματικά για 140€ ρολόι περίμενα περισσότερα πράγματα.

 

Οι παλαιότεροι έχετε βρει κάποια λύση σε αυτά που σας αναφέρω.

Ψάχνοντας στο forum της Huawei η μόνιμη απάντηση είναι κάντε reset το ρολόι και unpair από την συσκευή και ότι θα το δώσουμε στους τεχνικούς μας για να το συμπεριλάβουν σε επόμενη αναβάθμιση.

 

Συγνώμη για το μεγάλο post.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή ενεργοποίησε το "Σηκώστε για αφύπνιση" και θα τις βλέπεις !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή ενεργοποίησε το "Σηκώστε για αφύπνιση" και θα τις βλέπεις !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση, αλλά είναι ήδη ενεργοποιημένο.

Μου κάνει εντύπωση γιατί στο GTR άναβε η οθόνη αυτόματα με το που ερχόταν.

Σε αυτό είτε θα πρέπει να γυρίσω απότομα το ρολόι για να καταλάβει ότι το κοιτάω ή σε πολλές περιπτώσεις θα χρειαστεί να πατήσω το κουμπί για να ανοίξω την οθόνη και να δω το notification.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς είναι και αυτή μια ακόμα έλλειψη που έχει το συγκεκριμένο ρολόι...

 

Σχετικά με την αυτονομία ακόμα και τώρα που μ άλλαξαν μπαταρία στο επίσημο σέρβις δεν είδα καμία διαφορά, με πολύ δυσκολία και καθημερινή χρήση μόνο για τα τυπικά χωρίς άσκηση, κρατάει 7-8 μέρες με υπόλοιπο 19%

 

Οι επιλογές που έχω είναι μόνο τα notification του email μου, τον ύπνο, το παρακολούθηση υγείας στην έξυπνη λειτουργία και 15-18κ βήματα κάθε μέρα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό τότε; τόσα προβληματικά με μπαταρία;στα reviews ακόμη καιντα ελληνικά βιντεάκια λέγανε βγάζει όσο λέει η εταιρεία δηλαδή δυο εβδομάδες...

Μάλλον τα πήρανε να πούνε κάνα καλό λόγο η ήμαστε εμείς άτυχοι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί αν είναι να με βγάζει 7-8 μέρες ε συγνώμη έπαιρνα το Γκάλαξι να με βγάζει 5,με τις δύο μέρες δε σώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως αν και γνωστός huawei fun boy, πλέον με τη συμβίωση του gt2 δε θα το πρότεινα, δεν προσφέρει τίποτα πέρα απο ενα ωραίο ρολόι που τραβάει το μάτι με τυπικές λειτουργίες που θα μπορούσε να βρει κανείς και σε οποιοδήποτε band των 20-30 ευρώ.

Η αυτονομία είναι αυτή που με τράβηξε σε αυτό το ρολόι κάτι που δεν κατάφερα να φτάσω ακόμα και κλειστά όλα.

Το ρεκόρ μου (αν θέλω να το πω έτσι) ήταν όταν έκλεισα την παρακολούθηση υγείας και έπιασα τις 10 μέρες με υπόλοιπο το 21%

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...