Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συνδέσουμε το handsfree με το ρολόι και όχι με το κινητό μήπως εκεί υπάρχει η επιλογή;

Το εχεις δοκιμάσει;[/QU

 

Δεν γίνετε το γράφει και στο app στις οδηγίες.

Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκινήσεις την κληση απο το ρολόι, να την τερματίσεις αμέσως και μετα απο τα ακουστικά κάνεις επανακληση .

Ετσι δεν χρειάζεται να πιάσεις το κινητό.

Προσωπικά εγω με το bluetooth του κράνους έτσι κάνω.

Rabbit
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν συνδέσουμε το handsfree με το ρολόι και όχι με το κινητό μήπως εκεί υπάρχει η επιλογή;

Το εχεις δοκιμάσει;[/QU

 

Δεν γίνετε το γράφει και στο app στις οδηγίες.

Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκινήσεις την κληση απο το ρολόι, να την τερματίσεις αμέσως και μετα απο τα ακουστικά κάνεις επανακληση .

Ετσι δεν χρειάζεται να πιάσεις το κινητό.

Προσωπικά εγω με το bluetooth του κράνους έτσι κάνω.

 

Ωραίο κολπάκι αυτό αλλά δυστυχώς δε μπορώ να κάνω επανάκληση από το handsfree μου.

Παρεμπιπτόντως μου ήρθε και μια αναβάθμιση (1.8 κάτι) Ιουλίου

 

Screenshot-20200723-180356-com-huawei-health.jpg

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ηθελα λίγο την βοήθειά σας αν γίνετε! Θέλω να αγοράσω ένα smartwatch (σε αντικατάσταση ενός HUAWEI BAND 3 PRO που χάλασε πάνω στον χρόνο) και είμαι ανάμεσα στο GT2 και στο GT2e. Εμφανισιακά μου αρέσουν και τα δύο εξίσου (λίγο περισσότερο το GT2e που είναι πιο σπορ). Το GT2e έχει περισσότερες επιλογές στα αθλήματα, αλλά δεν έχει κλήση και απάντηση στα τηλέφωνα το οποίο είναι βολικό αν κάνεις ποδήλατο ή αν οδηγείς! Απλά με φοβίζει λίγο το GT2 μήπως με την πάροδο του χρόνου και με την χρήση σε θάλασσα, πισίνα μήπως δημιουργήσει πρόβλημα (και καλά να είναι στην εγγύηση). Εσείς με την μέχρι τώρα χρήση είχατε κάποιο πρόβλημα στο νερό? Φοβάστε μην συμβεί κάτι τέτοιο? Και αν είχατε ξανά την επιλογή να πάρετε smartwatch (με δεδομένο ότι ξέρετε πλέον το GT2) θα το παίρνατε ή θα το σκεφτόσασταν το GT2e? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως μου μετράει λάθος τα Km που καταγράφει σε κανονική χρήση, και μετράει σωστά km όταν ενεργοποιήσω άσκηση.

 

Παράδειγμα: Στην καθημερινή χρήση πχ χθες μου μέτρησε 11.178 βήματα και απόσταση 10,11 km. (λάθος)

Ενώ το Σάββατο που πήγα περπάτημα και το έβαλα να μετράει σαν άσκηση μέτρησε 10.821 βήματα και απόσταση 7,19 km (σωστό)

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Υπάρχει κάποια εφαρμογή - ρύθμιση κάνοντας tap στην οθόνη να ανάβει?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κινητό δεν έχει καν εφαρμογές... εσύ ζητάς λειτουργίες των ρολογιών της Samsung αλλά δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Δουλεύω κατοικον διανομή σε ένα σούπερ μάρκετ. Πήγα παραγγελία σε ένα κύριο σήμερα και με πλήρωσε με κάρτα ΑΛΛΑ μέσω του ρολογιού του. Ήταν ένα τετράγωνο.. Το δικό μας δε το υποστηρίζει ε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Δουλεύω κατοικον διανομή σε ένα σούπερ μάρκετ. Πήγα παραγγελία σε ένα κύριο σήμερα και με πλήρωσε με κάρτα ΑΛΛΑ μέσω του ρολογιού του. Ήταν ένα τετράγωνο.. Το δικό μας δε το υποστηρίζει ε;

 

Λογικα iwatch είχε.

Το δικό μας όχι δεν το υποστηρίζει τουλάχιστον για την ώρα.

Μόνο τα gt2 της Κίνας παίζουν με πληρωμές nfc.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει 3 συνεχόμενες βραδιές που ενώ έχω βάλει να χτυπήσει ξυπνητήρι στις 00:00 ΔΕΝ χτυπάει (ενώ είναι ενεργοποιημένο και στο ρολόι και στο κινητό). Καμία ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Έχω και στις 07:30 το πρωί και τότε χτυπάει κανονικά...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το βαλεις 23:55 ή 00:05. Σε ενα παλιό ρολόι που ειχα με την αλλαγη της ημερας(00:00) ειχε θεμα, ήθελε λιγο πριν ή μετα.
Rabbit
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το βαλεις 23:55 ή 00:05. Σε ενα παλιό ρολόι που ειχα με την αλλαγη της ημερας(00:00) ειχε θεμα, ήθελε λιγο πριν ή μετα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι πολύ περίεργο, πάντως, να έχει ένα τέτοιο θέμα αυτό το ρολόι... Θα το ψάξω κι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν δείχνει σωστά στιγμιαία ταχύτητα (ταχύμετρο)

οταν βάζουμε προπόνηση με ποδήλατο σε εξωτερικό χώρο..;;

Εμένα κολλάει και δείχνει ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι πολύ περίεργο, πάντως, να έχει ένα τέτοιο θέμα αυτό το ρολόι... Θα το ψάξω κι άλλο...

 

Ούτε απόψε χτύπησε στις 00:00. Στις 00:01 χτυπάει! Μου φαίνεται παράλογο. Είμαι στην 1.0.8.16. Έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να το δοκιμάσει στο ρολόι του (να βάλει ξυπνητήρι στις 00:00) και να μου πει αν του χτύπησε κανονικά; Για να δω αν φταίει το λειτουργικό (bug) ή το ρόλοι μου. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει τσιπακι nfc και απλά είναι απενεργοποιημένο;

 

Ναι κάτι τέτοιο πρέπει να ισχύει διότι παίζει μόνο σε συγκεκριμένες χώρες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ούτε απόψε χτύπησε στις 00:00. Στις 00:01 χτυπάει! Μου φαίνεται παράλογο. Είμαι στην 1.0.8.16. Έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να το δοκιμάσει στο ρολόι του (να βάλει ξυπνητήρι στις 00:00) και να μου πει αν του χτύπησε κανονικά; Για να δω αν φταίει το λειτουργικό (bug) ή το ρόλοι μου. Ευχαριστώ πολύ!

 

Μου χτυπάει 00:00 κανονικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου χτυπάει 00:00 κανονικά.

 

Σας ευχαριστώ πολύ που δοκιμάσατε, για να μου πείτε! Μπορείς με κάποιο σκριν να μας δείξεις τι έκανες και χτύπησε σε σένα; Ποια έκδοση λειτουργικού έχεις; Και πάλι ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε σε εμενα χτύπησε στις 00:00!! δεν ξερω τι τρέχει

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Πολύ περίεργο όντως! Και γίνεται ακόμα πιο περίεργο, που στον φίλο πιο πάνω χτύπησε! Γιατί συμβαίνει αυτό; Τουλάχιστον δεν είναι πρόβλημα μεμονωμένης συσκευής, κάτι άλλο τρέχει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα χτυπησε στις 00.00 παιδια. Τι κανει; Επιλεκτικα χτυπα; :p

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα χτυπησε στις 00.00 παιδια. Τι κανει; Επιλεκτικα χτυπα; :p

 

Σε ευχαριστώ που το δοκίμασες! Μπορεί να φαίνεται ασήμαντο πρόβλημα, αλλά εγείρεται ένα θέμα αξιοπιστίας του ξυπνητηριού εδώ. Αν δεν χτυπάει στις 00:00, πώς είμαι σίγουρος ότι θα χτυπήσει σε μια τυχαία ώρα, στις 08:17 πχ;! Ποιο είναι το πρόβλημα στο να χτυπήσει στις 00:00; Επειδή τυχαίνει να έχω και το gt, εκεί χτυπάει κανονικά! Πολύ περίεργο και ελπίζω να ανακαλύψουμε τη λύση... Και πάλι ευχαριστώ όλα τα παιδιά εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάτι το ιδιαίτερο, κατέβασα τη κουρτίνα του ρολογιού, πάτησα ξυπνητήρι, μετά το +, επόμενο, πέρασα όλες τις μέρες χωρίς τσεκ και πάτησα οκ, δλδ να χτυπήσει μια φορά, το ρύθμισα το μεσημέρι που διάβασα το θέμα και με το που χτύπησε έγραψα εδώ.

Έκδοση 1.0.8.16

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάτι το ιδιαίτερο, κατέβασα τη κουρτίνα του ρολογιού, πάτησα ξυπνητήρι, μετά το +, επόμενο, πέρασα όλες τις μέρες χωρίς τσεκ και πάτησα οκ, δλδ να χτυπήσει μια φορά, το ρύθμισα το μεσημέρι που διάβασα το θέμα και με το που χτύπησε έγραψα εδώ.

Έκδοση 1.0.8.16

 

Το μόνο διαφορετικό που έχω κάνει εγώ είναι να το έχω βάλει να χτυπάει κάθε μέρα στις 00:00. Και δεν χτυπάει... Πώς μπορεί η καθημερινή ρύθμιση να προκαλεί πρόβλημα; :blink: Θα δοκιμάσω απόψε τη μια φορά... Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...