Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η διάφορες είναι ότι με το gt2 μπορείς να μιλήσεις από το ρολοι καθώς διαθετει μεγάφωνο .για εμένα δεν αξίζει

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε Γιώργο για την άμεση απάντηση σου. Δεν τη χρησιμοποιώ αυτή τη δυνατότητα. Την είχα στο s3 frontier. Οπότε ακολουθώ τη συμβουλή σου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα με μενα οσον αφορα τις κλεισεις και το γεγονος πως εμφανιζει μεν τον αριθμο αλλα οχι τ ονομα της επαφης ? υπαρχει λυση στο προβλημα αυτο. Εχω κινητο xiaomi εαν αυτο παιζει ρολο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα με μενα οσον αφορα τις κλεισεις και το γεγονος πως εμφανιζει μεν τον αριθμο αλλα οχι τ ονομα της επαφης ? υπαρχει λυση στο προβλημα αυτο. Εχω κινητο xiaomi εαν αυτο παιζει ρολο

 

Οχι, με Xiaomi Mi8 εμφανίζει κανονικά το όνομα. Για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω για τις διαφορές σίγουρα υπάρχουν και άλλες όπως: μετρητής άγχους, κορεσμός οξυγόνου, ελληνικά στο μενού, μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος, αναπαραγωγή μουσικής απευθείας από το ρολόι, καινούργια watch faces και πιο μοντέρνα εμφάνιση. Το τι είναι σημαντικό για τον καθένα το ξέρει μόνο ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα με μενα οσον αφορα τις κλεισεις και το γεγονος πως εμφανιζει μεν τον αριθμο αλλα οχι τ ονομα της επαφης ? υπαρχει λυση στο προβλημα αυτο. Εχω κινητο xiaomi εαν αυτο παιζει ρολο
Μου το έκανε αμέσως μετά το προχθεσινό update.. Έκανα απευθείας restart και δεν το έκανε ξανά.. Κινητό Nokia 8. Για δοκίμασέ το...

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε αμέσως μετά το προχθεσινό update.. Έκανα απευθείας restart και δεν το έκανε ξανά.. Κινητό Nokia 8. Για δοκίμασέ το...

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

ευχαριστω για την απαντηση, οταν ομως λες απευθειας restart τι εννοεις ? επανεκινηση απ τις ρυθμισεις του ρολογιου ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα με μενα οσον αφορα τις κλεισεις και το γεγονος πως εμφανιζει μεν τον αριθμο αλλα οχι τ ονομα της επαφης ? υπαρχει λυση στο προβλημα αυτο. Εχω κινητο xiaomi εαν αυτο παιζει ρολο

 

Μου το κάνει και εμένα. Εκτός από αυτές που έχω στα αγαπημένα στο ρολόι (νομίζω δέκα μπορεί να έχει) όλες οι άλλες έρχονται μόνο το νούμερο. Και πριν την αναβάθμιση .

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις πρέπει να μπείτε στις ρυθμίσεις του ΒΤ και να κάνετε κοινή χρήση επαφών.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις πρέπει να μπείτε στις ρυθμίσεις του ΒΤ και να κάνετε κοινή χρήση επαφών.

 

ευχαριστω φιλε μου, αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω για ποιο λόγο δίνει η Huawei αυτόν τον αποθηκευτικό χώρο...για να βάλεις μουσική μόνο; apps, widgets, photos δεν παίρνει, δηλ δίνει 2 και κάτι ελεύθερα giga για μουσική μόνο. Οκ, θα βάλω κάποια κομμάτια να ακούω στον περίπατο μου, στη γυμναστική κτλ, δεν θα το κάνω βασικό music player, έχω το κινητό μου για αυτό με τον πολύ καλύτερο ήχο, τους players, equalizers. Ακόμα και τα watchfaces maximum μέχρι 32. Δώσε παραπάνω χώρο να βάλουμε όσα watchfaces θέλουμε έστω...

Το ρολόι ειναι εξαιρετικό στο hardware, εμφάνιση, μπαταρία, μεγάλη και ωραία οθόνη, μικρόφωνο αλλά έχει πολλά θέματα στο software. Ελλείψεις που δεν το κάνουν πραγματικό smartwatch ( δεν υπάρχει καν σύγκριση με το galaxy watch μου) και ακόμα και σε αυτα που έχει, η Huawei έχει βάλει κάποιους ανόητους περιορισμούς.

Επίσης υπάρχει αδικαιολόγητο lag, για ένα τέτοιο λειτουργικό που δεν βάζεις third apps, δεν έχει multitasking κτλ.

Το gt2 μου αρέσει γενικά, το χρησιμοποιώ στην καθημερινότητα μου αλλά θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερο. Για κάποιον που θέλει ένα πραγματικό smartwatch καλύτερα να κοιτάξει αλλού, για κάποιον που απλά θέλει τα βασικά και λίγο παραπάνω είναι ίσως η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω για ποιο λόγο δίνει η Huawei αυτόν τον αποθηκευτικό χώρο...για να βάλεις μουσική μόνο; apps, widgets, photos δεν παίρνει, δηλ δίνει 2 και κάτι ελεύθερα giga για μουσική μόνο. Οκ, θα βάλω κάποια κομμάτια να ακούω στον περίπατο μου, στη γυμναστική κτλ, δεν θα το κάνω βασικό music player, έχω το κινητό μου για αυτό με τον πολύ καλύτερο ήχο, τους players, equalizers. Ακόμα και τα watchfaces maximum μέχρι 32. Δώσε παραπάνω χώρο να βάλουμε όσα watchfaces θέλουμε έστω...

Το ρολόι ειναι εξαιρετικό στο hardware, εμφάνιση, μπαταρία, μεγάλη και ωραία οθόνη, μικρόφωνο αλλά έχει πολλά θέματα στο software. Ελλείψεις που δεν το κάνουν πραγματικό smartwatch ( δεν υπάρχει καν σύγκριση με το galaxy watch μου) και ακόμα και σε αυτα που έχει, η Huawei έχει βάλει κάποιους ανόητους περιορισμούς.

Επίσης υπάρχει αδικαιολόγητο lag, για ένα τέτοιο λειτουργικό που δεν βάζεις third apps, δεν έχει multitasking κτλ.

Το gt2 μου αρέσει γενικά, το χρησιμοποιώ στην καθημερινότητα μου αλλά θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερο. Για κάποιον που θέλει ένα πραγματικό smartwatch καλύτερα να κοιτάξει αλλού, για κάποιον που απλά θέλει τα βασικά και λίγο παραπάνω είναι ίσως η καλύτερη επιλογή.

 

Ωραίο design και αυτονομία αυτα δίνη το ρολόι όπως το είπες όλα τα άλλα πολύ μέτρια και είναι για πολύ minimal χρήση.

Όταν δεν μπορείς να απαντήσεις σε ένα μνμ όταν το θέλεις τοτε το παιχνίδι έχει χαθεί... στο Galaxy watch με ένα καλό app/keyboard μιλάς και γράφει ελληνικά την απάντηση.. τι να λέμε τώρα.. ακόμα και here maps έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία στο galaxy watch με 2 ώρες ανοιχτό το GPS την ημέρα πχ.. Ειδοποιήσεις κτλ;;;; lag δεν μπορώ να πω πως έχει. Μια χαρα πηγαίνει. Για το λειτουργικό και τον αποθηκευτικό χώρο συμφωνώ απόλυτα..

Παρατήρησα κάτι με το τελευταίο update.. Σήμερα μετα από την θάλασσα και το είχα βάλει να μετράει μετά που βγήκα άρχισε να κάνει έναν έντονο θόρυβο και έλεγε καθαρισμός υδάτων από το μεγάφωνο και κουνιστε το χέρι σας για να βγούμε τα μέρα.. Κάτι τετοια

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν παιρνούσα το 3ημερο πάντα.

Και είχα gps κλειστό, μόνο ειδοποιήσεις ανοιχτές βασικά.

Αν εκεί πήγαινες για ύπνο, παλμούς,gps ήθελες κάθε μέρα φόρτιση.

Και έκανε και 3 ώρες εύκολα να γεμίσει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία στο galaxy watch με 2 ώρες ανοιχτό το GPS την ημέρα πχ.. Ειδοποιήσεις κτλ;;;; lag δεν μπορώ να πω πως έχει. Μια χαρα πηγαίνει. Για το λειτουργικό και τον αποθηκευτικό χώρο συμφωνώ απόλυτα..

Παρατήρησα κάτι με το τελευταίο update.. Σήμερα μετα από την θάλασσα και το είχα βάλει να μετράει μετά που βγήκα άρχισε να κάνει έναν έντονο θόρυβο και έλεγε καθαρισμός υδάτων από το μεγάφωνο και κουνιστε το χέρι σας για να βγούμε τα μέρα.. Κάτι τετοια

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με τα νερά έχω διαβάσει το κάνουν και το iwatch και το galaxy.

Βγάζουν έναν συντονισμό από το μεγάφωνο και κάπως "φτύνει" τα νερά από τη σχισμή.

Το πρόσθεσαν στο τελευταίο update δηλαδή αυτή την επιλογή;

Δεν στο έκανε στο παρελθόν;

Καλό αυτό αν το έβαλαν..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία στο galaxy watch με 2 ώρες ανοιχτό το GPS την ημέρα πχ.. Ειδοποιήσεις κτλ;;;; lag δεν μπορώ να πω πως έχει. Μια χαρα πηγαίνει. Για το λειτουργικό και τον αποθηκευτικό χώρο συμφωνώ απόλυτα..

Παρατήρησα κάτι με το τελευταίο update.. Σήμερα μετα από την θάλασσα και το είχα βάλει να μετράει μετά που βγήκα άρχισε να κάνει έναν έντονο θόρυβο και έλεγε καθαρισμός υδάτων από το μεγάφωνο και κουνιστε το χέρι σας για να βγούμε τα μέρα.. Κάτι τετοια

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ακριβώς ενεργοποίησε τον καθαρισμό;

Είχες βάλει προπόνηση κολύμπι ή από μόνο του, του ήρθε να καθαρίσει γτ το ένιωσε;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Με τη θάλασσα πως τα παει, έχει κάποιο θέμα?Επίσης το βγάζετε και το ξεπλένετε καλά με νερό?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι το βάζω στην θάλασσα από Νοέμβριο που τοε έχω, μου το έκανε μόνο στο τελευταίο update.. Ειχα βάλει προπόνηση για θάλασσα.. Μετά βγήκα.. Ξέχασα να το κλείσω και μετά από κανένα 30 λεπτό που το έκλεισα άρχισε να παράγει έναν ήχο και να γράφει το παραπάνω μήνυμα...εγω το βάζω αλλά μετά πολύ καλό ξεπλημα με γλυκό νερό και μια στο τόσο σαπουνακι σλιγο σε ένα πανί διαλυμένο με νερό..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όχι το βάζω στην θάλασσα από Νοέμβριο που τοε έχω, μου το έκανε μόνο στο τελευταίο update.. Ειχα βάλει προπόνηση για θάλασσα.. Μετά βγήκα.. Ξέχασα να το κλείσω και μετά από κανένα 30 λεπτό που το έκλεισα άρχισε να παράγει έναν ήχο και να γράφει το παραπάνω μήνυμα...εγω το βάζω αλλά μετά πολύ καλό ξεπλημα με γλυκό νερό και μια στο τόσο σαπουνακι σλιγο σε ένα πανί διαλυμένο με νερό..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει μήπως και χειροκίνητη επιλογή να το κάνεις; πως το κάνει μόνο αν του βάλεις προπόνηση θάλασσα;

Φαντάζομαι αν το ξεπλυνεις με γλυκό νερό δε θα το κάνει αυτόματα έτσι;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτόματα.... Τι να σου πω.. Και μετά που το εοληαν απλώς στο σπίτι δεν το έκανε.. Οπότε το κάνει μόνο σε προπόνηση για την ωρα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα.

 

Μια ερώτηση

Εχω συνδεδεμένα ρολόι και ακουστικά ταυτόχρονα με το κινητό.

Μπορώ όταν κάνω κλήση μιας επαφής από το ρολόι, ο ήχος να πηγαινει στα ακουστικά ΧΩΡΙΣ oμως να το κάνω από το κινητό ή έστω να γίνεται από το ρολόι κάπως;

Δεν θέλω να βγάζω συνεχώς το τηλέφωνο από το τσαντάκι για να γυρνάω κάθε τόσο τις κλήσεις...

Θέλω για αυτές τις περιπτώσεις να γίνονται όλα από το smartwatch.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται.

Αυτό το έκανε το Samsung galaxy watch, μόνο αν ήταν συνδεδεμένο με Samsung τηλέφωνο.

Εδώ βλέπεις απο ρολόι ποιος σε καλεί και απαντάς απο τα ακουστικά σου.

Αυτό που κάνω καμιά φορά, μπορώ να απαντήσω στο ρολόι και μετά να ενεργοποιήσω ακουστικά.

Σε αυτή τη περίπτωση γυρίζει στα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται.

Αυτό το έκανε το Samsung galaxy watch, μόνο αν ήταν συνδεδεμένο με Samsung τηλέφωνο.

Εδώ βλέπεις απο ρολόι ποιος σε καλεί και απαντάς απο τα ακουστικά σου.

Αυτό που κάνω καμιά φορά, μπορώ να απαντήσω στο ρολόι και μετά να ενεργοποιήσω ακουστικά.

Σε αυτή τη περίπτωση γυρίζει στα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν συνδέσουμε το handsfree με το ρολόι και όχι με το κινητό μήπως εκεί υπάρχει η επιλογή;

Το εχεις δοκιμάσει;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει με galaxy watch και pixel και δεν έπαιζε.

Θα το δω και αύριο με gt2 - pixel και θα σου πω.

Χλωμό το βλέπω.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...