Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο, δεν επηρεάζει απλός το ανέφερα γιατί μπορεί να φταίει το bluetooth του κινητού όπως και στην περίπτωση του wifi και να μην είναι καν θέμα σύνδεσης με το ρολόι .

 

Μα η σύνδεση με το BT είναι κατανάλωση για το ΒΤ ,δεν καταναλώνει κάτι επιπλέον επειδή είναι ρολόι.Και ακουστικά να ήταν πάλι θα είχες κατανάλωση.Κοίτα ποσο σου τραβάει στην σελίδα της μπαταρίας.

Πάντως δεν είσαι ο τυπικός χρήστης smartphone.Τόσες μέρες δεν είναι το νορμάλ.Δεν το λες battery drain.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόβλημα πάλι με ειδοποιήσεις και στο gt και στο gt2. Έκανα εκκαθαρίσεις-επανεκκινήσεις και τίποτα δεν άλλαξε. Ήθελα να ήξερα τι συμβαίνει και ξαφνικά σταματάνε όλα!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πάλι με ειδοποιήσεις και στο gt και στο gt2. Έκανα εκκαθαρίσεις-επανεκκινήσεις και τίποτα δεν άλλαξε. Ήθελα να ήξερα τι συμβαίνει και ξαφνικά σταματάνε όλα!

 

Κανένα πρόβλημα σε honor ,έκανε μια αναβάθμιση το health νομίζω πριν 2? μέρες.Μηπως να καθαριζες την cache?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς.

Όταν διαβάσω ένα μήνυμα είτε στο κινητό είτε στο ρολόι δεν θα έπρεπε η ειδοποίηση να έσβηνε στο κινητό ή στο ρολόι;

Δεν θα έπρεπε να καταλαβαίνει ότι διαβάστηκε και να διαγράφεται αυτόματα από το ρολόι;

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφονται απο ότι βλέπω.Αν πας στις ειδοποιήσεις σου βλέπεις εκεί όλα τα μηνύματά σου?Που τα βλέπεις?Εμένα όταν έρχεται το μήνυμα και ανοίξω το κινητό το βλέπω, μετά δε το ξαναβλέπω, μάλιστα το κακό είναι αν δε κάνω λάθος αν δε το ανοίξω έγκαιρα δε το βλέπω και καθόλου...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν διαβάσω ένα μήνυμα πχ στο Viber στο κινητό και μετά ανοίξω τις ειδοποιήσεις στο ρολόι η ειδοποίηση θα είναι εκεί και δεν θα φύγει αν δεν την διαγράψω από το ρολόι.

Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μετρήσει μέχρι πόσα κρατάει. Θα μετρήσω. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε κατά την γνώμη μου με το που το διαβάζω στο κινητό να το καταλάβαινε και να έφευγε η ειδοποίηση από το ρολόι.

Μπορεί να είμαι εγώ περίεργος τι να πω .

Από ότι φαίνεται δεν ενοχλεί κανέναν άλλον χρήστη αυτό το πράγμα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μετρήσει μέχρι πόσα κρατάει. Θα μετρήσω. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε κατά την γνώμη μου με το που το διαβάζω στο κινητό να το καταλάβαινε και να έφευγε η ειδοποίηση από το ρολόι.

Μπορεί να είμαι εγώ περίεργος τι να πω .

Από ότι φαίνεται δεν ενοχλεί κανέναν άλλον χρήστη αυτό το πράγμα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

10 κρατάει, όχι δεν φεύγει απ το ρολόι ούτε αντίστοιχα αν διαβάσεις απ το ρολόι δεν φεύγει απ το κινητό, σε όλα τα smart watches έτσι είναι, υποτίθεται έχεις δύο ξεχωριστές συσκευές με σκοπό την ενημέρωση και όχι τον συσχετισμό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

10 κρατάει, όχι δεν φεύγει απ το ρολόι ούτε αντίστοιχα αν διαβάσεις απ το ρολόι δεν φεύγει απ το κινητό, σε όλα τα smart watches έτσι είναι, υποτίθεται έχεις δύο ξεχωριστές συσκευές με σκοπό την ενημέρωση και όχι τον συσχετισμό.
Προερχόμενος από amazfit θυμαμαι καλά ότι αν διάβαζα το μήνυμα στο κινητό έφευγε η ειδοποίηση και από το ρολοι.

Ίσως να ήταν η εξαίρεση στον κανόνα και μάλλον για αυτό μου έκανε εντύπωση το γεγονός.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι θα ήταν ωραίο να υπήρχε επικοινωνία σε οτι αφορά την ανάγνωση των μηνυμάτων αλλά δεν με πειράζει καθόλου έτσι όπως δουλεύει. Θεωρώ, και θελω να πιστεύω, οτι μιας και έχουν καιρό να διαθέσουν μια αναβάθμιση όταν έρθει θα έχει κάτι καλό.

Επίσης πρέπει να κοιτάξουν τα watch faces έτσι ώστε να μπορούμε να βάλουμε ευκολότερα κάποιο από τα τόσα που κυκλοφορούν ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια ενημέρωση που ήρθε κάπου διάβασα ότι υπάρχει απομακρυσμένη λήψη φωτο. Καλά διάβασα; Πώς γίνεται; Το βρήκε κάνεις;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια ενημέρωση που ήρθε κάπου διάβασα ότι υπάρχει απομακρυσμένη λήψη φωτο. Καλά διάβασα; Πώς γίνεται; Το βρήκε κάνεις;

 

Καλημέρα υπάρχει απλά λειτουργεί μόνο σε EMUI , κοινώς σε λειτουργικά- συσκευές της Huawei.

Πάντως από χθες κυκλοφορεί και νεα ενημέρωση. Σιγά σιγά θα μας έρθει.

 

https://consumer.huawei.com/sa-en/support/content/en-us00759572/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει απλά λειτουργεί μόνο σε EMUI , κοινώς σε λειτουργικά- συσκευές της Huawei.

Πάντως από χθες κυκλοφορεί και νεα ενημέρωση. Σιγά σιγά θα μας έρθει.

 

https://consumer.huawei.com/sa-en/support/content/en-us00759572/

 

Σε emui που είμαι γω δε λειτουργεί τίποτα τέτοιο, δεν υπάρχει καν στο μενού

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε emui που είμαι γω δε λειτουργεί τίποτα τέτοιο, δεν υπάρχει καν στο μενού
Δουλεύει σε κινητά Huawei με EMUI 10.1 κ νεότερο.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε κινητά Huawei με EMUI 10.1 κ νεότερο.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε το βγάζει καν σαν μενού. έχω emui 10.1 και 10 (και ας ελπίσουμε και 11)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την 1.0.8.16 λέω μου ήρθε χθες.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, ενδιαφέρεται μια φίλη με iphone 11.

Τι δεν δουλεύει σε ios ;

Γνωρίζει κάποιος απο πρώτο χέρι;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Πόσες πραγματικές μέρες σας πάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση? Αυτόματος φωτισμός, ενεργοποίηση οθόνης με την κίνηση του χεριού, μέτρηση παλμών στο αυτόματο και ελάχιστη χρήση gps?
Link to comment
Share on other sites

8 με 10μερες εγώ.. Όλα ανοιχτά.. Το βράδυ μετα της 11 απλώς κλείνω της ειδοποιήσεις και της ανοίγω το πρωί.. Με άσκηση 2 με 3 φορές την εβδομάδα από καμιά ώρα με το gps

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

8 με 10μερες εγώ.. Όλα ανοιχτά.. Το βράδυ μετα της 11 απλώς κλείνω της ειδοποιήσεις και της ανοίγω το πρωί.. Με άσκηση 2 με 3 φορές την εβδομάδα από καμιά ώρα με το gps

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν κοιμάσαι δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο κινητό

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιμάσαι δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο κινητό
Το κινητό έρχονται κάποιες φορές όταν το αφήνω συνδεδεμένο αλλά το κςλινω για να μην ανάβει η οθόνη όταν γυρνάω πλευρό πχ γιατί ξυπνάω..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Πόσες πραγματικές μέρες σας πάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση? Αυτόματος φωτισμός, ενεργοποίηση οθόνης με την κίνηση του χεριού, μέτρηση παλμών στο αυτόματο και ελάχιστη χρήση gps?

 

Μαξ 8, αν βγάλεις την μέτρηση 24/7 είναι 12 για πλάκα.

 

Τώρα με καλοκαίρι με πάει 6 μέρες αλλά έχω και 22κ βήματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό έρχονται κάποιες φορές όταν το αφήνω συνδεδεμένο αλλά το κςλινω για να μην ανάβει η οθόνη όταν γυρνάω πλευρό πχ γιατί ξυπνάω..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να βάλεις το μην ενοχλείτε από της 11 το βράδυ μέχρι ότι ώρα θες το πρωίκαι δεν έρχεται ούτε ανάβει τίποτα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...