Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,εγω 20 μέρες που το έχω περίπου δουλεύει μια χαρά..οσες ειδοποιήσεις έχω ενεργοποιήσει να ερχονται,έρχονται κανονικά(ούτε μία δεν έχω χάσει)..Επίσης και οι κλήσεις που απάντω μεταφορονται απο το ρολόι στο κινήτο και το αντιστροφο(θυμαμαι πριν το πάρω που διάβασα ολο το topic,καποιος είχε αναφερει ότι αν απαντήσει απο το ρολοι δεν μπορει να μεταφερει μετα την κληση στο τηλεφωνο). το χρησιμοποιησα και 3 φόρες στη θαλασσα (προπονηση) και με το τελος της ασκησης αφου βγαζει συνολικο χρονο,μετρα,χεριες κλπ...σου βγαζει και ποσες χεριες εχεις κανει σε καθε στυλ(ελευθερο,υπτιο.προσθιο)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όταν λέω οτι είναι θέμα ρολογιού εννοώ οτι φταίει το λογισμικό και όχι το ρολόι σαν ρολόι. Σε οτι αφορά τη μεταφορά ,αν θυμάμαι καλά, νομίζω οτι πριν την τελευταία ενημέρωση μπορούσα να μεταφέρω απαντημένη κλήση απο το κινητό στο ρολόι. Πλέον γίνεται μόνο το αντίστροφο.

Υ.Γ. Το ρολόι μου αρέσει και θα προτιμήσω να αλλάξω τηλέφωνο παρά αυτό αρκεί να είναι σίγουρο οτι φταίει η Xiaomi.

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με p30 pro πριν δεν μπορούσα να μεταφέρω απαντημένη κλήση από το τηλέφωνο στο ρολόι.. Το αντίστροφο γινόταν.. Βρες έναν άλλο Κινέζο και δοκίμασε να δεις αν έχεις θέμα.. Όχι xiaomi... Εδώ δεν είχε θέμα το Alcatel one s 19 των 80 ευρώ από Ελλάδα..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εγω 20 μέρες που το έχω περίπου δουλεύει μια χαρά..οσες ειδοποιήσεις έχω ενεργοποιήσει να ερχονται,έρχονται κανονικά(ούτε μία δεν έχω χάσει)..Επίσης και οι κλήσεις που απάντω μεταφορονται απο το ρολόι στο κινήτο και το αντιστροφο(θυμαμαι πριν το πάρω που διάβασα ολο το topic,καποιος είχε αναφερει ότι αν απαντήσει απο το ρολοι δεν μπορει να μεταφερει μετα την κληση στο τηλεφωνο). το χρησιμοποιησα και 3 φόρες στη θαλασσα (προπονηση) και με το τελος της ασκησης αφου βγαζει συνολικο χρονο,μετρα,χεριες κλπ...σου βγαζει και ποσες χεριες εχεις κανει σε καθε στυλ(ελευθερο,υπτιο.προσθιο)

 

Εγώ το έγραψα και θέλω να μάθω πάρα πολύ πως μεταφέρεις τις κλήσεις από το ρολόι στα ακουστικά χωρίς την χρήση κινητού.

Γιατί αυτή ήταν η ερώτηση που έκανε ο φίλος και όχι να μεταφέρει την κλήση στο κινητό από το ρολόι, επίσης πες μου και πως μεταφέρεις την κλήση από το ρολόι στο κινητό χωρίς χρήση του κινητού;

 

Η όλη ερώτηση ήταν πως μπορεί κάποιος να απαντάει από το ρολόι και να μιλάει με τα ακουστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λέω οτι είναι θέμα ρολογιού εννοώ οτι φταίει το λογισμικό και όχι το ρολόι σαν ρολόι. Σε οτι αφορά τη μεταφορά ,αν θυμάμαι καλά, νομίζω οτι πριν την τελευταία ενημέρωση μπορούσα να μεταφέρω απαντημένη κλήση απο το κινητό στο ρολόι. Πλέον γίνεται μόνο το αντίστροφο.

Υ.Γ. Το ρολόι μου αρέσει και θα προτιμήσω να αλλάξω τηλέφωνο παρά αυτό αρκεί να είναι σίγουρο οτι φταίει η Xiaomi.

 

Και με xiaomi μπορείς να έχεις ειδοποιήσεις, απλά το miui της xiaomi είναι εντελώς fail γι αυτό χάνονται πολλές από αυτές, πρέπει να δώσεις πλήρης πρόσβαση σε κλήσεις, μηνύματα και τα σχετικά να περνάει η υγεία χωρίς να κλείνει καθόλου και θα είσαι οκ.

Έχω το redmi note 8 pro χωρίς πρόβλημα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα.

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα αλλά το ψάχνω.

Υπάρχει επιλογή να απαντήσουμε μια κλήση από το ρολόι κ να τη γυρίσουμε σε ακουστικά Bluetooth χωρίς τη χρήση του κινητού;

Επίσης έχετε προσεξει μετά από επαφή με το νερό να μπουκώνει το ηχείο;

Υπάρχει μια λειτουργία στο iwatch και στο active 2 που ξερνάει τα νερά από τις γρίλιες του ηχείου με κάποιες συχνότητες ήχων. Μακάρι να τη προσθέσουν και στο gt 2.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έγραψα και θέλω να μάθω πάρα πολύ πως μεταφέρεις τις κλήσεις από το ρολόι στα ακουστικά χωρίς την χρήση κινητού.

Γιατί αυτή ήταν η ερώτηση που έκανε ο φίλος και όχι να μεταφέρει την κλήση στο κινητό από το ρολόι, επίσης πες μου και πως μεταφέρεις την κλήση από το ρολόι στο κινητό χωρίς χρήση του κινητού;

 

Η όλη ερώτηση ήταν πως μπορεί κάποιος να απαντάει από το ρολόι και να μιλάει με τα ακουστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και με xiaomi μπορείς να έχεις ειδοποιήσεις, απλά το miui της xiaomi είναι εντελώς fail γι αυτό χάνονται πολλές από αυτές, πρέπει να δώσεις πλήρης πρόσβαση σε κλήσεις, μηνύματα και τα σχετικά να περνάει η υγεία χωρίς να κλείνει καθόλου και θα είσαι οκ.

Έχω το redmi note 8 pro χωρίς πρόβλημα.

 

Σορυ λάθος καταλαβα εγώ....εννουσα μεσω του κινήτου οτι μεταφέρεται,δε θυμομουν ακρίβως τι είχε γραφτεί και γιάυτο το ανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος στο classic ασημένιο μπρασελε; και αν ναι μπορεί να πει εντυπώσεις. Η ακόμα καλύτερα να βάλει καμία φώτο.

Καλησπέρα , εγώ του έχω βάλει μπρασελέ μεν αλλά μαύρο χρώμα. Πριν απο αυτό είχα κλασικό ασημένιο κλασικό ρολόι για 9 χρόνια και δεν το άλλαζα.Για αλλαγή πήρα το μαύρο στο Gt 2. Άποψή μου είναι tο ασημένιο είναι πιο "σοβαροαυστηρό". Το μαύρο το χαρακτηρίζω ως "μοντερνοκυριλέ" . Έχω σκοπό να πάρω και ασημένιο για το Gt 2 πάντως. Φωτογραφία δεν μπορώ να ανεβάσω για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

κάτοχος και εγώ του GT2 εδώ και μια εβδομάδα, για την ώρα όλα δουλεύουν μια χαρά,

του έβαλα και ένα tempered glass για σιγουριά αν και στην αφή δεν είναι σαν το γυαλί (της Hofi).

Και εμένα θα ενδιέφερε ένα μπασελέ σε ασημένιο χρώμα, αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο που να μην είναι

πιο ακριβό απο το GT2 :)

Είδα ένα τυχαία στο ebay που είναι για το Galaxy που το κούμπωμα έφτανε μέχρι την κάσα και δεν άφηνε καθόλου κενό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χαίρομαι που χαίρεστε το ρολόι σας, σας ζηλεύω λιγάκι

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους, χαίρομαι που χαίρεστε το ρολόι σας, σας ζηλεύω λιγάκι. Αγόρασα ένα elegant δώρο στη γυναίκα μου πριν ένα μήνα, δεν έβρισκε gps με τπτ, δεν κατέγραφε τις διαδρομές, το άφησα πάνω στη βδομάδα στην Procordia για επισκευή, μου το επέστρεψαν την επόμενη εργάσιμη, αλλά το ρολόι έκανε τα ίδια. Ξανά στην Procordia, αυτήν τη φορά αντικαταστάθηκε με καινούργιο(;). Το έχουμε από την Δευτέρα, πότε βρίσκει gps μετά από 2 λεπτά, πότε μετά από 3, λίγες φορές βρήκε λίγο πιο γρήγορα, αλλά είναι και κάτι μέρες σαν τη σημερινή που δεν έχει τα κέφια του και δε βρίσκει πότε. Είμαι να σκάσω, θέλω απεγνωσμένα τα λεφτά μου πίσω, και αυτό σκέφτομαι να ζητήσω την Δευτέρα. Κρίμα, γιατί κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό. Δεν πληρώσαμε όμως band, πληρώσαμε ρολόι με δικό του GPS. Υπάρχει περίπτωση να φταίει ότι η γυναίκα μου έχει Pocophone;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και απαντήσω απο το ρολόι μου, με το που θα ενεργοποιήσω τα ακουστικά μου, η κλήση περνάει στα ακουστικά αυτόματα.

Αν είναι ήδη συνδεδεμένα και ακουστικά και ρολόι, αν απαντήσω από ρολόι δεν μπορώ να γυρίσω τη κλήση στα ακουστικά χωρίς χρήση συσκευής.

Για όσους έχετε απορία!

 

Ακουστικά Anker liberty air 2, pixel 4xl συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν προβλήματα με τις ειδοποιήσεις σε xiaomi δοκιμάστε να απενεργοποιησετε τη βέλτιστοποίηση miui από το μενού των προγραμματιστων.

Αυτό κάναμε σε ενός φίλου με Garmin και δουλεύει τέλεια.

Δε ξέρω βέβαια τι επιπτώσεις θα έχει στη κατανάλωση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, απο πλευράς Κινιτού πως τα πάτε απο κατανάλωση ?

Εμένα απο 6-7 μέρες αυτονομίας τώρα με το smartwatch και έχοντας το μόνιμα συνδεδεμένο με bluetooth

με το ζόρι πάει 2 μέρες, είναι φυσιολογικό ?

(Το Κιν είναι ένα Xiaomi A3, GPS κλειστώ, απο το GT2 δεν μιλάω και έχω ανοιχτά τα πάντα (καρδιά, ύπνο, κλείσεις, ειδοποιήσεις))

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, απο πλευράς Κινιτού πως τα πάτε απο κατανάλωση ?

Εμένα απο 6-7 μέρες αυτονομίας τώρα με το smartwatch και έχοντας το μόνιμα συνδεδεμένο με bluetooth

με το ζόρι πάει 2 μέρες, είναι φυσιολογικό ?

(Το Κιν είναι ένα Xiaomi A3, GPS κλειστώ, απο το GT2 δεν μιλάω και έχω ανοιχτά τα πάντα (καρδιά, ύπνο, κλείσεις, ειδοποιήσεις))

 

6 με 7 μέρες το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

6 με 7 μέρες το κινητό;

Ναι, δεν κάνω και τίποτα πέρα απο μερικά τηλ. την ημέρα, και σχεδόν πάντα το WiFi ανοιχτώ.

(Άντε να με πάει 5 μέρες αν έχω παραπάνω κλήσεις ημερησίως)

Edited by XPHSTOS
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Το ρολοι αυτο μετραει και πιεση ?
Όχι. Μόνο παλμούς και επίπεδο οξυγόνου στο αιμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βγαζει μια εβδομαδα γεματη με πληρη χρηση bluetooth , το εχω ενα χρονο σχεδον, μηπωσ πρεπει να το κανεις επαναφορα factory reset ?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βγαζει μια εβδομαδα γεματη με πληρη χρηση bluetooth , το εχω ενα χρονο σχεδον, μηπωσ πρεπει να το κανεις επαναφορα factory reset ?

Και εμένα έτσι ήταν μέχρι που έβαλα το GT2, αν και η αλήθεια είναι ότι απο την πρώτη στιγμή το ίδιο

battery drain μου το είχε κάνει και όταν συνδεόμουν στο WiFi στα 5Ghz οπότε το έχω απο τότε στα 2.4.

Factory reset του έκανα πρόσφατα που πέρασα την 10αρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι ήταν μέχρι που έβαλα το GT2, αν και η αλήθεια είναι ότι απο την πρώτη στιγμή το ίδιο

battery drain μου το είχε κάνει και όταν συνδεόμουν στο WiFi στα 5Ghz οπότε το έχω απο τότε στα 2.4.

Factory reset του έκανα πρόσφατα που πέρασα την 10αρα.

 

Συνδεση στο wifi? Το ρολοι? ή το τηλεφωνο? Και πως μπορει να επηρρεαζει η συνδεση του κινητου στο wifi την αυτονομια του ρολογιου?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο, δεν επηρεάζει απλός το ανέφερα γιατί μπορεί να φταίει το bluetooth του κινητού όπως και στην περίπτωση του wifi και να μην είναι καν θέμα σύνδεσης με το ρολόι .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επίδοξος αγοραστής του gt 2 υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Δεν έχω ξανά αγοράσει smart watch & έχω πλήρη μεσάνυχτα. P30pro έχω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, επίδοξος αγοραστής του gt 2 υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Δεν έχω ξανά αγοράσει smart watch & έχω πλήρη μεσάνυχτα. P30pro έχω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης κάπου διάβασα ότι εχει Bluetooth 5.1 με εμβέλεια έως & 100 μέτρα, ισχύει?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...