Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ενα εικονίδιο του ηχείου όταν μιλάς , πατάς επάνω στο εικονίδιο και σου βγάζει μια μπάρα!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλό το ρολογακι αλλά Galaxy watch δεν είναι ήδη ψάχνω να το ξεφορτωθώ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Τι σου προσφέρει το galaxy που δεν σου προσφέρει το gt2;
Απλό.το galaxy watch είναι πραγματικό smartwatch.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά πάρα πολλά . Όπως λέει και ο συμοφρουμιτης το Galaxy είναι smartwatch . από που να αρχίσω και που να σταματήσω δεν ξέρω..

Θα πω λίγα από τα βασικά .. 1on

ειδοποιήσεις τα εικονίδια των εφαρμογών πέρα από 5 με 6 που αυτά είναι τα Social πρέπει να μυρίζεις τα νύχια σου σε ποια εφαρμογή αναφέρεται η κάθε ειδοποίηση.

Το Galaxy σου είχε και ένα εικονίδιο της κάθε εφαρμογής όταν σου έστελνε ειδοποίηση.

Το ότι δεν μπορείς να απαντάς δε σε αυτά δεν το σχολιάζω.

 

Η ώρα κάθε ώρα να έκανε ενα ωριαίο χτύπο καλό θα ήταν η κάποια δόνηση..

Ήταν πολύ εύχρηστο future για εμάς που δουλεύουμε ειδικά σε προγραμματισμό και ξεχνιόμαστε.

 

Έτσι κρατάω και εγώ μπαταρία 10 μέρες.

Για Watch faces δεν σχολιάζω κάτι Χριστούγεννα Πάσχα και 5 καλά όλα και όλα.

Τα widget νεκρα πατάς πάνω τους και δεν σε πετάνε καν στην εφαρμογή αλλά ποια εφαρμογή εδώ δεν ξέρει ποιος σου στέλνει τι.

Το μόνο υπέρ είναι η μπαταρία και ότι είναι ελαφρύ. Τίποτα άλλο.

Με το Galaxy κράταγα 4 μέρες Μαξ αλλά με όλα ανοιχτά. Τουλάχιστον όμως έβλεπα ειδοποιήσεις και απαντούσα αν ήθελα που αυτό είναι το σημαντικότερο για μένα. Να έχω το τηλ στην άκρη και να τα κάνω με το ρολόι..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα , και εγώ φίλε μου άπλα θα σου πω πως ότι λες είναι σωστό ...αλλά χρήσιμα σε ελάχιστους στον κόσμο . Το λένε και οι πωλήσεις . Οι υπόλοιποι καλύπτονται από αυτά που είδει κάνει το gt2 . :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε! :rolleyes:

Μετα απο το διλημμα μαυρο η classic με δερματινο λουρακι, παραγγειλα το μαυρο τελικα. Αναμενουμε :D

 

κι εγώ μόλις παράγγειλα το classic :D

εάν δεν έχει και το μαύρο σιλικόνης λουράκι στην συσκευασία , θα το παραγγείλω και αυτό ηλεκτρονικά.

οπως και ενα δερμάτινο μαύρο σκέφτομαι. Αργότερα ισως και αλλά λουράκια με χρώματα.. για το καλοκαίρι ;):happy:

για να μην το βαριόμαστε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αλλος μικροθεματακια μετα το τελευταιο update? Χθες κολλησε ο καρδιακος ρυθμος στους 109 ενω καθομουν. Το εβγαλα και μετα εδειξε κανονικα για λιγο αλλα ανεβηκε παλι. Το πιο περιεργο ηταν οτι στην εφαρμογη ολο αυτο το διαστημα δειχνει κενο ενω το φορουσα. Απο την huawei μου ειπαν να κανω επανεκινηση και unpair. Και στο προηγουμενο θεμα με την λαθος αποσταση που εδειχνε παλι το ιδιο μου ειπαν. Το restart και το unpair ειναι κατι σαν το " πιες λιγο νερο" οτι και να παθεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας .. Ειχα το απλό GT ειχα την εκδοση την beta 9.? και ολα ηταν super !!! Είχα φτιαξει και κινεζικο ID και είχα ότι Watchface ηθελα. Μόλις το πούλησα και πήρα το gt 2 το μετανιωσα . Δεν μου δουλευει κανένα από το HEALTH beta που έχω δοκιμασει με το Samsung S8 . Οταν λέω ότι δεν δουλευει εννοω ότι δεν μπορώ να βάλω custom watchfaces δεν μου ανάβει ουτε κανένα + ουτε 3 τελίτσες πανω ψηλά . Χθες το έψαχνα μεχρι τις 3 το βράδυ .... Τα έχω φτύσει ...!! :wacko::wacko::wacko: Παρακαλώ να μου δείξετε καποιο link που να δουλευει με σιγουριά ..... (Δοκιμασμένο !!). TENKIOY !!!

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το όλο προβλημα ήταν τα ελληνικά !!!!! Σε ευχαριστω φίλε μου boltsis !!! Μου έσωσες την σημερινη βραδιά !!!!

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαι καλά, την είχα πατήσει και εγώ ένα βράδυ έτσι γι'αυτο και το θυμάμαι καλά :lol:.. Πόσα watchfaces μπορείς να αποθηκεύσεις στο ρολόι? Εμένα με άφηνε ένα μόνο, άλλαξε τίποτα?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στα θέματα των Samsung smartwatch και να πάρεις μια ιδέα για την ποιότητα τους.. Καλά για μετρήσεις δεν συζητάω καν.... Απλά καλύτερα από τα xiaomi

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νέος κάτοχος huawei watch gt 2 σήμερα κιόλας. Δεν μπορώ να βρω πως να μου δονιζει όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή έρχεται κάποια ειδοποίηση.... Όταν το έβγαλα από το κουτί και το σύνδεσα με το τηλέφωνο ( samsung galaxy note 9) μου έκανε κλήση ο ξάδερφος μου και δονησε... Τώρα ούτε κλήσεις... Θα τρελαθώ. Το έχω σε αθόρυβη λειτουργία γιατί όταν το έβαλα στο δυνατό ακουγόταν και το κινητό με το τραγούδι που έχω και άλλος ήχος από το ρολόι οπότε καλύτερα στο αθόρυβο και να δονιζει μόνο... Παρακαλώ βοηθήστε γιατί βλέπω να μπαίνει αγγελία :p
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση είναι στα settings-> strength.

Αν εκεί δεν είναι στο none, τσέκαρε μήπως είναι ενεργοποιημένο και το do not disturb

 

Sent from my COR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Και γω από σήμερα ευτυχής κάτοχος του πανέμορφου GT 2 !

Όπως είχα προαναφέρει επέλεξα το classic

Τελικά ήμουν τυχερός (;) και στην συσκευασία υπήρχε και το μαύρο

σιλικόνης λουράκι

Η αγορά έγινε από μαγαζί μέσω Σκρουτζ.

Όλα πήγαν μια χαρά στο σεταρισμα ..

( Παίζω λίγο με τα watchface , ώστε να βάλω και τα εκτός Ελλάδας

Όπως έχει αναφερθεί πιο πάνω )

Θα το δουλέψω τις επόμενες μέρες να το δω καλύτερα .

Πιστεύω ότι θα συμφωνήσω με τη πλειοψηφία των κατόχων :

Είναι ένα υπέροχο wearable !

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάθε εβδομάδα που μπαίνω βλέπω καινούργια.. Το πάνε πολύ καλά..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από κάτω έχει κάτι πράσινα λαμπάκια. Αν δεν αναβοσβήνουν αυτά δεν μου δονιζει. Αν αναβοσβήνουν δονιζει κομπλέ. Στο δεξί χέρι έχω ταττοο μανίκι και μάλλον δεν το διαβάζει καλά;; δεν ξέρω το έχω βάλει στο αριστερό να το παρατηρήσω. Αλλιώς θα πάει στο σέρβις διότι δεν είναι λογικό να μην κάνει σωστή "επαφή"
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες. Εγω παρηγγειλα το δικο μου απο σκρουτζομαγαζο με αποστολη για Κυπρο και ενω μου ειπαν 4-10 μερες το κανω track και βλεπω οτι ειναι κολλημενο Αθηνα εδω και 2 μερες. Πηρα τηλέφωνο στην acs και μου ειπαν οτι θα ερθει Κυπρο με καραβι την αλλη Πεμπτη και θα το παρω Παρασκευη (3 βδομαδες μετα την ημερα που εκανα την παραγγελια:mad:). Πηρα στο μαγαζι και μου ειπαν "δυστυχως τα δεματα με μπαταρια δεν τα περνανε με το αεροπλανο"..

Ισχυει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι ή διαφορές ανάμεσα στο classic καί στο sport?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από κάτω έχει κάτι πράσινα λαμπάκια. Αν δεν αναβοσβήνουν αυτά δεν μου δονιζει. Αν αναβοσβήνουν δονιζει κομπλέ. Στο δεξί χέρι έχω ταττοο μανίκι και μάλλον δεν το διαβάζει καλά;; δεν ξέρω το έχω βάλει στο αριστερό να το παρατηρήσω.

 

E πες έτσι, ναι παίζει ρόλο αυτό με το τατού, ένα παιδί είχε παρόμοιο πρόβλημα και λύθηκε αφου το έβαλε στο άλλο χέρι, αυτουνού δεν διάβαζε τον ύπνο..

 

Ποιες είναι ή διαφορές ανάμεσα στο classic καί στο sport?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία μόνο στο λουράκι και το classic έχει το ασημί χρώμα επιπλέον περιφεριακά...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...