Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο αρκετες προπονησεις (τρεξιμο) το gps του ειναι αρκετα γρηγορο και σωστο. Τους παλμους τους εχω τσεκαρει με πιεσομετρο και καπακια εβαλα το ρολοι. Αν θυμαμαι καλα 1 παλμο διαφορα ειχαν. Οποτε και τις μετρησεις καρδιακων παλμων τις θεωρω αριστες για ρολοι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις κατέβηκε και εγκαταστάθηκε το καινούριο update.

Νέα watchfaces, πολλά εκ των οποίων παραμετροποιήσιμα.

2 επιπλέον οθόνες AOD.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα εχει? με strava συνδεετε?
Ελληνικά έχει. Με stava δεν συνδέεται

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

στην εφαρμογή Υγεία > Καρδιακός Ρυθμός > Καρδιακοί παλμοι ηρεμίας, σας εμφανίζει αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

στην εφαρμογή Υγεία > Καρδιακός Ρυθμός > Καρδιακοί παλμοι ηρεμίας, σας εμφανίζει αριθμό;

 

Ναι!

 

Ερωτηση... εχει κανει σε κανεναν αλλο το τελευταιο update 1.0.3.37? Στον φιλο στα πιο πανω post εγινε 10/1. Εγω δν εχω ακομα τπτ. Ειμαι στην 1.0.2.38.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάτι και τσεκαρω συνέχεια από τότε

 

Κι εγω το ιδιο!!!

 

 

Μόλις κατέβηκε και εγκαταστάθηκε το καινούριο update.

 

Μας αναψες φωτια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι!

 

 

 

Ερωτηση... εχει κανει σε κανεναν αλλο το τελευταιο update 1.0.3.37? Στον φιλο στα πιο πανω post εγινε 10/1. Εγω δν εχω ακομα τπτ. Ειμαι στην 1.0.2.38.

Εγώ είμαι με 1.0.3.38 λολ!

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

στην εφαρμογή Υγεία > Καρδιακός Ρυθμός > Καρδιακοί παλμοι ηρεμίας, σας εμφανίζει αριθμό;

Δεν μου εμφανίζει αριθμό. Μόνο 2 παυλες.

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμίσω για να μετράει παλμούς ηρεμίας;

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα το ρολογάκι απο amazon Γερμανίας 27 Δεκεβρίου, μέχρι και σήμερα δεν είχα καμία ένδειξη για το που βρίσκεται και μου έκαναν

αυτόματα refund γιατί δεν μπορούσαν να μου στείλουν άλλο αντικατάστασης. Το customer service τους δεν παίζεται αλλά πρέπει να βρουν άλλη μεταφορική γιατί τα δέματα που στέλνουν με την i-parcel τα μισά χάνονται ή καθυστερούν, θα μπορούσα να βάλω ταχυμεταφορά αλλα 30€ μεταφορικά δεν συμφέρει φυσικά, οπότε αγορά από Ελλάδα πλέον

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γα την iparcel αλλά να χαθεί λίγο δύσκολο διότι μέχρι που παραλαμβάνουν στο κορωπί (αρμόδιο τμήμα) υπάρχει κάποια ένδειξη!Φίλος εδω μέσα είχαμε παραγγείλει με μια μέρα διαφορά απο amazon.es τα ρολόγια, εμένα έδειχνε κανονικά ότι έρχεται προς τη διευθυνσή μου , το δικό του δε φαίνονταν τίποτα!!Και όμως παραλάβαμε με μια μέρα διαφορά παρόλο που αυτός δεν είχε βγάλει άκρη που είναι..

 

Ίσως σου έρθει όμως , το θέμα αν σου έρθει τι θα κάνεις :p!!Τι ημερομηνία παράδοσης σου είχανε δώσει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει αριθμό. Μόνο 2 παυλες.

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμίσω για να μετράει παλμούς ηρεμίας;

 

Βασικα αν δν κανω λαθος αυτους τους παλμους τους μετραει οταν ξυπνας. Εχεις ενεργοποιημενη την παρακολουθηση υπνου?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν δν κανω λαθος αυτους τους παλμους τους μετραει οταν ξυπνας. Εχεις ενεργοποιημενη την παρακολουθηση υπνου?

 

 

Το πρωί μετά τον ύπνο δείχνει παύλες...μετά από κάποιες ώρες θα εμφανίσει το resting BPM..

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2574544502594869&set=gm.465411644150644&type=3&eid=ARAY3Ka6Ua-eHQzyWnLusUwZ9SFc7oHRsKDBLomQFDUsB9uxJGoLZGGdU2IBjOgs6-lrbexDbNvVMNyG&ifg=1

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα το απόγευμα δεν είχα δει ποτέ να αναγράφονται παλμοί ηρεμίας.

Πρώτη φορά εμφανίστηκα αριθμός μόλις τώρα.

Οπότε προφανώς δουλεύει. Ίσως να χρειαζόταν να συγκεντρώσει ικανό αριθμό data για να ξεκινήσει να το δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γα την iparcel αλλά να χαθεί λίγο δύσκολο διότι μέχρι που παραλαμβάνουν στο κορωπί (αρμόδιο τμήμα) υπάρχει κάποια ένδειξη!Φίλος εδω μέσα είχαμε παραγγείλει με μια μέρα διαφορά απο amazon.es τα ρολόγια, εμένα έδειχνε κανονικά ότι έρχεται προς τη διευθυνσή μου , το δικό του δε φαίνονταν τίποτα!!Και όμως παραλάβαμε με μια μέρα διαφορά παρόλο που αυτός δεν είχε βγάλει άκρη που είναι..

 

Ίσως σου έρθει όμως , το θέμα αν σου έρθει τι θα κάνεις :p!!Τι ημερομηνία παράδοσης σου είχανε δώσει?

 

με την iparcel δεν είχα ποτέ ενημέρωση, δεν υπήρχε καν στο συστημά τους, μίλησα και με iss στην Ελλάδα που παραλαμβάνουν απο amazon, ούτε και αυτοί είχαν ένδειξη, πρώτη ημερομηνία παραλαβής έιχα 10/01, μέτα μου έδωσαν 15/01 και τέλος μου έκαναν μόνοι τους αυτόματο refund, χαχα δεν παίζονται!

αν έρθει ποτέ θα κάνω άρνηση παραλαβής, δεν γίνεται να το πάρω κ αυτό γιατί θα ξαναχρεωθώ, από amazon θα το έπαιρνα 173€ χωρις φπα καθότι επαγγελματίας

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος από σήμερα κι εγώ του smartwatch.

 

Είμαι στην αρχή σεταρίσματος, κατέβασα Huawei Health app.

 

Αλλά στην εκκίνηση της εφαρμογής μου ζήτησε εγκατάσταση και του Huawei Mobile services, και στην συνέχεια εγγραφή.

Χρειάζονται όλα αυτά, ή μπορώ να τα κάνω skip κάπως;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά το παρέλαβα κ εγώ από μαγαζί Ελλάδα, το κλασικό με το δερμάτινο λουράκι,

ωραίο εργαλείο φαίνεται, το μόνο που μου λειπει είναι ότι δεν μπορώ να διαβάζω τα email που δέχομαι, μόνο επιγραμματικά,

ίσως με κανένα update μελλοντικά προστεθεί.

Φόρτιση μόνο από usb θύρα ή και με οποιοδήποτε φορτιστη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα αλλά καλύτερα σε μια usb για να είσαι σίγουρος και για το καλό της μπαταρίας..

Αυτή η αναβάθμιση να δω ποτέ θα ερθει

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό tempered glass (που να μην επηρεάζει το touch και την ευκρίνεια της οθόνης);

https://www.ebay.com/itm/163916179684

Link to comment
Share on other sites

Σε ειδοποίηση κλήσεων δεν μου εμφανίζει πάντα το όνομα αυτού που καλεί, μόνο τον αριθμο του με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποιος είναι, Xiaomi redmi note 5 εχω, έκανα επανεγκατάσταση, clear cache δεν άλλαξε κάτι, δεν έχω κ άλλη μάρκα κινητού να τσεκαρω, έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...