Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω στην αναμονή είμαι , περιμένω μέχρι Πέμπτη απο Amazon :(!

 

Aυτό με το stress δουλευει καλά η μετράει οτι ναναι?Βασικά τι μετράει ακριβώς?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγω στην αναμονή είμαι , περιμένω μέχρι Πέμπτη απο Amazon :(!

 

Aυτό με το stress δουλευει καλά η μετράει οτι ναναι?Βασικά τι μετράει ακριβώς?

 

Κι εγώ το ίδιο, αλλά δεν το βλέπω να έρχεται. Τελευταία ημερομηνία παράδοσης είναι η Πέμπτη και ακόμα είναι στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το γεγονος οτι μετραει λαθος βηματα (αν οδηγεις αυτο μετραει βηματα)

μηπως παρατηρησε κανεις κ λαθος ενδειξεις καρδιακων παλμων?

 

Ισχύει αυτό.Μετράει βήματα είτε είσαι στο αυτοκίνητο είτε σε μηχανάκι και δεν είναι από τις διάφορες κινήσεις του χεριού.

 

Το κάνει πάντα και όχι μόνο αν είσαι σε κατάσταση προπόνησης με ανοικτό gps.

 

Ίσως σε κάνα update να το διορθώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το αγοράσει στο amazon.de στα 199 ευρώ και αν βάλει το κουπόνι GESCHENK5E θα πάρει 5 ευρώ έκπτωση.Σύνολο με τα μεταφορικά γύρω στα 200 ευρώ , μόνο που το κουπόνι είναι μέχρι σήμερα αν δε κάνω λάθος..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος ενδιαφερεται για την αμεση αγορα του Huawei Watch GT 2 Sport Edition 46mm (Μαύρο) ας μου στειλει μηνυμα.

Το εχω 15 μερες, ειναι σε κατασταση βιτρινας χωρις την παραμικρη φθορα και το δινω.

Αγορασμενο απο Ελληνικη αλυσιδα καταστηματων εδω στην Αθηνα.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιο tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη και όχι ένα μέρος μόνο?

 

Αυτό της Nillkin Amazing H+ Pro tempered glass screen protector for Huawei Watch GT (46mm) κάνει για το GT 2?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιο tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη και όχι ένα μέρος μόνο?

 

Αυτό της Nillkin Amazing H+ Pro tempered glass screen protector for Huawei Watch GT (46mm) κάνει για το GT 2?

 

Έχω καμιά 10 αριά..Αν είσαι Θεσσαλονίκη στο κάνω δώρο

 

Αυτά έβαλα και είναι full face https://www.aliexpress.com/item/4000301177147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dxXf6e6

 

 

και φωτο https://ibb.co/S5RCh9p

Edited by apodimos75
φωτο
Link to comment
Share on other sites

Έχω καμιά 10 αριά..Αν είσαι Θεσσαλονίκη στο κάνω δώρο

 

Να'σαι καλά, αλλά δυστυχώς είμαι στην άλλη άκρη, Κρήτη... πάντως όσα βρίσκω δεν πιάνουν όλη την οθόνη, κρίμα γιατί φαίνεται πολύ άσχημο έτσι

Link to comment
Share on other sites

Έχω καμιά 10 αριά..Αν είσαι Θεσσαλονίκη στο κάνω δώρο

 

Αυτά έβαλα και είναι full face https://www.aliexpress.com/item/4000301177147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dxXf6e6

 

 

και φωτο https://ibb.co/S5RCh9p

 

μια χαρά φαίνεται, έτσι πρέπει να πιάνει όλη την οθόνη όχι όπως κάτι άλλα μην πω τώρα. Θα το τσιμπήσω!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα,το φορτίσω το συνέδεσα στην θέση του band 5 και ελπίζω να με εκπλήξει ευχάριστα..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τα μέχρι τώρα δεδεμονα.. Πανάλαφρο.. Πολυ καλή ποιότητα κατασκευής.. Γρήγορο αν και μια στιγμή που έπαιζε μουσική με GPS έτρωγε άγρια κολλήματα... Ο μετρητής βημάτων θέλει σίγουρα κάποιο update δεν έχω παρατηρήσει να γράφει βήματα στο αμάξι αλλά με ενα άνοιγμα των χεριών και όχι ιδιαίτερα μεγάλο το καταγραφή σαν βήμα σε σχέση με τα band 4 και 5. Με τους άλλους αισθητήρες δεν έχω κανένα θεμα.. Ίσως τώρα με το βαρόμετρο που μου δείχνει υψόμετρο 18 μέτρα ενώ βλέπω την θάλασσα.. Και δεν παίζει να είμαι πάνω από 5 μέτρα από το επίπεδο της

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι μήπως έχει νόημα να οργανωθούμε και να στείλουμε μαζικά mail για να ενεργοποιήσουν τη δυνατότητα εγκατάστασης custom watchfaces όπως στην Κινέζικη έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Τα μέχρι τώρα δεδεμονα.. Πανάλαφρο.. Πολυ καλή ποιότητα κατασκευής.. Γρήγορο αν και μια στιγμή που έπαιζε μουσική με GPS έτρωγε άγρια κολλήματα... Ο μετρητής βημάτων θέλει σίγουρα κάποιο update δεν έχω παρατηρήσει να γράφει βήματα στο αμάξι αλλά με ενα άνοιγμα των χεριών και όχι ιδιαίτερα μεγάλο το καταγραφή σαν βήμα σε σχέση με τα band 4 και 5. Με τους άλλους αισθητήρες δεν έχω κανένα θεμα.. Ίσως τώρα με το βαρόμετρο που μου δείχνει υψόμετρο 18 μέτρα ενώ βλέπω την θάλασσα.. Και δεν παίζει να είμαι πάνω από 5 μέτρα από το επίπεδο της

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι έχω παρατηρήσει το βαρόμετρο δουλεύει σωστά μόνο αν έχεις ανοιχτό Bluetooth στο κινητό και ανοιχτό GPS. Αλλιώς δείχνει ότι να ναι. Ίσως που και που χρειάζεται για να κάνει κάτι σαν βαθμονόμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία!!Παρέλαβα και εγώ απο amazon το classic έχοντας μέσα και το μαύρο λουράκι!!Το ρολόι καταρχήν εκτός του ότι είναι πανέμορφο και κομψό , αυτό που το διακρίνει είναι το ότι είναι πανάλαφρο , λες και δε φοράς τίποτα!!

Με xiaomi Mix 3 κανένα πρόβλημα αρκεί την εφαρμογή να την έχεις στην αυτόματη έναρξη!Η μπαταρία είναι όντως απίστευτη, το ηχείο του πολύ καλό και μπορείς άνετα να επικοινωνήσεις απο το ρολόι , η δόνηση ξυπνητηριού είναι όσο πρέπει και σε ξυπνάει μια χαρά!

Θα ήθελα να έχω την ειδοποίηση η μήνυμα να μου το δείχνει με κάποιο led notification η έστω με κάποια ένδειξη on display, βέβαια αν σηκώσεις έγκαιρα το καρπό θα δείς άμεσα το μήνυμα που σου έχει έρθει αλλιώς πρέπει να μπεις στα αντίστοιχα θέματα να το δεις..

 

Επίσης το υψόμετρο δείχνει ότι να ναι μου φαίνεται , στη Λάρισα εδώ που είμαι ενώ είναι κανονικά 80μετρα υψόμετρο , το ρολόι το πρωι έδειχνε -41μ και τώρα δειχνει -21μ.Έκανα βαθμονόμηση της πυξίδας , έβαλα κάποια άσκηση και βρήκε gps επιτυχώς , παρόλα αυτά δε δείχνει και πάλι σωστά..Εσάς δείχνει καλά?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία!!Παρέλαβα και εγώ απο amazon το classic έχοντας μέσα και το μαύρο λουράκι!!Το ρολόι καταρχήν εκτός του ότι είναι πανέμορφο και κομψό , αυτό που το διακρίνει είναι το ότι είναι πανάλαφρο , λες και δε φοράς τίποτα!!

Με xiaomi Mix 3 κανένα πρόβλημα αρκεί την εφαρμογή να την έχεις στην αυτόματη έναρξη!Η μπαταρία είναι όντως απίστευτη, το ηχείο του πολύ καλό και μπορείς άνετα να επικοινωνήσεις απο το ρολόι , η δόνηση ξυπνητηριού είναι όσο πρέπει και σε ξυπνάει μια χαρά!

Θα ήθελα να έχω την ειδοποίηση η μήνυμα να μου το δείχνει με κάποιο led notification η έστω με κάποια ένδειξη on display, βέβαια αν σηκώσεις έγκαιρα το καρπό θα δείς άμεσα το μήνυμα που σου έχει έρθει αλλιώς πρέπει να μπεις στα αντίστοιχα θέματα να το δεις..

 

Επίσης το υψόμετρο δείχνει ότι να ναι μου φαίνεται , στη Λάρισα εδώ που είμαι ενώ είναι κανονικά 80μετρα υψόμετρο , το ρολόι το πρωι έδειχνε -41μ και τώρα δειχνει -21μ.Έκανα βαθμονόμηση της πυξίδας , έβαλα κάποια άσκηση και βρήκε gps επιτυχώς , παρόλα αυτά δε δείχνει και πάλι σωστά..Εσάς δείχνει καλά?

 

Αν είναι συνδεδεμένο στο κινητό με ανοιχτό gps στο κινητό ναι. Αλλιώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το έκανα να πω την αλήθεια, το διάβασα σε πιο πάνω ποστ για το βαρόμετρο αλλά δε το δοκίμασα.. Μετά στρώνει η κατάσταση η κάθε φορά που θα θέλω να δω το υψόμετρο θα πρέπει να κάνω αυτή τη διαδικασία?

 

edit:έβαλα σήμερα το gps του κινητού και έπιασε κανονικά το υψόμετρο , οπότε είμαστε εντάξει απο αυτό!!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας πολλά και καλή χρονιά!! Εδώ και 2 ημέρες δε μου συγχρονίζει τον ύπνο στην εφαρμογή health ενώ το ρόλοι έχει κάνει κανονικά καταγραφή ύπνου! Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Μπήκα στο θέμα του Huawei gt, είχαν το ίδιο πρόβλημα αλλά λύθηκε με update!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Βασικα ηταν παγκοσμιο το bug με την αλλαγη του χρονου. Απο χθες το βραδυ εχει βγει update του Health App το οποιο το λυνει.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ενημέρωση εφαρμογής απο το playstore , ένα που ήτανε 25mb?Το έκανα και δε φαίνεται κάτι ακόμη...θα μου δείξει τον υπνο που έχασα?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, εμένα με το update έφτιαξε. Δεν έχασε κάτι από τα δεδομένα

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα μια 25λεπτη προπονηση τρεξιματος απο αυτες που εχει το ρολοι στα προγραμματα προπονησης αλλα δν υπαρχει πουθενα καταγραφη της προπονησης ουτε στο ρολοι αλλα ουτε και στο app. Εχει παρατηρησει καποιος κατι αντιστοιχο? Αλλο ενα bug με την αλλαγη του χρονου?

 

Edit: Θυμηθηκα οτι οταν τελειωσε το 25λεπτο μηδενισαν ολα και ξεκινησε να μετρα απο την αρχη.Ενω κατα της διαρκεια της προπονησης ειχε αντιστροφη μετρηση σε περπατημα και τζοκινγκ.

Περιμενα οτι τελειωνοντας ή θα τερματιζε την προπονηση αυτοματα ή θα συνεχιζε να μετρα με τα μεχρι στιγμης δεδομενα μεχρι να το σταματησω.

Edited by Lowbaper
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να είχε amazfit stratos 2 και να πήγε στο gt 2? Αυτό που ενδιαφέρει περισσότερο είναι η ακρίβεια του GPS και των παλμών (τρέχω κυρίως).

Επίσης κατάλαβα σωστά πως δεν συνδέεται με εφαρμογες όπως strava?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...