Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά κι εγώ το αποφάσισα και πήρα την έκδοση classic αντί για το Samsung Galaxy Watch. Στην επιλογή μου έπαιξε ρόλο σαφώς η εμφάνιση και η διάρκεια μπαταρίας, αλλά νομίζω ότι για τόσα λεφτά έπρεπε να δίνει περισσότερα smart χαρακτηριστικά όπως πχ τη δυνατότητα πλοήγησης ή την εμφάνιση και των εικόνων στα μηνύματα. Η οθόνη εξαιρετική, όπως και η ποιότητα ήχου από το ηχείο και το μικρόφωνο (νόμιζαν ότι μιλούσα από το τηλέφωνο).

Και το δικό μου πάντως φαίνεται να μετράει υπερβολικά πολλά βήματα... Σε αυτόν τον τομέα το Mi Band 4 που είχα ήταν ακριβέστατο.

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου. Είναι αρκετά απογοητευτικό ως προς τις smart του δυνατότητες, ερχόμενος από galaxy watch ειδικά, αλλά το σώζει η εμφάνιση.

 

Μήπως έχει πουθενά από την εφαρμογή κάποια προσαρμογή βήματος? Πχ να μετράς άνοιγμα βήματος κτλπ?

Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο στην εφαρμογή του. Θα δοκιμάσω ξανά αύριο με μικρότερα κ μεγαλύτερα βήματα. Μη σου πω θα κάνω ταυτόχρονα σύγκριση και με δεύτερο fit band στο άλλο μου χέρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά μη περιμένετε και ακρίβεια σε αυτά!Εγώ και το Garmin fenix 3 που είχα και το mi band 1s γράφανε υπερβολικά παραπάνω!Μη ξεχνάμε ότι μετράει τη κίνηση με το χέρι , μπορεί να κάθεσαι και να κουνάς το χέρι για οποιοδήποτε λόγο και αυτό να γράφει βήματα!Απλώς το garmin είχε ρύθμιση για το πόσο είναι το μήκος του βήματός σου!

Για μένα το σημαντικότερο είναι το gps να μην έχει απώλειες..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για τα βήματα δεν ξέρω ακρίβεια γιατί δεν τα κοιτάω. Το GPS του το δοκίμασα 3 φορές σε διαδρομές 6 -7 χλμ και έγραψε το ίδιο με ένα GARMIN 945 που φορούσα στο άλλο χέρι. Αντίστοιχα ήταν και οι παλμοί.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το μαύρο.. Από κοτσοβολο..περα από την έκδοση 46 με 42 έχουμε καμία άλλη διαφορά στο μαύρο με το καφέ;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύση για τις ειδοποιήσεις μηνυμάτων;δεν έρχονται σε poco.αντθετως όταν με καλούν χτυπάει το ρολόι.εκανα ξανά εγκατάσταση το health και τίποτα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο health-> devices όταν επιλέξεις το ρολόι έχει μια επιλογή notifications. Εκεί επιλέγεις τις εφαρμογές για τις οποίες θέλεις να παίρνεις ειδοποιήσεις στο ρολόι. Είναι ενεργοποιημένες εκεί και δεν τις παίρνεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύση για τις ειδοποιήσεις μηνυμάτων;δεν έρχονται σε poco.αντθετως όταν με καλούν χτυπάει το ρολόι.εκανα ξανά εγκατάσταση το health και τίποτα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι συνεχώς ενεργό το app Huawei Health; Αν όχι, θα πρέπει να το ορίσεις από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα και ολα καλα.απλα τραγικο να πρεπει να μενει ανοιχτη η εφαρμογη.το δοκιμασα σε samsung και huawei και κανενα θεμα και ας κλεινει η εφαρμογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τρέχει η εφαρμογή βλέπεις κάποιο εικονίδιο να εμφανίζεται στο επάνω μέρος?

 

Γενικά όσοι έχετε xiaomi έχετε το ίδιο θέμα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι τα καλά firmware της xiaomi αυτά..Υπάρχουν και με άλλα watch διάφορα θέματα με κινητά της εταιρίας

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Με το mix 3 που έχω σε συνδυασμό με το garmin fenix 3 είχα κάποια θέματα αλλά τελικά τα έλυσα.Έπρεπε να ψάξεις στο διαδίκτυο και να βρεις τις λύσεις!Βέβαια αυτό δεν είναι σωστό καθώς θα έπρεπε να κουμπώνουν τέλεια σε όλα τα κινητά, τουλάχιστον της τελευταίας γενιάς.

 

Οι υπόλοιποι που τυχόν έχετε xiaomi είστε εντάξει με συνδεσιμότητα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Με το mix 3 που έχω σε συνδυασμό με το garmin fenix 3 είχα κάποια θέματα αλλά τελικά τα έλυσα.Έπρεπε να ψάξεις στο διαδίκτυο και να βρεις τις λύσεις!Βέβαια αυτό δεν είναι σωστό καθώς θα έπρεπε να κουμπώνουν τέλεια σε όλα τα κινητά, τουλάχιστον της τελευταίας γενιάς.

 

 

 

Οι υπόλοιποι που τυχόν έχετε xiaomi είστε εντάξει με συνδεσιμότητα?

Γενικός xiaomi και οτιδήποτε εκτός από τα δικά της δεν ζουν καλά μαζί...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά στην έκδοση classic. Αρκετά πιο όμορφο και άνετο από το galaxy watch...

 

Μια ερώτηση σχετικά με τον μετρητή βημάτων. Είναι λίγο κουκουρούκου ή σε μένα μόνο παρατηρείται? Μου γράφει σχεδόν τα διπλάσια βήματα απότι έχω κάνει.

 

μετραει βηματα οταν οδηγας για αυτο.

κατα τα αλλα μετραει κανονικα αν δεν οδηγησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Πάνω κάτω τα ίδια. Το μόνο ίσως αρνητικό που δεν μπορείς να βάλεις δικά σου.

 

μπορεις να βαλεις δικα σου απλα ειναι ιστορια για να το καταφερεις

θελεις chinese ID

health beta app

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σαυτους που το έχουν συνδέσει με iPhone. Τα watchfaces που μπορούμε να τα βρούμε μέσα στην εφαρμογή της huawei?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σαυτους που το έχουν συνδέσει με iPhone. Τα watchfaces που μπορούμε να τα βρούμε μέσα στην εφαρμογή της huawei?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμένα τουλάχιστον δεν μου βγάζει (pro max) θα δωκιμασω και στο se να δω μετά

 

Τα ίδια και στο se πολύ λιγότερα πράγματα από το p30 pro και honor 20 pro

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τουλάχιστον δεν μου βγάζει (pro max) θα δωκιμασω και στο se να δω μετά

 

Τα ίδια και στο se πολύ λιγότερα πράγματα από το p30 pro και honor 20 pro

 

 

 

Και ‘γώ με το mate 20 pro που είχα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα παλιά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Να ρωτήσω, μετράτε κι εσείς τα πίξελ στην οθόνη; Η ανάλυσή της είναι τραγική. Μήπως ρυθμίζει από κάπου; Έχω φάει τα μενού, δε μπορώ να βρω κάτι.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ακόμη αλλά τυπικά Εχει την μεγαλύτερη ανάλυση σε smartwatch και από όσο έχω δει σε βίντεο δεν νομίζω να φαίνονται τα πίνει..Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή σου;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και ενα μηνα το ρολοι ειναι φανταστικο η αναλυση της οθονης ειναι υψηλη γιατι εχω μετρο συγκρισης το samsung gear s3 frontier που το δουλευα δυο χρονια φουλ, η μπαταρια του κραταει 10 ημερες ανετα εαν βελτιωσουν λιγο την εφαρμογη τους για τα watchfaces τοτε μιλαμε για αλλο ρολοι,εκεινο που με αρεσει ειναι περισσοτερο το αναλογικο ρολοι σε standby always on display κατασταση οταν το φορας αισθανεσαι οτι εχεις ρολοι και οχι κατι που πρεπει να κουνας το καρπο σου συνεχεια,
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το γεγονος οτι μετραει λαθος βηματα (αν οδηγεις αυτο μετραει βηματα)

μηπως παρατηρησε κανεις κ λαθος ενδειξεις καρδιακων παλμων?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το γεγονος οτι μετραει λαθος βηματα (αν οδηγεις αυτο μετραει βηματα)

μηπως παρατηρησε κανεις κ λαθος ενδειξεις καρδιακων παλμων?

 

Δοκίμασα huawei band 4 και αυτό, στην ίδια έντασης γυμναστικής και νομίζω το gt 2 τα πήγε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το γεγονος οτι μετραει λαθος βηματα (αν οδηγεις αυτο μετραει βηματα)

μηπως παρατηρησε κανεις κ λαθος ενδειξεις καρδιακων παλμων?

 

Εγώ δεν έχω θέμα με τα βήματα ούτε όταν οδηγαω. Επίσης ακόμα και αν περπατάω χωρίς να κουνάω τα χέρια πάλι μετράει. Στο μόνο που μου βγάζει αλλά ντι άλλων είναι το υψόμετρο. Οι ενδείξεις του είναι σωστες μονο αν το έχω συνδεδεμένο με το Bluetooth στο κινητό και ανοιχτό το gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι για αγορά του huawei watch gt 2,ειμαι κάτοχος του s3 frontier, ήθελα να ρωτήσω αν στην aod μου βγάζει κάποιο σημάδι όταν έχω SMS ή αναπάντητη κλήση, στο s3 frontier έβγαζε μια πορτοκαλί κουκίδα στο παρά τέταρτο του ρολογιού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι για αγορά του huawei watch gt 2,ειμαι κάτοχος του s3 frontier, ήθελα να ρωτήσω αν στην aod μου βγάζει κάποιο σημάδι όταν έχω SMS ή αναπάντητη κλήση, στο s3 frontier έβγαζε μια πορτοκαλί κουκίδα στο παρά τέταρτο του ρολογιού.

 

Δεν βγάζει καμία ειδοποίηση. Μόνο εκείνη την ώρα αν προλάβεις να τη δεις. Οπότε κάθε λίγο και λιγάκι πρέπει να σέρνεις από κάτω προς τα πάνω για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση (μόνο μυνήματα, messenger κτλ), κλήσεις δεν τις κρατάει ιστορικό, θα πρέπει να μπεις στο ιστορικό κλήσεων από το μενού. Επίσης όταν είσαι AOD, θα πρέπει να πατήσεις για να ενεργοποιηθεί η οθόνη για να δεις το μήνυμα εκείνη την ώρα, ενώ αν δν έχεις AOD με ένα απλό γύρισμα καρπού θα σου ανάψει η οθόνη με το μύνημα. Γενικά σε smart λειτουργίες υστερεί κατά πολύ έναντι των galaxy watch που είχα. Κερδίζει στην εμφάνιση και στην άνεση όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε άσκηση και είναι ανοιχτό το GPS ακόμη και με αμάξι να πας θα καταγράψει.. Τα ίδια συμβαίνει και με τα band όταν έχεις και το κινητό. Αλλιως δεν νομίζω να καταγραφεί . Οι αισθητήρες της huawei πέρα μόνο με της Garmin μπορούν να χάσουν. Αν έχετε κινητό huawei στην εφαρμογή βγάζει περισσότερα έτσι είναι και στα band της εταιρίας.. Να δω πότε θα έρθει το δικό μου

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...