Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε επίσημα χτές !!!

 

https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt2/

[/color]Απαντάει και σε κλήσεις σε σχέση με το παλιό χωρίς κάρτα sim όμως και δέχεται και τραγούδια !!!

Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 1 month later...
ομορφο και ωραια οθονη σημερα κυκλοφορησε στις μεγαλες αλυσιδες, το πηρα απο το πλαισιο 249ευρω, στη καφε εκδοση το 46mm που απαντα και κλησεις μεσω bt, πολυ ομορφη οθονη, συνδεεται με earbuds, ευαναγνωστοι χαρακτηρες.
Link to comment
Share on other sites

Μετ΄από ένα διήμερο μαζί του φαίνεται πολύ καλό και η τιμή του στα 249 , η οποία σαν προπαραγγελία περιείχε και ακουστικά , ήταν χαμηλότερη από e-bay κλπ..Για αρχή φαίνεται να αξίζει τα λεφτά του ..
Link to comment
Share on other sites

ομορφο και ωραια οθονη σημερα κυκλοφορησε στις μεγαλες αλυσιδες, το πηρα απο το πλαισιο 249ευρω, στη καφε εκδοση το 46mm που απαντα και κλησεις μεσω bt, πολυ ομορφη οθονη, συνδεεται με earbuds, ευαναγνωστοι χαρακτηρες.

Στη συσκευασία περιεχόταν και το μαύρο λουράκι; Το μαύρο με την ασημί κάσα ταιριάζουν; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία περιεχόταν και το μαύρο λουράκι; Το μαύρο με την ασημί κάσα ταιριάζουν; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Νομίζω ότι το κάθε τηλέφωνο έχει το λουράκι του.Εμένα το μαύρο είχε το μαύρο λουράκι , δεν υπήρχε επιπλέον κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το κάθε τηλέφωνο έχει το λουράκι του.Εμένα το μαύρο είχε το μαύρο λουράκι , δεν υπήρχε επιπλέον κάτι...
Απ'ότι έχω δει στο YouTube, τα μοντέλα με το καφέ λουράκι, έχουν στη συσκευασία μέσα και το μαύρο. Απλά επιβεβαίωση θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω δει στο YouTube, τα μοντέλα με το καφέ λουράκι, έχουν στη συσκευασία μέσα και το μαύρο. Απλά επιβεβαίωση θέλω.

 

Καλησπέρα..Όντως στα video στο youtube , ατην έκδοση με το δερμάτινο λουράκι έχει μέσα δώρο και ένα μαύρο σιλικόνης.

Το ίδιο λένε και στην huawei στη σελίδα τους.

https://consumer.huawei.com/gr/wearables/watch-gt2/specs/?fbclid=IwAR0MnMi9ouIpu2FVnxwrw9BOu4hsNgj7TFLxXdazQZkxlwwx9kfCkMji6wk

 

Παρόλα αυτά , εγώ παρέλαβα την Παρασκευή απο Κωτσόβολο (preorder με ακουστικα freelace δώρο) και ΔΕΝ είχε μέσα extra λουράκι.

 

Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο.

 

Πάντως το μαύρο λουράκι με την ασημί κάσα είναι όλα τα λεφτά...Έχει αρκετά video στο youtube...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τη Huawei μεσω Fb και πηρα αυτη την απαντηση... διπλωματικη!

 

Το περιεχομενο καθε συσκευασιας Huawei αναγραφεται σε ετικετα που υπαρχει στο εξωτερικο μερος της συσκευης. Παρακαλουμε πριν προβεις σε οποιαδηποτε αγορα να ελεγξεις την εν λογω ετικετα.

Edited by Lowbaper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Όντως στα video στο youtube , ατην έκδοση με το δερμάτινο λουράκι έχει μέσα δώρο και ένα μαύρο σιλικόνης.

Το ίδιο λένε και στην huawei στη σελίδα τους.

https://consumer.huawei.com/gr/wearables/watch-gt2/specs/?fbclid=IwAR0MnMi9ouIpu2FVnxwrw9BOu4hsNgj7TFLxXdazQZkxlwwx9kfCkMji6wk

 

Παρόλα αυτά , εγώ παρέλαβα την Παρασκευή απο Κωτσόβολο (preorder με ακουστικα freelace δώρο) και ΔΕΝ είχε μέσα extra λουράκι.

 

Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο.

 

Πάντως το μαύρο λουράκι με την ασημί κάσα είναι όλα τα λεφτά...Έχει αρκετά video στο youtube...

τα ελληνικα δεν εχουν μεσα δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τη Huawei μεσω Fb και πηρα αυτη την απαντηση... διπλωματικη!

 

Το περιεχομενο καθε συσκευασιας Huawei αναγραφεται σε ετικετα που υπαρχει στο εξωτερικο μερος της συσκευης. Παρακαλουμε πριν προβεις σε οποιαδηποτε αγορα να ελεγξεις την εν λογω ετικετα.

 

Μια χαρά απάντηση...Ας μας πούνε στο preorder που στηρίζεσαι στα λεγόμενα στο Ελληνικό site τους, τί ελέγχεις?

 

Ομολογώ όμως πως σήμερα που πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών , μου είπαν θα το ελέγξουν και θα μου απαντήσουν. Ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί. Για να δούμε...

 

Παρόλα αυτά αν θέλει κάποιος να αγοράσει το γνήσιο μαύρο λουράκι, από πού μπορεί να το προμηθευτεί?

 

 

edit:Το διορθώσαν στη σελίδα τους.

Edited by apodimos75
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μέρες χρήση με τα πάντα μόνιμα ανοιχτά και ενώ όταν το πήρα είχε 58% μπαταρία, έφτασε στο 7% και η ώρα για την 1η φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μέρες χρήση με τα πάντα μόνιμα ανοιχτά και ενώ όταν το πήρα είχε 58% μπαταρία, έφτασε στο 7% και η ώρα για την 1η φόρτιση.

 

Το δικό μου με τα πάντα ανοικτά + ύπνο αλλά χωρίς ακόμη να δουλέψει gps και AOD, χάνει περίπου 10% το 24ωρο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μέρες χρήση με τα πάντα μόνιμα ανοιχτά και ενώ όταν το πήρα είχε 58% μπαταρία, έφτασε στο 7% και η ώρα για την 1η φόρτιση.

 

όταν λες τα πάντα ανοιχτά? το προτού μου έβγαζε 5 μέρες...... το ίδιο και το active

 

τι είχα ανοιχτά

24/24 heart rate monitor ανοιχτό

true sleep ανοιχτό (και με αυτό κοιμάμαι προφανώς)

bletooth 24/24 ανοιχτό με όλες της ειδοποιήσεις να έρχονται

 

χωρίς true sleep και 24hr heart rate monitor πλησιάζει σχεδόν ενα μήνα με αυτά ~5 μερες

 

τωρα αν σε αυτο 5 μέρες έγιναν 9 θα είναι πραγματικά super

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτές ειδοποιήσεις. Μόνιμη μετρήσει stress, καρδιακών παλμών, και true sleep. Αυτόματη φωτεινότητα και δόνηση στο δυνατό επίπεδο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου με τα πάντα ανοικτά + ύπνο αλλά χωρίς ακόμη να δουλέψει gps και AOD, χάνει περίπου 10% το 24ωρο...

 

Τι εννοείς να δουλέψει GPS; Δεν είναι μόνιμα ανοιχτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν λες τα πάντα ανοιχτά? το προτού μου έβγαζε 5 μέρες...... το ίδιο και το active

 

τι είχα ανοιχτά

24/24 heart rate monitor ανοιχτό

true sleep ανοιχτό (και με αυτό κοιμάμαι προφανώς)

bletooth 24/24 ανοιχτό με όλες της ειδοποιήσεις να έρχονται

 

χωρίς true sleep και 24hr heart rate monitor πλησιάζει σχεδόν ενα μήνα με αυτά ~5 μερες

 

τωρα αν σε αυτο 5 μέρες έγιναν 9 θα είναι πραγματικά super

 

Σκέψου ότι στο GT2 έχουμε μεγαλύτερη μπαταρία κ οικονομικότερο επεξεργαστή. Κ οι 9 μέρες από το 58% όχι 100%.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτές ειδοποιήσεις. Μόνιμη μετρήσει stress, καρδιακών παλμών, και true sleep. Αυτόματη φωτεινότητα και δόνηση στο δυνατό επίπεδο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι εννοείς να δουλέψει GPS; Δεν είναι μόνιμα ανοιχτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σκέψου ότι στο GT2 έχουμε μεγαλύτερη μπαταρία κ οικονομικότερο επεξεργαστή. Κ οι 9 μέρες από το 58% όχι 100%.

 

τοτε καλα τα νεα αφου περνάμε την εβδομάδα με το πρώτο 5 μέρες και είχα κατι ελάχιστα (νύχτα δεν έβγαζε σίγουρα)

 

χαχα οχι το gps δεν δουλεύει μόνιμα αλλος δεν θα έβγαζε ούτε 24 ώρες... παιρνει μπροστά όταν κάνεις κάποιο άθλημα στ ανοιχτό χώρο

Link to comment
Share on other sites

τοτε καλα τα νεα αφου περνάμε την εβδομάδα με το πρώτο 5 μέρες και είχα κατι ελάχιστα (νύχτα δεν έβγαζε σίγουρα)

 

χαχα οχι το gps δεν δουλεύει μόνιμα αλλος δεν θα έβγαζε ούτε 24 ώρες... παιρνει μπροστά όταν κάνεις κάποιο άθλημα στ ανοιχτό χώρο

 

Ααααααα. Οκ. Νόμιζα ότι το χρησιμοποιεί και για την καταμέτρηση των βημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα. Οκ. Νόμιζα ότι το χρησιμοποιεί και για την καταμέτρηση των βημάτων.

 

οχι με καμια εχει accuracy περίπου 15 μέτρα κάτι τέτοιο καθιστά αδύνατη καταμέτρηση βημάτων, την καταμέτρηση αναλαμβάνει το... γυροσκόπιο και μερικοί αλγόριθμοι (για να ξεχωρίζουν κίνηση απο το βήμα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

απο watchfaces τι λεει?

εχει τα ιδια οπως το πρωτο gt?

η εχει περισοτερα?

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Πάνω κάτω τα ίδια. Το μόνο ίσως αρνητικό που δεν μπορείς να βάλεις δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία

 

Ευχαριστω. Το υποψιάστηκα αλλά επειδή την αναγράφει και ακριβώς δίπλα την θερμοκρασία μου φάνηκε παράξενο.

 

Το Βαρόμετρο πως σας φαίνετε όσον αφορά τις τιμές που δείχνει; Ώρες ώρες μου δείχνει μετρήσεις που δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Το υποψιάστηκα αλλά επειδή την αναγράφει και ακριβώς δίπλα την θερμοκρασία μου φάνηκε παράξενο.

 

Το Βαρόμετρο πως σας φαίνετε όσον αφορά τις τιμές που δείχνει; Ώρες ώρες μου δείχνει μετρήσεις που δεν ισχύουν.

 

το εχω 2 μέρες και μου έχει λύσει τα χέρια. καταρχήν είναι το ασημί με καφέ δερμάτινο λουράκι χωρίς να έχει μαύρο λουράκι σιλικόνης. μικρό το κακό γιατί εχω το λουράκι σιλικόνης του gt,στο ποιο έβαλα μαύρο μεταλλικό μπρασελέ. άλλωστε και στο gt2 θα του βάλω ασημί μεταλλικό μπρασελέ. το δερματικό λουράκι το έβαλα στο κουτί του για το μέλλον. θα το προτιμούσα μαύρο δερμάτινο αλλά οκ.

 

Τώρα στο ρολόι. καταρχην το σύνδεσα με το iphone se και λειτουργεί μια χαρά. τα επιπλέον faceκαι τραγούδια mp3 τα έβαλα με το huawei p smart z που εχω. με το iphone δεν λειτουργεί το stress και η διαχείρηση της μουσικής.

 

στην εφαρμογή είχα την ατυχία να βρίσκεται ο διακόπτης που ενεργοποιεί και κλείνει την μέτρηση καρδιακών παλμών,ο μίσος εκτός οθόνης και με το δάκτυλο δεν μπορούσα να απενεργοποιησω την μέτρηση. τα κατάφερα με πολύ τύχη και ζόρι με ένα ποντίκι bluetooth βάζοντας με λεπτομερείς κινήσεις τον κέρσορα στην άκρη της οθόνης.

 

τώρα για την δυνατότητα κλήσεων για το οποίο και το πήρα. καταρχήν μπορεί να αποθηκεύει μέχρι 10 κλήσεις για χρήση αλλά δεν ξέρω πόσες μπορεί να αποθηκεύσει σαν αρχείο κλήσεων. το σημαντικό είναι ότι πέρα από τις 10 αποθηκευμένες,μπορεί να πραγματοποιεί κλήση και από το αρχείο κλήσεων.το ρολόι έχει bluetooth 5 αλλά το iphone se νομίζω προηγούμενη έκδοση,οποτε η εμβέλεια του ρολογιού προς το κινητό είναι η ίδια με το gt. ίσως ένα πιο πρόσφατο τηλέφωνο να έχει καλύτερη εμβέλεια.

Οταν ξεχομαι κλήση μπορώ να απαντήσω και από το ρολόι κακά και από το τηλέφωνο,αλλά αν απόντησω από το ρολόι μπορώ να μεταφέρω την κλήση στο τηλέφωνο αλλά όχι το αντίθετο,τουλάχιστον σε iphone.

μου λείπει η λειτουργία lock που είχε το gt αλλά και το active call που δονούσε το gt οταν απαντούσε κάποιος. για το τελευταίο πραγματικά δεν ξέρω πως ενεργοποιήθηκε στο gt αλλά είναι πολύ χρήσιμο.

το μεγάφωνο είναι πολύ δυνατό και καθαρό όχι βέβαια σαν ανοιχτή ακρόαση του κινητού αλλά μια χαρά κάνω την δουλειά μου.

γενικώς είναι μια χαρά και περιμένω να έρθουν και τα δώρο ακουστικά.

 

 

 

ήρθαν τα ακουστικά. παρα πολύ καλά και σε ήχο αλλά και στην κατασκευή.

ΑΛΛΑ στο iphone μου δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για κλήσεις. κρίμα. ευτυχώς ήταν δώρο. καλημέρα.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...