Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

MIUI Global 12.5.3.0 (RGGEUXM) σταθερή

Θέλω να ρυθμίσω κάποιες συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει και να βγαίνει αυτόματα η σίγαση.

Πηγαίνω "Ρυθμίσεις" -->"Ήχος & δόνηση" --> ενεργοποιώ το "Μην Ενοχλείτε" --> ενεργοποιώ το "Προγραμματισμός ώρας ενεργοποίησης" --> ρυθμίζω "Ώρα Έναρξης & Τέλους" --> ενεργοποιώ το "Όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη" και παρ' όλα αυτά δεν μπαίνει η σίγαση τις ώρες που ρύθμισα. Κουδουνίζει κανονικά και σε εισερχόμενες και σε μηνύματα.

Κάνω κάτι λάθος ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gkokki said:

Γεια σας.

MIUI Global 12.5.3.0 (RGGEUXM) σταθερή

Θέλω να ρυθμίσω κάποιες συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει και να βγαίνει αυτόματα η σίγαση.

Πηγαίνω "Ρυθμίσεις" -->"Ήχος & δόνηση" --> ενεργοποιώ το "Μην Ενοχλείτε" --> ενεργοποιώ το "Προγραμματισμός ώρας ενεργοποίησης" --> ρυθμίζω "Ώρα Έναρξης & Τέλους" --> ενεργοποιώ το "Όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη" και παρ' όλα αυτά δεν μπαίνει η σίγαση τις ώρες που ρύθμισα. Κουδουνίζει κανονικά και σε εισερχόμενες και σε μηνύματα.

Κάνω κάτι λάθος ;

Ευχαριστώ

Λίγο πιό κάτω στο "Ειδοποίηση γιά κλήσεις" μήπως δεν είναι στο "Χωρίς" ;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geotzia said:

Λίγο πιό κάτω στο "Ειδοποίηση γιά κλήσεις" μήπως δεν είναι στο "Χωρίς" ;;

Φίλε geotzia,

σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Πράγματι μόλις το ρύθμισα στο "Χωρίς", δεν κουδουνίζει τις ώρες που έχω ρυθμίσει αλλά η συσκευή μπαίνει στην λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (δηλ δεν κουδουνίζει μεν αλλά δεν ανάβει και η οθόνη)

Όμως δεν είναι αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι - και δεν ξέρω αν γίνεται - να μπορεί προγραμματισμένα να ενεργοποιείται & να απενεργοποιείται η "Σίγαση" και όχι το "Μην ενοχλείτε" ώστε να μην κουδουνίζει μεν αλλά να ανάβει η οθόνη για να βλέπω ότι έχω κάτι εισερχόμενο.

Ξέρουμε κάτι; Ίσως με κάποια εφαρμογή;

Να 'σαι καλά.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gkokki said:

Φίλε geotzia,

σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Πράγματι μόλις το ρύθμισα στο "Χωρίς", δεν κουδουνίζει τις ώρες που έχω ρυθμίσει αλλά η συσκευή μπαίνει στην λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (δηλ δεν κουδουνίζει μεν αλλά δεν ανάβει και η οθόνη)

Όμως δεν είναι αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι - και δεν ξέρω αν γίνεται - να μπορεί προγραμματισμένα να ενεργοποιείται & να απενεργοποιείται η "Σίγαση" και όχι το "Μην ενοχλείτε" ώστε να μην κουδουνίζει μεν αλλά να ανάβει η οθόνη για να βλέπω ότι έχω κάτι εισερχόμενο.

Ξέρουμε κάτι; Ίσως με κάποια εφαρμογή;

Να 'σαι καλά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft&hl=en_US&gl=US Κάτι τέτοιο μπορεί να σου κάνει, το είχα παλαιότερα και με είχε βολέψει...Τώρα δουλεύω το macrodroid που μπορείς να προγραμματίσεις ότι μα ότι θέλεις αλλά πρέπει να ασχοληθείς αρκετά γιατί είναι λίγο πολύπλοκο.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2021 at 6:39 ΜΜ, gkokki said:

Φίλε geotzia,

σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Πράγματι μόλις το ρύθμισα στο "Χωρίς", δεν κουδουνίζει τις ώρες που έχω ρυθμίσει αλλά η συσκευή μπαίνει στην λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (δηλ δεν κουδουνίζει μεν αλλά δεν ανάβει και η οθόνη)

Όμως δεν είναι αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι - και δεν ξέρω αν γίνεται - να μπορεί προγραμματισμένα να ενεργοποιείται & να απενεργοποιείται η "Σίγαση" και όχι το "Μην ενοχλείτε" ώστε να μην κουδουνίζει μεν αλλά να ανάβει η οθόνη για να βλέπω ότι έχω κάτι εισερχόμενο.

Ξέρουμε κάτι; Ίσως με κάποια εφαρμογή;

Να 'σαι καλά.

Η ρύθμιση αυτή υπάρχει μόνο στο " μην ενοχλείτε". Για τη "σιγαση" δεν βλέπω να έχει τέτοια ρύθμιση από τις ρυθμίσεις! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2021 at 6:39 ΜΜ, gkokki said:

Φίλε geotzia,

σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Πράγματι μόλις το ρύθμισα στο "Χωρίς", δεν κουδουνίζει τις ώρες που έχω ρυθμίσει αλλά η συσκευή μπαίνει στην λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (δηλ δεν κουδουνίζει μεν αλλά δεν ανάβει και η οθόνη)

Όμως δεν είναι αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι - και δεν ξέρω αν γίνεται - να μπορεί προγραμματισμένα να ενεργοποιείται & να απενεργοποιείται η "Σίγαση" και όχι το "Μην ενοχλείτε" ώστε να μην κουδουνίζει μεν αλλά να ανάβει η οθόνη για να βλέπω ότι έχω κάτι εισερχόμενο.

Ξέρουμε κάτι; Ίσως με κάποια εφαρμογή;

Να 'σαι καλά.

Στην προηγούμενη έκδοση MIUI μπορούσες να το προγραμματίσεις και στη σίγαση και στο μην ενοχλείτε. Τώρα γίνεται μόνο με εφαρμογή όπως το sound profile ή το macrodroid που αναφέρθηκε παραπάνω. Χωρίς εφαρμογή μπορείς μόνο να πατήσεις +volume ή -volume -> τρεις τελίτσες -> δίπλα στη σίγαση έχει μπάρα αντίστροφης μέτρησης δυστυχώς μόνο με επιλογές 30 λεπτά, 1 ώρα, 2 ώρες και 8 ώρες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ανανεώσει το πρόγραμμα στην Cosmote και έβαλα απεριόριστη ομιλία και για την ΕΕ. Αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στη Γερμανία με λέει ότι "το κινητό σας δεν έχει πρόσβαση στον αριθμό που καλείται". Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από τη συσκευή μου; Αν ναι ποιά είναι η ρύθμιση αυτή; Γιατί στο 13888 μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία για ΕΕ. Έκανα και επανεκκίνηση της συσκευής όπως με είπαν στον Γερμανό, αλλά τίποτα!☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Έχω ανανεώσει το πρόγραμμα στην Cosmote και έβαλα απεριόριστη ομιλία και για την ΕΕ. Αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στη Γερμανία με λέει ότι "το κινητό σας δεν έχει πρόσβαση στον αριθμό που καλείται". Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από τη συσκευή μου; Αν ναι ποιά είναι η ρύθμιση αυτή; Γιατί στο 13888 μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία για ΕΕ. Έκανα και επανεκκίνηση της συσκευής όπως με είπαν στον Γερμανό, αλλά τίποτα!☹️

Δέν πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την περιαγωγή δεδομένων;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Δέν πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την περιαγωγή δεδομένων;

Ναι, το έχω στο "ποτέ". Να το βάλω στο "πάντα"; Γιατί έχει και "μόνο για εξαιρέσεις". 

Η περιαγωγή δεν είναι εκτός παγίου;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 ώρες πριν, evris2013 said:

Ναι, το έχω στο "ποτέ". Να το βάλω στο "πάντα"; Γιατί έχει και "μόνο για εξαιρέσεις". 

Η περιαγωγή δεν είναι εκτός παγίου;

Όχι, ενεργοποίησε το και δεν θα έχεις θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά. Δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά μια φίλη έχει πρόβλημα με επανακινησεις και ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία official rom. Στο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή υπάρχει η 12.0.6.0. Ευχαριστώ

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xxSAKISxx said:

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά. Δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά μια φίλη έχει πρόβλημα με επανακινησεις και ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία official rom. Στο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή υπάρχει η 12.0.6.0. Ευχαριστώ

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

V12.5.4.0.RGGEUXM
V12.5.5.0.RGGMIXM

Ευρωπαΐκή και global αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

V12.5.4.0.RGGEUXM
V12.5.5.0.RGGMIXM
Ευρωπαΐκή και global αντίστοιχα
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xxSAKISxx said:

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά. Δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά μια φίλη έχει πρόβλημα με επανακινησεις και ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία official rom. Στο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή υπάρχει η 12.0.6.0. Ευχαριστώ

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Επίσης να καθαρίσει την οθόνη. Είχα το ίδιο θέμα με επανεκκινήσεις προσφάτως, παρ' όλο που έχω την 12.5.4 και μόλις καθάρισα την οθόνη, μεταξύ άλλων ενεργειών που είχα κάνει πριν, έστρωσε!!! Κάτι που δεν περίμενα να γίνει. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να καθαρίσει την οθόνη. Είχα το ίδιο θέμα με επανεκκινήσεις προσφάτως, παρ' όλο που έχω την 12.5.4 και μόλις καθάρισα την οθόνη, μεταξύ άλλων ενεργειών που είχα κάνει πριν, έστρωσε!!! Κάτι που δεν περίμενα να γίνει. 
Επίσης σ ευχαριστώ πολύ. Θα της το πω

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε ολους.

Θα ήθελα την βοηθεια σας. Εχω ενα redmi note 8 pro και θελω να το πουλησω. Γνωριζω οτι το τηλεφωνο ειναι "κλειδωμενο" στο δικο μου mi account. Τι διαδικασίες πρεπει να κανω στο τηλεφωνο ωστε οταν το πουλήσω και ο αγοραστης βαλει το δικο του account μην του γραψει οτι το συγκεκριμένο account δεν αντιστιχει σε αυτο το τηλεφωνο; Δηλαδη το τηλεφωνο να ειναι "καθαρο" απο τον λογαριασμο μου και ο αγοραστης να ξεκινήσει το στήσιμο σαν να αγοράζει καινούργιο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, anna2 said:

Ρυθμίσεις->mi λογαριασμός->Αποσύνδεση

Τόσο απλο. Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αφαίρεσε και τον Google λογαριασμό πριν την επαναφορά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Επίσης αφαίρεσε και τον Google λογαριασμό πριν την επαναφορά.

Αν γίνει επαναφορά της συσκευής δεν φεύγουν τα account; Πρέπει να κάνει αποσύνδεση οπωσδήποτε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φεύγουν, όταν το ανοίξεις θα σου ζητήσει το παλιό Google account που είχες αλλιώς δεν ανοίγει, όταν το πας για πούλημα πρέπει να τα αφαιρούμε για να βάλει αυτός που το αγοράζει το δικό του.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φεύγουν, όταν το ανοίξεις θα σου ζητήσει το παλιό Google account που είχες αλλιώς δεν ανοίγει, όταν το πας για πούλημα πρέπει να τα αφαιρούμε για να βάλει αυτός που το αγοράζει το δικό του.
Από την στιγμή που θα γίνει εργοστασιακή επαναφορά, ΟΛΑ διαγράφονται.... γι αυτό και προτού ξεκινήσει η διαδικασία σε ρωτάει 2 φορές με αναμονή 10 δευτερόλεπτα να δώσεις το οκ για να ξεκινήσει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Για να το λέω το ξέρω και το έχω δει σε δικά μου συσκευή και φίλων, πάντα μετά την επαναφορά ζητάει να βάλω τον παλιό κωδικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πουλήσει κάνεις χειροκίνητη έξοδο από ΟΛΟΥΣ τους λογαριασμούς.
Ο-Λ-Ο-Υ-Σ.
Έναν έναν.
Νόμος.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απορία, έχει κάποια χρήση ή δημιουργία Mi λογαριασμού; Π.χ. εγώ δεν έχω κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...