Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, manousos4 said:

Κατάφερα και βρήκα άλλο σετ, πέρασε το 91% άρα έχει θέμα ο φορτιστής η το καλώδιο,να πάω σε ιμιτασιον?

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις πρώτα καλώδιο.Το πιθανότερο είναι να φταίει αυτό.
Εάν δεν δουλέψει, τότε πάς σε αγορά φορτιστή.

Y.Γ
Από ότι λέει η Xiaomi, το συγκεκριμένο Redmi (αν και έχει Mediatek επεξεργαστή) υποστηρίζει την τεχνολογία Power Delivery.
Οπότε, εάν πάς σε νέο φορτιστή πακέτο με καλώδιο, μπορείς να πάς σε PD.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pavlidisc said:

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις πρώτα καλώδιο.Το πιθανότερο είναι να φταίει αυτό.
Εάν δεν δουλέψει, τότε πάς σε αγορά φορτιστή.

Y.Γ
Από ότι λέει η Xiaomi, το συγκεκριμένο Redmi (αν και έχει Mediatek επεξεργαστή) υποστηρίζει την τεχνολογία Power Delivery.
Οπότε, εάν πάς σε νέο φορτιστή πακέτο με καλώδιο, μπορείς να πάς σε PD.

Η δοκιμή έγινε με φορτιστή Huawei από p20 και παρατήρησα ότι στο 100% έσβησε η ένδειξη εμπρός ενώ με τον μαμά όχι.. μήπως είχε θέμα εξαρχής? Θα δοκιμάσω με το καλώδιο από του αμαξιού να δω μπας και.

Ο εργοστασιακός είναι quick charge 3.0? Βρήκα σετ Huawei με καλώδιο 13€ pd  νομίζω από πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα που φτηνά σε κατάσταση βιτρίνας.το 6/128

Παρατήρησα ομως ότι άδεια η συσκευή με τίποτα εγκατεστημένο δείχνει 1,2gb ram ελεύθερη!!!!

Το mate 10 lite που έχει 4gb και είναι τίγκα φορτώμενο έχει 1,6gb ελεύθερο!!!!!!

Τόσο κακή διαχείριση το 8 pro????? 

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, isolove said:

Το πήρα που φτηνά σε κατάσταση βιτρίνας.το 6/128

Παρατήρησα ομως ότι άδεια η συσκευή με τίποτα εγκατεστημένο δείχνει 1,2gb ram ελεύθερη!!!!

Το mate 10 lite που έχει 4gb και είναι τίγκα φορτώμενο έχει 1,6gb ελεύθερο!!!!!!

Τόσο κακή διαχείριση το 8 pro????? 

Το ότι έχει λιγότερη ram διαθέσιμη συγκριτικά, αυτό δεν σημαίνει ότι γίνεται κακή διαχείριση, το αντίθετο μάλιστα. Η RAM υπάρχει στη συσκευή για να καταλαμβάνεται. Κακή διαχείριση θα γινόταν αν την έβλεπες εντελώς γεμάτη ή εντελώς άδεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 12:20 ΜΜ, manousos4 said:

 

Όσο πάνε βλέπω να καθυστερούν τις μηνιαίες ενημερώσεις. Στην αρχή γινόταν στα τέλη του μήνα. Του Αυγούστου ήρθε 7 Σεπτεμβρίου και τώρα έχουμε 12 Οκτωβρίου κι ακόμα να έρθει το Patch Σεπτεμβρίου! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

δεν μπορω να λαβω κληση απο ενα συγκεκριμενο νουμερο. εχω κανει διαγραφη επαφης και στα 2 τηλεφωνα τιποτα. εγω καλω κανονικα ο αλλος δεν μπορει και του γραφει αποτυχια κλησης. Τι κανουμε?

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ciblaid said:

Καλησπερα

δεν μπορω να λαβω κληση απο ενα συγκεκριμενο νουμερο. εχω κανει διαγραφη επαφης και στα 2 τηλεφωνα τιποτα. εγω καλω κανονικα ο αλλος δεν μπορει και του γραφει αποτυχια κλησης. Τι κανουμε?

 

μήπως κατά λάθος το έχεις βάλει blacklist

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciblaid said:

Καλησπερα

δεν μπορω να λαβω κληση απο ενα συγκεκριμενο νουμερο. εχω κανει διαγραφη επαφης και στα 2 τηλεφωνα τιποτα. εγω καλω κανονικα ο αλλος δεν μπορει και του γραφει αποτυχια κλησης. Τι κανουμε?

 

Πές του να βγάλει το VoLTE. Μου έχει τύχει..Ενώ είναι καλή τεχνολογία τα Xiaomi πολλές φορές κάνουν τα δικά τους..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Σημερα πρωι μολις ανοιξα το κινητο ( Redmi Note 8 pro ενημερωμενο, 11αρια, 12.5.3 global σταθερη), που βγαζει ενα μηνυμα popup (που δεν φευγει με τιποτα). Δεν εκανα απολυτως τιποτα, χθες η σημερα.

Καμια ιδεα;

 

MUI SDK

Επαναφορα στοιχειων

 

Screenshot_2021-10-22-12-46-35-835_com.miui.core.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2021 at 12:48 ΜΜ, cagliostro said:

Παιδια καλημερα.

Σημερα πρωι μολις ανοιξα το κινητο ( Redmi Note 8 pro ενημερωμενο, 11αρια, 12.5.3 global σταθερη), που βγαζει ενα μηνυμα popup (που δεν φευγει με τιποτα). Δεν εκανα απολυτως τιποτα, χθες η σημερα.

Καμια ιδεα;

 

MUI SDK

Επαναφορα στοιχειων

 

Screenshot_2021-10-22-12-46-35-835_com.miui.core.jpg

Πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Μήπως πρέπει να ενεργοποιηθεί η βελτιστοποίηση MIUI; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανείς άκρη με το μεσεντζερ και τις ειδοποιήσεις? Ότι και να κάνω κολαει,δεν έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν ανοίξω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανείς άκρη με το μεσεντζερ και τις ειδοποιήσεις? Ότι και να κάνω κολαει,δεν έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν ανοίξω την εφαρμογή.
Εγώ σε ό,τι Xiaomi είχα και δεν έρχονταν ειδοποιήσεις σε κάποια εφαρμογή, πατούσα παρατεταμένα το εικονίδιο της και επέλεγα ρυθμίσεις. Από εκεί την ρύθμιζα να κάνει "αυτόματη εκκίνηση" και λίγο πιο κάτω επέλεγα να μην της εφαρμόζεται καθόλου "βελτιστοποίηση μπαταρίας". Μετά μου ερχόντουσαν πάντα όλες χωρίς πρόβλημα. Αυτά είναι όπως τα θυμάμαι, αν είχα Xiaomi στα χέρια μου θα σου έλεγα και τα βήματα ακριβώς αλλά δεν πρόκειται να ξαναπάρω τηλέφωνο τους αν δεν φτιάξουν την αηδία το MIUI.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, στον χώρο αποθήκευσης βγάζει ένα τμήμα που λέγεται "Άλλο" και πιάνει χώρο 12GB. Εντωμεταξύ δεν δίνει πρόσβαση για να δω τι είναι αυτά που καταλαμβανουν τόσο χώρο. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό το "Άλλο"; 

Link to comment
Share on other sites

Έκανε αναβάθμιση σε 12.5.2 

Android 11RP1A.200720.011.

Δεν βλέπω πουθενά screen record🤔

 

 

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, isolove said:

Έκανε αναβάθμιση σε 12.5.2 

Android 11RP1A.200720.011.

Δεν βλέπω πουθενά screen record🤔

 

 

12.5.3 έχω εδώ και πάνω από μήνα. Περιμένω την επόμενη ενημέρωση που άργησε αρκετά σχετικά. 

Μήπως το έκαναν ανά τρίμηνο πάλι;;; ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει βγει νέο update EU ,το βρίσκει και για κάποιο λόγο δεν το κατεβάζει. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

EU ROM.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasileios13 said:

Έχει βγει νέο update EU ,το βρίσκει και για κάποιο λόγο δεν το κατεβάζει. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

EU ROM.

Εμένα μόλις κατέβηκε η 12.5.4 άμεσα. 437MB. EU έχω κι εγώ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Εμένα μόλις κατέβηκε η 12.5.4 άμεσα. 437MB. EU έχω κι εγώ. 

Μένει στο 0% ,για κάποιο λόγο δεν την κατεβάζει με τίποτα.

 

edit:

Την κατέβασα και την πέρασα manual.

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να κολλάει στο κατέβασμα. Μου έχει τύχει όμως όταν δεν την κατεβάσω μέσα σε 5-6 ώρες ή όταν την κατεβάσω και να αναβάλλω την εγκατάσταση μετά από 5-6 ώρες, να εξαφανίζεται η ενημέρωση και να έρχεται πάλι μετά από 1-2 μέρες. Γι αυτό όταν έρθει την κατεβάζω εκείνη τη στιγμή. Ποτέ μέχρι στιγμής δεν μου κόλλησε στο κατέβασμα. Από άλλους το έχω ξανακούσει όμως ότι κολλάνε. Άλλους στο 0% και σε άλλους πιο πάνω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vasileios13 said:

Ναι αυτό είχε γίνει κόλλαγε στο 0%. Την κατέβασα στο κινητό 📱 και την πέρασα.

Από που την κατέβασες;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vasileios13 said:

https://izadi.xyz/downmi/

Από εδώ την κατέβασα,ΠΡΟΣΟΧΉ να κατεβάσετε την σωστή έτσι;

Ίσως να το χρησιμοποιήσω την άλλη φορά που θα μου εξαφανίσει κάποιο update. 😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...