Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανένα πρόβλημα και στο δικό μου. ούτε με το messenger ούτε με τα pdf, τα οποία ανοίγω κανονικά με το ReadEra. αμέσως μετά την αναβάθμιση έκανα προληπτικά και ένα factory reset και πέρασμα όλων των εφαρμογών από την αρχή και όλα τρέχουν όπως πρέπει.

το μόνο που πρόσεξα, που δεν νομίζω να είναι bug είναι, οτι το κινητό νιώθει λίγο πιο ζεστό από το κανονικό, αλλά έχουμε και μια διαβολική ζέστη έξω οπότε ίσως να ευθύνεται και αυτό

Αυτό το θέμα με το Messenger στο night mode που ανάρτησα πιο πάνω στο #4210, δεν υφίσταται σε σένα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το Messenger στο night mode που ανάρτησα πιο πάνω στο #4210, δεν υφίσταται σε σένα;

 

όχι.

η αλήθεια είναι οτι δεν βαζω το dark mode αλλά όταν διάβασα το μύνημά σου το ενεργοποίησα, και από το πρωί δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει με το σύστημα να σκοτεινιάζει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Αλλά μου έδωσες μια ιδέα. Θα το απενεργποιήσω το night mode και θα το βάλω αργότερα ξανά. Μπας και στρώσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση να μην δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση (δεν ακούω τίποτα);

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλάξω μπας και φτιάξει;

 

Το μόνο εμφανές που παρατήρησα είναι ότι πλέον βγάζει HD σηματάκι στις κλήσεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση να μην δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση (δεν ακούω τίποτα);

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλάξω μπας και φτιάξει;

 

Το μόνο εμφανές που παρατήρησα είναι ότι πλέον βγάζει HD σηματάκι στις κλήσεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Το σηματάκι δεν παίζει ρόλο.

Το χρησιμοποιώ συχνά με ανοιχτή ακ και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα.

Επανεκκίνηση έχεις κάνει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το σηματάκι δεν παίζει ρόλο.

Το χρησιμοποιώ συχνά με ανοιχτή ακ και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα.

Επανεκκίνηση έχεις κάνει;

2 φορές reboot έκανα. Έχεις κι εσύ το latest MIUI (Android 11);

Link to comment
Share on other sites

2 φορές reboot έκανα. Έχεις κι εσύ το latest MIUI (Android 11);

Ακριβώς αυτό έχω.

Αλλά εγώ έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων, αν και βαριόμουν το στήσιμο από την αρχή.

Είπα να κάνω, μια και είχαμε αλλαγή έκδοσης Android, άρα μεγάλη αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ανοιχτή ακρόαση καλά ακούγεται σε μένα χωρίς να κάνω επαναφορά. Το HD σηματάκι το είχα από την αρχή στο Nokia 8 τότε. Εδώ στο Xiaomi τώρα βάλανε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση να μην δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση (δεν ακούω τίποτα);

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλάξω μπας και φτιάξει;

 

Το μόνο εμφανές που παρατήρησα είναι ότι πλέον βγάζει HD σηματάκι στις κλήσεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ.

Μετά την 12.5.2 ακουγόταν ελάχιστα η ανοικτή ακρόαση, ο ήχος κλήσης όπως και το ξυπνητήρι.

Άλλαξα 5-6 φορές ήχο κλήσης, αυξομείωσα πολλές φορές την ένταση ενώ μιλούσα με ανοικτή ακρόαση,

πάτησα πολλές φορές σίγαση και στο τέλος έφτιαξε.

Δεν ξέρω τι απ' όλα το διόρθωσε. Αλλά και πάλι δεν ακούγονται τόσο δυνατά όσο πριν την αναβάθμιση.

Σημ: Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Απλά την πέρασα από πάνω όπως άλλωστε έκανα μέχρι τώρα και

με όλες τις προηγούμενες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/8/2021 at 1:10 ΠΜ, gkokki said:

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ.

Μετά την 12.5.2 ακουγόταν ελάχιστα η ανοικτή ακρόαση, ο ήχος κλήσης όπως και το ξυπνητήρι.

Άλλαξα 5-6 φορές ήχο κλήσης, αυξομείωσα πολλές φορές την ένταση ενώ μιλούσα με ανοικτή ακρόαση,

πάτησα πολλές φορές σίγαση και στο τέλος έφτιαξε.

Δεν ξέρω τι απ' όλα το διόρθωσε. Αλλά και πάλι δεν ακούγονται τόσο δυνατά όσο πριν την αναβάθμιση.

Σημ: Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Απλά την πέρασα από πάνω όπως άλλωστε έκανα μέχρι τώρα και

με όλες τις προηγούμενες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Λογικά 29-30 Αυγούστου θα μας έρθει το security update. Ίσως να διορθώσουν κάποια bugs. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά την ρύθμιση για τα σύννεφα των ειδοποιήσεων στο μεσεντζερ,μέσα από την εφαρμογή αν κάποιος παραμένει αλλιώς λόγω αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manousos4 said:

Βρήκα τελικά την ρύθμιση για τα σύννεφα των ειδοποιήσεων στο μεσεντζερ,μέσα από την εφαρμογή αν κάποιος παραμένει αλλιώς λόγω αναβάθμισης.

Τι εννοείς;;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, evris2013 said:

Τι εννοείς;;;;

Τό θέμα που είχε χαθεί το σύννεφο στα μηνύματα, απλά τώρα είναι τετράγωνο (pop up) 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, 

παρόλο που δεν έχω καθόλου θέματα γενικά με το τηλέφωνο, παρατήρησα μετά τη μεγάλη αναβάθμιση των τελευταίων βδομάδων μεγάλο θέμα με τη θερμοκρασία. Σήμερα, σε εσωτερικό χώρο, ενώ απλά διάβαζα και απαντούσα σε μέιλ μου έβγαλε μήνυμα "υπερθέρμανση, θα κλείσουν τα δεδομένα και η κάμερα κτλ".

επίσης, παρόλο που έχω πλαστική (λεπτή) θήκη πάνω, ορισμένες φορές νιώθω τη θθερμοκρασία στο χέρι μου, σε σημείο ενόχλησης.

Ξέρω οτι λύση δεν υπάρχει του στυλ "κάνε αυτό/εκείνο και θα φτιάξει", απλά είμαι περίεργος αν και κάποιος άλλος το παρατήρησε.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, οσοι εχουν προβλημα με το messenger στο dark mode να πανε στις ρυθμισεις μεσα στο προβολη και εκει που λεει περισσοτερες επιλογες στο dark mode αν μπεις θα δειτε οτι εχει ολες τις εφαρμογες που εχετε και στο messenger ειναι ενεργοποιημενο το dark mode και γι' αυτο δημιουργειτε το προβλημα, πρεπει να το απενεργοποιησετε και θα δειτε οτι θα φτιαξει, και οποια αλλη εφαρμογη ειναι ενεργοποιημενη μεσα εκει γιατι πλεον ολες οι εφαρμογες εχουν δικο τους dark mode. Ενα αλλο προβλημα ειναι οτι με το miui 12,5 δεν λειτουργει η πυξιδα και ο σαρωτης και η xiaomi το γνωριζει ηδη και εχει πει θα φτιαχτει με την επομενη ενημερωση.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Moralex said:

Καλημερα, οσοι εχουν προβλημα με το messenger στο dark mode να πανε στις ρυθμισεις μεσα στο προβολη και εκει που λεει περισσοτερες επιλογες στο dark mode αν μπεις θα δειτε οτι εχει ολες τις εφαρμογες που εχετε και στο messenger ειναι ενεργοποιημενο το dark mode και γι' αυτο δημιουργειτε το προβλημα, πρεπει να το απενεργοποιησετε και θα δειτε οτι θα φτιαξει, και οποια αλλη εφαρμογη ειναι ενεργοποιημενη μεσα εκει γιατι πλεον ολες οι εφαρμογες εχουν δικο τους dark mode. Ενα αλλο προβλημα ειναι οτι με το miui 12,5 δεν λειτουργει η πυξιδα και ο σαρωτης και η xiaomi το γνωριζει ηδη και εχει πει θα φτιαχτει με την επομενη ενημερωση.

Μια χαρά λειτουργούν σε μένα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο σαρωτής δεν δουλεύει ούτε στο δικό μου.
Η πυξίδα δεν ξέρω. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.
Δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την λήψη της 11.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavlidisc said:

Ο σαρωτής δεν δουλεύει ούτε στο δικό μου.
Η πυξίδα δεν ξέρω. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.
Δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την λήψη της 11.

Ξαναδοκίμασα και τα δύο και δουλεύουν. 

Αν και βαριόμουν το στήσιμο, είπα αυτήν τη φορά, μια και ήταν μεγάλη αναβάθμιση, να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. 

Ίσως να παίζει ρόλο αυτό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Ξαναδοκίμασα και τα δύο και δουλεύουν. 

Αν και βαριόμουν το στήσιμο, είπα αυτήν τη φορά, μια και ήταν μεγάλη αναβάθμιση, να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. 

Ίσως να παίζει ρόλο αυτό. 

Εμ...σίγουρα παίζει ρόλο. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές. Σε major αναβαθμίσεις θέλει επαναφορά για να δουλεύουν ταπανταόλα όπως πρέπει.
Δεν είναι κανόνας αυτό, αλλά συνήθως έτσι πρέπει να γίνει.

Υ.Γ Το κινητό είναι της κόρης μου...και όταν της είπα ότι θέλει επαναφορά (πάντα κάνω στις συσκευές μου μετά από αναβάθμιση major έκδοσης Android) με κοίταξε με βλέμμα που σκοτώνει...💀

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pavlidisc said:

Εμ...σίγουρα παίζει ρόλο. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές. Σε major αναβαθμίσεις θέλει επαναφορά για να δουλεύουν ταπανταόλα όπως πρέπει.
Δεν είναι κανόνας αυτό, αλλά συνήθως έτσι πρέπει να γίνει.

Υ.Γ Το κινητό είναι της κόρης μου...και όταν της είπα ότι θέλει επαναφορά (πάντα κάνω στις συσκευές μου μετά από αναβάθμιση major έκδοσης Android) με κοίταξε με βλέμμα που σκοτώνει...💀

Καθότι κι εγώ πατέρας δύο κοριτσιών σε αντιλαμβάνομαι απόλυτα! 😁

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Moralex said:

Καλημερα, οσοι εχουν προβλημα με το messenger στο dark mode να πανε στις ρυθμισεις μεσα στο προβολη και εκει που λεει περισσοτερες επιλογες στο dark mode αν μπεις θα δειτε οτι εχει ολες τις εφαρμογες που εχετε και στο messenger ειναι ενεργοποιημενο το dark mode και γι' αυτο δημιουργειτε το προβλημα, πρεπει να το απενεργοποιησετε και θα δειτε οτι θα φτιαξει, και οποια αλλη εφαρμογη ειναι ενεργοποιημενη μεσα εκει γιατι πλεον ολες οι εφαρμογες εχουν δικο τους dark mode. Ενα αλλο προβλημα ειναι οτι με το miui 12,5 δεν λειτουργει η πυξιδα και ο σαρωτης και η xiaomi το γνωριζει ηδη και εχει πει θα φτιαχτει με την επομενη ενημερωση.

Ποιό να απενεργοποιήσω; Το dark mode του Messenger; Δεν κατάλαβα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, p_k said:

Ξαναδοκίμασα και τα δύο και δουλεύουν. 

Αν και βαριόμουν το στήσιμο, είπα αυτήν τη φορά, μια και ήταν μεγάλη αναβάθμιση, να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. 

Ίσως να παίζει ρόλο αυτό. 

Εγώ που έχω κάνει πάλι δεν λειτουργούν. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, evris2013 said:

Ποιό να απενεργοποιήσω; Το dark mode του Messenger; Δεν κατάλαβα...

Οχι φιλε, μεσα στο προβολη και στο περισσοτερες επιλογες σκοτεινης λειτουργιας, μεσα εκει θα το βρεις και θα το απενεργοποιησεις και θα ειναι ενταξει, αυτο στην ουσια κανει οποια εφαρμογη θες να εχει dark mode χωρις να εχει αλλα επειδη το Messenger εχει πλεον δικο του dark mode αυτο δημιουργει προβλημα. Επειδη ολες οι εφαρμογες πλεον εχουν δικο τους dark mode οποια αλλη ειναι ενεργοποιημενη εκει μεσα απενεργοποιησε τη γιατι δεν χρειαζεται και δημιουργει προβληματα. όταν ενεργοποιεις dark mode στο τηλεφωνο εχω παρατηρησει οτι το Messenger το εχει επιλεγμενο απο προεπιλογη, και γω μεχρι να το βρω ειχα φαει τον κοσμο. Κανε αυτο που σου λεω και θα δεις οτι θα ειναι οκ.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Moralex said:

Οχι φιλε, μεσα στο προβολη και στο περισσοτερες επιλογες σκοτεινης λειτουργιας, μεσα εκει θα το βρεις και θα το απενεργοποιησεις και θα ειναι ενταξει, αυτο στην ουσια κανει οποια εφαρμογη θες να εχει dark mode χωρις να εχει αλλα επειδη το Messenger εχει πλεον δικο του dark mode αυτο δημιουργει προβλημα. Επειδη ολες οι εφαρμογες πλεον εχουν δικο τους dark mode οποια αλλη ειναι ενεργοποιημενη εκει μεσα απενεργοποιησε τη γιατι δεν χρειαζεται και δημιουργει προβληματα. όταν ενεργοποιεις dark mode στο τηλεφωνο εχω παρατηρησει οτι το Messenger το εχει επιλεγμενο απο προεπιλογη, και γω μεχρι να το βρω ειχα φαει τον κοσμο. Κανε αυτο που σου λεω και θα δεις οτι θα ειναι οκ.

Απο την "προβολή" απενεργοποιημένο έχω το Messenger. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...