Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλη Μαΐου το MIUI 12.5 στις συσκευές μας!

https://gr.gizchina.com/2021/04/24/xiaomi-xekinise-i-anavathmisi-se-miui-12-5-gia-7-akoma-syskeyes/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό,είναι ο Chrome επιλεγμένος,αλλά πάλι μέσω fb ανοίγουν όλα με mi. Wtf
Έχω την εντύπωση ότι το fb τα ανοίγει όλα με τον δικό του browser.

Πρέπει από τις ρυθμίσεις του fb να αλλάξεις την επιλογή αυτή και να ανοίγει τους "εξωτερικούς συνδέσμους" με chrome.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το fb τα ανοίγει όλα με τον δικό του browser.

Πρέπει από τις ρυθμίσεις του fb να αλλάξεις την επιλογή αυτή και να ανοίγει τους "εξωτερικούς συνδέσμους" με chrome.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από που το κάνεις αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου, να σας ρωτήσω παλικάρια οι ειδοποιήσεις απο fb. gmail, μία έρχονται και μια όχι μπορεί να έρθουν όλες μαζί ξαφνικά, υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κανω?? σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου, να σας ρωτήσω παλικάρια οι ειδοποιήσεις απο fb. gmail, μία έρχονται και μια όχι μπορεί να έρθουν όλες μαζί ξαφνικά, υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κανω?? σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Το ίδιο κάνει και σε μένα. Θέμα των αντίστοιχων εφαρμογών πρέπει να είναι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Για να εγκαταστήσουμε YouTube Vanced ζητάει να απενεργοποιήσω το MIUI Optimization. Υπάρχουν τίποτα συνέπειες μετά από αυτό; Το ενεργοποιούμε μετά ξανά ή δεν θα παίζει το Vanced? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

έχει παρατηρήσει κανείς αργή φόρτιση στο κινητό;

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Για να εγκαταστήσουμε YouTube Vanced ζητάει να απενεργοποιήσω το MIUI Optimization. Υπάρχουν τίποτα συνέπειες μετά από αυτό; Το ενεργοποιούμε μετά ξανά ή δεν θα παίζει το Vanced? Ευχαριστώ!

Το ενεργοποιείς ξανά. Δεν υπάρχει θέμα. Λειτουργεί κανονικά. Έτσι έκανα κι εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιείς ξανά. Δεν υπάρχει θέμα. Λειτουργεί κανονικά. Έτσι έκανα κι εγώ.

 

Απλά μετά από την ενεργοποίηση πρέπει να ξαναδώσεις δικαιώματα σε όλες τις εφαρμογές.... Πολύ φασαρία.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό,είναι ο Chrome επιλεγμένος,αλλά πάλι μέσω fb ανοίγουν όλα με mi. Wtf

Αν δεν έχεις λύσει ήδη το θέμα, πήγαινε :

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Πρόγραμμα περιήγησης MI > πάτησε κάτω - κάτω στο "Εκκαθάριση προεπιλογών".

Είσαι έτοιμος. Τώρα όταν θα πας να ανοίξεις κάποιο link θα κάνεις αυτό που έγραψε ο Alexakisd (post #3998)

(δηλ..."θα σου βγάλει την κλασσική μπάρα που θα σε ρωτήσει να ανοίξει ο σύνδεσμος με chrome ή mi ,

επιλέγεις πρώτα εκεί που λέει "να ανοίγει πάντα με αυτή την εφαρμογή " και μετά τον chrome").

Έτσι έκανα κι εγώ και όλα ΟΚ.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές αν δε βάλω το κινητό flight mode δε λειτουργούν τα mb (δεδομένα) ενώ έχω φουλ σήμα.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Κάποια λύση?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές αν δε βάλω το κινητό flight mode δε λειτουργούν τα mb (δεδομένα) ενώ έχω φουλ σήμα.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Κάποια λύση?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Μηπως μπορειτε να βοηθησετε πως μπορω να κανω μια ευρεση ενος αρχειου που έχω μεσα στην συσκευη μου η στην καρτα μνημης πχ ενα file? Υπαρχει καπου η ενδειξη search στην συσκευη μου? :confused:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Μηπως μπορειτε να βοηθησετε πως μπορω να κανω μια ευρεση ενος αρχειου που έχω μεσα στην συσκευη μου η στην καρτα μνημης πχ ενα file? Υπαρχει καπου η ενδειξη search στην συσκευη μου? :confused:

 

Απλά πράγματα : στην εφαρμογή "Διαχείριση Αρχείων" του Miui θα βρεις αυτό που χρειάζεσαι πάνω δεξιά στην οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετές φορές αν δε βάλω το κινητό flight mode δε λειτουργούν τα mb (δεδομένα) ενώ έχω φουλ σήμα.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Κάποια λύση?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάζεις το κινητό σε λειτουργία πτήσης για να δουλέψουν τα δεδομένα? Κάτι άλλο θέλεις να μας πεις...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρώτησα τι εννοεί. Με ενεργοποιημένο το flight mode δεδομένα δεν υπάρχουν. Μόνο WiFi μπορεί να ενεργοποιήσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματα : στην εφαρμογή "Διαχείριση Αρχείων" του Miui θα βρεις αυτό που χρειάζεσαι πάνω δεξιά στην οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάζεις το κινητό σε λειτουργία πτήσης για να δουλέψουν τα δεδομένα? Κάτι άλλο θέλεις να μας πεις...

Δε κατάλαβες νομίζω θέλει να πει ότι δεν συνδέεται με δεδομένα και πρέπει να μπει σε λειτουργία πτήσης και μόλις βγει τότε δουλεύουν τα δεδομένα κάτι σαν επανεκκινηση δηλαδή.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβες νομίζω θέλει να πει ότι δεν συνδέεται με δεδομένα και πρέπει να μπει σε λειτουργία πτήσης και μόλις βγει τότε δουλεύουν τα δεδομένα κάτι σαν επανεκκινηση δηλαδή.

Μήπως στρώσει με soft reset... αν δεν το έκανε ήδη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβες νομίζω θέλει να πει ότι δεν συνδέεται με δεδομένα και πρέπει να μπει σε λειτουργία πτήσης και μόλις βγει τότε δουλεύουν τα δεδομένα κάτι σαν επανεκκινηση δηλαδή.
Ναι αυτό ακριβώς εννοώ.

 

Αν δε το βάλω βγάλω σε flight δε δουλεύουν τα mb.

 

Δεν έχετε εσείς πρόβλημα?

 

Cosmote έχω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς εννοώ.

 

Αν δε το βάλω βγάλω σε flight δε δουλεύουν τα mb.

 

Δεν έχετε εσείς πρόβλημα?

 

Cosmote έχω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι και γω ίδια εταιρεία έχω για πήγαινε στις ρυθμίσεις στα δίκτυα και βάλε βγάλε 4g προτίμηση μήπως έχει κολησει κάτι;η κάνε του μια επαννεκινηση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ηχείο σε εσάς μικροφωνιζει? επειδή τώρα πήρα το κινητό κ το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι αυτό.
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο σε εσάς μικροφωνιζει? επειδή τώρα πήρα το κινητό κ το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι αυτό.

Όχι, ποτέ δεν το έκανε σε μένα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ δεν το έκανε σε μένα.

 

Οκ,άρα λογικά πρέπει να πάει για έλεγχο? γιατί κ χαμηλά παίζει κ όταν το δυναμώσω δεν ακούγεται τίποτα.

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Οκ,άρα λογικά πρέπει να πάει για έλεγχο? γιατί κ χαμηλά παίζει κ όταν το δυναμώσω δεν ακούγεται τίποτα.

Επίσης μπορώ να δώσω δικαιώματα διαχειριστή για να αλλάξω τις ρυθμίσεις μέσα από το κρυφό μενού?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...