Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα πρώτα δεν έδειχνε πάνω από 24 ώρες αναμονή συν τις ώρες ενεργής οθόνης μαζί,και δε μπορούσα να θυμηθώ ποτέ και τι ώρα το έβγαζα από την πρίζα άσε που μετά που έπεφτε το γράφημα 90% η 80% δεν ήξερα πού πάνε τα 4.Τουλαχιστον τώρα γράφει ενεργό 36 ώρες πχ και από κάτω 4 ώρες οθόνη αλλά δε καταλαβαίνω αν είναι ενσωματωμένες στις 36 η προστίθενται σε αυτές.Οταν βρω χρόνο θέλω να το τσεκαρω.

Για οθόνη δεν είδα που το γράφει. Μόνο την αναμονή είδα στο γράφημα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Έκανα την υπέρβαση, παρόλο που ήμουν ευχαριστημένος με το 8 και πήρα το Redmi note 10 pro 6/64 .

Ακόμα το "σκαλίζω" και έχει αρκετά bugs σαν νέα συσκευή. Δύο που ξεχώρισα με nova premium lancher , είναι ότι δεν λειτουργούν οι χειρονομίες μετάβασης οθόνης και το βασικότερο ότι δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι Honor gs pro.

Ενώ με το 8 pro όλα ήταν τέλεια!!!

Πιστεύω να διορθωθούν μελλοντικά με κάποιες αναβαθμίσεις.....

171305755-377037910021837-672077171361905014-n.jpg

171238330-137725131572595-4393514869538976189-n.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

και το βασικότερο ότι δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι Honor gs pro.

Ενώ με το 8 pro όλα ήταν τέλεια!!!

 

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με 10T Lite. Ψιλολύθηκε* με απεγκατάσταση του health + hms core και εγκατάσταση από το appgallery...

 

 

 

* Ψιλολύθηκε γιατί χάνει καμιά ενημέρωση αλλά σε γενικές γραμμές δουλεύει...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Για οθόνη δεν είδα που το γράφει. Μόνο την αναμονή είδα στο γράφημα.

 

Άμα κάνεις λίγο κύλιση προς τα πάνω θα δεις από κάτω έχει τις καταναλώσεις διαφόρων λειτουργιών και της οθόνης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το τηλέφωνο και να το κατευχαριστηθεις!

Σχετικά με την ασυμβατότητα με Nova launcher δεν φταίει ούτε η συσκευή ούτε ο launcher, είναι καθαρά θέμα της Google αυτό που συμβαίνει με τα gestures στο Android 11. Μακάρι κάποια στιγμή το πρόβλημα να πάψει να υφίσταται και να κάνουν κάτι, από τη στιγμή που με τον μαμίσιο launcher δεν υπάρχει θέμα, δεν ευθύνεται η συσκευή.

Κι εγώ δουλεύω nova 7, χωρίς πρόβλημα στο 8 pro.

Αν τυχόν αναβαθμιστεί σε 11, δεν ξέρω τι θα γίνει με τα gestures.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με 10T Lite. Ψιλολύθηκε* με απεγκατάσταση του health + hms core και εγκατάσταση από το appgallery...

 

 

 

* Ψιλολύθηκε γιατί χάνει καμιά ενημέρωση αλλά σε γενικές γραμμές δουλεύει...

Από εκεί τα έχω κατεβασμένα, αλλά δεν........θα δώ πως θα λυθεί αυτό με τον καιρό....

 

Καλορίζικο το τηλέφωνο και να το κατευχαριστηθεις!

Σχετικά με την ασυμβατότητα με Nova launcher δεν φταίει ούτε η συσκευή ούτε ο launcher, είναι καθαρά θέμα της Google αυτό που συμβαίνει με τα gestures στο Android 11. Μακάρι κάποια στιγμή το πρόβλημα να πάψει να υφίσταται και να κάνουν κάτι, από τη στιγμή που με τον μαμίσιο launcher δεν υπάρχει θέμα, δεν ευθύνεται η συσκευή.

Κι εγώ δουλεύω nova 7, χωρίς πρόβλημα στο 8 pro.

Αν τυχόν αναβαθμιστεί σε 11, δεν ξέρω τι θα γίνει με τα gestures.

Ευχαριστώ πολύ! δηλαδή τι πρέπει να κάνει η γκουγκλ για να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

 

edit: εν τω μεταξύ δίνω το 8 pro , άριστο με εγγύηση ακόμη μέχρι Οκτώβρη, με έξτρα θήκη spigen και τζαμάκι προστασίας, το οποίο το έχει σηκώσει λίγο η θήκη στις δυο πάνω γωνίες και έχει πάρει λίγο αέρα.Θέμα αισθητικό είναι βέβαια και αλλάζει εύκολα.Πληροφοριακά το αναφέρω....όποιος ενδιαφέρεται με π.μ....ευχαριστώ!!

IMG-20210412-164043.jpg

IMG-20210412-163813.jpg

IMG-20210412-163903.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις λίγο κύλιση προς τα πάνω θα δεις από κάτω έχει τις καταναλώσεις διαφόρων λειτουργιών και της οθόνης.

Το είδα μετά. Τελικά η οθόνη είναι ενσωματωμένη στο σύνολο της αναμονής. Το διαπίστωσα μόλις σήμερα.

 

@diamantis_69 Καλορίζικο το νέο σου τηλέφωνο. Εύχομαι να το ευχαριστηθείς.

Θα σε χάσουμε κι από το νήμα αυτό!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το είδα μετά. Τελικά η οθόνη είναι ενσωματωμένη στο σύνολο της αναμονής. Το διαπίστωσα μόλις σήμερα.

 

@diamantis_69 Καλορίζικο το νέο σου τηλέφωνο. Εύχομαι να το ευχαριστηθείς.

Θα σε χάσουμε κι από το νήμα αυτό!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Γιατί να με χάσετε; xiaomi και εδώ. Θα σας παρακολουθώ όποτε ευχερώ.... Να'στε όλοι καλά

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Το είδα μετά. Τελικά η οθόνη είναι ενσωματωμένη στο σύνολο της αναμονής. Το διαπίστωσα μόλις σήμερα.

 

Τουλάχιστον ξέρουμε τι μας γίνεται ευτυχώς .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του 24ώρου δεν ξέρω αν τα μπερδεύει ξανά. Εγώ έφτασα μέχρι 18 ώρες και 25 λεπτά σύνολο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του 24ώρου δεν ξέρω αν τα μπερδεύει ξανά. Εγώ έφτασα μέχρι 18 ώρες και 25 λεπτά σύνολο.

 

Τι πάει να πει σύνολο το αφαιμάξεις σε 18 ώρες;η δεν έχει περάσει ακόμα 24ωρο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

θέλω να σε ρωτήσω κάτι για τον τομέα της κάμερας. Όπως είπα πιο πάνω, έκανα την μετάβαση από το πολύ καλό xiaomi redmi note 8 pro στο 10 pro και επειδή δεν έχει σταθεροποιητή η κάμερα , εάν βάλω την gcam για βίντεο πιο πολύ, θα έχω διαφορά; στις φωτογραφίες, θα χρησιμοποιώ την στοκ κάμερα...ευχαριστώ.....
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

θέλω να σε ρωτήσω κάτι για τον τομέα της κάμερας. Όπως είπα πιο πάνω, έκανα την μετάβαση από το πολύ καλό xiaomi redmi note 8 pro στο 10 pro και επειδή δεν έχει σταθεροποιητή η κάμερα , εάν βάλω την gcam για βίντεο πιο πολύ, θα έχω διαφορά; στις φωτογραφίες, θα χρησιμοποιώ την στοκ κάμερα...ευχαριστώ.....

 

Έχει σταθεροποιητή αλλά όχι στο 4κ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

σε τι ποιότητα έχει;

 

Αν θυμάμαι καλά στα 60 και 30 fps το ονομάζει σούπερ σταθερό.Ειναι ηλεκτρονική σταθεροποίηση πιστεύω αργότερα θα την προσθέσουν στο 4κ

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά στα 60 και 30 fps το ονομάζει σούπερ σταθερό.Ειναι ηλεκτρονική σταθεροποίηση πιστεύω αργότερα θα την προσθέσουν στο 4κ

 

Μάλιστα, δηλαδή στα 720 και 1080 για την ώρα. Υπάρχει κανένας οδηγός για εγκατάσταση gcam και από πού;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει σύνολο το αφαιμάξεις σε 18 ώρες;η δεν έχει περάσει ακόμα 24ωρο;

Ναι, το ξεζούμισα πριν το 24ωρο. 18 ώρες και 25 λεπτά το κράτησα βλέποντας Netflix και παίζοντας όλη μέρα σχεδόν. Φυσικά και μπαίνοντας εδώ στο φόρουμ. Είχε φτάσει στο 16%.

 

@diamantis_69 Πάντως τώρα έχεις περισσότερες επιλογές σε gcam λόγο Snapdragon. ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

@diamantis_69 Πάντως τώρα έχεις περισσότερες επιλογές σε gcam λόγο Snapdragon. ;)

 

Ναι αλλά πως την βάζω και από πού;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως την βάζω και από πού;

Επειδή είναι καινούργια η συσκευή ακόμα, ίσως να μη βγήκε κάτι συγκεκριμένο για τη συσκευή σου. Ρώτα καλύτερα τους πιο ειδικούς. Έχει πολλές gcam για το Note 9pro. Δες μήπως καμία κάτσει και στη δικιά σου συσκευή. Γιατί όλες αυτές αφορούν γενικώς τον Snapdragon. Ρώτα κι εκεί, μιας και δεν υπάρχει επίσημο νήμα ακόμη για τη συσκευή σου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,έχω θέμα με τον περιηγητή,ενώ έχω επιλεγμένο τον Chrome ανοίγουν με τον mi, τι παίζετε?
Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε: ρυθμίσεις >εφαρμογές > ρυθμίσεις εφαρμογής συστήματος > περιηγητής MI και κοίτα αν είναι αποεπιλεγμενη η προεπιλογή...

 

Εγώ έχω τον Firefox προεπιλεγμένο και + τα βήματα που σου λέω και είμαι οκ.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω περαιτέρω....Αν μπορεί κάποιος κάτι άλλο ας σε βοηθήσει
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, προεπιλεγμένες εφαρμογές και επέλεξε τον chrome

Αν και πάλι δεν παίξει, βγάλε τον, εκκαθάριση cache, εγκατάσταση εκ νέου και όταν πας να σου ανοίξει το πρώτο λινκ, θα σου βγάλει την κλασσική μπάρα που θα σε ρωτήσει να ανοίξει ο σύνδεσμος με chrome ή mi , επιλέγεις πρώτα εκεί που λέει "να ανοίγει πάντα με αυτή την εφαρμογή " και μετά τον chrome

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...