Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι τόσο απλή διαδικασία καλό είναι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να μην το κάνεις, το θέμα είναι γιατί θες να γυρίσεις πίσω;
Το έχω κάνει ρουτ..... Θέλω να γυρίσω στο 9 γιατί έχω τεράστιο πρόβλημα στη δουλειά μου από την έλλειψη της εγγραφής κλήσεων.... Και δε θέλω να το δώσω το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ρουτ..... Θέλω να γυρίσω στο 9 γιατί έχω τεράστιο πρόβλημα στη δουλειά μου από την έλλειψη της εγγραφής κλήσεων.... Και δε θέλω να το δώσω το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

Εδώ είναι όλες οι ρομ και οδηγίες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

Εδώ είναι όλες οι ρομ και οδηγίες.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος dialer που να εχει ενσωματωμενη ηχογραφηση οπως ο παλιος της Miui;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος dialer που να εχει ενσωματωμενη ηχογραφηση οπως ο παλιος της Miui;
Δοκίμασε αυτές αλλά δεν γνωρίζω αν δουλεύουν

1. Call Recorder - Cube ACR

2. True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτές αλλά δεν γνωρίζω αν δουλεύουν

1. Call Recorder - Cube ACR

2. True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder

Το Call Recorder δεν δουλεύει σίγουρα. Το έχω δοκιμάσει. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.

Δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος ότι θα δουλεύουν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερη Μαλ...και να αφαιρέσουν την ηχογράφηση κλήσης δεν υπάρχει Απαράδεκτοι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Samsung έχουν κανονική ηχογράφηση κλήσεων αν δεν κάνω λάθος. Γιατί εκεί δεν απαγορεύεται η ηχογράφηση κλήσεων και απαγορεύεται σε όλα τα άλλα;

Επίσης ούτε τον MIUI dialer δεν μπορούμε να περάσουμε όσα έρχονται με Google dialer.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Samsung έχουν κανονική ηχογράφηση κλήσεων αν δεν κάνω λάθος. Γιατί εκεί δεν απαγορεύεται η ηχογράφηση κλήσεων και απαγορεύεται σε όλα τα άλλα;

Επίσης ούτε τον MIUI dialer δεν μπορούμε να περάσουμε όσα έρχονται με Google dialer.

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που είπες.Σε οποία συσκευή έχει android 9 και πάνω έχει απενεργοποιηθεί η ηχογράφηση από την google λόγω GDPR .
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε το note 7 που είχε android 9 και MIUI dialer όταν πέρασε σε android 10 έμεινε κανονικά και ο dialer και η ηχογράφηση..Μετά η Χiaomi αποφάσισε απο το note 8 και μετά στις (νέες) συσκευές που προορίζονται για Ευρώπη και λόγω του GDPR που είπε ο φίλος να βάζει τον google dialer και τα μηνύματα τα οποία δέν έχουν την ηχογράφηση..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε κάποιες πιο παλιές συσκευές έχει παραμείνει ο παλιός dialer και μπορεί να υπάρχουν και άλλες εταιρείες που το έκαναν αυτό.Σε καινούρια συσκευή όμως με android 9-10 έχει καταργηθεί η ηχογράφηση σε συννενόηση της google με τις εταιρείες.Οι λύσεις είναι η να κάνεις root,κάτι που δεν θέλουν και μπορούν πολλοί,η να πας σε πιο παλιά συσκευή.Οι εφαρμογές ηχογράφησης κλήσεων προς το παρόν δεν δουλεύουν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε κάποιες πιο παλιές συσκευές έχει παραμείνει ο παλιός dialer και μπορεί να υπάρχουν και άλλες εταιρείες που το έκαναν αυτό.Σε καινούρια συσκευή όμως με android 9-10 έχει καταργηθεί η ηχογράφηση σε συννενόηση της google με τις εταιρείες. Οι λύσεις είναι η να κάνεις root,κάτι που δεν θέλουν και μπορούν πολλοί,η να πας σε πιο παλιά συσκευή.Οι εφαρμογές ηχογράφησης κλήσεων προς το παρόν δεν δουλεύουν σωστά.

 

Έτσι είναι..ότι συσκευή έχει το μπλε εικονίδιο dialer της google δεν έχει ηχογράφηση.. όποια έχει το πράσινο εικονίδιο dialer της MIUI έχει κανονικά. οπότε διαλέγει και παίρνει ο καθένας..Το κακό είναι οτι οι παλιές συσκευές που το έχουν θα το χάσουν κάποια στιγμή αφου θα αντικαθίστανται και η Xiaomi προς λύπη μας αποφάσισε να συνεργαστεί με την google και της κάνει την χάρη στους κανόνες της Ε.Ε:mad: οπότε βλέπουμε ολοένα και καινούρια συσκευή που βγαίνει και θα βγαίνει με τον κακό dialer της google!

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι..ότι συσκευή έχει το μπλε εικονίδιο dialer της google δεν έχει ηχογράφηση.. όποια έχει το πράσινο εικονίδιο dialer της MIUI έχει κανονικά. οπότε διαλέγει και παίρνει ο καθένας..Το κακό είναι οτι οι παλιές συσκευές που το έχουν θα το χάσουν κάποια στιγμή αφου θα αντικαθίστανται και η Xiaomi προς λύπη μας αποφάσισε να συνεργαστεί με την google και της κάνει την χάρη στους κανόνες της Ε.Ε:mad: οπότε βλέπουμε ολοένα και καινούρια συσκευή που βγαίνει και θα βγαίνει με τον κακό dialer της google!
Συμφωνώ ,δυστυχώς μας αφαίρεσαν μια χρήσιμη λειτουργεία όλοι μαζί,Google-εταιρείες-κυβερνήσεις για το "καλό μας".Κάποια στιγμή είχε βγει μια ανακοίνωση από την google ότι θα την ξαναπροσθέσουν πάλι αλλά θα ειδοποιεί τον συνομιλητή ότι ηχογραφείται ,αλλά δεν το βλέπω να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Στο android 11 θα γίνει αυτό με νέο dialer της Google όχι στο 10..καλως η κακώς είναι παράνομο να καταγραφείς τον άλλον χωρίς την συνενεση του..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές για αυτό ποιο το ανχος?

 

Καμμία σχέση οι εφαρμογές με τον μαμά από πολλές απόψεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που είπες.Σε οποία συσκευή έχει android 9 και πάνω έχει απενεργοποιηθεί η ηχογράφηση από την google λόγω GDPR .

Το s20+ έχει Android 10 και έχει ηχογράφηση κλήσεων. Γι αυτό το λέω. Με την εφαρμογή call Recorder. Όταν την κατέβασα εγώ την ίδια εφαρμογή δεν λειτούργησε η ηχογράφηση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το s20+ έχει Android 10 και έχει ηχογράφηση κλήσεων. Γι αυτό το λέω. Με την εφαρμογή call Recorder. Όταν την κατέβασα εγώ την ίδια εφαρμογή δεν λειτούργησε η ηχογράφηση.
Όταν λέμε για ηχογράφηση εννοούμε να την έχει απο την εταιρεία με δικό της dialer in the box,που είπαμε στα νέα τηλέφωνα με android 9-10 έχει καταργηθεί παγκόσμιος εκτός από κάποιες χώρες που δεν έχουν τους νόμους περί προστασίας προσωπικών δεδομενων.Εσύ λες για τρίτη εφαρμογή που είναι άσχετο αυτό ,αν δουλεύει σε κάποιο τηλ καλύτερα από κάποιο άλλο ,δεν λέει κάτι αυτό. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές για αυτό ποιο το ανχος?

 

Αν υπάρχει η ηχογράφηση στην προεγκατεστημένη εφαρμογή δε χρειάζεται να αποδεχτείς 15 επιπλέον άδειες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε για ηχογράφηση εννοούμε να την έχει απο την εταιρεία με δικό της dialer in the box,που είπαμε στα νέα τηλέφωνα με android 9-10 έχει καταργηθεί παγκόσμιος εκτός από κάποιες χώρες που δεν έχουν τους νόμους περί προστασίας προσωπικών δεδομενων.Εσύ λες για τρίτη εφαρμογή που είναι άσχετο αυτό ,αν δουλεύει σε κάποιο τηλ καλύτερα από κάποιο άλλο ,δεν λέει κάτι αυτό.

Δουλεύει όμως μόνο σε Samsung. Δεν άκουσα να δουλεύει σε κάποιο Xiaomi ή άλλη συσκευή.

Εγώ πάντως όσες και να δοκίμασα καμία δεν δούλευε. Κι αν δουλέψει ακούς τον εαυτό σου μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει όμως μόνο σε Samsung. Δεν άκουσα να δουλεύει σε κάποιο Xiaomi ή άλλη συσκευή.

Εγώ πάντως όσες και να δοκίμασα καμία δεν δούλευε. Κι αν δουλέψει ακούς τον εαυτό σου μόνο.

Το αν δουλεύει στο samsung από που το συμπέρανες;και στο νήμα του 9 pro λένε ότι δουλεύουν κάποιες εφαρμογές ηχογράφησης,τις κατεβάζεις και δεν δουλεύει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Το αν δουλεύει στο samsung από που το συμπέρανες;και στο νήμα του 9 pro λένε ότι δουλεύουν κάποιες εφαρμογές ηχογράφησης,τις κατεβάζεις και δεν δουλεύει τίποτα...

Το είδα για αυτό. Στο 8pro όσες και να κατέβασα δεν δουλεύουν. Στο 9pro ποιές δουλεύουν δηλαδή; Μόνο αν μπορέσεις να περάσεις MIUI dialer δουλεύει η ηχογράφηση κλήσεων. Κάτι που στη δικιά μας συσκευή τουλάχιστον δεν κατεβαίνει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το είδα για αυτό. Στο 8pro όσες και να κατέβασα δεν δουλεύουν. Στο 9pro ποιές δουλεύουν δηλαδή; Μόνο αν μπορέσεις να περάσεις MIUI dialer δουλεύει η ηχογράφηση κλήσεων. Κάτι που στη δικιά μας συσκευή τουλάχιστον δεν κατεβαίνει.
Σου απάντησα και πριν,το αν δουλεύει μια εφαρμογή καλύτερα σε μια συσκευή από μια άλλη δεν λέει κάτι, ειναι θέμα εφαρμογής και μελλοντικά μπορεί να δουλεύει και αλλού με αναβάθμιση της εφαρμογής .Υπάρχουν εφαρμογές που δουλεύουν σε xiaomi μια χαρά αλλά δεν δουλεύουν σε samsung,δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...