Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Evris Εγώ δεν είπα ότι ισχύει αυτό που λέει.Απλά λέω όταν πας στην εξαιρετική εξοικονόμηση μπαταρίας και είσαι πλήρης φορτισμένος στην εφαρμογή σου λέει κάπου 450 ώρες ότι δίνει ,δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο.Σβήνει τα πάντα και προφανώς η λειτουργεία αυτή είναι για περίπτωση ανάγκης μην ξεμείνεις από μπαταρία.Τώρα αν δίνει 20-100 η 500 ώρες δεν το ξέρω ,όποιος ναυαγήσει σε κανένα νησί ας το δοκιμάσει να μας πεί.
Link to comment
Share on other sites

Evris Εγώ δεν είπα ότι ισχύει αυτό που λέει.Απλά λέω όταν πας στην εξαιρετική εξοικονόμηση μπαταρίας και είσαι πλήρης φορτισμένος στην εφαρμογή σου λέει κάπου 450 ώρες ότι δίνει ,δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο.Σβήνει τα πάντα και προφανώς η λειτουργεία αυτή είναι για περίπτωση ανάγκης μην ξεμείνεις από μπαταρία.Τώρα αν δίνει 20-100 η 500 ώρες δεν το ξέρω ,όποιος ναυαγήσει σε κανένα νησί ας το δοκιμάσει να μας πεί.

Μάλλον μόνο για τέτοιες έκτακτες περιπτώσεις είναι αυτή η λειτουργία. Αλλά δεν θα το βάλει κανείς από το 100%, αλλά από το 20% και κάτω για να κρατήσει κάποιες ώρες παραπάνω, αν είναι κάπου στην ερημιά.

Γιατί δεν νομίζω να το δοκιμάσει κανείς πλήρως φορτισμένο και να θέλει να μείνει για 450 ώρες με όλα κλειστά !

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς ,το θέμα είναι ότι είναι μια χρήσιμη λειτουργεία,που μπορεί να σε βοηθήσει σε μια ώρα ανάγκης που δεν έχεις μπαταρία ,όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς ,το θέμα είναι ότι είναι μια χρήσιμη λειτουργεία,που μπορεί να σε βοηθήσει σε μια ώρα ανάγκης που δεν έχεις μπαταρία ,όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.

Συμφωνώ.

Αχρείαστη να είναι...αλλά καλά είναι να υπάρχει.

 

Υ.Γ Ούτε στο δικό μου ήρθε η 12 ακόμα. Με το επόμενο κύμα μάλλον. :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Αχρείαστη να είναι...αλλά καλά είναι να υπάρχει.

 

Υ.Γ Ούτε στο δικό μου ήρθε η 12 ακόμα. Με το επόμενο κύμα μάλλον. :rolleyes:

Πολύ καλή η 12 ,η μπαταρία βελτιώθηκε παρά πολύ.Με 45% υπόλοιπο και έχω 8 ώρες οθόνη μέχρι στιγμής.Με το καλό να σου έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 12 ,η μπαταρία βελτιώθηκε παρά πολύ.Με 45% υπόλοιπο και έχω 8 ώρες οθόνη μέχρι στιγμής.Με το καλό να σου έρθει.

Ούτε εμένα ήρθε ακόμα.

Αλλά άκουσα στο διπλανό νήμα (9pro νομίζω) ότι γενικά η MIUI 12 θα φέρει παραπάνω κατανάλωση της μπαταρίας σε όλα τα Xiaomi. Μάλλον δεν φαίνεται να επαληθεύεται κάτι τέτοιο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα φέρει αλλού ,εγώ βλέπω αρκετά μεγάλη διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο στο rn8 pro.Βέβαια ακόμα είναι νωρίς ,αλλά μέχρι στιγμής τα στοιχεία από προσωπική εμπειρία αυτό δείχνουν.Δύο κάρτες σιμ ,συνέχεια δεδομένα ,φωτεινότητα κοντά στο μισό και με διάφορες εφαρμογές ,είμαι τώρα 41% και έχω 8,30 ώρες sot.Χθές το μεσημέρι τέτοια ώρα περίπου το φόρτισα ως το 100% για δοκιμή και με όλα αυτά που γράφω παραπάνω ανοιχτά η μπαταρία δεν λέει να πέσει με τίποτα!!! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα φέρει αλλού ,εγώ βλέπω αρκετά μεγάλη διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο στο rn8 pro.Βέβαια ακόμα είναι νωρίς ,αλλά μέχρι στιγμής τα στοιχεία από προσωπική εμπειρία αυτό δείχνουν.Δύο κάρτες σιμ ,συνέχεια δεδομένα ,φωτεινότητα κοντά στο μισό και με διάφορες εφαρμογές ,είμαι τώρα 41% και έχω 8,30 ώρες sot.

Αν είσαι έτσι με 2 sim κιόλας, μια χαρά είναι. Πόσο μάλλον εγώ που έχω μια sim.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω, έχω επίσης καλό σήμα. Στη Περαία μου τα χαλάει λίγο...

Ίσως και ο συγκεκριμένος Mediatek να κάνει και καλύτερη διαχείριση παρά τα 12nm.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω, έχω επίσης καλό σήμα. Στη Περαία μου τα χαλάει λίγο...

Ίσως και ο συγκεκριμένος Mediatek να κάνει και καλύτερη διαχείριση παρά τα 12nm.

Ο G90T είναι ο πρώτος επεξεργαστής της mediatek που "παίζει" τόσο καλά,νομίζω θα μείνει ορόσημο στην ιστορία της mediatek γιατί έκανε την αρχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση της 12 κ την κατεβαζω
Με το καλό φίλε,πες μας εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση της 12 κ την κατεβαζω

Με EU είσαι;

Ooops μόλις ήρθε και σε μένα. Την κατεβάζω πριν τη χάσω!!!

Στα 794MB...

Όταν κατέβει μπορώ να την εγκαταστήσω αργότερα έτσι; Δεν πιστεύω να μου φύγει;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, φιλος αγορασε νεο hyundai kona με υποστηριξη android auto. Το προβλημα ειναι οτι ενω στο play store την εμφανιζει στις εγκατεστημενες και του δινει επιλογη για ενημερωση της , δεν του εμφανιζει πουθενα εικονιδιο να ανοιξει η εφαρμογη...

υπαρχει πουθενα οδηγος για την λειτουργια του android auto στην ελλαδα? ισχυει ακομα οτι δεν υποστηριζεται επισημα?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, φιλος αγορασε νεο hyundai kona με υποστηριξη android auto. Το προβλημα ειναι οτι ενω στο play store την εμφανιζει στις εγκατεστημενες και του δινει επιλογη για ενημερωση της , δεν του εμφανιζει πουθενα εικονιδιο να ανοιξει η εφαρμογη...

υπαρχει πουθενα οδηγος για την λειτουργια του android auto στην ελλαδα? ισχυει ακομα οτι δεν υποστηριζεται επισημα?

ευχαριστω!

Εδώ είσαι στο σωστό νήμα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455541

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα αλλά δεν τη πέρασα λόγω δουλειάς, τωρα το βρηκα στα αρχεια και ληψεις αλλα πως το περναω? κανω αποσυμπιεση? βεβαια εμενα λεει 832 mb Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

εγω που την κατεβασα στη δουλεια (ειμαι σιγουρος, εβλεπα τη μπαρα που την κατεβαζε) και τωρα δεν τη βρισκω πουθενα???:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στον έλεγχο για ενημερώσεις και πάνω δεξιά έχει 3 τέλειες ,εκεί γράφει κάπου επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,την βρίσκετε από τον εσωτερικό χώρο και την παιρνάτε.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ειναι ετσι εμενα,εχει ρομβο και αυτα που βγαζει ειναι ληψη τελευταιου πακετου ενημερωση ρυθμισεων τι νεο υπαρχει και περισοτερα
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά;

Πάλι την χάσαμε την αναβάθμιση;

Μπήκα στην ενημέρωση λογισμικού και τίποτε... :lol::lol::lol:

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω πατησα να ξανα κατεβει αλλα αργει πολυ σε σχεση με τη 1η φορα.ελπιζω μην το μπρικαρω και κλαιω:X:cry: να το κλεισω να σταματησει η θα κλαιω για παντα?:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...