Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου είπε ότι για την ώρα πάει καλά η μπαταρία.ειδωμεν.ευχαριστω για τις απαντήσεις!
Τίποτα,μόνο μια απορία έχω,αν θέλεις απαντάς,γιατί το έδωσες και τι σκέφτεσαι να πάρεις;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα,μόνο μια απορία έχω,αν θέλεις απαντάς,γιατί το έδωσες και τι σκέφτεσαι να πάρεις;

 

Γιατί προτιμώ τη Samsung και μια ζωή Samsung eιχα μετά από iPhone.

Την προτιμώ για την οθόνη συν ότι συνδέεται με το smartwatch μου που είναι Samsung. Ενώ με το xiaomi δεν... Πήρα το s10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξιαομακι μου κάνει παρέα στη παραλία πολύ σερφαρισμα και δεν ζεστενεται δουλεύει τζετ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξιαομακι μου κάνει παρέα στη παραλία πολύ σερφαρισμα και δεν ζεστενεται δουλεύει τζετ.

Εμ... Αυτό έλειπε να μας καίγεται και με... Intercooler μέσα! ;) :lol:

Κι εγώ που το πήρα στη παραλία, κρύο ήταν με ντάλα ήλιο όλο το μεσημέρι.

Η μόνη περίπτωση να ζεσταθεί λίγο είναι όταν το φορτίζω και ταυτόχρονα να το χρησιμοποιώ.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμ... Αυτό έλειπε να μας καίγεται και με... Intercooler μέσα! ;) :lol:

Κι εγώ που το πήρα στη παραλία, κρύο ήταν με ντάλα ήλιο όλο το μεσημέρι.

Η μόνη περίπτωση να ζεσταθεί λίγο είναι όταν το φορτίζω και ταυτόχρονα να το χρησιμοποιώ.

Με δεδομένα εμένα μου ανεβάζει λίγο πάντως και στον ίσκιο πολύ ωρα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κι εγώ στη σκιά το είχα. Στον ήλιο δεν το αφήνω ποτέ. Αλλά δεν είχα όλη την ώρα τα δεδομένα ανοιχτά. Μόνο όταν ήθελα να μπω στα social media τα άνοιγα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κι εγώ στη σκιά το είχα. Στον ήλιο δεν το αφήνω ποτέ. Αλλά δεν είχα όλη την ώρα τα δεδομένα ανοιχτά. Μόνο όταν ήθελα να μπω στα social media τα άνοιγα.

 

Εγώ δε τα κλείνω ποτέ τα δεδομένα δε λέω ότι είναι και παγωμένο αλλά πολύ λίγο ζεστενεται απόλυτα φυσιολογικό.Αλλα δε μπορούσα να τα πιάσω που λέει ο λόγος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω οδηγούσα και είχα ανοιχτό το gps και δεδομένα, με το τηλέφωνο στη βάση κόντρα στο παράθυρο του αμαξιού. το χτυπούσε ο ήλιος από πίσω, και σε κάποια φάση μου εβγαλε μήνυμα για πολύ ανεβασμένη θερμοκρασία και οτι θα κλείσει το gps και δεδομένα αυτόματα.

 

Ηταν η πρώτη φορά που μου συνέβη, αλλά λογικό με 40 βαθμούς ζέστη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στη βάση αν δεν είναι πρωί πρωί η απόγευμα δεν το βάζω βάση το λυπάμαι να το λιώνω υδρόψυκτο η μη( Δεν έχω και ερ κοντισιον)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στη βάση αν δεν είναι πρωί πρωί η απόγευμα δεν το βάζω βάση το λυπάμαι να το λιώνω υδρόψυκτο η μη( Δεν έχω και ερ κοντισιον)

Τι εννοείς με το "βάση";;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το "βάση";;;

 

Αυτοκινήτου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει το Red mi note 5

Από Κίνα το 8 pro 6/128 βγαίνει 170 ευρώ.

Μπαινω σε πειρασμό να της το παραγγείλω

Νομίζω αυτή η τιμή για αυτά που προσφέρει το τηλέφωνο ειναι πολύ καλή.

Σκέφτομαι και το mi note 10 lite αλλά έχει μια αρκετά μεγάλη διαφορά των 100 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει το Red mi note 5

Από Κίνα το 8 pro 6/128 βγαίνει 170 ευρώ.

Μπαινω σε πειρασμό να της το παραγγείλω

Νομίζω αυτή η τιμή για αυτά που προσφέρει το τηλέφωνο ειναι πολύ καλή.

Σκέφτομαι και το mi note 10 lite αλλά έχει μια αρκετά μεγάλη διαφορά των 100 ευρώ

Σε αυτά τα χρήματα η rn8 pro η το rn9 pro.Τα 170 είναι πολύ καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Το 8 pro παίρνει εύκολα g cam;

Ή ο Snapdragon του 9 pro είναι πιο συμβατός με τη g cam; και τα 200 ευρω του 9pro ειναι τιμή που τη φτάνεις

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τίποτα ακόμα.

Global έχεις ή EU;

 

https://www.gizmochina.com/2020/08/13/miui-12-update-list-of-first-batch-of-phones-in-india-receiving-the-update-confirmed/

Πάντως η συσκευή μας είναι μέσα στο πρώτο κύμα...

 

Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω, αλλά τη συσκευή τη χρησιμοποιεί άλλος και σήμερα τον είδα :)

Λοιπόν, οι ρυθμίσεις γράφουν: MIUI Global 12.0.2 Σταθερή 12.0.2.0 (QGGMIXM) και από κάτω στην "Εκδοση Android" γράφει "10 QP1A.190711.020"

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το 8 pro παίρνει εύκολα g cam;

Ή ο Snapdragon του 9 pro είναι πιο συμβατός με τη g cam; και τα 200 ευρω του 9pro ειναι τιμή που τη φτάνεις

Παίρνει gcam αλλά σίγουρα ο sd είναι πιο συμβατός.Έχουν τα υπέρ και τα κατά και τα δύο μοντέλα.Το rn8 pro έχει καλύτερη οθόνη που συγκρίνεται με samoled και είναι λίγο πιο συμαζεμένο στο μέγεθος.Ο gt90 είναι πολύ δυνατός.Το rn9 pro από την άλλη έχει το ατού με την gcam ,είναι πιο καινούριο μοντέλο άρα περισσότερη υποστήριξη και έχει το πλεονέκτημα ότι έχει 4g+.
Link to comment
Share on other sites

Το 8 pro παίρνει εύκολα g cam;

Ή ο Snapdragon του 9 pro είναι πιο συμβατός με τη g cam; και τα 200 ευρω του 9pro ειναι τιμή που τη φτάνεις

Ότι και να πάρεις αναβάθμιση θα κάνεις. Το μόνο σίγουρο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί να μας δώσει Miui 12 - eu η Xiaomi και έχω αρχίσει να εκνευρίζει το πράγμα.

 

ρε ****το, την εχουν παρει μοντελα 2-3 χρονων. και το δικο μας το πηρε εκτος απο την eu εκδοση.

Θα την παρουμε, αλλα αν βγαζεις 30 διαφορετικα κινητα το χρονο, με μικρες η καθολου διαφορες το ενα απο το αλλο, αυτα παθαινεις

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει αυτό το λινκ, με τη συσκευή μας?

Σε υπομενού ήταν. Ανέβασα το λάθος κατά λάθος. Το σωστό είναι αυτό.

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-12-new-global-stable-roms-48241-2/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από Σεπτέμβρη -Οκτωβρη να περιμένετε και άν.Την έχουμε μάθει καλά την xiaomi τόσα χρόνια,εμένα δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...