Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η λίστα που βλέπεις είναι από xiaomi eu και είναι τα τηλέφωνα που έχουν πάρει miui 12 beta από china source, το note 8 pro είναι στην επίσημη λίστα ότι θα πάρει miui 12.

Κι εγώ Global EU έχω! Η Κίνα πως έχει EU αφού μόνο εκεί πωλούνται;

 

Edit: @pavlidisc Με πρόλαβες!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει eu η Κίνα που το είδες αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε αν θέλετε και στα άλλα ερωτήματα για τον mediatek και το 9 pro να δω τι θα κάνω,ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε αν θέλετε και στα άλλα ερωτήματα για τον mediatek και το 9 pro να δω τι θα κάνω,ευχαριστώ.

Όχι, ο Mediatek δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από αρχαιοτάτων χρόνων...τότε που Xiaomi είχαν μόνο 5 άτομα στην Ελλάδα :p και που οι συσκευές έβγαιναν μόνο για Κίνα...υπάρχει μια ομάδα η xiaomi.eu η οποία έπαιρνε τις rom με china source και της εξ-ευρωπάϊζε (:!:).

Αυτοί, συνεχίσουν να υπάρχουν. Βγάζουν roms είτε από chinα source είτε από global. Είναι custom roms.

 

ΔΕΝ έχουν όμως σχέση με αυτό το ΕU στο οποίο αναφέρεστε και έχει να κάνει με την ΕΕΑ official rom της Xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαντήστε αν θέλετε και στα άλλα ερωτήματα για τον mediatek και το 9 pro να δω τι θα κάνω,ευχαριστώ.

O συγκεκριμένος mediatek πάει μπάλα.

Επίσης (κάτι που ανακάλυψα κατά λάθος προχθές), το UFS 2.1 του RN8 pro πάει πάλι μπάλα. Βγάζει κάτι νούμερα στο read\write που θα ζήλευαν ακόμα και τα 3.0.

Γενικά η συσκευή είναι ταχύτατη και δεν κωλώνει πουθενά.

 

Το εάν θα βγάλει πρόβλημα ή ασυμβατότητες σε μελλοντικές αναβαθμίσεις, μόνο ένας Κινέζικος θεός το ξέρει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες εποχές Χρήστο, τρελό φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο @chios.

Η EU rom στην οποία αναφέρεται το άρθρο είναι custom. Δεν είναι official.

Και δεν έχει σχέση με την EU official (ΕΕΑ) της Xiaomi.

 

To RN4 εχει miui 11.

Το RN8 pro θα πάρει και 12 και 13 και 14 και βάλε. Το Android όμως θα είναι το 10. Σε Android μην περιμένεις άλλη αναβάθμιση.

Μισό για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα ,μιλάς για official εκδοσεις Ρομ ότι θα πάρει όχι custom σωστά ;
Link to comment
Share on other sites

Από αρχαιοτάτων χρόνων...τότε που Xiaomi είχαν μόνο 5 άτομα στην Ελλάδα :p και που οι συσκευές έβγαιναν μόνο για Κίνα...υπάρχει μια ομάδα η xiaomi.eu η οποία έπαιρνε τις rom με china source και της εξ-ευρωπάϊζε (:!:).

Αυτοί, συνεχίσουν να υπάρχουν. Βγάζουν roms είτε από chinα source είτε από global. Είναι custom roms.

 

ΔΕΝ έχουν όμως σχέση με αυτό το ΕU στο οποίο αναφέρεστε και έχει να κάνει με την ΕΕΑ official rom της Xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O συγκεκριμένος mediatek πάει μπάλα.

Επίσης, το UFS 2.1 του RN8 pro επίσης πάει μπάλα. Βγάζει κάτι νούμερα στο read\write που θα ζήλευαν ακόμα και τα 3.0.

Γενικά η συσκευή είναι ταχύτατη και δεν κωλώνει πουθενά.

 

Το εάν θα βγάλει πρόβλημα ή ασυμβατότητες σε μελλοντικές αναβαθμίσεις, μόνο ένας Κινέζικος θεός το ξέρει.

Χαχα αρχαιοτάτων χρόνων!!! 2010π.χ. :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μισό για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα ,μιλάς για official εκδοσεις Ρομ ότι θα πάρει όχι custom σωστά ;

Πάντα official.

Το τί θα πάρει σε custom είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο και δεν τις δίνω καμία μα καμία σημασία. Δεν μετράνε σαν υποστήριξη οι custom (για μένα).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντα official.

Το τί θα πάρει σε custom είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο και δεν τις δίνω καμία μα καμία σημασία. Δεν μετράνε σαν υποστήριξη οι custom (για μένα).

Ωραία ,γιατί το είχα λίγο αγχος,μιας και η παραγγελία βρίσκεται πλέον στον δρόμο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω και όλα να είναι όπως τα λέτε και να αξίζει η συσκευή,αλλιώς χαλάλι τα 200€.
Link to comment
Share on other sites

Custom τι συγκεκριμένο δεν έχει λόγο mediatek οπότε μιλάμε για official.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ,γιατί το είχα λίγο αγχος,μιας και η παραγγελία βρίσκεται πλέον στον δρόμο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω και όλα να είναι όπως τα λέτε και να αξίζει η συσκευή,αλλιώς χαλάλι τα 200€.
Δεν θα μετανιώσεις για τίποτα, λίγο στις αναβαθμίσεις μας τα χαλάει αλλά κατά τα άλλα πάει τρένο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μετανιώσεις για τίποτα, λίγο στις αναβαθμίσεις μας τα χαλάει αλλά κατά τα άλλα πάει τρένο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ελπίζω,απο μπαταρία πως τα πάει;Μια μέρα βαριάς χρήσης την βγάζει;Σε βαριά χρήση(όχι παιχνίδια ),ζεσταινεται ιδιαίτερα;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ,γιατί το είχα λίγο αγχος,μιας και η παραγγελία βρίσκεται πλέον στον δρόμο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω και όλα να είναι όπως τα λέτε και να αξίζει η συσκευή,αλλιώς χαλάλι τα 200€.

Είναι ένα Redmi με ποιότητα Mi.

Έχει πολλά καλά επάνω του.

"Έκατσε" και καλά το mediatek και έδεσε το γλυκό.

Δεν πιστεύω ότι θα το μετανιώσεις. Για τα χρήματα που έχει είναι πάρα πολύ καλή συσκευή.

 

Ωραίες εποχές Χρήστο, τρελό φλασαρισμα.

Αναγκαστικά φίλε.

Τότε για να δουλέψει σωστά το Xiaomi στην Ελλάδα ήθελε eu αβλεπί. Οι οποίοι υποστήριζαν πολύ σωστά οφείλω να ομολογήσω.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα Redmi με ποιότητα Mi.

Έχει πολλά καλά επάνω του.

"Έκατσε" και καλά το mediatek και έδεσε το γλυκό.

Δεν πιστεύω ότι θα το μετανιώσεις. Για τα χρήματα που έχει είναι πάρα πολύ καλή συσκευή.

Από reviews που είδα όντως ισχύουν αυτά που λες.Μένει να το δούμε και στην πράξη .Αύριο θα το έχω στα χέρια μου για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω,απο μπαταρία πως τα πάει;Μια μέρα βαριάς χρήσης την βγάζει;Σε βαριά χρήση(όχι παιχνίδια ),ζεσταινεται ιδιαίτερα;

Μια μέρα και κάτι σε βγάζει. Δεν θερμαίνεται ιδιαίτερα, έχει ψύκτη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ,γιατί το είχα λίγο αγχος,μιας και η παραγγελία βρίσκεται πλέον στον δρόμο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω και όλα να είναι όπως τα λέτε και να αξίζει η συσκευή,αλλιώς χαλάλι τα 200€.
Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις αλλά με τα δεδομένα τα σημερινά θ πήγαινα σε note 9s πιο φρέσκο με android 10 out of box και σίγουρα θα πάρει επόμενη αναβάθμιση, Snapdragon με ότι καλό συνεπάγεται, και μπαταρία πολύ ανώτερη, τρελή αυτονομία βλέπω στα πρώτα review.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις αλλά με τα δεδομένα τα σημερινά θ πήγαινα σε note 9s πιο φρέσκο με android 10 out of box και σίγουρα θα πάρει επόμενη αναβάθμιση, Snapdragon με ότι καλό συνεπάγεται, και μπαταρία πολύ ανώτερη, τρελή αυτονομία βλέπω στα πρώτα review.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το note 9s δεν έχει nfc κάτι που θέλω ,αλλιώς θα πήγαινα σε note 9 pro αλλά θα έρθει με ανεβασμένη τιμή και εγώ χρειάζομαι τώρα συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις αλλά με τα δεδομένα τα σημερινά θ πήγαινα σε note 9s πιο φρέσκο με android 10 out of box και σίγουρα θα πάρει επόμενη αναβάθμιση, Snapdragon με ότι καλό συνεπάγεται, και μπαταρία πολύ ανώτερη, τρελή αυτονομία βλέπω στα πρώτα review.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aκομα χειροτερο σε νυχτερινες το 9αρι απο το 8αρι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις αλλά με τα δεδομένα τα σημερινά θ πήγαινα σε note 9s πιο φρέσκο με android 10 out of box και σίγουρα θα πάρει επόμενη αναβάθμιση, Snapdragon με ότι καλό συνεπάγεται, και μπαταρία πολύ ανώτερη, τρελή αυτονομία βλέπω στα πρώτα review.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα είναι ήδη στο δρόμο η συσκευή. Εγώ πάλι θα έπαιρνα το αντίστοιχο 9 με NFC. Κι αυτό ίδια μπαταρία έχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις αλλά με τα δεδομένα τα σημερινά θ πήγαινα σε note 9s πιο φρέσκο με android 10 out of box και σίγουρα θα πάρει επόμενη αναβάθμιση, Snapdragon με ότι καλό συνεπάγεται, και μπαταρία πολύ ανώτερη, τρελή αυτονομία βλέπω στα πρώτα review.

Συμφωνώ.

Σήμερα και εγώ το 9s θα έπαιρνα.

Εκτός εάν θές NFC.

 

Υ.Γ Κάτσε βέβαια να δούμε πώς θα του φερθεί η Xiaomi του 9s γιατί ... είναι s και δεν είναι Pro. Εσύ ξες τί μπορεί να σημαίνει αυτό για το μέλλον του. :rolleyes:

 

Το note 9s δεν έχει nfc κάτι που θέλω ,αλλιώς θα πήγαινα σε note 9 pro αλλά θα έρθει με ανεβασμένη τιμή και εγώ χρειάζομαι τώρα συσκευή.

Καλά έκανες.

Άσε μας εμάς να λέμε τα δικά μας.

Με το σκεπτικό που επόμενου...δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ συσκευή.

Είναι πολύ καλό το RN8 Pro. Θα δείς. :-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι ήδη στο δρόμο η συσκευή. Εγώ πάλι θα έπαιρνα το αντίστοιχο 9 με NFC. Κι αυτό ίδια μπαταρία έχει.
Τι εννοείς το αντίστοιχο 9 me nfc;Το note 9 pro είναι,θα έρθει μέσα Ιουνίου περίπου στην Ελλάδα και με τιμή αρκετά υψηλή .Για να φτάσει επίπεδα τιμής rn8 pro τώρα ,θα περάσουν αρκετοί μήνες,αλλιώς και με 220€ να μπορούσα να το πάρω τώρα άμεσα θα το έπαιρνα.
Link to comment
Share on other sites

Το note 8 Pro δεν είναι στην λίστα του MIUI 12 γιατί οι στις δοκιμές απο τους developers τους brickαρε και είχαν θέμα! λογικά θα το διορθώσουν και δεν θα έχει πρόβλημα. Η Xiaomi στα εκτός android one μοντέλα της και ειδικά σε αυτά με SnapDragon όπως και το note 9S(τηλεφωνάρα) θα έχει την κατάλληλη υποστήριξη για όσο πρέπει;)
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι εκδόσεις android ,μου φτάνει να πάρει και μια (την 10 που πήρε ),αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας.Αν τις δίνει κανονικά όλα καλά. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι εκδόσεις android ,μου φτάνει να πάρει και μια ,αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας.Αν τις δίνει κανονικά όλα καλά.

Για τις ενημερώσεις ασφαλείας στο παρελθόν σε mediatek τα είχε ξεγραμμένα, εδώ μέχρι στιγμής δίνει εύχομαι να συνεχίσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...