Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και εμένα...

Εάν θέλει κάποιος, αφού το επεξεργαστεί, ας μας γράψει αλλαγές, τι νέο φέρνει και εντυπώσεις γενικά.Ευχαριστώ πολύ!!

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κατέβασα τη δεκάρα αλλά στον miui launcher δεν δουλεύει το app drawer πώς μπορώ να το ενεργοποίησω

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κατεβασε την κουρτινα, πηγαινε επανω δεξια στις ρυθμισεις , εφαρμογες , launcher συστηματος, καθαρισε τα δεδομενα, απεγκατασταση, και κανε επανεκκινηση. Ετσι το εκανα και ειναι ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

ωραία. έκανα την αναβάθμιση και τελικά δεν δουλεύει ο launcher του συστήματος με αποτέλεσμα να μην έχω τηλέφωνο. προσπαθώ να κάνω επαναφορά από παλιό back up μπας και ξαναέχω συσκευή !!!
Link to comment
Share on other sites

...άρχισαν τα όργανα...

:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

...άρχισαν τα όργανα...

:rolleyes:

 

Αρχισαν δεν λες τιποτα... Ευτυχώς που προλαβα και το εδωσα και πηγα σε mi9 lite...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν δεν λες τιποτα... Ευτυχώς που προλαβα και το εδωσα και πηγα σε mi9 lite...

Γιατί...με το mi9 lite είσαι ήσυχος δηλαδή;;;; :lol:

Η Xiaomi είναι Xiaomi είτε έχεις κινητό 100 ευρώ είτε 600 ευρώ. Όλα στο ίδιο καζάνι είναι.

 

@all

Θα σας συμβούλευα όσους δεν το κατέχετε και πολύ το άθλημα, να ΜΗΝ αναβαθμίσετε. Περιμένετε 3-4-5 μέρες να δείτε πώς θα πάει η αναβάθμιση ανά τον κόσμο και μετά προχωρήστε. Είναι στατιστικά βέβαιο ότι η θα αποσυρθεί τουλάχιστον μία φορά. Είχαν και το ζόρι με τον ιό...καθυστέρησαν σε πάρα πολλές συσκευές...και τώρα τα ξεπέταξαν όλα μπάμ μπάμ σε μια εβδομάδα μέσα. Είναι σίγουρο ότι τα έχουν κάνει πτν όλα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί...με το mi9 lite είσαι ήσυχος δηλαδή;;;; :lol:

Η Xiaomi είναι Xiaomi είτε έχεις κινητό 100 ευρώ είτε 600 ευρώ. Όλα στο ίδιο καζάνι είναι.

 

@all

Θα σας συμβούλευα όσους δεν το κατέχετε και πολύ το άθλημα, να ΜΗΝ αναβαθμίσετε. Περιμένετε 3-4-5 μέρες να δείτε πώς θα πάει η αναβάθμιση ανά τον κόσμο και μετά προχωρήστε. Είναι στατιστικά βέβαιο ότι η θα αποσυρθεί τουλάχιστον μία φορά.

 

Oσο και να πεις,λιγο πιο καθυσηχασμενος ,λογω επεξεργαστη, ειμαι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Oσο και να πεις,λιγο πιο καθυσηχασμενος ,λογω επεξεργαστη, ειμαι....

Α! Α! Ναι. Σε αυτό έχει ένα point.

Άλλα φίλε...με την Xiaomi τόσα χρόνια λές ότι τα έχω δεί όλα...κι όμως, πάντα υπάρχει κάτι να σε τεντώσει! :X

Είναι τόσες πολλές οι ασυμβατότητες (hardware, software, Κίνα, Ευρώπη, Ινδία, EEA, GLOBAL και δεν έχει τελειωμό) που από κάπου θα σε βρεί το "κακό". Πιθανότητες μπόλικες!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ωραία. έκανα την αναβάθμιση και τελικά δεν δουλεύει ο launcher του συστήματος με αποτέλεσμα να μην έχω τηλέφωνο. προσπαθώ να κάνω επαναφορά από παλιό back up μπας και ξαναέχω συσκευή !!!

 

Γιατι πας στα δυσκολα;

 

Ανοιξε το playstore απο υπολογιστη, επελεξε τον launcher που θες και βαλε τον να κατεβει στο κινητο σου κ ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν κατάφεραν να δώσουν Χρήστο σωστή ρομ και την πήραν πίσω στο Α3, ο mediatek θα την γλιτώσει, όπως είπες ο xiaomi έχει τα ίδια χάλια είτε σκάσεις 100€ είτε 600, στο τσακ είμαι να πάω σε custom rom να χεσω και το Android one και όλα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν κατάφεραν να δώσουν Χρήστο σωστή ρομ και την πήραν πίσω στο Α3, ο mediatek θα την γλιτώσει, όπως είπες ο xiaomi έχει τα ίδια χάλια είτε σκάσεις 100€ είτε 600, στο τσακ είμαι να πάω σε custom rom να χεσω και το Android one και όλα.

To παρακολουθώ το "δίπλα" νήμα.Είναι πολύ κρίμα, πραγματικά κρίμα. :(

Τέλος πάντων. Την έχουμε κάνει 1000άδες φορές αυτήν την συζήτηση. Η Xiaomi είναι αυτή. Δεν αλλάζει.

Ελπίζω το Redmi Note 8 pro να έχει καλύτερη τύχη από το A3 σε αυτήν την πρώτη απόπειρα για Android 10.

 

Εγώ θα κάνω υπομονή. Θα περιμένω την επόμενη version και μετά θα αναβαθμίσω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στην επόμενη αγορά με βλέπω για realme, διαβάζω τα καλύτερα για την ποιότητα και το realme ui είναι σταθερό και ωραίο, η xiaomi έχει χάσει την μπάλα με τόσες συσκευές που βγάζει κάθε χρόνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στην επόμενη αγορά με βλέπω για realme, διαβάζω τα καλύτερα για την ποιότητα και το realme ui είναι σταθερό και ωραίο, η xiaomi έχει χάσει την μπάλα με τόσες συσκευές που βγάζει κάθε χρόνο.

 

Σε αυτα τα λεφτα δεν αξιζει για μενα η realme. Ας πουμε με ίδια λεφτα έπαιρνες το realme 5 με 720p, κάμερα 1/2.9, eMMC, micro usb και φορτιση 10W.

 

Κακα τα ψέματα, αλλα σε τιμή κάτω των 200 ευρω η Xiaomi ειναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ζήσεις με τα κουσούρια τις είναι vfm, από 200-300 πας αλλού realme 5 Pro, xt κλπ, σε xiaomi πάνω από 200 δεν σκάω είναι πεταμένα λεφτα, αντε μέχρι 220 κανένα mi9 lite ή Τ και πάλι το miui είναι miui.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ζήσεις με τα κουσούρια τις είναι vfm, από 200-300 πας αλλού realme 5 Pro, xt κλπ, σε xiaomi πάνω από 200 δεν σκάω είναι πεταμένα λεφτα, αντε μέχρι 220 κανένα mi9 lite ή Τ και πάλι το miui είναι miui.

 

Για μενα ουτε το realme 5 pro αξίζει αλλα οκ... όσο ανεβαίνεις σε budget ξεκινά να έχει τα καλά της.

 

Και επειδη μιλάμε για λογισμικό, για δες λιγο στη realme τις γκρινιες που δεν εχουν καν ειδοποιήσεις (ελλειψη aod παρότι δεν έχουν led).

 

Για μένα όταν ξεπερνάς τα 300 ευρώ αρχίζεις να βλέπεις και άλλες εταιρείες πέραν των "κινέζικων".

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω τον nova prime

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχετικά με το συρτάρι εφαρμογών που δεν δουλεύει στον μαμά launcher, είπα να το γυρίσω και εγώ για να δω τι γίνεται, αλλά δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα.

Τα πάντα δουλεύουν κανονικά.

Και το συρτάρι εφαρμογών και όλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν με την αναβάθμιση, εκτός από μία μικρή δυσλειτουργία που παρατήρησα και ίσως να οφείλεται σε αυτήν.

Συγκεκριμένα, χρησιμοποιώ ως πληκτρολόγιο το swiftkey και παρατήρησα ότι δεν ανταποκρίνεται καλά στην πίεση το πλήκτρο του κόμματος και της τελεία.

Εννοώ ότι πρέπει να τα πατήσω ελαφρώς πιο ψηλά από το κανονικό και από το σημείο όπου φαίνονται στο πληκτρολόγιο.

Όπως προείπα, δεν ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση, γι αυτό θα κάνω κάτι που δεν θα ήθελα, λόγω του ότι είναι χρονοβόρο.

Θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δω αν θα διορθωθεί το προβληματάκι αυτό

Από τότε που πήρα το κινητό δεν έκανα καμία επαναφορά ρυθμίσεων. Ίσως είναι ώρα τώρα και με αφορμή το major update αυτό, να χρειαστεί να κάνω.

Παλιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάθε φορά που έκανα μία οποιαδήποτε αναβάθμιση, όχι μόνο τις μεγάλες αναβαθμίσεις μεταξύ των εκδόσεων Android.

Θα επανέρθω αργότερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό clear cache της εφαρμογής ή μια απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα.

 

Και εγώ πάντως είμαι υπέρ της ολικής επαναγοράς σε κάθε major αναβάθμιση.

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χρειάζεται χρόνος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...