Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι vs αυτό το νημα. Και καλο ειναι να μη γραφονται ανακριβειες. Οι οθονες rn8 pro και poco είναι διαφορετικης γενιας και τεχνολογιας. Το pro εχει boost στο αυτοματο που την κανει 50% φωτεινοτερη στον ηλιο σε σχεση με το poco που δεν εχει ενισχυση,γι αυτο και δε φαινεται τίποτα σε νταλα ηλιο. Επισης δεν εχει hdr και σε βίντεο εφαρμογες που το υποστηρίζουν η διαφορα απεικόνισης ειναι χαώδης.
Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχίδα εσύ τι εννοείς; όταν βγήκε είχε τον πιο γρήγορο επεξεργαστή όπως είχαν κινητά πολύ πιο ακριβά. Δηλαδή τι πρέπει να είναι ακριβό για να είναι ναυαρχίδα;Επίσης To note 8 pro δεν έχει καλύτερη οθόνη από το poco το λένε τα review.

 

Δεν κατάλαβα πως πάς και συγκρίνεις το poco ανήκει σε άλλη κατηγορία και το κερδίζει σε όλα.!!!

 

 

Οπότε βάσει αυτών που λες ναυαρχιδα = αποκλειστικά και μόνο soc...

 

Άρα τι pocophone να πάρεις... τι Mi mix 3... τι oneplus 6t... τι xperia xz3... τι pixel 3 xl...

Ενώ το Mi Note 10 ή pixel 3a xl είναι σαφέστατα κατώτερα τηλέφωνα από το poco εφόσον δεν έχουν snap845.

 

Αλλά οκ, ποιος είμαι εγώ που θα στο χαλάσω :p

 

Τα υπόλοιπα δεν στα σχολιάζω αφού μάλλον δεν έχει νόημα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οπότε βάσει αυτών που λες ναυαρχιδα = αποκλειστικά και μόνο soc...

 

Άρα τι pocophone να πάρεις... τι Mi mix 3... τι pixel 3 xl... τι oneplus 6t...

Ίδιο "πράμα" όλα ρε παιδί μου... Ενώ το Mi Note 10 ή pixel 3a xl είναι σαφέστατα κατώτερα τηλέφωνα από το poco εφόσον δεν έχει snap845.

 

Αλλά οκ, ποιος είμαι εγώ που θα στο χαλάσω :p

Αμα θες να το πιστεύεις αυτό, ποιος είμαι εγώ που θα σου χαλάσω την ευτυχία; :lol:

 

Τα υπόλοιπα δεν στα σχολιάζω αφού μάλλον δεν έχει νόημα.

 

Επειδή μάλλον η δικά σου ευτυχία είναι ένα τηλέφωνο δεν θα έβαζα τίποτα γιατί το τηλέφωνο αυτό δεν με ενδιαφέρει.(Note 8 pro).Αλλά όταν βλέπω να αγνοείται τα review και να ασχολείστε με το poco με συγκρίσεις ανούσιες γιατί δεν συγκρίνονται τα τηλέφωνα σε κανένα τομέα κατάλαβα ότι το πρόβλημα έιναι να πείσεις τον εαυτό σου και τους άλλους ότι είναι καλό ...Το λάθος σου ήταν η συγκριση με το poco... Κατά τα άλλα μπορείς να πείς ναυαρχίδα ένα τηλέφωνο που υστερεί στον επεξεργαστή ; Δεν νομίζω....

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον η δικά σου ευτυχία είναι ένα τηλέφωνο δεν θα έβαζα τίποτα γιατί το τηλέφωνο αυτό δεν με ενδιαφέρει.(Note 8 pro).Αλλά όταν βλέπω να αγνοείται τα review και να ασχολείστε με το poco με συγκρίσεις ανούσιες γιατί δεν συγκρίνονται τα τηλέφωνα σε κανένα τομέα κατάλαβα ότι το πρόβλημα έιναι να πείσεις τον εαυτό σου και τους άλλους ότι είναι καλό ...Το λάθος σου ήταν η συγκριση με το poco... Κατά τα άλλα μπορείς να πείς ναυαρχίδα ένα τηλέφωνο που υστερεί στον επεξεργαστή ; Δεν νομίζω....

 

Είπα εγώ ποτέ ναυαρχίδα το rn8pro? Και τα δύο mid range είναι. Εσύ είσαι που δεν το δέχεσαι ;)

 

Κατά τα άλλα η τωρινή μου συσκευή είναι oneplus 7. Οπότε καμία "ευτυχία" ή κάψα με το rn8pro... Μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλοτρια ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ποτέ ναυαρχίδα το rn8pro? Και τα δύο mid range είναι. Εσύ είσαι που δεν το δέχεσαι ;)

 

Κατά τα άλλα η τωρινή μου συσκευή είναι oneplus 7. Οπότε καμία "ευτυχία" ή κάψα με το rn8pro... Μην εξ ιδίων κρίνεις τα αλλοτρια ;)

 

Δεν είπα ότι το είπες γιατί δεν μπορείς να το πείς...το poco μπορεί αφού ήταν πιο γρήγορο από αρκετές ναυαρχίδες αυτό δεν καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι vs αυτό το νημα. Και καλο ειναι να μη γραφονται ανακριβειες. Οι οθονες rn8 pro και poco είναι διαφορετικης γενιας και τεχνολογιας. Το pro εχει boost στο αυτοματο που την κανει 50% φωτεινοτερη στον ηλιο σε σχεση με το poco που δεν εχει ενισχυση,γι αυτο και δε φαινεται τίποτα σε νταλα ηλιο. Επισης δεν εχει hdr και σε βίντεο εφαρμογες που το υποστηρίζουν η διαφορα απεικόνισης ειναι χαώδης.

 

Συμφωνώ να μην γράφονται ανακρίβειες..

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-review-1997p3.php

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-review-1808p3.php

 

Δείτε τα review

Link to comment
Share on other sites

αποριας αξιο σε τι βοηθαει ολη αυτη η πεισματικη αντιπαραθεση μεταξυ δυο κινητων,οχι στην πληροφορηση των μελλοντικων αγοραστων φυσικα.Καντε ενα νημα να τσακωνεστε ποιο ειναι το καλυτερο να δουμε τι θα βγει.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δε βοηθαει σε τιποτα αυτή η αντιπαραθεση,αλλα το κουλο είναι οταν αντιπαραβάλλει ο αλλος λινκς που υποστηριζουν το αντιθετο απο αυτα που λεει :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω θεμα με το Instagram.

Παταω στο Η ιστορία σας( για να βαλω νεα ιστορια), βγαζω φωτογραφια και μετα παταω στην 5η επιλογη δλδ τα αυτοκολλητα και πανω ψηλα γραφει αναζητηση.

Εκει γραφω πχ christmas και κολαει στο loading ( γυρναει ο κυκλος σαν να ψαχνει δηλαδη) και δεν φερνει ποτε αποτελεσματα ουτε με δεδομενα ουτε με wifi.

 

Εκανα καταργηση και επανεγκατασταση του Instagram αλλα πάλι το ίδιο δε φορτωνει ποτε την αναζητηση.

 

Μπορεί να γίνει κατι ? Το έχει κανεις αλλος το προβλημα ?

 

Κανένας άλλος δεν έχει αυτό το πρόβλημα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Το Gallery app έχει ως προεπισκόποιση του album cameras όχι την πιο πρόσφατη φωτογραφία αλλά κάποια παλαιότερη. Και ανοίγοντας το album βγάζει πάνω-πανω τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν την ημέρα εκείνη και πιο κάτω τις έχει με ταξινόμηση από πιο πρόσφατη σε παλαιότερη. Γιατί; Πώς αλλάζει αυτό;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δε βοηθαει σε τιποτα αυτή η αντιπαραθεση,αλλα το κουλο είναι οταν αντιπαραβάλλει ο αλλος λινκς που υποστηριζουν το αντιθετο απο αυτα που λεει :p :p :p

 

 

 

 

Αυτό κατάλαβες εσύ;

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πως μπορώ να κάνω disable το να ανάβει η οθόνη στις ειδοποιήσεις;

Τις έχω απενεργοποιήσει να μην εμφανίζει τίποτα πχ το viber/messenger κλπ, αλλά μου ανάβει την οθόνη και χωρίς να δείχνει μήνυμα...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πως μπορώ να κάνω disable το να ανάβει η οθόνη στις ειδοποιήσεις;

Τις έχω απενεργοποιήσει να μην εμφανίζει τίποτα πχ το viber/messenger κλπ, αλλά μου ανάβει την οθόνη και χωρίς να δείχνει μήνυμα...

 

Μήπως είναι στις ρυθμίσεις-->προβολή-->οθόνη κλειδώματος-->ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Το Gallery app έχει ως προεπισκόποιση του album cameras όχι την πιο πρόσφατη φωτογραφία αλλά κάποια παλαιότερη. Και ανοίγοντας το album βγάζει πάνω-πανω τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν την ημέρα εκείνη και πιο κάτω τις έχει με ταξινόμηση από πιο πρόσφατη σε παλαιότερη. Γιατί; Πώς αλλάζει αυτό;
Στις ρυθμισεις της συλλογής>επιλογες συλλογης>επιλέξτε την καλυτερη φωτογραφία, ισως να θελει ξετσεκαρισμα
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της συλλογής>επιλογες συλλογης>επιλέξτε την καλυτερη φωτογραφία, ισως να θελει ξετσεκαρισμα

 

Είναι ξετσεκαρισμένο αυτό φίλε.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι στις ρυθμίσεις-->προβολή-->οθόνη κλειδώματος-->ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις;

 

 

Αυτό λογικά κόβει όλες τις ειδοποιήσεις.

 

Εγώ θέλω σε μερικές εφαρμογές, πχ messages, κλήσεις κλπ θέλω να έχω ειδοποιήσεις, δεν θέλω από viber/messenger/etc...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάρτο να ανεβάσεις τις πωλήσεις του Note 8 pro ...

 

Ασε τις βλέπεις δες λίγο τα review και μετά μίλα. Καλύτερη οθόνη το poco λένε.

 

Τώρα για ταχύτητα απλά πιο γρήγορο το poco..

 

Σε ψήνει και καλύτερα

SAR 0.54 W/kg (head) 1.58 W/kg (body) POCO

 

SAR 1.00 W/kg (head) 1.47 W/kg (body) NOTE 8 PRO

 

Δεν κατάλαβα την σύγκριση γιατί σε όλα νικάει το poco!

 

απουσιάζει ο infrared sensor Ε ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΣ!

 

Edit: Xiaomi Pocophone F1: σπάει ρεκόρ με 700.000 πωλήσεις σε 3 μήνες!

Επειδή σου άρεσε σου βάζω άλλη μια αναφορά...στις πωλήσεις που έκανε όχι τυχαία βέβαια...

 

https://gr.gizchina.com/2018/12/06/xiaomi-pocophone-f1-poylise-700000-se-3-mines/

 

Σε αντίθεση με 'σένα, που έχεις μπει σε thread συσκευής που δεν έχεις και "σκίζεις" όλο το νήμα, την έχω τη συσκευή στα χέρια μου, γι' αυτό και σχολιάζω.

 

Όσο για τα links, άχρηστα είναι. Όλα τα reviews, για όλες τις συσκευές είναι paid, οπότε όχι ουδέτερες.

 

Τα τσαμπουκαλίστικα "πρώτα δες τα review και μετά νωρίς μίλα" νομίζω δε χρειάζονται σχολιασμό..... :rolleyes:

 

Ειδικά το 0.11 body έχει μεγάλη διαφορά....

 

Πάλι μου δείχνεις πωλήσεις... ΔΕΝ είμαι μέτοχος... Εδώ το iPhone έχει μεγάλες πωλήσεις και είναι ΤΟ midrange. Επίσης, φαντάζομαι είσαι από αυτούς που λένε ότι είναι μια ταινία καλή, μόνο ανάλογα των αριθμό βραβείων Όσκαρ που έχει πάρει..... :rolleyes:

 

Όταν χρησιμοποιήσεις ΕΣΥ ο ίδιος τη συσκευή, ξαναγράψε. Μέχρι τότε, δε νομίζω ότι έχει κάποια βαρύτητα η γνώμη σου.

 

Sorry, mods. Τέλος το offtopic από 'μένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το poco - που εγώ δεν το θεωρώ και πολύ Xiaomi - το έχει νομίζεις;

Ο τύπος είναι απλά γραφικός!!!!

Μην ασχολείσαι, εγώ δεν ξαναγράφω τίποτα και sorry που αναμασάμε πάλι τα ίδια ανούσια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το poco 10 μήνες. Απέκτησα το NOTE 8 pro προχθές. Ε, πολύ πιο σύγχρονο κινητό, καλλιτερη οθόνη,, αξιοποιήσιμη λόγω μικρού νοτς, το ίδιο γρήγορο και σαφώς καλλιτερες κάμερες. Επίσης μεγαλύτερη αυτονομία. Αν κάτι μου λείπει από το ποκο αυτό είναι η πλάτη του μια και έχω την armored έκδοση. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Έχω το poco 10 μήνες. Απέκτησα το NOTE 8 pro προχθές. Ε, πολύ πιο σύγχρονο κινητό, καλλιτερη οθόνη,, αξιοποιήσιμη λόγω μικρού νοτς, το ίδιο γρήγορο και σαφώς καλλιτερες κάμερες. Επίσης μεγαλύτερη αυτονομία. Αν κάτι μου λείπει από το ποκο αυτό είναι η πλάτη του μια και έχω την armored έκδοση. Αυτά

 

Συνολικά είναι καλύτερο κινητό το ίδιο γρήγορο δύσκολο να είναι

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά είναι καλύτερο κινητό το ίδιο γρήγορο δύσκολο να είναι

 

Δε θα το λεγα, ο ΜΤ διαχειρίζεται καλύτερα τις διεργασίες σε σχέση με τον SD, ο SD σίγουρα δείχνει τα δόντια του στα πρώτα ανοίγματα, αλλά σε διεργασίες τα πάει χάλια.

Δες το παρακάτω βίντεο

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερος ο mediatek από ορισμένους πολυδιαφημισμενους SD.

Η εμπειρία χρήσης αυτό δείχνει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά..Ημουν πολύ επιφυλακτικός στο να πάρω κινητό με επεξεργαστή mediatek γιατί έχω δουλέψει 3 κινητά παλαιότερα και δεν τα χάρηκα καθόλου αλλά βλέπω εδώ στο νημα ότι αξίζει με χίλια.Πηρα την απόφαση λοιπόν να το παραγγείλω και θα το έχω αύριο στα χέρια μου.Πρέπει να προσέξω κάτι;Τώρα έχω το Redmi 7a οπότε δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης απλά εδώ στο redmi έχω ένα θέμα μου βγάζει κάτω κάτω διαφορά παιχνίδια ή εφαρμογες σαν διαφημιστικά,έχουμε τέτοιο θέμα εκεί;Εκτός αν έκανα κάποιο λάθος εγώ και μου τα βγάζει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά..Ημουν πολύ επιφυλακτικός στο να πάρω κινητό με επεξεργαστή mediatek γιατί έχω δουλέψει 3 κινητά παλαιότερα και δεν τα χάρηκα καθόλου αλλά βλέπω εδώ στο νημα ότι αξίζει με χίλια.Πηρα την απόφαση λοιπόν να το παραγγείλω και θα το έχω αύριο στα χέρια μου.Πρέπει να προσέξω κάτι;Τώρα έχω το Redmi 7a οπότε δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης απλά εδώ στο redmi έχω ένα θέμα μου βγάζει κάτω κάτω διαφορά παιχνίδια ή εφαρμογες σαν διαφημιστικά,έχουμε τέτοιο θέμα εκεί;Εκτός αν έκανα κάποιο λάθος εγώ και μου τα βγάζει έτσι.

 

Όταν ανοίγεις το φάκελο στην αρχική οθόνη, που περιλαμβάνει τον file manager, στα εμφανίζει, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...