Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά, σχετικά με τις λειτουργίες της κάμερας ή γενικώς της συσκευής, να τον κατεβάσω ή να τον διαβάσω online; γιατί δεν ξέρω που έχω βάλει το εγχειρίδιο, ευχαριστώ...
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά, σχετικά με τις λειτουργίες της κάμερας ή γενικώς της συσκευής, να τον κατεβάσω ή να τον διαβάσω online; γιατί δεν ξέρω που έχω βάλει το εγχειρίδιο, ευχαριστώ...

 

Για δες αυτο αν σε καλυπτει....

https://www.οδηγοσ-χρησησ.gr/xiaomi

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αποτελεσματικός τρόπος να απενεργοποιήσουμε από παντού τις αισχρές διαφημίσεις; Πρώτη φορά redmi και δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Απενεργοποίησα το msa και από τη διαχείριση εφαρμογών συστήματος τις αφαίρεσα επιλεγμένα στον προεγκατεστημένο browser αλλά δε μπορώ να τις αφαιρέσω από τον chrome ούτε από κάποιες άλλες εφαρμογές που εγκατέστησα. Έβαλα και το blokada αλλά δεν μου έκανε τίποτα.

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αποτελεσματικός τρόπος να απενεργοποιήσουμε από παντού τις αισχρές διαφημίσεις; Πρώτη φορά redmi και δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Απενεργοποίησα το msa και από τη διαχείριση εφαρμογών συστήματος τις αφαίρεσα επιλεγμένα στον προεγκατεστημένο browser αλλά δε μπορώ να τις αφαιρέσω από τον chrome ούτε από κάποιες άλλες εφαρμογές που εγκατέστησα. Έβαλα και το blokada αλλά δεν μου έκανε τίποτα.

Κάποια βοήθεια;

 

Για δες αυτο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με τον mediatek όλες οι κακές γλώσσες έπεσαν έξω

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με τον mediatek όλες οι κακές γλώσσες έπεσαν έξω

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι,ρολαρει αψογα το κινητο,οτι και να του κανεις,χωρις κολληματα και θερμοκρασιες....Μενει να δουμε το θεμα αναβαθμισεων λογισμικου,ποσο συντομα θα παρει την 10...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει σχέση η αναβάθμιση σε android 10 με τον mediatek?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.... είμαι ανάμεσα στο note 8 pro και το mi 9 lite..... είναι τόσο κατώτερη η οθόνη του Pro??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει σχέση η αναβάθμιση σε android 10 με τον mediatek?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι οι Mediatek δεν φημιζονται για το οτι παιρνουν τις αναβαθμίσεις στην ωρα τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους.... είμαι ανάμεσα στο note 8 pro και το mi 9 lite..... είναι τόσο κατώτερη η οθόνη του Pro??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για ips μια χαρα ειναι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 6/64 global PGGMIXM

Να πω και ένα αρνητικό μετά από 1+ μήνα χρήσης, που για κάποιους σίγουρα δεν είναι.

Χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους το Instagram, πολλές ώρες τη μέρα. Ενώ με wifi

η περιήγηση στο Ινστα ειναι σφαίρα, όταν βάζω data τα ζώα μου αργά. Και το παράδοξο ότι στο browsing με data πάει σφαίρα και σε άλλες εφαρμογές το ίδιο.. ΜΟΝΟ στο Instagram τα ζώα μου αργά..

Το έχει παρατηρήσει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 6/64 global PGGMIXM

Να πω και ένα αρνητικό μετά από 1+ μήνα χρήσης, που για κάποιους σίγουρα δεν είναι.

Χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους το Instagram, πολλές ώρες τη μέρα. Ενώ με wifi

η περιήγηση στο Ινστα ειναι σφαίρα, όταν βάζω data τα ζώα μου αργά. Και το παράδοξο ότι στο browsing με data πάει σφαίρα και σε άλλες εφαρμογές το ίδιο.. ΜΟΝΟ στο Instagram τα ζώα μου αργά..

Το έχει παρατηρήσει κανείς??

Επομένως είναι θέμα της εφαρμογής.

Δεν έχω Instagram για να δοκιμάσω.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αποτελεσματικός τρόπος να απενεργοποιήσουμε από παντού τις αισχρές διαφημίσεις; Πρώτη φορά redmi και δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Απενεργοποίησα το msa και από τη διαχείριση εφαρμογών συστήματος τις αφαίρεσα επιλεγμένα στον προεγκατεστημένο browser αλλά δε μπορώ να τις αφαιρέσω από τον chrome ούτε από κάποιες άλλες εφαρμογές που εγκατέστησα. Έβαλα και το blokada αλλά δεν μου έκανε τίποτα.

Κάποια βοήθεια;

 

Το κινητο και το 99% των κινητων δεν εχουν διαφημησεις... τσεκαρε ποιες εφαρμογες εχεις και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Τσεκαρε στο chrome μην εχεις βαλει καποια ******* να σου βγαζει ειδοποιησεις.. το εχουν παθει παρα πολλοι φιλοι μου, ανεξαρτητως συσκευης. πεταγονται διαφημησεις με μορφη ειδοποιησεων απο ηλιθιες σελιδες που εχουν επισκεφτει κ κατα λαθως τους εδωσαν δικαιωματα εμφανισης ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο και το 99% των κινητων δεν εχουν διαφημησεις... τσεκαρε ποιες εφαρμογες εχεις και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Τσεκαρε στο chrome μην εχεις βαλει καποια ******* να σου βγαζει ειδοποιησεις.. το εχουν παθει παρα πολλοι φιλοι μου, ανεξαρτητως συσκευης. πεταγονται διαφημησεις με μορφη ειδοποιησεων απο ηλιθιες σελιδες που εχουν επισκεφτει κ κατα λαθως τους εδωσαν δικαιωματα εμφανισης ειδοποιησεων.

Στη miui υπάρχουν διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές όπως στην Ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν απενεργοποιω το wifi και σβηνω την οθονη,αυτο ενεργοποιειται απο μονο του παλι?Ξερει κανεις??

 

ΕDIT:Ειχε φαει σκαλωμα και με επανεκκινιση εστρωσε.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στη miui υπάρχουν διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές όπως στην Ασφάλεια...

 

Αποκλειεται να εννοει τις inapp διαφημίσεις που απενεργοποιουνται κανονικοτατα με το ξετικαρισμα του "ληψη προτάσεων".

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τη νουμπικη ερωτηση,αλλα πως αλλαζουμε το χρονικο οριο που μενει αναμενη η οθονη,γιατι κολλησε το μυαλο κ δεν το βρίσκω πουθενα..

Πας > ρυθμίσεις-οθόνη κλειδώματος-αδράνεια-και βάζεις από 15 δευτερόλεπτα έως ποτέ.

Για τους φίλους που ρωτούν ποιό να επιλέξουν αυτό ή το Mi 9 Lite έχω μια απλή πρόταση να κάνω.

Το Redmi Note 8 Pro είναι για αντρικά χέρια και το Mi 9 Lite για γυναικεία !!!

Και τα δύο vfm, το καθένα για τους λόγους του !!!

Edited by DragonD
Link to comment
Share on other sites

Πας > ρυθμίσεις-οθόνη κλειδώματος-αδράνεια-και βάζεις από 15 δευτερόλεπτα έως ποτέ.

Για τους φίλους που ρωτούν ποιό να επιλέξουν αυτό ή το Mi 9 Lite έχω μια απλή πρόταση να κάνω.

Το Redmi Note 8 Pro είναι για αντρικά χέρια και το Mi 9 Lite για γυναικεία !!!

Και τα δύο vfm, το καθένα για τους λόγους του !!!

 

Eυχαριστω φιλε μου....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο και το 99% των κινητων δεν εχουν διαφημησεις... τσεκαρε ποιες εφαρμογες εχεις και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Τσεκαρε στο chrome μην εχεις βαλει καποια ******* να σου βγαζει ειδοποιησεις.. το εχουν παθει παρα πολλοι φιλοι μου, ανεξαρτητως συσκευης. πεταγονται διαφημησεις με μορφη ειδοποιησεων απο ηλιθιες σελιδες που εχουν επισκεφτει κ κατα λαθως τους εδωσαν δικαιωματα εμφανισης ειδοποιησεων.

Έχω κλείσει τις διαφημίσεις στα μενού απενεργοποιώντας το msa και τη λήψη προτάσεων αλλά δεν έχω καταφέρει να μπλοκάρω τις διαφημίσεις της google στον chrome και σε ειδησεογραφικά apps που εγκατέστησα. Το κινητό μόλις το πήρα. Το περίεργο είναι ότι στο προηγούμενο κινητό μου (leeco le max 2) δεν είχα ποτέ διαφημίσεις. Στον chrome έχω απενεργοποιήσει τα pop up και τις ειδοποιήσεις αλλά μου εμφανίζονται μεγάλα ads ενώ κάνω scrolling σε διάφορες ιστοσελίδες. Έχω απενεργοποιήσει τη λήψη προτάσεων από παντού αλλά στον chrome εξακολουθεί και εμφανίζει ακόμα και μικρά παραθυράκια με video ads τα οποία απενεργοποίησα από τα μενού την αυτόματη αναπαραγωγή αλλά εξακολουθεί να τα προβάλλει απλώς χωρίς αναπαραγωγή. Δε ξέρω τί άλλο να κάνω. Απλώς θέλω να ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Αν το έχετε και εσείς αυτό ή κάτι πάει λάθος στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτα δεν τα εχω,αλλα μια απο τις πρωτες εφαρμογες που εβαλα οταν εστηνα το κινητο ηταν ενα adblock. Γενικα θεωρω το διαδικτυο μη πλοηγησιμο χωρις adblock. Χρησιμοποιω ενα που ειναι αρκετα παλιο και χωρις ανανεωσεις,αλλα κανει απλα τη δουλεια του γενικα, ελαφρύ και δωρεαν,το block this
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιος να κλείσει τις διαφημίσεις όταν έχει "απαίτηση" να χρησιμοποιεί δωρεάν εφαρμογές και να κάνει πλοήγηση σε sites που το εισόδημα τους είναι απο διαφημίσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιος να κλείσει τις διαφημίσεις όταν έχει "απαίτηση" να χρησιμοποιεί δωρεάν εφαρμογές και να κάνει πλοήγηση σε sites που το εισόδημα τους είναι απο διαφημίσεις.

 

Α είναι πολύ απλό. Να στο εξηγήσω, τις μπλοκαρω γιατί μπορω. Είναι τέρμα παρεμβατικες, όπως επίσης δεν με ενδιαφέρει για το εισόδημα τους.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Exω το NetGuard , to free, κατέβασμα από github. Κάνει δουλειά, όχι 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H 2269 είναι stable, kai free.

 

https://github.com/M66B/NetGuard/releases

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...