Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πληκτρολογώ κάτι στο γκουγκλ το βλέπω το διαβάζω πχ και όταν πατάω πίσω αντί να βγαίνει με βάζει σε αυτόν τον απαίσιο φυλλομετρητή και ότι σελίδες είχα ανοίξει πριν.Μου σπάει τα νεύρα μόνο τα ξιαομι έχουν τέτοια παπαρδελα μπορώ να το κάνω απεγκατασταση;η θα έχει θέματα μετά το κινητό στο ψαχτηρι;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πληκτρολογώ κάτι στο γκουγκλ το βλέπω το διαβάζω πχ και όταν πατάω πίσω αντί να βγαίνει με βάζει σε αυτόν τον απαίσιο φυλλομετρητή και ότι σελίδες είχα ανοίξει πριν.Μου σπάει τα νεύρα μόνο τα ξιαομι έχουν τέτοια παπαρδελα μπορώ να το κάνω απεγκατασταση;η θα έχει θέματα μετά το κινητό στο ψαχτηρι;

 

Άν πάς ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών--> 3 τελείες πάνω δεξιά-->Προεπιλεγμένες εφαρμογές και βάλεις στο πρόγραμμα περιήγησης τον chrome νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που διαπίστωσα, όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο, η φωνή του ακούγεται σαν να έχω ανοικτή ακρόαση. Χαμηλώνω την ένταση στο τέρμα και πάλι ακούγεται. Όχι πολύ δυνατά αλλά ακούγεται. Μπορώ να μπω κάπου στις ρυθμίσεις να το διορθώσω; Το HD στην κλήση πως το απενεργοποιουμε;
Link to comment
Share on other sites

Άν πάς ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών--> 3 τελείες πάνω δεξιά-->Προεπιλεγμένες εφαρμογές και βάλεις στο πρόγραμμα περιήγησης τον chrome νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα...

 

Α αυτό ήταν ευχαριστώ.και να πω ότι από αυτονομία σκίζει.52 ώρες ενεργό με 7 ώρες και 38 λεπτά οθόνη και ακόμα έχω 22 τοις 100 μπαταρία φοβερό;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Α αυτό ήταν ευχαριστώ.και να πω ότι από αυτονομία σκίζει.52 ώρες ενεργό με 7 ώρες και 38 λεπτά οθόνη και ακόμα έχω 22 τοις 100 μπαταρία φοβερό;

Έτσι φίλε μου παρόμοιες επιδόσεις έχω κι εγώ.

Δεν παίζεται αυτή η συσκευή!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε , είχε κάποιος το POCO F1 πριν πάρει το RN8 Pro να μας πει λίγα πραγματάκια ;

Τι του άρεσε από το ένα και τι αρέσει από το άλλο ;

Ευχαριστώ

Edited by panGS
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε , είχε κάποιος το POCO F1 πριν πάρει το RN8 Pro να μας πει λίγα πραγματάκια ;

Τι του άρεσε από το ένα και τι αρέσει από το άλλο ;

Ευχαριστώ

Τι να σου αρέσει στο poco πέρα από επεξεργαστή;;;ήταν ένα χαλί μαύρο..Η οθόνη μια απλή ips του κιλού..πλαστικό παντού..κάμερες κακές..χαμηλή τιμή δυνατός επεξεργαστής ενός χρόνου πλεον

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου αρέσει στο poco πέρα από επεξεργαστή;;;ήταν ένα χαλί μαύρο..Η οθόνη μια απλή ips του κιλού..πλαστικό παντού..κάμερες κακές..χαμηλή τιμή δυνατός επεξεργαστής ενός χρόνου πλεον

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαμηλή τιμή δεν την λες...ακόμα και τώρα είναι ακριβότερο από το 8 . :lol::lol::lol:

Πέρα από την πλάκα η κάμερα του δεν είναι χάλια και έχει αισθητήρα

Sony IMX363 Exmor RS που νομίζω πως ίσως είναι καλύτερος από τον Samsung Bright S5KGW1 του Ν8Ρ .

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου αρέσει στο poco πέρα από επεξεργαστή;;;ήταν ένα χαλί μαύρο..Η οθόνη μια απλή ips του κιλού..πλαστικό παντού..κάμερες κακές..χαμηλή τιμή δυνατός επεξεργαστής ενός χρόνου πλεον

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά ηταν η κάμερα του poco. Ειδικά με gcam. Δεν νομίζω να ειναι καλύτερο το rn8pro σε αυτό τομέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαμηλή τιμή δεν την λες...ακόμα και τώρα είναι ακριβότερο από το 8 . :lol::lol::lol:

Πέρα από την πλάκα η κάμερα του δεν είναι χάλια και έχει αισθητήρα

Sony IMX363 Exmor RS που νομίζω πως ίσως είναι καλύτερος από τον Samsung Bright S5KGW1 του Ν8Ρ .

 

Σαν αισθητήρας είναι ανώτερος ο samsung. Αλλα επειδή μπαίνει και το λογισμικό στην εξίσωση (gcam) πρέπει να παίζουν σε παρόμοιο επίπεδο. Προσωπικά η στοκ του mi9 μου θύμιζε την gcam του poco. Οπότε κάθε άλλο παρά χάλια ήταν.

 

Βέβαια έχει άλλα ανώτερα στοιχεία το redmi όπως οθόνη και αυτονομία. Κατα τα άλλα δεν αποτελεί ουσιαστική αναβάθμιση. Καλύτερα να μείνεις στο Poco εκτός και αν θες να κάνεις περατζάδα. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που διαπίστωσα, όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο, η φωνή του ακούγεται σαν να έχω ανοικτή ακρόαση. Χαμηλώνω την ένταση στο τέρμα και πάλι ακούγεται. Όχι πολύ δυνατά αλλά ακούγεται. Μπορώ να μπω κάπου στις ρυθμίσεις να το διορθώσω; Το HD στην κλήση πως το απενεργοποιουμε;

 

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει το ''switch to speaker automatically'' όταν απομακρύνεις το αυτί σου από το τηλέφωνο.

Πάς settings / additional settings / accessibility / και τέρμα κάτω απενεργοποιείς το ''switch to speaker automatically''.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ηταν η κάμερα του poco. Ειδικά με gcam. Δεν νομίζω να ειναι καλύτερο το rn8pro σε αυτό τομέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σαν αισθητήρας είναι ανώτερος ο samsung. Αλλα επειδή μπαίνει και το λογισμικό στην εξίσωση (gcam) πρέπει να παίζουν σε παρόμοιο επίπεδο. Προσωπικά η στοκ του mi9 μου θύμιζε την gcam του poco. Οπότε κάθε άλλο παρά χάλια ήταν.

 

Βέβαια έχει άλλα ανώτερα στοιχεία το redmi όπως οθόνη και αυτονομία. Κατα τα άλλα δεν αποτελεί ουσιαστική αναβάθμιση. Καλύτερα να μείνεις στο Poco εκτός και αν θες να κάνεις περατζάδα. ;)

 

Είμαι ανάμεσα στα 2 . Έχω βρει το 64αρι poco στα 190 , όσο ακριβώς έχει και το 64αρι Ν8Ρ .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα 2 . Έχω βρει το 64αρι poco στα 190 , όσο ακριβώς έχει και το 64αρι Ν8Ρ .

 

Από μπαταρία* τώρα ξεμένεις ή βγαζεις άνετα τη μέρα; Θα ασχοληθείς καθόλου με custom roms? Προτιμάς μαζεμένη συσκευή ή μεγαλύτερη οθόνη; Χρησιμοποιείς face unlock που εκεί υπερτερεί με το ir το poco? Σου πέφτει συχνά η συσκευη;

 

*Ποια η τωρινή σου συσκευη;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Θα ασχοληθείς καθόλου με custom roms? Προτιμάς μαζεμένη συσκευή ή μεγαλύτερη οθόνη; Χρησιμοποιείς face unlock που εκεί υπερτερεί με το ir το poco? Σου πέφτει συχνά η συσκευη;

 

Η ρομ θα μείνει ως έχει . Face unlock δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ...

Συνήθως βγάζω την ημέρα . Συσκευή έχω μείνει με το Οukitel WP 5000 της δουλειάς...

ΕΕΕ μου πέφτει κάποιες φορές...από εδώ και πέρα θα είμαι καλό παιδί (μάλλον , θα προσπαθήσω τουλάχιστον)...:lol::lol::lol:

Edited by panGS
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ θα μείνει ως έχει . Face unlock δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ...

ΕΕΕ μου πέφτει κάποιες φορές...από εδώ και πέρα θα είμαι καλό παιδί (μάλλον , θα προσπαθήσω τουλάχιστον)...:lol::lol::lol:

 

Απλά δοκιμασμένο σε φιλο που αλλαζει τηλεφωνο ανα 2 μηνες (τα σπάει) το poco ειναι οτι πιο ανθεκτικο εχει περασει απο τα χερια του. Εχει βγάλει 6μηνο και ακόμα συνεχιζει :lol:

 

Προφανως το πλαστικό απορροφα καλυτερα τους κραδασμούς.

 

Για την μπταρία δεν μου ειπες. Με ποιο κινητο εισαι; Την βγαζεις ανετα τη μερα ή ζορίζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Απλά δοκιμασμένο σε φιλο που αλλαζει τηλεφωνο ανα 2 μηνες (τα σπάει) το poco ειναι οτι πιο ανθεκτικο εχει περασει απο τα χερια του. Εχει βγάλει 6μηνο και ακόμα συνεχιζει :lol:

 

Προφανως το πλαστικό απορροφα καλυτερα τους κραδασμούς.

 

Για την μπταρία δεν μου ειπες. Με ποιο κινητο εισαι; Την βγαζεις ανετα τη μερα ή ζορίζεσαι;

 

Συνήθως βγάζω την ημέρα . Συσκευή έχω μείνει με το Οukitel WP 5000 της δουλειάς...

Το έσπασα χθες και αυτό .:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βγάζω την ημέρα . Συσκευή έχω μείνει με το Οukitel WP 5000 της δουλειάς...

Το έσπασα χθες και αυτό .:lol::lol::lol:

 

Συμφωνα με την μαρτυρια σου,σε κοβω για Poco-φωνάκια...Αντε καλοριζικο σου ευχομαι!!:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βγάζω την ημέρα . Συσκευή έχω μείνει με το Οukitel WP 5000 της δουλειάς...

 

Το έσπασα χθες και αυτό .:lol::lol::lol:

Φίλε έχω το poco 8 μήνες και είμαι ικανοποιημένος. Μπαταρία, Κάμερα ( με gcam το βράδυ) επεξεργαστή 845 snap.

 

Στα 190 που το βρήκες είναι πολύ καλή επιλογή.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Redmi Note 8 Pro και Mi 9 Lite ποιο προτείνετε;

Με ενδιαφέρει η ευκολία χρήσης, η αυτονομία και η ποιότητα κατασκευής. Δεν παίζω παιχνίδια.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Redmi Note 8 Pro και Mi 9 Lite ποιο προτείνετε;

 

Με ενδιαφέρει η ευκολία χρήσης, η αυτονομία και η ποιότητα κατασκευής. Δεν παίζω παιχνίδια.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Όπου και να πάρω τηλέφωνο να το αγοράσω με τιμολόγιο μου λένε 25 εργάσιμες. Ξέρει κάποιος γιατί; και που μπορώ να το πάρω πιο σύντομα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Όπου και να πάρω τηλέφωνο να το αγοράσω με τιμολόγιο μου λένε 25 εργάσιμες. Ξέρει κάποιος γιατί; και που μπορώ να το πάρω πιο σύντομα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το πήρα από το e-shop στα 209 χωρίς ΦΠΑ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα σε miA3 και note 8pro για την κόρη μου,τελικά πήρα το 8αρι,λίγο ποιο ακριβό αλλά πιστεύω το αξίζει,197 με τα μεταφορικά.Εντυπωσεις μόλις το παραλάβει η μικρή

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...