Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δώσει ποτέ η xiaomi δύο Android update σε Redmi series ; νομίζω πως όχι σιγά μην δώσει σε αυτό. Η διαφορά σε σχέση με snapdragon είναι ότι θα βγαίνουν custom rom. Το θέμα είναι να πάρει Android 10 και να δουλεύει σωστά χωρίς bugs.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Stable GCam for Redmi Note 8 Pro by @wyroczen!

 

️New version of 6.1 final. App based on gcam for Mi6 by Alexey

 

️Changelog 2.1-

+ Now support MIUI 11.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.1_X6_RN8Pro_Edition_2.1.apk

https://t.me/rn8pro_gcam

 

Η προηγούμενη που είχα ποσταρει δεν πρέπει να δουλεύει πλέον σε miui 11. Αλλά λογικά παίρνει ίδιες ρυθμίσεις η νέα που εβαλες. Οπότε όποιος θέλει δοκιμάζει τις ρυθμίσεις που είχα προτείνει 2-3 σελίδες πίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δώσει ποτέ η xiaomi δύο Android update σε Redmi series ; νομίζω πως όχι σιγά μην δώσει σε αυτό. Η διαφορά σε σχέση με snapdragon είναι ότι θα βγαίνουν custom rom. Το θέμα είναι να πάρει Android 10 και να δουλεύει σωστά χωρίς bugs.

 

Ποτέ. Επειδή την παρακολουθώ χρόνια, δίνει το πολύ ένα major update στα redmi.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο, μέσα στον Δεκέμβριο θα αναβαθμιστούμε σε Αndroid 10.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro_will_get_android_10_any_moment_now-news-40153.php

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο, μέσα στον Δεκέμβριο θα αναβαθμιστούμε σε Αndroid 10.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro_will_get_android_10_any_moment_now-news-40153.php

 

Μην γραφεις τετοια,γιατι θα στην πεσουνε...Μεταξυ μας μονο οι κάτοχοι του κινητου,με p.m.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

η μονη που εχει βγει σε stable ειναι η EEA Stable V11.0.1.0.

βασικα δε καταλαβαινω ολο αυτο το παροξυσμο στα φορουμ για τις αναβαθμισεις.

Καποια στιγμη θα βγει και καποια στιγμη θα ερθει. Δε χρειαζεται ουτε να ψαχνεται σε δεκαδες sites/πηγες, ουτε να πατατε καθε τρεις κ λιγο αναζητηση, ουτε να αλλαζετε χωρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια(κατοχος Redmi 5 plus)και σκέφτομαι να παω σε Redmi note 8 pro

Πιστευετε ότι θα δω διαφορα στην αποδοση?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι σκάτε αν θα πάρει Android 10 και 11 στα λεφτά που μας δίνει τα κινητά της η xiaomi κάθε χρόνο παίρνουμε καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

Τι σκάτε αν θα πάρει Android 10 και 11 στα λεφτά που μας δίνει τα κινητά της η xiaomi κάθε χρόνο παίρνουμε καινούργιο.

 

Eμεις δεν σκαμε..Αλλοι σκανε επειδη δινει!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια(κατοχος Redmi 5 plus)και σκέφτομαι να παω σε Redmi note 8 pro

Πιστευετε ότι θα δω διαφορα στην αποδοση?ευχαριστω

 

Δεν κάνεις πλάκα έτσι;

Από τον μέλανα ζωμό θα πας στο χαβιάρι Σπαρτιάτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος εχει προβλημα κατανοησης Ελληνικων και γρασσο στα ματια,φαινεται κανονικα πιστευω,και απο τις απαντησεις που πηρες και απο τους υπολοιπους.Σε ολοκληρο το νημα δεν αναφερομαστε πουθενα για Android 11,αλλα για την 10.Οποτε μην γραφετε οτι να ναι μονο και μονο για να προσβαλετε τον αλλον αναιτια, για να το παιξετε εξυπνακηδες γιατι εκτιθεστε απο μονοι σας....

 

P_k φιλικά θα σου πω κάτι. Όπως έγραψα και πριν το κινητό είναι πολύ καλό. Το αγόρασες και το γουστάρεις. Μη βγάζει κομπλεξ σε κάθε ποστ προσπαθώντας να δικαιολογησεις την αγορά σου. Λιώστο και κάνε κέφι. Το ότι μπορεί να μείνει πίσω από updates σε major upgrades μπορεί αλλά και πάλι κλαιν δεν έδωσες 500 ευρώ. Προσωπικά θα ήθελα στάνταρ 2 major αλλά οκ δεν με χάλαγε και ένα.

 

Δες τι γράφω και άσε τα γράσα για τα συνεργεία. Ξεκάθαρα λέω για 2 updates. android 10 κινητό 2 μηνών δεν θα έπαιρνε?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και με το παλιό πάω στο mi cloud έχει επιλογές για όλα για συγχρονισμό πάω στο νοτε 8.δεν έχει επαφές μυνήματα κλήσεις,σαν επιλογή...τι γίνεται??με miui 11 και τα δύο κινητά
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις πλάκα έτσι;

Από τον μέλανα ζωμό θα πας στο χαβιάρι Σπαρτιάτη!!!

 

Φυσικα και δεν κανω πλακα.Αυτο ηθελα να ακουσω από τα ποιο εμπειρα μελη εδώ μεσα.Ευχαριστω:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@spartan.gr θα φας εξελεγκτική κλωτσα !!!!! οπως σου λεει και ο φιλος απο πανω.

 

Ευχαριστω πολύ παιδια,:)λετε να πεσει καθολου τωρα η τιμη του την περιοδο της black Friday?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα να πέσει στο BF τουλάχιστον ένα 20% από την "επίσημη" τιμή του.

Τα είχαν ρίξει τόσο και τον Σεπτέμβρη αν θυμάμαι καλά, που τα πουλούσαν και καλά "με έκπτωση τον ΦΠΑ".

Θα το θεωρούσα BF τιμή, με πάνω από 20% μείωση.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και με το παλιό πάω στο mi cloud έχει επιλογές για όλα για συγχρονισμό πάω στο νοτε 8.δεν έχει επαφές μυνήματα κλήσεις,σαν επιλογή...τι γίνεται??με miui 11 και τα δύο κινητά
Επειδή προφανώς το RN8 PRO έχει Google dialer και Google εφαρμογή μηνυμάτων γι αυτό δεν τα συγχρονίζει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro vs Mi 9 Lite...

 

Γιατι να μην παρει καποιος το Μι 9 Lite? Ιδου η απορια...

 

Ειμαι κατοχος P20 (το απλο) και σκεφτομαι να το αλλαξω...γνωμες?

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro vs Mi 9 Lite...

 

Γιατι να μην παρει καποιος το Μι 9 Lite? Ιδου η απορια...

 

Ειμαι κατοχος P20 (το απλο) και σκεφτομαι να το αλλαξω...γνωμες?

 

Κ τα δύο που κοιτάς είναι υποδεέστερα σε όλα από το p20

Link to comment
Share on other sites

Κ τα δύο που κοιτάς είναι υποδεέστερα σε όλα από το p20

 

Δηλαδη τι πρεπει να παρω iphone 11? :lol:

 

Kimovil σε συγκριση και τα 2 τα βλεπω ανωτερα, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, και τι ρολο βαραει η σελιδα αυτη

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι πρεπει να παρω iphone 11? :lol:

 

Kimovil σε συγκριση και τα 2 τα βλεπω ανωτερα, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, και τι ρολο βαραει η σελιδα αυτη

 

Για πες μου που τα βλέπεις ανώτερα ; Σε καμερα επεξεργαστή οθόνη για κανένα λόγο . Επίσης σε μπαταρία το p20 είναι πολύ καλό από τι ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro vs Mi 9 Lite...

 

Γιατι να μην παρει καποιος το Μι 9 Lite? Ιδου η απορια...

 

Ειμαι κατοχος P20 (το απλο) και σκεφτομαι να το αλλαξω...γνωμες?

 

Mi9 lite για την amoled οθόνη, τηλεφακό και updates ή custom roms.

 

Rn8pro για τον επεξεργαστή, την μεγαλύτερη οθόνη και ίσως και αυτονομία (έχω την αίσθηση ότι είναι καλυτερη... δεν παιρνω και ορκο... από το mi9t ειναι σιγουρα καλυτερο, δεν ξερω που παιζει ομως το lite)

 

Τώρα από p20 καλυτερα να πήγαινες σε κανένα mi9t pro/g8s/mate 20 pro/oneplus 7 για να δεις πραγματική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Mi9 lite για την amoled οθόνη, τηλεφακό και updates ή custom roms.

 

Rn8pro για τον επεξεργαστή, την μεγαλύτερη οθόνη και ίσως και αυτονομία (έχω την αίσθηση ότι είναι καλυτερη... δεν παιρνω και ορκο... από το mi9t ειναι σιγουρα καλυτερο, δεν ξερω που παιζει ομως το lite)

 

Τώρα από p20 καλυτερα να πήγαινες σε κανένα mi9t pro/g8s/mate 20 pro/oneplus 7 για να δεις πραγματική αναβάθμιση.

 

Δεν θελω να δωσω πανω απο 250, αλλιως θα επερνα iphone 11 (οχι δεν κανω πλακα).

 

Τωρα με βαλατε σε πολλες σκεψεις...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να δωσω πανω απο 250, αλλιως θα επερνα iphone 11 (οχι δεν κανω πλακα).

 

Τωρα με βαλατε σε πολλες σκεψεις...:cry:

 

Αν μπορείς να ζήσεις με αρκετά χαμηλότερη αυτονομία, χωρίς sd και χωρίς ράδιο δες το mi8. Ίδια λεφτά έχουν.

 

Το θέμα είναι για ποιό λογο αλλάζεις. Αν ειναι για αναβαθμιση δεν αξίζουν τοσο. Αν ειναι γιατι θες να δεις κατι διαφορετικό ειναι μια χαρά.

 

Κατα τα άλλα, για να μην βγαίνει offtopic το νημα, δες την ενότητα επιλογή συσκευής και άνοιξε εκεί νέο thread.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα

 

Το αγόρασα πριν 3 μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής. Καταρχας πριν είχα ενα redmi 5, οπότε είδα μεγάλες διαφορές στη ταχύτητα (είναι σφαίρα) στην ποιότητα οθόνης, αλλά και στον ήχο όπως και στην μπαταρια. Εχω όμως 2-3 ερωτησούλες για όσους γνωρίζουν

Πως μπορώ να βρω themes? Στο redmi 5 είχε λειτουργεία που είχε μεγάλη ποικιλία και άλλαζα backround και εικονίδια.

Οι κάμερες που έχει πίσω τι ακριβώς εξυπηρετούν? Βασικά δεν κατάλαβα τι ακριβώς κανουν . Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποια η χρηστικότητα του και σε τι διαφέρουν με απλή κάμερα? Γιατί λίγες δοκιμές που έκανα δεν με επεισαν, εκτός και αν είναι να κάνω κατι στις ρυθμίσεις.

 

Αυτα προς το παρόν , θα επανέλθω με νεότερα

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αξιζει η αγορα του ; Η καμερα του που ναι το πρωτο με 64ΜΡ τι λεει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...