Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ιστορία επαναλαμβανετε, αν βγει με snapdragon ο mtk πέθανε. Το ερώτημα είναι θα τον υποστηρίξει με Android 10 ή θα κάνει ότι έκανε στο note 4 nikel;;

Τουλάχιστον μετά το κράξιμο που έφαγε για την επιλογή του mtk ακούει τους καταναλωτές.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτέ δεν την ένοιαζε τη xiaomi η σειρά redmi. Οτι προβλήματα έβρισκα στους πρώτους μήνες παρέμεναν και μετά. (ασχέτως τι έκδοση android έδωσε).

 

Θυμάμαι για παράδειγμα το βίντεο που μέχρι και redmi note 4 που είχαν χαμηλά καρέ από indoor και κάτω. Και συνέχεια λέγαμε δεν μπορεί θα το φτιάξει (ήταν πολύ χαζό θέμα... Σκέψου εγώ το διορθωνα το πρόβλημα με ρυθμίσεις στην open camera)... Παρόλα αυτά δεν το έφτιαξε ποτέ.

 

Πάντως βλέπω ότι επαναλαμβάνεται το σενάριο. Θυμίζω redmi note 3 (mtk) και μετά redmi note 3 pro (snap).... Έπειτα rn4 mtk και μετά rn4x με snap. Οπότε μην σας κάνει εντύπωση. Δεν είναι η πρώτη φορά που τα κάνει. Άλλωστε πόσα διαφορετικά μοντέλα βγάζει με το ίδιο όνομα με διάφορες που λες γιατί δεν τα έβαλαν από τη πρώτη κιόλας συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω επανεκκίνηση και ξεκινάει το boot, δονείται στιγμιαία το τηλέφωνο. Το προηγούμενο xiaomi μου δεν έκανε έτσι.

Μπορει κάποιος να δοκιμάσει αν το κάνει και στο δικό του;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aνθρακες ο θησαυρος,για οσους ευελπιστουσαν να βγει με Snapdragon το τηλεφωνο,για να το κραξουν αλλη μια φορα,και την Xiaomi μαζι.Περαστικα σας.....

https://www.gizchina.com/2019/11/16/redmi-note-8-pro-with-snapdragon-730g-is-just-a-rumour/

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

P_k. Το κάνει και σε μένα, λίγο πριν βγει το λοκο. Εμένα δεν με ενοχλεί.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Ούτε εμένα με ενοχλεί, αλλά ήθελα να ρωτήσω.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Ούτε εμένα με ενοχλεί, αλλά ήθελα να ρωτήσω.

Καλημέρα σας. Μόλις έκανα το τεστ επανεκκίνησης και μου δονείται και εμένα στιγμιαία...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για επεξεργαστές, ανάμεσα σε snapdragon και mediatek, γιατί τα προηγούμενα μοντέλα redmi 6 pro , redmi 7 και redmi 8 , βγαίναν με τον snapdragon 636 , 660 και Snapdragon 439 αντίστοιχα και το redmi 8 pro με mediatek ; δεν πιστεύω να ήταν τόσο χαζοί οι κινέζοι, ώστε στο απλό 8 να βάλουν Snapdragon και στην πιο hi έκδοσή του την pro να βάλαν mediatek:rolleyes::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθόνη είναι καλή;

πολύ καλή.Άντε δες το από κοντά...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω να ήταν τόσο χαζοί οι κινέζοι, ώστε στο απλό 8 να βάλουν Snapdragon και στην πιο hi έκδοσή του την pro να βάλαν mediatek:rolleyes::wacko:

 

τι να ξέρουν οι Κινέζοι ρε φιλαράκι.. ο Μήτσος ο ελληνάρας είχε τους σναπντράγκον για περιδέραια στις Μυκήνες :devil:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες. Ρεαλιστικά τώρα. Προφανώς και το κινητο είναι πολύ καλό. Μεγάλη οθόνη, καλή μπαταρία, καλή κάμερα και ταχύτατο. Το θέμα με τον mediatek ειναι πως πολλοί απο εμας δεν εμπιστευομαστε ότι θα παρει αναβαθμίσεις. Εγώ προσωπικά εκεί κόλλησα καί δεν το αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πραγματικα ενα ζητημα. Δε βρισκεις ευκολα πληροφοριες πότε θα αναβαθμιστει. Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη,αλλα της εταιρειας,που δεν εχει συνεπεια σε αυτο τον τομεα. Ας πουμε η σαμσουνγκ εχει λιστα τι θα αναβαθμιστει και πότε και εχει εντος και τα μεσαια μοντελα του 2018. Η xiaomi θα αναβαθμισει μεχρι και ναυαρχιδες του 2018 (mi και mix) ,αλλα περαν τουτου καποια μοντελα του 2019. Πιστευω θα παρει το pro την αναβαθμιση σε 10,αλλα πολυ αμφιβαλλω αν θα παει περα απο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πραγματικα ενα ζητημα. Δε βρισκεις ευκολα πληροφοριες πότε θα αναβαθμιστει. Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη,αλλα της εταιρειας,που δεν εχει συνεπεια σε αυτο τον τομεα. Ας πουμε η σαμσουνγκ εχει λιστα τι θα αναβαθμιστει και πότε και εχει εντος και τα μεσαια μοντελα του 2018. Η xiaomi θα αναβαθμισει μεχρι και ναυαρχιδες του 2018 (mi και mix) ,αλλα περαν τουτου καποια μοντελα του 2019. Πιστευω θα παρει το pro την αναβαθμιση σε 10,αλλα πολυ αμφιβαλλω αν θα παει περα απο αυτο.

 

Γιατι και Snapdragon να ειχε,θα έπαιρνε περαν της 10;Δεν νομιζω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατι και Snapdragon να ειχε,θα έπαιρνε περαν της 10;Δεν νομιζω....
Πολύ σωστά. Συνήθως η Redmi σειρά παίρνει μία αναβάθμιση στην έκδοση Android
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος εδώ και μερικές μέρες . Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Μπαταρία ατελείωτη . Προέρχομαι από Note 8 Samsung .

Ο mtek πάει σφαίρα και δεν το περίμενα . Κάμερα αξιοπρεπής. Γενικά πιστεύω είναι πολύ VFM κινητό ειδικά στα ~ 300 ευρώ που το πήρα από COSMOTE.

Σήμερα ήρθε και update miui 11. Γύρω στα 600 mb αλλά android 9 . Πιστεύω θα πάρει το 10 αλλά λίγο αργότερα.

 

EDIT: το μόνο μου θέμα με τη συσκευή είναι η αυτόματη φωτεινότητα που είναι πάντα πολύ χαμηλά σε κλειστούς χώρους και αναγκαζομαι να τη βάζω χειροκίνητα. Έξω λειτουργεί πολύ καλά. ελπίζω να το διορθώσουν με κάποια updates .

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος εδώ και μερικές μέρες . Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Μπαταρία ατελείωτη . Προέρχομαι από Note 8 Samsung .

Ο mtek πάει σφαίρα και δεν το περίμενα . Κάμερα αξιοπρεπής. Γενικά πιστεύω είναι πολύ VFM κινητό ειδικά στα ~ 300 ευρώ που το πήρα από COSMOTE.

Σήμερα ήρθε και update miui 11. Γύρω στα 600 mb αλλά android 9 . Πιστεύω θα πάρει το 10 αλλά λίγο αργότερα.

 

EDIT: το μόνο μου θέμα με τη συσκευή είναι η αυτόματη φωτεινότητα που είναι πάντα πολύ χαμηλά σε κλειστούς χώρους και αναγκαζομαι να τη βάζω χειροκίνητα. Έξω λειτουργεί πολύ καλά. ελπίζω να το διορθώσουν με κάποια updates .

 

Διόρθωσε το μερικές φορές και ίσως να το κρατήσει. Γενικά η xiaomi έχει χαμηλή αυτόματη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά αυτή την στιγμή κατεβαίνει η miui v11.0.1.0 ... Οπότε η συσκευή αναβαθμίζεται κανονικά και γρηγορότερα από ότι έλεγαν οι φήμες (Για Δεκέμβριο το είχαν κάποιες λίστες)...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατεβάζω τώρα.. άντε να δούμε

https://www.xda-developers.com/download-miui-11-xiaomi-redmi-note-7-pro-poco-f1/

 

Όλα οκ, έγινε απροβλιματιστα το update.. ωραίο περιβάλλον.. οψομεθα..

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν καταρρίφθηκε ο μύθος, ότι δηλαδή θα βγει το κινητό μας και σε έκδοση με snapdragon, καταρρίφθηκε και ο μύθος ότι δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις.

Εδώ και λίγη ώρα έβαλα κι εγώ την miui 11 και όλα καλά.

Βέβαια θα προλάβουν κάποιοι ίσως να πουν ότι η αναβάθμιση αφορά στο MIUI και όχι στην έκδοση android, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα αναβαθμιστεί σε 10 και όλα τα προβλεπόμενα updates θα γίνουν κανονικά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα το μέσο επιχείρημα τον κατόχων xiaomi ήταν έδωσες τόσα χρήματα και εγώ έδωσα τι 1/3 και πήρα ίδιο επεξεργαστή η πιο δυνατό...βλέπεις τα bm τι λένε..και τώρα γκρινιάζουν γιατί δεν έβαλε τον 710'η 730 δίπλα να δούμε ποιος είναι Σάπιος...λόγω τιμής..που πόσο πιο ακριβά θα της έβγαινε ένας 710;;;δεν παραγγέλνουν έναν επεξεργαστή..

..ρε Χίος πραγματικά δηλαδή θαβεις την συσκευή από το πρωί έως το βράδυ..πόση ώρα θέλεις να μας πείσεις για το Α3...Και ξαφνικά βγήκε και το realme ..που χωρίς να έχω πιάσει ακόμη τηλέφωνο της πιστεύω πως θα είναι πιο ποιοτικά από τα Mi Όχι από τα redmi...Είμαι σίγουρος πως αν σας έδειξαν ένα 855 και έναν g90t χαμπάρι δεν θα περνάτε..εντωμεταξύ η 64αρα είναι χάλια γιατί δε είναι sony αλλά στο note 10 έχετε βγάλει το κινητό καλύτερο και από το mate 30pro

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν καταρρίφθηκε ο μύθος, ότι δηλαδή θα βγει το κινητό μας και σε έκδοση με snapdragon, καταρρίφθηκε και ο μύθος ότι δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις.

Εδώ και λίγη ώρα έβαλα κι εγώ την miui 11 και όλα καλά.

Βέβαια θα προλάβουν κάποιοι ίσως να πουν ότι η αναβάθμιση αφορά στο MIUI και όχι στην έκδοση android, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα αναβαθμιστεί σε 10 και όλα τα προβλεπόμενα updates θα γίνουν κανονικά.

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η xiaomi αρνήθηκε να σχολιάσει την ύπαρξη η όχι του Snapdragon μοντέλου .Xiaomi declined to comment on the refusal when contacted by Gadgets 360.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...