Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite

DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος πλέον ... δηλαδή η σύζυγος και λέω έχοντας πλήρη γνώση των συνεπειών του νόμου πως είναι Το Τ Ε Λ Ε Ι Ο τηλέφωνο. Φυσικά προερχόμενος από mi5s-mi8 και παλιότερα redmi σειρά.

Το τηλέφωνο κλειστό τα ΄νασκελα, το σηκώνεις τούμπα και ανοίγει η οθόνη ..... πλάκα έχει!!! Τούμπα πάλι, σβήνει η οθόνη :D

Σοβαρά τώρα, με 215 € απ΄όξω τι παίρνεις καλύτερο ? Γκρί 6 - 128 με τέλεια οθόνη, φοβερές φωτο, ηχείο δυνατό πεντακάθαρο, ήχος ακουστικού κρυστάλλινος, φωτεινότητα στο Θεό, πανέμορφο σε όλα του! Α ! μπαταρία 40 ώρες, sot 4 1/2 οθόνης ανοιχτή και 63% υπόλοιπος χρόνος φόρτισης, A! wifi μόνιμα ανοιχτό (όχι mobile data) Xiaomi συνέχισε έτσι

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif

Εμένα κρασάρη όταν τον ανοίγει. Είμαι με miui 10 ακόμη απο επιλογή.

Εσύ με πια miui είσαι και σου δουλεύει;

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

έβαλα αυτόν

https://c.mi.com/thread-2484161-1-0.html

πέρασα το apk δουλεύει οκ,αλλα δυστυχώς δεν μπορεί να βγάλει συντομεύσεις στην αρχική:(.

Εμένα κρασάρη όταν τον ανοίγει. Είμαι με miui 10 ακόμη απο επιλογή.

Εσύ με πια miui είσαι και σου δουλεύει;

Εμένα με MIUI 11 ανοίγει κανονικά τις επαφές αλλά όταν πας να καλέσεις κρασάρει ή δεν κάνει την κλήση.

Όταν πατάω να πάρω τηλέφωνο αλλάζει,δυστυχώς δεν δουλεύει.(δικό μου λάθος).Το κινητό πουλά σαν ζεστό ψωμί, λογικά θα τα έχουμε κάμερα-επαφες σε apk σύντομα.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)

Καλησπερα θα κάνω μια επισήμανση στους κατόχους...αν θέλετε ένα κρατήσετε σε καλή κατάσταση τις κάμερες του κινητού πετάξτε την θήκη που έχει μέσα το κουτί και βρείτε μια να καλύπτει τις κάμερες ώστε το κινητό όταν το αφήνετε με πλάτη να μην ακουμπάνε οι κάμερες γιατι σε λίγο καιρό γεμίζουν οι φακοί γρατζουνιές εγώ βολεύτηκα με αυτήν εδώ τη θήκη 83065223a7559a3a2524eef59a430b3b.jpg9b09366262bb3de5bb6c46bb7e061bc1.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα θα κάνω μια επισήμανση στους κατόχους...αν θέλετε ένα κρατήσετε σε καλή κατάσταση τις κάμερες του κινητού πετάξτε την θήκη που έχει μέσα το κουτί και βρείτε μια να καλύπτει τις κάμερες ώστε το κινητό όταν το αφήνετε με πλάτη να μην ακουμπάνε οι κάμερες γιατι σε λίγο καιρό γεμίζουν οι φακοί γρατζουνιές εγώ βολεύτηκα με αυτήν εδώ τη θήκη 83065223a7559a3a2524eef59a430b3b.jpg9b09366262bb3de5bb6c46bb7e061bc1.jpg

Πολύ ωραία! Βάλε λινκ αν υπάρχει από που την αγόρασες.

Έχει βάλει κανενας tempered glass να μας πει πως δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα?

No root->No problem

Πολύ ωραία! Βάλε λινκ αν υπάρχει από που την αγόρασες.

Έχει βάλει κανενας tempered glass να μας πει πως δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα?

Την αγόρασα από εδώ

https://microcenter.gr/uhkh-fabric-shockproof-magnetic-xiaomi-mi-a3-lite-mandala-pattern-blue-42170?search=Mi%209%20lite%20&page=3

Έχω παραγγείλει και από AliExpress αλλά δεν ήθελα να περιμενω οπότε πήρα αυτήν για να είμαι ήσυχος...από ότι έχω ακούσει το tempered κάνει λίγο πιο αργό το δαχτυλίκο στην οθόνη εγώ δεν έχω βάλει κάτι απλά προσέχω και έχω παραγγείλει από AliExpress μια μεμβράνη υδρογελης που φαίνεται να κάθεται πολύ καλα στο κινητό και είμαι ελάχιστο το πάχος της... tempered σίγουρα δεν είναι αλλά μια προστασία από γρατζουνιές και τέτοια θα την έχει κατά τα άλλα παιρνω το ρίσκο προσέχοντας το κινητό και κερδίζω την ομορφιά της οθόνης και το γρήγορο δαχτυλίκο

Εγω λεω να παρεγγειλω αυτην https://www.aliexpress.com/item/32974280711.html?spm=2114.12057483.0.0.68703dd8OSaofi

δειχνει ωραια και εχει προστασια για τις πισω καμερες.Οσο για το tempered glass εγω το εβαλα χωρις να ανοιξω καν το κινητο,απευθειας.Οντως εχω παρατηρησει αργο το ανοιγμα με δαχτυλικο και (εxω βαλει με face unlock) ,που ισως τελικα να φταiει το tempered glass το οποιο μου αφηνει και πολλες δακτυλιες.Ας πει και αλλος την γνωμη του που εχει βαλει tempered glass

Εγω λεω να παρεγγειλω αυτην https://www.aliexpress.com/item/32974280711.html?spm=2114.12057483.0.0.68703dd8OSaofi

δειχνει ωραια και εχει προστασια για τις πισω καμερες.Οσο για το tempered glass εγω το εβαλα χωρις να ανοιξω καν το κινητο,απευθειας.Οντως εχω παρατηρησει αργο το ανοιγμα με δαχτυλικο και (εxω βαλει με face unlock) ,που ισως τελικα να φταiει το tempered glass το οποιο μου αφηνει και πολλες δακτυλιες.Ας πει και αλλος την γνωμη του που εχει βαλει tempered glass

Παρόλο που λέει ότι καλυπτει τις κάμερες μου φαίνεται λίγο λεπτή η συγκεκριμένη...εγώ που δεν έχω βάλει tempered είναι πάρα πολύ γρήγορο το δαχτυλίκο οπότε σίγουρα παίζει ρόλο το glass...αλλά αν το αφήσω με την μούρη κάτω για να βλέπω και το notification led η θήκη που του έχω εξέχει λίγο οπότε δεν ακουμπάει η οθόνη

Σίγουρα από αυτήν που έχει μέσα στο κουτί είναι καλύτερη απλά εγώ θα πήγαινα σε μια πιο στιβαρή θήκη...τεσπά έχει αμέτρητες οπότε δες πως τα πάει αυτή πρώτα

Το always on display (ambient) σε δουλεύει σωστά; Δεν μου δείχνει πότε εικονίδιο για αναπάντητες πότε μηνύματα viber messenger κλπ....

Το always on display (ambient) σε δουλεύει σωστά; Δεν μου δείχνει πότε εικονίδιο για αναπάντητες πότε μηνύματα viber messenger κλπ....

Δε δουλεύουν όχι. Στο μέλλον λογικά θα το φτιάξουν
No root->No problem

Καλημέρα. Υποστηρίζει otg; Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση αλλά δεν μπορούσα με 3 χαρακτήρες μόνο.

Ναι υποστηρίζει otg.

Αυτό με τους τρεις χαρακτήρες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;

μολις το παρελαβα κι εγω μου ηρθε και το miu11 αλλα απο τι καταλαβα δεν εχει android 10 ....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb

μολις το παρελαβα κι εγω μου ηρθε και το miu11 αλλα απο τι καταλαβα δεν εχει android 10 ....

Λίγο υπομονή, θα πάρουμε και την 10.

Ναι υποστηρίζει otg.

Αυτό με τους τρεις χαρακτήρες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;

Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση στα μηνύματα αλλά δεν μπορούσα με 3 χαρακτήρες μόνο (otg)

κάποιοι παραπονέθηκαν για ελληνικά reviews

το κινητό μετά το redmi note 7 πραγματικά είναι μια καλή αναβάθμιση: οθόνη -σχέδιο/καμπύλες -κάμερα.... σπέσιαλ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)

Για sar που καίει ,μιλάνε πολλοί σε κάποια forums στο εξωτερικό. να ανησυχούμε???

Κάποιο λινκ να διαβάσω;

Για sar που καίει ,μιλάνε πολλοί σε κάποια forums στο εξωτερικό. να ανησυχούμε???

Ναι είναι όντως υψηλό φίλε μου αλλά το μάξιμουμ του sar να ξέρεις λέει μέσα ότι ισχύει με 2 κάρτες sim όχι με μια. Θα μου πεις τώρα αν θέλω 2 κάρτες σιμ να έχω...... Ναι όντως ξεκινάει η μέρα σου με πονοκέφαλο Δυστυχώς.

κάποιοι παραπονέθηκαν για ελληνικά reviews

το κινητό μετά το redmi note 7 πραγματικά είναι μια καλή αναβάθμιση: οθόνη -σχέδιο/καμπύλες -κάμερα.... σπέσιαλ.

Ότι λέει μέσα στο βίντεο είναι ακριβώς έτσι ολοσωστο review και πραγματικά και αντικειμενικά ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κάποιος με 200 ευρώ