Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έκανα και εγώ χθες και μόνο καλά έχω να πω . Πιο smooth εμπειρία χωρίς προβλήματα . Το μόνο θέμα που είχα με την 11 τελευταία ήταν ότι σταματούσαν οι ειδοποιήσεις που μου έστελνε το ρολόι μου και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να ξαναλειτουργήσει. Μέχρι στιγμής έχει διορθωθεί και αυτό . Το δαχτυλικο πιο γρήγορα λειτουργεί και δεν το ξανασεταρα . Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο θέμα , αλλά είναι και νωρίς βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλήμερα κατέβασα κι εγώ την 12, παρατηρώ ότι φορτίζει με 1 κεραυνό, συμβαίνει κάτι;
Και εμένα το κάνει αυτό αλλά δουλεύει η γρήγορη φόρτιση κανονικά

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ χθες και μόνο καλά έχω να πω . Πιο smooth εμπειρία χωρίς προβλήματα . Το μόνο θέμα που είχα με την 11 τελευταία ήταν ότι σταματούσαν οι ειδοποιήσεις που μου έστελνε το ρολόι μου και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να ξαναλειτουργήσει. Μέχρι στιγμής έχει διορθωθεί και αυτό . Το δαχτυλικο πιο γρήγορα λειτουργεί και δεν το ξανασεταρα . Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο θέμα , αλλά είναι και νωρίς βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα το κάνει αυτό αλλά δουλεύει η γρήγορη φόρτιση κανονικά

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άρα να υποθέσω προς το παρών είναι"οπτικό" το θέμα και ότι θα το φτιάξουν άμεσα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά always on display σας βγάζει με τις 12αρα ειδοποιήσεις; Αναπάντητες μηνύματα κτλ; Εμένα δεν μου βγάζει ακόμη τίποτα μόνο το ρολόι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά always on display σας βγάζει με τις 12αρα ειδοποιήσεις; Αναπάντητες μηνύματα κτλ; Εμένα δεν μου βγάζει ακόμη τίποτα μόνο το ρολόι...

 

Δες ποιες ειδοποιήσεις έχεις ενεργοποιημένες κατά το κλείδωμα της συσκευής. Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλήμερα κατέβασα κι εγώ την 12, παρατηρώ ότι φορτίζει με 1 κεραυνό, συμβαίνει κάτι;

 

Έχει αλλάξει ο σχεδιασμός. Αν παρατηρήσετε καλύτερα είναι 2 κεραυνοί ο ένας κάτω από τον άλλον, χωρισμένοι στη μέση

Link to comment
Share on other sites

τελικα την νυχτα την εκανε μονο του εγκατασταση .

Καλη φαινεται αλλα ακομα τιποτα δεν ειναι σιγουρο !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η μπαταρία κρατάει λιγότερο μετά την αναβάθμιση. Είχα screen on time περίπου στις 8 ώρες, και τώρα με την ίδια χρήση, 4-5 ώρες max. Επίσης παρατήρησα ότι στα στατιστικά της μπαταρίας, καταναλώνει αρκετά μεγάλο ποσοστό το System.
Link to comment
Share on other sites

Δες ποιες ειδοποιήσεις έχεις ενεργοποιημένες κατά το κλείδωμα της συσκευής. Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει αλλάξει ο σχεδιασμός. Αν παρατηρήσετε καλύτερα είναι 2 κεραυνοί ο ένας κάτω από τον άλλον, χωρισμένοι στη μέση

 

Ok το βρήκα είχα απενεργοποιήσει από την επιλογή προγραμμάτων το κλείδωμα οθόνης. Τώρα όλες οι ειδοποιήσεις φαίνονται. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω μεταχειρισμενο.Μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω και αν εχει καποια "στανταρ" προβληματα?Ειναι γενικα ζεστη σαν συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηλθε η 12.03.0(QFCEUXM) και την περασα,εχει σε καποιον απο το φορουμ?

 

Ναι σε εμένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκεφτομαι να το παρω μεταχειρισμενο.Μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω και αν εχει καποια "στανταρ" προβληματα?Ειναι γενικα ζεστη σαν συσκευη?

 

Δεν έχει θέματα γενικά....

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχει θέματα γενικά....

τα εικονιδια των εφαρμογων ειναι μικροτερα σε μεγεθος?τι αλλο εχεις επισημανει?

σε οτι αφορα τα εικονιδια λαθος μου

Edited by mixkant
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω μεταχειρισμενο.Μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω και αν εχει καποια "στανταρ" προβληματα?Ειναι γενικα ζεστη σαν συσκευη?

 

Αριστη συσκευή. Θα σε καλύψει σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Τι changelog έχει η Miui EU 12.0.3; Ευχαριστώ
Μπορείς να το δεις στο συνημμένο.2aa75046439c16315162c3e0cf07e799.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά νομίζω πως η 12.0.3 διαχειρίζεται καλύτερα την αυτόματη φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Eχει έρθει σε κανέναν global 12?

 

Εμένα ήρθε πριν μιά βδομάδα,δεν την κατέβασα γιατί είχα δουλειές και από την επόμενη μέρα δεν την ξαναείδα γμτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Απλά κάποια στιγμή θα έρθει(;) πάλι. Όσοι την έχετε πάρει τη χώρα έχετε βάλει;
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Απλά κάποια στιγμή θα έρθει(;) πάλι. Όσοι την έχετε πάρει τη χώρα έχετε βάλει;

 

Εχω Ελβετία και μου ήρθε προχθές,μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.Η ρύθμιση τις φωτεινότητας μου φαίνεται κι'εμενα πιο γρήγορη.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί βλέπω ότι δεν το αναφέρει κανείς άλλος, και σκέφτομαι μήπως αντιμετωπίζω μόνο εγώ το πρόβλημα σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας του android system. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος με τη 12?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου ηρθε και εμένα η V12.0.3.0.QFCEUXM Stable - 853M.

 

Όποιος εχει την ίδια version θα μπορούσε να με ενημερώσε εαν με το Wifi Calling (Cosmote) είχε κάποιο θέμα ?

Είναι πολύ σημαντικό το wificalling για μένα.

 

Ευχαριστώ παιδιά!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί βλέπω ότι δεν το αναφέρει κανείς άλλος, και σκέφτομαι μήπως αντιμετωπίζω μόνο εγώ το πρόβλημα σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας του android system. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος με τη 12?
Ισχύει και σε μένα είναι πολύ ψιλά το σύστημα Android και επίσης πιστεύω ότι η μπαταρία δεν τα πάει τόσο καλά όσο με την 11. Θα φανεί βέβαια όσο στρώνει το update.
Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου ηρθε και εμένα η V12.0.3.0.QFCEUXM Stable - 853M.

 

Όποιος εχει την ίδια version θα μπορούσε να με ενημερώσε εαν με το Wifi Calling (Cosmote) είχε κάποιο θέμα ?

Είναι πολύ σημαντικό το wificalling για μένα.

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Γενικά είμαι καινούριος στην συγκεκριμένη λειτουργία αλλά με την 11 όσο το δούλεψα δεν είχα κανένα θέμα. Με την 12 τώρα χθες μόνο σε μια κλήση μια με άκουγε μια όχι ο συνομιλητής. Το ενδεχόμενο να μην είχε σήμα ο συνομιλητής γιατί δεν ήταν πρώτη φορά στην συγκεκριμένη στάση λεωφορείου μιλάμε συχνά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυτο το wifi calling πως το ενεργοποιησατε ρε παιδια? εστηλα μην και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...