Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχω δοκιμάσει, δεν γίνεται τίποτα. Μόνο η απεγκατάσταση μένει, ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές για πληρωμές όλα τα κάνω από το σταθερό pc. Πιστεύω bug και από τις δύο πλευρές... Το θέμα ότι δεν επηρεάζει άλλες εφαρμογές.. Άρα μάλλον.. Πρόβλημα με τραπεζικές εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές για πληρωμές όλα τα κάνω από το σταθερό pc...

 

Αν το λες από θέμα ασφάλειας, πουθενά δεν είσαι 100% ασφαλείς.

Από κει και πέρα ότι εξυπηρετεί τον καθένα.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Αν το λες από θέμα ασφάλειας, πουθενά δεν είσαι 100% ασφαλείς.

Από κει και πέρα ότι εξυπηρετεί τον καθένα.

 

Το ξέρω απλά την θεωρώ άχρηστη εφαρμογή.Αλλα δεν θα το αναλύσουμε. Ελπίζω να λυθεί το bug.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Ενηνερωνω ότι το true phone λειτουργεί άριστα και η ηχογράφηση συνομιλίας...αν η ηχογράφηση γίνεται και με ανοικτή ακρόαση ακούγονται και οι δύο καμπάνα... Εν τω μεταξύ οι παραμετροποίησεις είναι πολλές άλλαξε το τηλέφωνο τελείως...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει κουμπί ηχογράφησης το true phone.του έχω δώσει όλα τα δικαιώματα.

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις της ίδιας εφαρμογής το ενεργοποιείς!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα. πάλι θα ενοχλήσω για το συγκεκριμένο θέμα. Κατέβασε την εφαρμογή την εγκατάσταση αλλά δεν φαίνεται πουθενά.to always on πάλι δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις μόνο το ρολόι.... Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. πάλι θα ενοχλήσω για το συγκεκριμένο θέμα. Κατέβασε την εφαρμογή την εγκατάσταση αλλά δεν φαίνεται πουθενά.to always on πάλι δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις μόνο το ρολόι.... Τι κάνω;

Αναμονή για την 12 αν τα διορθώσει

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες έβαλα miui 12 με android 10 official. Εχω το galaxy s3 frontier της samsung. Το ρολόι συνδέεται αλλά δεν παίρνω μηνυματα. Π.χ. πήρα sms και δεν μου το εμφάνισε. Έκανα boot και τα δύο. Τίποτα. Στο ρολόι έχω κανονικά την ρύθμιση να παιρνω ειδοποιησεις. Τι προτείνεται?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες έβαλα miui 12 με android 10 official. Εχω το galaxy s3 frontier της samsung. Το ρολόι συνδέεται αλλά δεν παίρνω μηνυματα. Π.χ. πήρα sms και δεν μου το εμφάνισε. Έκανα boot και τα δύο. Τίποτα. Στο ρολόι έχω κανονικά την ρύθμιση να παιρνω ειδοποιησεις. Τι προτείνεται?

 

Επαναφορά ρολογιού

 

Ωεωε που είναι αυτή η αναβάθμιση;

Edited by Vasileios26
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έχω βάλει δύο σιμ cosmote στο 1ο και wind στο 2ο slot.

 

Όταν κάνω κλήση από την cosmote καθυστερεί να κάνει το 1ο τούτ ή να πει ότι είναι κατειλημμένος ή κλειστό ενώ όταν κάνω κλήση με την wind το 1ο τούτ το κάνει αμέσως ή λέει ότι είναι κατειλημμένος κλπ.

 

Παίζει κάποια ρύθμιση που πρέπει να δω ή είναι θέμα της cosmote?

 

Επίσης και εγώ ακόμα δεν έχω λάβει την 12.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έχω βάλει δύο σιμ cosmote στο 1ο και wind στο 2ο slot.

 

Όταν κάνω κλήση από την cosmote καθυστερεί να κάνει το 1ο τούτ ή να πει ότι είναι κατειλημμένος ή κλειστό ενώ όταν κάνω κλήση με την wind το 1ο τούτ το κάνει αμέσως ή λέει ότι είναι κατειλημμένος κλπ.

 

Παίζει κάποια ρύθμιση που πρέπει να δω ή είναι θέμα της cosmote?

 

Επίσης και εγώ ακόμα δεν έχω λάβει την 12.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανε τράμπα τις κάρτες και ελνξε το

Link to comment
Share on other sites

Κανε τράμπα τις κάρτες και ελνξε το
Δοκίμασα τώρα να κάνω κλήση και δεν το κάνει. Επίσης και ο αδερφός μου είχε το ίδιο πρόβλημα με cosmote και άλλη συσκευή και τώρα δεν το κάνει. Αν συμβεί ξανά θα κάνω τράμπα τις κάρτες και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήση με miui.12, διεπίστωσα καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, εξαιρετικό ρολάρισμα του τηλεφώνου, όχι ότι πριν είχα κάποιο θέμα αλλά τώρα το νοιωθω να ρολαρει πιο smoothie. Κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές που είχα πριν παρά μόνο με το app της εθνικής και του PayPal, στο δαχτυλικο αποτύπωμα που στην αρχή λέι αποτυχία αλλά αμέσως μετά το αναγνωρίζει. Πιθανόν να λυθεί με ενημέρωση από τις εφαρμογές. Δαχτυλικο αποτύπωμα σφαίρα και αξιόπιστο, αυτά για την ώρα. Edited by gairf
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εργοστασικη rom. Το volte στην cosmote το εχει ενεργοποιησει κανεις με επιτυχια; Και να λειτουργει σωστα;

Διαβασα οτι θελει το sms ενεργοποιησης απο αλλη συσκευη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει άψογα . Ενεργοποίησα σε υποστηριζόμενη συσκευή (Α70)

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει άψογα . Ενεργοποίησα σε υποστηριζόμενη συσκευή (Α70)

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και απο ρυθμισεις μονο τις 2 ρυθμισεις για Volte και Wifi prefered network? Apn τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Και απο ρυθμισεις μονο τις 2 ρυθμισεις για Volte και Wifi prefered network? Apn τιποτα;
Δεν ξέρω δεν πείραξα τίποτα . Δουλεύει μια χαρά μόνο που το έβαλα να προτιμάει το wifi.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εργοστασικη rom. Το volte στην cosmote το εχει ενεργοποιησει κανεις με επιτυχια; Και να λειτουργει σωστα;

Διαβασα οτι θελει το sms ενεργοποιησης απο αλλη συσκευη.:lol:

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Την ενεργοποίηση την έκανα μέσω τηλεφώνου από την ίδια τη συσκευή και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Την ενεργοποίηση την έκανα μέσω τηλεφώνου από την ίδια τη συσκευή και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.

 

Πως το καταφερες αυτο; Μου γυρναει μηνυμα Μη συμβατη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερες αυτο; Μου γυρναει μηνυμα Μη συμβατη συσκευη.

Και εμένα το ίδιο έκανε και τους πήρα τηλέφωνο. Με ρώτησαν ποια συσκευή έχω μου είπαν πως είναι συμβατή με την υπηρεσία και μου την ενεργοποίησαν άμεσα.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο έκανε και τους πήρα τηλέφωνο. Με ρώτησαν ποια συσκευή έχω μου είπαν πως είναι συμβατή με την υπηρεσία και μου την ενεργοποίησαν άμεσα.

Το προσπαθησα πριν ωρες, μου ειπαν η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με την υπηρεσια μας. Δεν ειναι μεσα στην λιστα και μου δωσαν ενα link απο το site της cosmote. Ηταν μεσα το Mi 9 αλλα οχι το lite.

Οτι και να ελεγα δεν ακουγαν.

Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθησα πριν ωρες, μου ειπαν η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με την υπηρεσια μας. Δεν ειναι μεσα στην λιστα και μου δωσαν ενα link απο το site της cosmote. Ηταν μεσα το Mi 9 αλλα οχι το lite.

Οτι και να ελεγα δεν ακουγαν.

 

Έπεσες σε περίεργο υπάληλο. Απλα πές τους πως εχεις το mi 9, το ιδιο είναι με το lite. Αυτό έκανα εγω και ενεργοποιηθηκε αμέσως στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε περίεργο υπάληλο. Απλα πές τους πως εχεις το mi 9, το ιδιο είναι με το lite. Αυτό έκανα εγω και ενεργοποιηθηκε αμέσως στο τηλεφωνο.

Η αλήθεια είναι πως έπεσε σε υπάλληλο που απλά έκανε τη δουλειά του και ακολούθησε τις εντολές κατά γράμμα. Πράγματι το (lite) είναι εκτός λίστας γιατί δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα κι ας είναι το ίδιο τηλέφωνο με το mi 9, γιαυτό και δεν υπάρχει στους καταλόγους τις cosmote, παρόλα αυτά η ενεργοποίηση γίνεται κανονικά αν δεν αναφέρεις το (lite) στον υπάλληλο ή στην δική μου περίπτωση παρόλο που το ανέφερα ο συγκεκριμένος υπάλληλος ή δεν το άκουσε ή δεν έδωσε σημασία.

 

Το προσπαθησα πριν ωρες, μου ειπαν η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη με την υπηρεσια μας. Δεν ειναι μεσα στην λιστα και μου δωσαν ενα link απο το site της cosmote. Ηταν μεσα το Mi 9 αλλα οχι το lite.

Οτι και να ελεγα δεν ακουγαν.

 

Όπως σου έγραψε ο gairf μην αναφέρεις για (lite), λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...