Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παρέα του mi 9 lite! Έχω παρατηρήσει στο κινητό οτι κάποιες φορές παίρνει πρωτοβουλίες! Δηλαδή κάποιες φορές μπαίνει μόνη της η λειτουργία αυτόματης φωτεινότητας και η δόνηση στα πλήκτρα βγαίνει εντελώς, ενω έχω βάλει να είναι ''χαμηλη' (αυτά γίνονται ταυτόχρονα)'. Συμβαίνει σε κανένανα απο εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα του mi 9 lite! Έχω παρατηρήσει στο κινητό οτι κάποιες φορές παίρνει πρωτοβουλίες! Δηλαδή κάποιες φορές μπαίνει μόνη της η λειτουργία αυτόματης φωτεινότητας και η δόνηση στα πλήκτρα βγαίνει εντελώς, ενω έχω βάλει να είναι ''χαμηλη' (αυτά γίνονται ταυτόχρονα)'. Συμβαίνει σε κανένανα απο εσάς?

 

Αυτα που γραφεις ειναι ακριβως τα χαρακτηριστικα της εξοικονομησης ενεργειας στη μπαταρια.Για τσεκαρε το μηπως συμβαινει κατι τετοιο....Το κινητο δεν γινεται να παιρνει πρωτοβουλια απο μονο του,δεν εχει φτασει η Xiaomi ακομα εκει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που γραφεις ειναι ακριβως τα χαρακτηριστικα της εξοικονομησης ενεργειας στη μπαταρια.Για τσεκαρε το μηπως συμβαινει κατι τετοιο....Το κινητο δεν γινεται να παιρνει πρωτοβουλια απο μονο του,δεν εχει φτασει η Xiaomi ακομα εκει...

 

Καλά εννοείται, αστειευόμενος το είπα! Μάλλον αυτό που λες θα είναι. Αλλά συμβαίνει οταν έγώ ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας, όταν πατάω ''βελτιστοποίηση'' ή και στα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται, αστειευόμενος το είπα! Μάλλον αυτό που λες θα είναι. Αλλά συμβαίνει οταν έγώ ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας, όταν πατάω ''βελτιστοποίηση'' ή και στα δυο?

 

Ναι,αν πατησεις βελτιστοποιηση,αφαιρει ακριβως τις λειτουργιες που ανεφερες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πριν πατήσεις βελτιστοποίηση ξετικαρε την επιλογή για αυτόματη φωτεινότητα και για σβήσιμο οθόνης στα 15 δευτερόλεπτα και άσε για τις εφαρμογές

Πάντως το καινούριο λογισμικό miui 12

Θα δώσει τρομερή φρεσκάδα στο κινητό μας πολύ χρώμα και ωραία animations!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν πατήσεις βελτιστοποίηση ξετικαρε την επιλογή για αυτόματη φωτεινότητα και για σβήσιμο οθόνης στα 15 δευτερόλεπτα και άσε για τις εφαρμογές

Πάντως το καινούριο λογισμικό miui 12

Θα δώσει τρομερή φρεσκάδα στο κινητό μας πολύ χρώμα και ωραία animations!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θέλω να έχει αυτόματη φωτεινότητα, δεν το έχω ενεργό απο την γραμμή εργαλείων. Εκτός αν λες κάπου αλλου..

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις βελτιστοποίηση μπαταρίας από την ασφάλεια αν δεν ξετικαρεις τις 2 εφαρμογές γίνεται αυτόματα η φωτεινότητα αυτόματη και κλείνει σε 15 δευτερόλεπτα

5c8e094f0a258e4f4f11e50c054d4a05.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι δηλαδή ffde7661f4be02d06ffcfec6afc6547d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι δηλαδή3eb8753319f20ca09f28e1e9f30abfad.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω να αγοράσω το 128αρι σε μπλε ή λευκό χρώμα.

 

Υπάρχει κάπου για άμεση παραλαβή;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω να αγοράσω το 128αρι σε μπλε ή λευκό χρώμα.

 

Υπάρχει κάπου για άμεση παραλαβή;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή ψάχνω και εγώ και κοίταξα παντού ,υπάρχουν σε μερικά μαγαζιά αλλά η θα είναι πανάκριβα η θα περιμένεις για να παραλάβεις .
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε παραγγελία 6/128 λευκό στα 248 με μεταφορικά όλα μαζί ,πόσο τα είχατε παρει εσείς ,τι τιμές έπαιζαν πριν;
Link to comment
Share on other sites

217 ευρω λευκο 64αρι στις 22/12.

Για τα λεφτα του τοτε απιστευτο. Παραμενει ποκυ καλο κινητο αλλα τα 250 ευρω που κοστιζει τωρα, 4 μηνες μετα, ειναι αρκετα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

To 128αρι ειχε 20 ευρω πανω τοτε. Και παλι, αν σκεφτει κανεις οτι 4 μηνες μετα το κινητο εχει την ιδια τιμη, δεν το λες κι ευκαιρια πλεον. Και γι'αυτο φταιει η κατασταση με τον κορωνοιο και την ελλειψη στοκ.

Σε 2 μηνες το πολυ πιστευω το κινητο θα εχει κατω απο 200 ευρω.

 

Η θηκη που εχει μαζι ειναι αξιοπρεπεστατη κι αναδεικνυει το ασπρο χρωμα που ειναι πανεμορφο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πιο πιθανό να αυξηθεί η τιμή του λόγω ότι βγήκαν νέα μοντέλα και αυτό ψιλοπάλιωεσε...θα δούμε.Βασικα η πρώτη μου επιλογή ήταν το mi note 10 και το realme x2 pro,τώρα πως κατέληξα στο mi 9 lite δεν ξέρω,μου έκανε ένα κλικ η συσκευή. Η θήκη που έχει προατατεύει καλα κάμερες και οθόνη;Γιατί σε προηγούμενα xiaomi που είχα ήταν της πλάκας και δεν προστάτευε καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Aκομα δεν ειναι παλιο πολυ κι επειδη βγαινει η νεα φουρνια, με 5g μαλιστα, θα πεσουν οι τιμες αρκετα για να πουλησουν ο,τι απεμεινε. Ετσθ πιστευω τουλαχθστον.

 

Η θηκη προστατευει σχετικα καλα ναι, απλα μπροστα θελει tempered glass οπωσδηποτε. Εχει αρκετα το σκρουτζ με 3 ευρω περιπου που ειναι μια χαρα και σε εφαρμογη και σε ποιοτητα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι στο τσακ να το παραγγείλω αύριο. Ο Google dialer υποστηρίζει φραγή αριθμών όπως ο dialer της Xiaomi;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι στο τσακ να το παραγγείλω αύριο. Ο Google dialer υποστηρίζει φραγή αριθμών όπως ο dialer της Xiaomi;
Αν εννοείς να μην σε πρήζουν από το 13888....

Ναι γίνεται!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς αυτό. Εννοώ μπλοκάρισμα σε νούμερα που έχω επιλέξει έτσι ώστε να μην μπορεί να γίνει κλήση προς εμένα από αυτά. Αν λέμε το ίδιο μάλλον δεν κατάλαβα καλά την απάντηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς αυτό. Εννοώ μπλοκάρισμα σε νούμερα που έχω επιλέξει έτσι ώστε να μην μπορεί να γίνει κλήση προς εμένα από αυτά. Αν λέμε το ίδιο μάλλον δεν κατάλαβα καλά την απάντηση σου.
Τι ίδιο λέμε ;)59bd8960b7239554b20033ff223edad0.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση λογισμικου εκδοση 11.0.2.0 stable,security patch Απριλιου, 2.3gb.OTA Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση λογισμικου εκδοση 11.0.2.0 stable,security patch Απριλιου, 2.3gb.OTA
Μόλις την εγκατέστησα, όλα καλά.... Δεν βλέπω καμία διαφορά....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...