Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πριν υπήρχε η δυνατότητα να μένει μόνιμα. Το θέμα είναι να υπάρξει επιλογή να μένει μόνιμα, όταν έχεις ειδοποιήσεις..

 

Μεσω ποιας ρύθμισης μενει μόνιμα ανοιχτή;;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και πριν υπήρχε η δυνατότητα να μένει μόνιμα. Το θέμα είναι να υπάρξει επιλογή να μένει μόνιμα, όταν έχεις ειδοποιήσεις..

 

Για πιο λέτε να μένει μόνιμα ανοιχτό;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις στο always on display, στο ''προβολή αντικειμένων'' έχει την επιλογή ανοιχτό πάντα

 

Τέλειο το έκανα και εγώ,από κατανάλωση τι λέει αυτό;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Εγώ γενικά απο την στιγμή που το πήρα, μου βγάζει μια μέρα ανετα, με περίπου 2 ώρες βιντεοκλήση μέσω viber κάθε μερα. Δεν ξέρω αν ειναι πολύ ή λίγο αυτό, γενικά με όσα ακούω για την μπαταρία του. Και εγώ δεν το έχω ανοιχτό πάντα το aod. Το έχω ξαναπεί, το καλύτερο θα ήταν να υπήρχε επιλογή να ανοίγει και να μένει ανοιχτό όταν έρχονται ειδοποιήσεις, μέχρι να τις δω.
Link to comment
Share on other sites

180 δεν υπάρχει! Τα 210 περίπου πιο ρεαλιστική τιμή, αλλά στις μέρες μας δύσκολο να το βρείς.

217 ευρω το πηρα εγω στη δικια μου στις 22 Δεκεμβρη σε ασπρο. Σε μαυρο υπηρχαν και με λιγο πανω απο 200 ευρω. Φοβερη τιμη για τοτε, τωρα τα 250+ ευρω που εχει σημερα, δηλαδη 4 μηνες μετα, δεν τα θεωρω καλη τιμη αλλα ας οψεται ο κορωνοιος και οι μειωμενες εισαγωγες. Εδω εχουν φτασει να πωλουνται τα mi9 t pro 400 ευρω!

 

Ασχετο αλλα το ασπρο ειναι πανεμορφο. Το ζηλευω κι εγω που ειμαι κατοχος mi mix 2 special edition.

Καταπληκτικο κινητο το mi9 lite σε ολα του, πιθανον καλυτερο κι'απτο mi10 lite συνολικα αφου μονο σε επεξεργαστη και 5g που δεν εχει υστερει και θα'χουν τουλαχιστον 120 ευρω διαφορα οταν εκεινο κυκλοφορησει Ελλαδα. Μολις πεσει παλι κοντα στα 200 ευρω θα'ναι με διαφορα η καλυτερη προταδη.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα όπως είπα και χθες στα 255 με τα μεταφορικά την 6/128 σε μπλε χρώμα .Κατα 99% θα το πάρω ,το θέμα είναι ότι μου κάνει εντύπωση αυτό που γράφει :Brand

TIM / WIND / VODAFONE / 3

Τι σημαίνει αυτό;

Δεν πιστεύω να έχει περασμένη καμία Rom αυτών των εταιρειών θα ξενερώσω άσχημα.Αν ξέρει κανείς,γιατί το μόνο που με σταματάει είναι αυτό.Η έκδοση είναι αυτή MZB8171EU αν βοηθάει.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό Πάσχα. Κάτοχος εδώ και 5 μέρες του m9 lite έχω να πω μόνο καλά λόγια! Το τσίμπησα σε μπλέ 128gb στα 240 ευρώ από σκρουτζομαγαζο (πρώην κάτοχος redmi note3 pro το οποίο είναι αθάνατο και το είχα 4 χρόνια). Το κινητό είναι πανέμορφο και η μπαταρία κρατάει μιάμιση μέρα με όλα ανοιχτά (εκτός από παιχνίδια). Η κάμερα είναι εξαιρετική και νομίζω ότι η gcam θα την απογειώσει. Έχει κανείς λινκ για gcam χωρίς να κολλάει και να κάνει σπασίματα όπως διάβασα πιο πίσω? Υ.Γ όσοι δεν έχετε αποφασίσει ακόμα σας προτρέπω να το πάρετε..το κινητό πετάει
Link to comment
Share on other sites

Eγω ξεχασα να αναφερω οτι αναφερομουν στο 64αρι με 217 ευρω.

 

Παντως πραγματι η περιοδος ειναι πολυ κακη για αγορα κινητων.

Απο Ιουνιο θα στρωσει καπως η κατασταση λογικα και ιδιως με την ελευση του mi10 lite το 64αρι mi9 lite θα πεσει ισως και κατω απο τα 200 ευρω και θα αποτελει ευκολα το πιο vfm midrange κινητο της αγορας.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος σαν χρήστης προπαντός για το nfc αλλά πολύ βαρύ μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος σαν χρήστης προπαντός για το nfc αλλά πολύ βαρύ μου φαίνεται

 

 

οθόνες 6,4

Mi9 Lite :179g

realmex2 :188g

mi9T :191g

Galaxy note9:201g

mi mix 3 :217g

red mi note8:190g -(6.3)

Και έμενα μου φαινεται λίγο βαρύ άλλα δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι έχουμε κινητό με 6.4 ίντσες και μάλλον είναι το ποιο ελαφρύ με μπαταριά 4000,τώρα εαν κάποιος για 5g λιγότερο.....θέλει πλαστικό,όπως το redmi note8 pro,είναι άλλη συζήτηση.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος σαν χρήστης προπαντός για το nfc αλλά πολύ βαρύ μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρίξε μια ματιά στον ανταγωνισμό τι βάρος έχουν και μετά έλα ξαναπες το...

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει ο ανταγωνισμός αλλά μίλησα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Είμαι ευχαριστημένος με αυτό γιατί πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα vfm τηλέφωνα και ότι ευτυχώς είχε και nfc που δουλεύω μέσω alpha bank. Παρόλα αυτά όμως μπορώ να πω ότι θα το ήθελα μερικά γραμμάρια λιγότερο και ας ήταν και από πλαστικό παρόλο που είναι όμορφο . Επί της ουσίας τώρα μετά το update στο 11.0.1.0 EU δεν μπόρεσα να ρυθμίσω τις ειδοποιήσεις στο led (δεν ανάβει πλέον) αν έχει κάποιος καμία ιδέα τι τρέχει..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφέρει μια ερωτηση προς τους κατοχους του:

η google search bar μπορει να αφαιρεθει τελείως απο το home screen?

Εννοείται....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κρατώντας την μέχρι να μπορεί να μετακινηθεί και τότε την σέρνεις προς τα πάνω προς το ''διαγραφή'', σαν τις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα παιδια!Χριστος Ανεστη!

Μια ερωτηση,εχει βρει κανενας πως και αν ρυθμιζεται το χρωμα του led;

 

Νομίζω πως όχι, είναι αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

εχω curve ..πως θα κανω ανεπαφες συναλλαγες μεσω της curve απο που θα κατεβασω το gpay ?

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θεματάκια το 10. Το honor band 5 μου χρειάζεται πλέον ανοιχτο gps για να συνδεθεί. Μετά όχι όσο είναι συνδεδεμένο. Πρόβλημα με τα gestures στον nova launcher. Τα χάνει και τώρα πλέον δεν δουλεύουν καθόλου. Ο launcher αναφέρει ότι αυτό οφείλεται στο android 10 και πρέπει να φτιαχτεί με κάποια αναβάθμιση. Και με άλλο πρόγραμμα ειδικο για gestures τα χάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια θεματάκια το 10. Το honor band 5 μου χρειάζεται πλέον ανοιχτο gps για να συνδεθεί. Μετά όχι όσο είναι συνδεδεμένο. Πρόβλημα με τα gestures στον nova launcher. Τα χάνει και τώρα πλέον δεν δουλεύουν καθόλου. Ο launcher αναφέρει ότι αυτό οφείλεται στο android 10 και πρέπει να φτιαχτεί με κάποια αναβάθμιση. Και με άλλο πρόγραμμα ειδικο για gestures τα χάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους?

Ποια gestures χάνει με nova;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θεματάκια το 10. Το honor band 5 μου χρειάζεται πλέον ανοιχτο gps για να συνδεθεί. Μετά όχι όσο είναι συνδεδεμένο. Πρόβλημα με τα gestures στον nova launcher. Τα χάνει και τώρα πλέον δεν δουλεύουν καθόλου. Ο launcher αναφέρει ότι αυτό οφείλεται στο android 10 και πρέπει να φτιαχτεί με κάποια αναβάθμιση. Και με άλλο πρόγραμμα ειδικο για gestures τα χάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους?
Και εμένα το ίδιο με το miband 3
Link to comment
Share on other sites

Ποια gestures χάνει με nova;

Χανει το διπλό ταπ για απενεργοποίηση οθόνης για παράδειγμα η την κύλιση προς τα πάνω που την χρησιμοποιώ για εμφάνιση των ανοικτών προγραμματων

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova δεν είναι συμβατός με gestures , και εγώ αυτός είναι ο λόγος πού τον παράτησα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...