Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αυτήν. Αλλά δεν έχει configs για το lite. Πιστεύω θα βγάλει άστρο..

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1016/

 

Και δουλεύει? Στο δικό μου παγώνει η οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Και δουλεύει? Στο δικό μου παγώνει η οθόνη....

 

Nαι και σε εμενα κανει σπασιματα στην οθονη οταν μετακινεις το κινητο για να τραβηξεις φωτο...:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Nαι και σε εμενα κανει σπασιματα στην οθονη οταν μετακινεις το κινητο για να τραβηξεις φωτο...:rolleyes:

 

Ε τότε είναι άχρηστη....τι να την κάνουμε αν παγώνει η οθόνη? Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο mi9 lite με εκδοση 10 δεν μπορούμε ακόμα να βάλουμε μια gcam της προκοπής, και με snapdragon ρε παιδιά, έλεος τι γίνεται, ακόμα και τα νοκια παίρνουν ολες τις εκδοσεις σχεδον. Αβυσσος η ψυχή της xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είναι άχρηστη....τι να την κάνουμε αν παγώνει η οθόνη? Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο mi9 lite με εκδοση 10 δεν μπορούμε ακόμα να βάλουμε μια gcam της προκοπής, και με snapdragon ρε παιδιά, έλεος τι γίνεται, ακόμα και τα νοκια παίρνουν ολες τις εκδοσεις σχεδον. Αβυσσος η ψυχή της xiaomi

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/40717-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi-9-Lite-Mi-CC9-Pyxis/?postID=775603#post775603

 

δες εδω . λεει οτι υπαρχει λυση αλλα δεν μπορεσα να το κανω. αν βρεις ακρη πες και μενα:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα προτείνει 2 gcam... Σε προηγούμενη σελίδα... Που δουλεύουν τέλεια με το απαραίτητο xml...https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1022/ Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/40717-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi-9-Lite-Mi-CC9-Pyxis/?postID=775603#post775603

 

δες εδω . λεει οτι υπαρχει λυση αλλα δεν μπορεσα να το κανω. αν βρεις ακρη πες και μενα:)

 

Θέλει ξεκλείδωμα bootloader, rootαρισμα, να περάσεις το twrp+magisc.....αστα να πάνε, και αν κάνεις καμιά πατάτα θα μείνεις με το κινητό στο χέρι.

Προτιμω την μαμίσια κάμερα για ημερήσιες λήψεις και την (62.0.30) για νυχτερινές...και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα xiaomi είναι θέμα developers στο poco πριν 6 μήνες πριν είχα βάλει 7.0 gcam αλλά με το δικό μας μοντέλο δεν ασχολείται κανείς γμτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως άσχετα με το θέμα της κάμερας τώρα λόγω καραντινας έχω βρει το apk mirror και καθε μερα σχεδόν κάτι αναβαθμίζεται και κάτι μπλιμπλικιαζω

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα xiaomi είναι θέμα developers στο poco πριν 6 μήνες πριν είχα βάλει 7.0 gcam αλλά με το δικό μας μοντέλο δεν ασχολείται κανείς γμτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως άσχετα με το θέμα της κάμερας τώρα λόγω καραντινας έχω βρει το apk mirror και καθε μερα σχεδόν κάτι αναβαθμίζεται και κάτι μπλιμπλικιαζω

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχεις κανει αναβαθμιση τις ρυθμισεις σε 2.7.4;

Κι αν ναι αλλαξε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κάτι κολλήματα με την 10 παιδιά.... Σαν να παγώνει η οθόνη ; δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γιατί μας κάνουν τέτοια... Κρίμα.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ξεκλείδωμα bootloader, rootαρισμα, να περάσεις το twrp+magisc.....αστα να πάνε, και αν κάνεις καμιά πατάτα θα μείνεις με το κινητό στο χέρι.

Προτιμω την μαμίσια κάμερα για ημερήσιες λήψεις και την (62.0.30) για νυχτερινές...και βλέπουμε

 

Ρε παιδιά μη λέτε ότι ναναι χωρίς να το ψάξετε λίγο, δεν θέλει τίποτα από αυτά που λες (bootloader, rootαρισμα, να περάσεις το twrp+magisc), μόνο να κατεβάσεις το xml Αρχείο και να το περάσεις στον αντίστοιχο φάκελο για την 6 ή την 7 , απλά σε μερικούς που δεν δουλεύει μόνο το xml (για την 7αρα GCam ποιο πολύ σε android 10) μπορείς να δοκιμάσεις και το magisk module, προσωπικά σε εμένα (είμαι root) δεν δουλεύει το module (κρασαρει και η μαμά κάμερα) και δουλεύω την 6άρα με το xml μόνο.

Και για όποιον θέλει να δοκιμάσει (καλύτερα την 6αρα) , κατεβάζει το apk και το xml κάνει εγκατάσταση το apk και δημιουργεί έναν φάκελο στην εσωτερική μνήμη (/GCam/Configs/) και περνάει εκεί μέσα το xml, όσοι θέλουν να δοκιμάσουν την 7αρα ο αντίστοιχος φάκελος είναι /GCam/Configs7/ , αν βρείτε και άλλα xml μπορείτε να τα βάλετε και αυτά εκεί και να τα ενεργοποιείτε μέσα από την GCam (κάθε φορά μόνο ένα όμως)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κάτι κολλήματα με την 10 παιδιά.... Σαν να παγώνει η οθόνη ; δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γιατί μας κάνουν τέτοια... Κρίμα.

 

Δεν ξέρω αν αναφερόμαστε στο ίδιο, αλλά το παρατηρώ κι εγώ. Καμιά φορά όταν γράφω κάτι, κολλάει το σύμπαν για μερικά δευτερόλεπτα, κυρίως στον browser... Σπάνια συμβαίνει, αλλά είναι σπαστικό... Μακάρι να το φτιάξουν σε μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 του κάνατε hard reset; Γιατί και σε εμένα είχε κάτι θεματακια , αλλά με το hard reset έστρωσε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 του κάνατε hard reset; Γιατί και σε εμένα είχε κάτι θεματακια , αλλά με το hard reset έστρωσε μια χαρά.

 

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα θέμα οπότε το άφησα όπως ήταν. Τι θεματάκια είχες έτσι να το κοιτάξουμε και εμείς μπας και δεν τα ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έκανα reset... Μια χαρά δουλεύει...

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρολαρε ομαλά, και είχε κάποια μικρά σκαλωματακια . Επίσης είχα δει και μια μικρη αύξηση κατανάλωσης της μπαταρίας , μετά το hard reset όλα αυτά εξαφανίστηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκανhard reset. Μιλάμε είδα άλλο τηλέφωνο προς το καλύτερο πάντα .

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει με xiaomi και το παρηγγειλα σημερα απο σκρουτζομαγαζο,διαβασα εδω στο νημα για τις ενημερωσεις και αμα ειναι global η eu κλπ.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω εσας με την εμπειρια σας,αν ας πουμε παραλαβω global μπορω να του περασω ενημερωση eu η το αντιστροφο;

Επισης εσεις ποιες rom θεωρειται πιο ολοκληρωμενες;eu η global;

Και για ολα αυτα πρεπει να μπλεξω με bootloader κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει με xiaomi και το παρηγγειλα σημερα απο σκρουτζομαγαζο,διαβασα εδω στο νημα για τις ενημερωσεις και αμα ειναι global η eu κλπ.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω εσας με την εμπειρια σας,αν ας πουμε παραλαβω global μπορω να του περασω ενημερωση eu η το αντιστροφο;

Επισης εσεις ποιες rom θεωρειται πιο ολοκληρωμενες;eu η global;

Και για ολα αυτα πρεπει να μπλεξω με bootloader κλπ;

 

Είτε Global είτε EU μια χαρά αναβάθμιση 10 θα πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνω,απλα εχω επιλογη ;μπορω να επιλεξω τι update θα κανω;

 

Όχι το κιν σου θα είναι η Global η εeu

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Θα δω αν συνεχίσει θα τα σβήσω όλα.... Απλά έχω πολλές εφαρμογές κ βαριέμαι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...