Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περνάνε οι ώρες και το τηλέφωνο ανταποκρίνεται άψογα ,ακόμα ψάχνω να βρω κουσουρι στην 10αρα. Να πω την αλήθεια μόνο κάμερα βίντεο δεν έχω ασχοληθεί.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την αναβάθμιση κόλλησε στο ερώτημα ποιον launcher θέλω να χρησιμοποιήσω (miui ή nova)

αναγκάστηκα σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πλέον δεν μπορώ να κοινοποιήσω

στο messenger οτιδήποτε.

Κατά τ'άλλα ολα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ένα θέμα μόνο η φωτεινότητα... Ελπίζω ο dialer να μην κλείνει το μικρόφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ένα θέμα μόνο η φωτεινότητα... Ελπίζω ο dialer να μην κλείνει το μικρόφωνο

 

Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο. Πήγα όμως πάνω δεξιά στις τελίτσες και πάτησα Λήψη τελευταίου πακέτου και κατεβαίνει. Τώρα τι κατεβάζει δεν ξέρω αλλά δείχνει μεγάλο.

βρήκες κάτι; έκανα και επανεκκίνηση αλλά δεν την βλέπει την 10.

έχει κανένας άλλος το ίδιο θέμα:

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλοί..την έδειξε και αν δεν την έκανες σε μια μέρα μετά την πήραν πίσω ...δεν ξέρω γιατί ...όλοι αναφέρουν ότι είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η ενημέρωση ως τώρα δουλεύει άψογα. Το δακτυλικό αποτύπωμα έχει βελτιωθεί πολύ και είναι γρήγορο. Δεν βλέπω κάποια δυσλειτουργια ως τώρα, και αν και νωρίς η μπαταρία έχω την εντύπωση κρατάει περισσότερο .
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

 

Εννοω οτι αυτοματη φωτεινοτητα κανει οτι θελει .και ελεπιζω να μην κλεινει το μικροφωνο οταν ακουμπαω το μαγουλο στην οθονη:lol::lol::lol::lol:

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής με την καινούργια αναβάθμιση δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα.Δακτυλικο αποτύπωμα πολύ πιο άμεσο,και η μπαταρία σαν να κρατάει περισσότερο.

Ξέρετε αν υπάρχει gcam για την 10αρα γιατί αυτή που είχα δεν λειτουργεί πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!έκανα την αναβάθμιση σε 10 και από τότε δεν μπορώ να συνδεθώ σε screen mirroring.το αντιμετωπίζει το ίδιο κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με AOD ανοιχτή μέσα σε μία ημέρα χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου σε airplane mode κάνει γύρω στις 8-9% σε standby! Πολύ δεν είναι?

Πόσο χάνετε εσείς σε stanby?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με AOD ανοιχτή μέσα σε μία ημέρα χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου σε airplane mode κάνει γύρω στις 8-9% σε standby! Πολύ δεν είναι?

Πόσο χάνετε εσείς σε stanby?

 

Με aod μου κρατεί μια μέρα και μισή ώρα τώρα. Πριν μου κρατούσε μόνο μια μερα

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου το mi 2 lite , εγω το mi 9 lite , και τα δυο απο bangood, ολα τα μηνυματα μεχρι στιγμης μας ηρθαν:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 στο viber μου έρχεται ειδοποίηση και όταν πάω στις επαφές που έχω σε απόκρυψη δεν εμφανίζει εικονίδιο ποια επαφή μου το έστειλε και πρέπει να πατήσω πάνω της για να το δω. Δεν συνέβαινε πριν. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Στα 2 πρώτα ήρθαν όλα τα μηνύματα πολιτικής προστασίας.

Στο δικό μου (με EU rom) καμία.

Για πείτε την εμπειρία σας, να δούμε αν παίζει κάτι με την συσκευή ή είναι πρόβλημα του συστήματος πολιτικής προστασίας.

 

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (Google messages) ψάξε. Πάνω δεξιά στις 3 τελείες - settings - advance - wireless emergency - more και ενεργοποιείς τι alerts θες να λαμβάνεις.

Edited by jimpet84
Link to comment
Share on other sites

Καμία ειδοποίηση και σε εμάς, ούτε στο Mi9 lite της γυναίκας μου ούτε στο δικό μου Mi6. Που είχα ρωτήσει στο αντίστοιχο forum μοιρασμένα και εκεί... Οι ρυθμίσεις που αναφέρει στο site δεν υπάρχουν, τις βρήκα όμως στα μηνύματα και είναι όλες on. Αγορασμένα και τα δύο από Skroutzομάγαζα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το μνμ από πολιτική προστασία με 10αρα στο mi9lite

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 στο viber μου έρχεται ειδοποίηση και όταν πάω στις επαφές που έχω σε απόκρυψη δεν εμφανίζει εικονίδιο ποια επαφή μου το έστειλε και πρέπει να πατήσω πάνω της για να το δω. Δεν συνέβαινε πριν. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
Τα ίδια και στο δικό μου, ίδιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σχεδόν μια βδομάδα χρησης το μονο θεμα που μου έκανε ηταμ οτι δυο φορες που το έβαλα να φορτίσει σκάλωσε και εβγαζε συνέχεια το animation της φόρτισης αλλα οταν το εβαζα να φορτισει ξεκλείδωτο έφτιαχνε
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το upgrade σε 10 , με λίγα θεματακια για 5 6 μέρες , χτες έκανα hard reset στο τηλέφωνο και μεταμορφώθηκε πλήρως. Ταχύτατο , βγάζει ειδοποιήσεις στην aod και ως τώρα αν και νωρίς δεν βρήκα κάποια δυσλειτουργία. Θα το παρακολουθήσω τις επόμενες μέρες και για κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...