Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου βγάζει τπτ
Με Global είσαι ή EU? Έχει έρθει σε πολλούς με Global η αναβάθμιση.

Αλλιώς αν θες δοκιμάζεις να την περάσεις χειροκίνητα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η eu απευθύνεται στην Ευρώπη και συμμόρφωνετε με τους κανόνες της Ευρώπης, η global είναι για τον υπόλοιπο κόσμο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με Global είσαι ή EU? Έχει έρθει σε πολλούς με Global η αναβάθμιση.

Αλλιώς αν θες δοκιμάζεις να την περάσεις χειροκίνητα

 

Global έχω... Πως κάνουμε εκκαθάριση της εφαρμογής αναβαθμίσης; . Χειροκίνητα φοβάμαι μην το μπρικαρω αλλά πες μου πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Global έχω... Πως κάνουμε εκκαθάριση της εφαρμογής αναβαθμίσης; . Χειροκίνητα φοβάμαι μην το μπρικαρω αλλά πες μου πως γίνεται;
Κατεβάζεις τη ρομ

Πας στον updater πάνω δεξιά τρεις τελιτσες

Και πατάς επιλογή πακέτου ενημέρωσης.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τη ρομ

Πας στον updater πάνω δεξιά τρεις τελιτσες

Και πατάς επιλογή πακέτου ενημέρωσης.

 

Θα μου μπρικαρει;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους adroid 10. Μόλις την κατεβάζω 383428ba6f5265e49fbeee17271f1c13.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα την είδα κι εγώ. Παίζει το κινητό σου ή μπρικαρε; Να ξέρω αν την κατεβάσω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ το κινητό θελει μετά hard reset . Δεν ανοίγει και πετάει συνέχεια μαύρη οθόνη με αποστολή αναφοράς στην xiaomi. Ποιος το στήνει από την αρχή .....πφφφφφφφφ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bd6a95f0b23f60fa8df237f2802e8fdb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ το κινητό θελει μετά hard reset . Δεν ανοίγει και πετάει συνέχεια μαύρη οθόνη με αποστολή αναφοράς στην xiaomi. Ποιος το στήνει από την αρχή .....πφφφφφφφφ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bd6a95f0b23f60fa8df237f2802e8fdb.jpg

 

 

A ωραία...... Άρα μην κάνετε update

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ το κινητό θελει μετά hard reset . Δεν ανοίγει και πετάει συνέχεια μαύρη οθόνη με αποστολή αναφοράς στην xiaomi. Ποιος το στήνει από την αρχή .....πφφφφφφφφ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bd6a95f0b23f60fa8df237f2802e8fdb.jpg

 

Δεν συμβαίνει τίποτα από αυτά. Όλα καλά. Έχουμε ξανά κ την εφαρμογή θέματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει τίποτα από αυτά. Όλα καλά. Έχουμε ξανά κ την εφαρμογή θέματα

 

Εσένα σου πέτυχε το update; Το έχω κατεβάσει εδώ και ώρα και περιμένω ενημέρωση από μερικούς "κασκαντέρ" από εδώ, για να δω αν θα προχωρήσω στην εγκατάσταση. :p

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ το κινητό θελει μετά hard reset . Δεν ανοίγει και πετάει συνέχεια μαύρη οθόνη με αποστολή αναφοράς στην xiaomi. Ποιος το στήνει από την αρχή .....πφφφφφφφφ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον η δική σου συσκευή είναι προβληματική, μιας και θυμάμαι ότι σου έχει βγάλει κι άλλα θέματα παλιότερα.

 

Εγώ που δεν είχα ποτέ θέμα με την συσκευή μου, είπα να ρισκάρω, κι έκανα κανονικά την εγκατάσταση και μετά από 15 λεπτά έχω κανονικά Android 10, με όλα όσα είχα και πριν. Προς το παρόν όλα φαίνονται ΟΚ! :)

 

Screenshot-2020-03-18-00-14-47-126-com-android-settings.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η δική σου συσκευή είναι προβληματική, μιας και θυμάμαι ότι σου έχει βγάλει κι άλλα θέματα παλιότερα.

 

Εγώ που δεν είχα ποτέ θέμα με την συσκευή μου, είπα να ρισκάρω, κι έκανα κανονικά την εγκατάσταση και μετά από 15 λεπτά έχω κανονικά Android 10, με όλα όσα είχα και πριν. Προς το παρόν όλα φαίνονται ΟΚ! :)

 

Screenshot-2020-03-18-00-14-47-126-com-android-settings.jpg

 

Εκανες hard reset μετά το update?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες hard reset μετά το update?

 

Δεν έκανα τίποτα. Έκανε 5-6 λεπτά να φτάσει η εγκατάσταση στο 100%, μετά έκανε αυτόματα restart κι έφαγε άλλα 5-6 λεπτά στο first boot (έδειχνε το πολύχρωμο Mi logo) και μετά απλά άνοιξε. Όλα ήταν όπως πριν και μάλιστα πήρα ειδοποίηση για επιτυχή εγκατάσταση και να δω τι καινούργιο υπάρχει.

 

Υ.Γ. Για τους ενδιαφερόμενους, το Netflix παίζει κανονικά, δεν έχει το πρόβλημα της 10.3.9... ;)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα τίποτα. Έκανε 5-6 λεπτά να φτάσει η εγκατάσταση στο 100%, μετά έκανε αυτόματα restart κι έφαγε άλλα 5-6 λεπτά στο first boot (έδειχνε το πολύχρωμο Mi logo) και μετά απλά άνοιξε. Όλα ήταν όπως πριν και μάλιστα πήρα ειδοποίηση για επιτυχή εγκατάσταση και να δω τι καινούργιο υπάρχει.

 

Υ.Γ. Για τους ενδιαφερόμενους, το Netflix παίζει κανονικά, δεν έχει το πρόβλημα της 10.3.9... ;)

 

Αυτό λέω κ εγώ, κανένα θέμα προς το παρόν, κ πολύ θετικό εφαρμογή θέματα, όπως παλιά. Βέβαια σε 2 ώρες δεν είναι ασφαλής συμπέρασμα, αλλά θέμα εγκατάσταση δεν υπάρχει.

Edit: πάει νεράκι το εργαλείο ρολαρει καλύτερα

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Η eu απευθύνεται στην Ευρώπη και συμμόρφωνετε με τους κανόνες της Ευρώπης, η global είναι για τον υπόλοιπο κόσμο.

Πώς μπορώ να πάω σε global από ΕU;

Είναι εύκολη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι έκδοση είναι το δικό μου γιατί εγώ δεν το γνωριζω; global ,η EU; Το mui λέει 11.3.4 σταθερή, 11.3.4.0 PFCEUXM.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...