Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τι γράφει το δικό μου.Global δεν είναι;

 

 

 

Eχω την miui global σταθερή.11.3.4.0(PFCEUXM).

 

Στο downmi μου εμφανιζει την V 11.3.5.0 PFCEUXM global σταθερή.

Εσένα είναι EU και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση . Δες το screenshot παρακάτω και θα καταλάβεις 3869c58a15bbe551581f46a21bccad20.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσένα είναι EU και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση . Δες το screenshot παρακάτω και θα καταλάβεις 3869c58a15bbe551581f46a21bccad20.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα.Η αναβάθμιση γίνεται απ'ευθείας από το downmi;Πατάω το download κατεβάζει και εγκαθιστά αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κάνω,τη διαδικασία δεν ξέρω
Κατεβάζεις πρώτα την ρομ ..έπειτα πας ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλεφωνο - ενημέρωση σύστηματος - κάνει έλεγχο για ενημερώσεις δεν βρίσκει κάτι - πατάς πολλές φορές πάνω στο υδατογράφημα της 11 έτσι ώστε να σου ανοίξουν οι πρόσθετες επιλογές- πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες - επιλογή πακέτου ενημέρωσης - μετά ψάχνεις που έχει κατέβει

Συνήθως είναι στα download

Την επιλέγεις έτσι όπως είναι σε μορφή zip και ξεκινά η εγκατάσταση. Κάνεις restart όταν στο ζητήσει και είσαι έτοιμος. Ελπίζω να βοήθησα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις πρώτα την ρομ ..έπειτα πας ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλεφωνο - ενημέρωση σύστηματος - κάνει έλεγχο για ενημερώσεις δεν βρίσκει κάτι - πατάς πολλές φορές πάνω στο υδατογράφημα της 11 έτσι ώστε να σου ανοίξουν οι πρόσθετες επιλογές- πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες - επιλογή πακέτου ενημέρωσης - μετά ψάχνεις που έχει κατέβει

Συνήθως είναι στα download

Την επιλέγεις έτσι όπως είναι σε μορφή zip και ξεκινά η εγκατάσταση. Κάνεις restart όταν στο ζητήσει και είσαι έτοιμος. Ελπίζω να βοήθησα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βέβαια και βοήθησες,και σε ευχαριστώ πολύ.Θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν κάποιο skroutzομαγαζο δέχεται να πάρεις το κινητό χωρίς ΦΠΑ? Να μην κάνει τα κλασικά όμως που ζητάει 30 μέρες και αν δεχτεί την αίτηση. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν κάποιο skroutzομαγαζο δέχεται να πάρεις το κινητό χωρίς ΦΠΑ? Να μην κάνει τα κλασικά όμως που ζητάει 30 μέρες και αν δεχτεί την αίτηση. Ευχαριστώ!

 

Το πήρα τον Νοέμβριο από το Kaizerstore, μόνο αυτό και ένα αν δεν κάνω λάθος στο Αιγάλεω το είχαν ετοιμοπαράδοτο. Δεν είχα θέμα για το τιμολόγιο, έστειλα αυτά που ζήτησαν και αμέσως το έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Με budget λίγο παραπάνω από 200€ απ' όσο έχω δει είναι ίσως το πιο vfm κινητό αυτή τη στιγμή και σκέφτομαι να το πάρω. Είμαι κάτοχος ενός LG G5 με πολύ καλή φωτογραφική αλλά και αρκετά άλλα θεματάκια που βγάζει. Κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Θα ακουστεί λίγο χαζή ερώτηση, αλλά το GPS για πλοήγηση πχ εντός αυτοκινήτου, λειτουργεί κανονικα; Να σημειώσω ότι τα G5 είχαν θέμα με την κεραία του GPS και απλά ΔΕΝ λειτουργούσε σχεδόν καθόλου και πουθενά. Μάλιστα, στο συγκεκριμένο νήμα του forum εδώ, ενώ είχαν γίνει πάμπολλες αναλύσεις για άλλα, κανείς δεν το είχε αναφέρει αυτό ενώ το θεωρώ σπουδαίας σημασίας

2) Η σταθεροποίηση στο βίντεο είναι ικανοποιητική; το G5 τα πήγαινε περίφημα στο κομμάτι αυτό

3) Στο redmi note 8 που πήρα στη γυναίκα μου, παρατήρησα στη φωτογραφική ότι εύκολα έβγαιναν κουνημένες φωτογραφίες. Επίσης σε 16:9 λήψη, ένα μεγάλο μέρος του θέματος της φωτογράφισης στην οθόνη είναι πιο σκούρο γιατί εκεί βρίσκονται τα κουμπιά λήψης κλπ. Αυτό μου φάνηκε ενοχλητικό καθώς δε μπορείς να έχεις καλή εικόνα της φωτογραφίας που βγάζεις. Στο mi9lite τι ισχύει; μήπως αλλάζει κάπως;

4) Επειδή έχω συνηθίσει σε Always On Display, για να βλέπω ειδοποιήσεις για viber, messenger, και κλήσεις, και θα ήθελα οπωσδήποτε να το χρησιμοποιήσω και στο mi9lite, έχει βρεθεί τελικά κάποια λύση που να λειτουργεί αυτό και με σχετικά εύκολο τρόπο;

5) Στα χρήματα αυτά (λίγο πιο πάνω από 200€) έχετε κάποια άλλη πρόταση

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το κινητό 1 εβδομάδα τώρα και έχω να πω 1-2 πράγματα που με "χάλασαν". Το ραδιόφωνο το έχει απλά να λέει ότι έχει. Η λήψη του είναι επιεικώς απαράδεκτη. Επίσης όταν πας να διαλέξεις ακουστικά δεν υπάρχει η παραμικρή αλλαγή ότι τύπο ακουστικά και να διαλέξεις. Όσον αφορά το GPS δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής είτε μέσα ή έξω από το αυτοκίνητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το κινητό 1 εβδομάδα τώρα και έχω να πω 1-2 πράγματα που με "χάλασαν". Το ραδιόφωνο το έχει απλά να λέει ότι έχει. Η λήψη του είναι επιεικώς απαράδεκτη. Επίσης όταν πας να διαλέξεις ακουστικά δεν υπάρχει η παραμικρή αλλαγή ότι τύπο ακουστικά και να διαλέξεις. Όσον αφορά το GPS δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής είτε μέσα ή έξω από το αυτοκίνητο.

 

Με το ραδιόφωνο δεν έχω κανένα θέματα. τα

Ακουστικά Bluetooth η μέσω καλωδίου κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Κάπου νομίζω διάβασα για δύο εκδόσεις. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τυχόν διαφορές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου νομίζω διάβασα για δύο εκδόσεις. Ισχύει; Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τυχόν διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου νομίζω διάβασα για δύο εκδόσεις. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τυχόν διαφορές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου νομίζω διάβασα για δύο εκδόσεις. Ισχύει; Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τυχόν διαφορές.

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-9-lite

η βασικη εκδοση ειναι μια,αλλαζουν τα γιγα

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα mi9 lite και από infoquest έχουν τον google dialer;;;

 

Όλα όσα είναι Global EU έχουν google dialer και είναι λίγο πετσοκομμένο το software .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παιδιά ερώτηση τζαμακι από mi9 κανει σε mi9 lite???

Όπως και η θήκη ανεξάρτητου του notification led από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Με το ραδιόφωνο δεν έχω κανένα θέματα. τα

Ακουστικά Bluetooth η μέσω καλωδίου κομπλέ

 

Για τα ακουστικά δεν είπα ότι δεν παίζουν. Απλά είπα στο μενού που έχει να διαλέξεις τι έχεις απλά δεν αλλάζει τίποτα στον ήχο. Στο Redmi 4 Prime είχα ανάλογα ποια ακουστικά διάλεγες άλλαζαν και οι ιδιότητες του ήχου. Άλλα πιο μπάσα και άλλα πιο πρίμα κτλ. Στο ράδιο μου κάνει παράσιτα πολλά ενώ με το παλιό που είχα όχι.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Όπως και η θήκη ανεξάρτητου του notification led από πίσω...

 

Ναι ισχύει και για τζαμακι κ θηκη

Link to comment
Share on other sites

Άρα είμαστε αναγκασμένοι να υποστούμε Google dialer & messages?
Ναι, αλλιώς υπάρχει και η λύση της custom rom, που έχει όλα τα καλούδια της miui
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια θήκη Imak από ένα Σκρουτζομάγαζο. Σχεδόν 3πλάσια τιμή από την Κίνα, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω 2 μήνες να έρθει... :p Φαίνεται να προστατεύει καλά το σώμα και την κάμερα, αλλά δεν είναι 100% διάφανη, αν την δείτε από κοντά έχει κάτι άσπρες τελίτσες...

 

Tempered Glass δεν νομίζω να πάρω, αφού η οθόνη έχει Gorilla Glass 5.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του κινητου εδω και 2 μερες και χρειαζομαι λυση για δυο θεματα που εχω. το ενα ειναι οτι στην εφαρμογη messenger του facebook δεν βγαζει τις συνομιλιες με σωστη σειρα πχ απτην πιο προσφατη μεχρι την πιο παλια αλλα οπως ναναι. δοκιμασα να κανω factory reset δουλευε μια ολοκληρη μερα καλα και σημερα παλι τα ιδια. δοκιμασα και διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης στο πρωτο λεπτο τα εμφανιζει σωστα μετα παλι τα ιδια. πολυ σοβαρο προβλημα για μενα καθως ειναι το κυριο μεσο επικοινωνιας για μενα. το αλλο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να εχω τις ειδοποιησεις στο αθορυβο και τις κλησεις με ηχο κανονικα πρωτη φορα αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα. το κινητο απο μονο του δεν δινει καν την επιλογη για διαχωρισμο ηχου κλησης και ειδοποιησεων. κατεβασα το volume butler παλι δεν με αφηνει. κριμα να εχει δυο τετοια σοβαρα bugs γιατι φαινεται καλο κινητο. φοραει την miui 11.3.4 global απτην πρωτη μερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...