Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω για προβληματακια που έβγαλε η 11 σε διάφορα τηλέφωνα.Να την κάνω η να περιμένω ρε παιδιά;

 

εγω περιμνω το and10 για να το format

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο θέμα με anti rollback κλπ ή φλασαρουμε ξεφλασαρουμε αλύπητα????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά κάποιοι λένε ότι το έκαναν χωρίς πρόβλημα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά κάποιοι λένε ότι το έκαναν χωρίς πρόβλημα.

Όλο και πιο κοντά στην απόκτηση του τοτε :D

 

Με χαλάει που δε βλέπω κίνηση στους xda

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Ξεκλειδωνεις bootloader,

2)Περνάς TWRP,

3)Φλασαρεις τη ρομ

Για λεπτομέρειες μπορείς να δεις στο

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/

Για το ξεκλείδωμα του bootloader, μέσω του Mi unlock tool, θα πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες.

Εμένα μου έβγαλε 168 ώρες!!!!

Παίζει κάποιο θέμα με anti rollback κλπ ή φλασαρουμε ξεφλασαρουμε αλύπητα????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να ακολουθήσεις τους οδηγούς που θα βρεις στο xda.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζω για προβληματακια που έβγαλε η 11 σε διάφορα τηλέφωνα.Να την κάνω η να περιμένω ρε παιδιά;

Εγώ την βρήκα γρήγορη, smooth και απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει antirollback η συσκευή μας...(πρός το παρόν)

Εγώ φλάσσαρα την miuiPro (Ρώσικη) πού ήταν εξαιρετική σε προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (xiaomi redmi pro) android 10 αλλά είχε διάφορα θέματα που ελπίζω να τα βελτιώσουν στο μέλλον και έτσι επέστρεψα στην σταθερή αξία xtrv των παιδιών από το xiaomi.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. κι εγω στην παρεα απο την τριτη που μας περασε(το 6/128 n onyx grey),ικανοποιημενος μεχρι τωρα σε ολα(ειδικα η οθονη μου αρεσει παρα πολυ).αναβαθμιστηκε σε miui 11.3.4 global μολις το ανοιξα.την τριτη ξεκλειδωνω και περναω twrp και magisk-adaway.

αυτο που ψαχνω ακομα ειναι το call recording το οποιο δεν βγαινει σαν επιλογη οταν καλεις 'η σε καλουν.Στο rn4 της γυναικας μου εμφανιζεται σε miui 10...αν ξερει καποιος,ας μου δωσει τα φωτα του:).αυτα για την ωρα,εδω θα ειμαστε να τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει antirollback η συσκευή μας...(πρός το παρόν)

Εγώ φλάσσαρα την miuiPro (Ρώσικη) πού ήταν εξαιρετική σε προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (xiaomi redmi pro) android 10 αλλά είχε διάφορα θέματα που ελπίζω να τα βελτιώσουν στο μέλλον και έτσι επέστρεψα στην σταθερή αξία xtrv των παιδιών από το xiaomi.gr

Ωραια!

Καλημερα παιδια. κι εγω στην παρεα απο την τριτη που μας περασε(το 6/128 n onyx grey),ικανοποιημενος μεχρι τωρα σε ολα(ειδικα η οθονη μου αρεσει παρα πολυ).αναβαθμιστηκε σε miui 11.3.4 global μολις το ανοιξα.την τριτη ξεκλειδωνω και περναω twrp και magisk-adaway.

αυτο που ψαχνω ακομα ειναι το call recording το οποιο δεν βγαινει σαν επιλογη οταν καλεις 'η σε καλουν.Στο rn4 της γυναικας μου εμφανιζεται σε miui 10...αν ξερει καποιος,ας μου δωσει τα φωτα του:).αυτα για την ωρα,εδω θα ειμαστε να τα λεμε

Πρέπει να χρησιμοποιηθεί κάποια εφαρμογη.

Απ' τη μάνα του δεν υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. κι εγω στην παρεα απο την τριτη που μας περασε(το 6/128 n onyx grey),ικανοποιημενος μεχρι τωρα σε ολα(ειδικα η οθονη μου αρεσει παρα πολυ).αναβαθμιστηκε σε miui 11.3.4 global μολις το ανοιξα.την τριτη ξεκλειδωνω και περναω twrp και magisk-adaway.

αυτο που ψαχνω ακομα ειναι το call recording το οποιο δεν βγαινει σαν επιλογη οταν καλεις 'η σε καλουν.Στο rn4 της γυναικας μου εμφανιζεται σε miui 10...αν ξερει καποιος,ας μου δωσει τα φωτα του:).αυτα για την ωρα,εδω θα ειμαστε να τα λεμε

 

Δεν έχει call recording γιατί χρησιμοποιεί τον dialer της google στον οποίο δεν επιτρέπεται να ηχογραφείς κλήσεις.... Η μόνη λύση είναι όταν ξεκλειδώσεις με το καλό και περάσεις twrp να φλασσάρεις την ρομ της Ελληνικής κοινότητας xiaomi-miui.gr πού έχει τον dialer της xiaomi.:)

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

ok,ευχαριστω.το ειχα ψιλοκαταλαβει οτι κατι τετοιο παιζει, αλλα ειπα να ρωτησω για επιβεβαιωση.

οταν ξεκλειδωσω,δεν γινεται να περασω μονο τον dialer ?πρεπει ολη τη ρομ?με την global μια χαρα βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

ok,ευχαριστω.το ειχα ψιλοκαταλαβει οτι κατι τετοιο παιζει, αλλα ειπα να ρωτησω για επιβεβαιωση.

οταν ξεκλειδωσω,δεν γινεται να περασω μονο τον dialer ?πρεπει ολη τη ρομ?με την global μια χαρα βρισκομαι.

 

Φοβάμαι ότι δεν γίνεται... αλλά θέλει και ψάξιμο αν μπορείς να παραμείνεις με global αν περάσεις το twrp... γιά κοίταξε το λίγο αυτό,έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς με custom recovery να έχεις μαμά rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ζαχαρωνα το κινητακι κάποια στιγμή να το τσάκισω, έχω το RN5,RN6 και τώρα το Galaxy A7.Ξενερωσα με την έλλειψη ηχογράφησης,πολύ βολική στα 5,6....τι να τους πω...##$@×@&*
Link to comment
Share on other sites

Την κάτσαμε την βάρκα με το call recording :cry:. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα λόγο δουλειάς. Τώρα το πήρα χαμπάρι οτι δεν έχει.

Προχτές το παρέλαβα απο το eshop, σήμερα έκατσα να το σετάρω και μάλλον πάει για πούλημα εαν δεν βρεθεί πολύ σύντομα λύση.

Κατα τα άλλα είναι διαβολάκι το κινητό δεν μασάει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικός όσο πάει δεν θα βρίσκετε call recording σε κανένα κινιτο με καμία εφαρμογή και η μαμά Google τα κόβει και γενικός όλοι η κατασκευάστες. Τουλάχιστον για της συσκευες που είναι για την Ευρώπη καθος είναι τέρμα παράνομο το call recording
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζεις κάποια εφαρμογή να κάνεις τη δουλειά σου???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καλημέρα....Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όλα.δεν παίζει καμία εφαρμογή ηχογράφησης....

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το note 6 pro[εξαιρετικό] με το 9 lite άμεσα αν δει κάποιος καμιά καλή προσφορά από ελλάδα ας στείλλει pm
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε μπλε που ψάχνω σε 128αρι έχει έλλειψη απ' άτι βλέπω. Μόνο κάποια αλλά ανεβαίνουν πάρα πολύ 260+. Η αλήθεια είναι ότι και από Κίνα το πιο φθηνό το βρίσκω 220€ οπότε για να το πάρεις άμεσα τα 260 μπορεί για κάποιους να είναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood το μπλε 128αρι το δείχνει αποστολή σε 24 ώρες και με κουπόνι BGCL9L8 βγαίνει περίπου€200
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood το μπλε 128αρι το δείχνει αποστολή σε 24 ώρες και με κουπόνι BGCL9L8 βγαίνει περίπου€200

 

Όχι περίπου 200€ αλλά 219.90€. Όταν εδώ μπορείς να το βρεις, άμεση παραλαβή στα 253 νομίζω ότι συμφέρει από Ελλάδα. Απλά είναι σε έλλειψη το μπλε αυτήν την περίοδο και βρίσκεις άσπρο και γκρι. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι περίπου 200€ αλλά 219.90€. Όταν εδώ μπορείς να το βρεις, άμεση παραλαβή στα 253 νομίζω ότι συμφέρει από Ελλάδα. Απλά είναι σε έλλειψη το μπλε αυτήν την περίοδο και βρίσκεις άσπρο και γκρι. :sorry:
Τα 219 που βλέπεις μάλλον είναι σε δολλάρια όχι σε ευρώ

 

ca365e63b20f0fa2c684673c12b7bcad.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έρχεται στο κουτί, αξίζει τίποτα ή χρειάζεται κάποια aftermarket;
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μου έχει προκύψει ένα άλλο θέμα. Όταν το βάζω στο δεξί αυτί για να μιλήσω, το κινητό παραμένει με αναμμένη την οθόνη. Ακόμη και όταν παταv το κουμπί για να σβήσει η οθόνη αμέσως ανάβει πάλι, σαν να αναγνωρίζει ότι το έχω στο χέρι και όχι στο αυτί.

Εάν το βάλω στο αριστερό αυτί η οθόνη σβήνει κανονικά.

 

Τι φάση είναι αυτή;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Τα 219 που βλέπεις μάλλον είναι σε δολλάρια όχι σε ευρώ

 

ca365e63b20f0fa2c684673c12b7bcad.jpg

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το πρόσεξα:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...